Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Temat dotyczy malezyjskiej linii AirAsia oraz jej spółek-córek:
[FD] Thai AirAsia
[QZ] Indonesia AirAsia
[I5] AirAsia India
[DJ] AirAsia Japan
[Z2] AirAsia Philippines
[D7] AirAsia X
[XJ] Thai AirAsia X
[XT] Indonesia AirAsia X


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 244 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 13  Następna
Autor Wiadomość
#141 PostWysłany: 03 Sie 2019 07:07 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2386
platynowy
Zdążysz. Jeśli kupiłaś na jednym bilecie, to albo przy check-in online, albo w stanowisku check-in w Hong Kongu dostaniesz boarding pass aż do SIN.

(W AirAsia online check-in istnieje, ale nie na wszystkich kierunkach działa, i wtedy trzeba iść do fizycznego stanowiska check-in przed odlotem).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na wyspie Kos: all inclusive w 4* hotelu od 1907 PLN. Wyloty z 4 miast Urlop na wyspie Kos: all inclusive w 4* hotelu od 1907 PLN. Wyloty z 4 miast
Floryda w sezonie: bezpośrednie loty do Miami z Berlina za 1603 PLN. Wiele terminów first minute Floryda w sezonie: bezpośrednie loty do Miami z Berlina za 1603 PLN. Wiele terminów first minute
#142 PostWysłany: 04 Sie 2019 00:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Cze 2014
Posty: 258
Loty: 57
Kilometry: 163 516
niebieski
Cześć!

Wiem, że wbiję się trochę w dyskusję, ale dawno nic na forum nie pisałem, a lotów trochę przeszło. Przez ostatnie 3 lata odbyłem kilka lotów AirAsia India, AirAsia Japan, AirAsia Philippines i AirAsia X.
Wiadomo jak to tanie linie bagaż rejestrowany, jedzenie i wybór siedzień nie jest w podstawowej cenie biletu (economy). Natomiast ja bardzo chętnie zamieniłbym Ryanair'a i Wizzair'a na AA w Europie. Nigdy nie miałem problemów z biletem, opóźnienie zdarzyło mi się dwa razy i w obu przypadkach dostaliśmy jedzenie oraz napoje, obsługa zawsze miła i to co uważam za mega plus to na wielu lotniskach (szczególnie na moim ulubionym KUL) automaty do odprawy i drukowania biletu. Z powodu trzęsienia ziemii na Lomboku (Indonezja) zmieniłem bilet bez żadnych dodatkowych opłat, kontakt z obsługą klienta przez czat super szybki, na maila trzeba trochę poczekać. :)

Ogólnie nie dziwię się, że tyle razy z rzędu zostali najlepszą linią lowcostową świata. Jedyne do czego mógłbym się przyczepić to aplikacja, która czasami zmula i generalnie jest bardzo "powolna".

Pozdrawiam serdecznie z Islandii :)
Piotrek
_________________
Podróżowanie to mój styl życia. :) Odwiedzone 6 kontynentów, ponad 50 państw. Życie w 6 różnych państwach świata: Australia, Nowa Zelandia, Chiny, Portugalia, Islandia i Polska.
Więcej o podróżach na moim Facebook'u. :)
Góra
 Profil Relacje PM off
meczko lubi ten post.
 
      
#143 PostWysłany: 21 Wrz 2019 19:56 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4065
złoty
Da się kupić kilka biletu na jednej sesji, by uniknąć opłaty za płatność kartą?!
Niby koszyk jest, ale po wyszukaniu drugiego biletu, po pierwszym nie ma śladu :roll:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#144 PostWysłany: 22 Wrz 2019 00:23 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 956
niebieski
Ostatnio kupiłem u nich bilet powrotny, oba loty na tym samym bilecie, opłata była naliczona za każdy segment. Nie ma różnicy, czy kupujesz każdy lot osobno, czy razem, swoje i tak wezmą :?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#145 PostWysłany: 02 Paź 2019 13:40 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11341
Loty: 482
Kilometry: 757 010
Orientujecie się ile czasu trwa w AirAsia zwrot pieniędzy za odwołany lot?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#146 PostWysłany: 10 Gru 2019 03:19 

Rejestracja: 05 Paź 2018
Posty: 22
1. Czy w Air Asia jest możliwość odprawy w aplikacji i otrzymania mobilnej karty pokładowej? Lot z Bangkoku (DMK) do Phuket.
2. Czy jeśli nie ma opcji j.w. To na lotnisku przy nadawaniu bagażu otrzymam kartę pokładową za darmo?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#147 PostWysłany: 10 Gru 2019 08:53 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 956
niebieski
ad.1. Tak, oczywiście.
ad.2. Raczej też tak, tu więcej zależy od danego lotniska, mogą być też automaty.
Góra
 Profil Relacje PM off
slawek_d1 uważa post za pomocny.
 
      
#148 PostWysłany: 10 Gru 2019 09:45 

Rejestracja: 05 Paź 2018
Posty: 22
Dzięki ? nie będę musiał się martwić o wydruk kart pokładowych.. "Trauma" z dawnych czasów u ryanaira ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#149 PostWysłany: 10 Gru 2019 09:58 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11341
Loty: 482
Kilometry: 757 010
Leciałem kilka dni temu z Trang do Don Mueang - nawet na tak niepozornym lotnisku był kiosk do odprawy Air Asia. Mieliśmy bagaże do nadania, więc panie stojące przy kiosku i tak odesłały nas do stanowiska odprawy - karty wydrukowane bez żadnych opłat.
Z tego co czytałem na stronie Air Asia, jakieś opłaty za wydruk kart pokładowych są stosowane wyłącznie w Malezji.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
slawek_d1 uważa post za pomocny.
 
      
#150 PostWysłany: 11 Gru 2019 22:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2016
Posty: 515
Loty: 120
Kilometry: 206 814
Nie wiem czy to nadal aktualne, ale w 2017 roku leciałem z Kuala Lumpur do Teheranu Air Asia X i nie było możliwości odprawić się ani w aplikacji ani w kiosku. Tylko na żywo w okienku. Bagaż tylko podręczny. Oczywiście bez opłat za odprawę.
_________________
Image Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#151 PostWysłany: 29 Gru 2019 12:36 

Rejestracja: 08 Cze 2011
Posty: 327
niebieski
Czy orientuje się ktoś czy na początku roku AirAsia robi którąś ze swoich słynnych wyprzedaży. Mam do kupienia bilety na luty i nie wiem czy brać to co jest czy poczekać bo zaraz coś ruszy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#152 PostWysłany: 02 Sty 2020 16:41 

Rejestracja: 11 Paź 2018
Posty: 39
wierciu napisał(a):
Czy orientuje się ktoś czy na początku roku AirAsia robi którąś ze swoich słynnych wyprzedaży. Mam do kupienia bilety na luty i nie wiem czy brać to co jest czy poczekać bo zaraz coś ruszy.


Raczej bierz teraz. O ile już nie wziąłeś.. Ja rok temu kupiłem w grudniu, potem już było tylko drożej. Teraz kupiłem dziś lot dla 2os z bagażem, jedzeniem i wyborem miejsca ( opłacało się wziąć cały pakiet bo miedzy samym bagażem 20kg, a pełnym pakietem wyszło tylko 250THB róznicy) i zapłaciłem za poranny lot 545zł po przeliczeniu ( Don Mueang - Surat Thani ) , gdzie rok temu za Chiang Mai - Surat Thani zapłaciliśmy bodajże 350zł. Nie czekałbym więc na promocje bo ta promocja będzie kosztowała Cię lot Lionem albo Thai Smile :) Thai Airways wychodzi nawet taniej, a mimo że Thai to Thai to i tak AirAsia wychodzi lepiej.

Recenzując przy okazji .. Thai Airways domestic, stara flota - aczkolwiek obsługa i terminowość bezbłędna, AirAsia rok temu nowy Airbusik, przepiękny lot i zarąbista obsługa, w tym roku nowiutkie - 2 miesiące temu odebrane A321Neo będzie więc naprawdę chcąc zatrzeć niezbyt dobre wrażenie sprzed lat ta linia jest przegodna wręcz polecenia - 10/10. Ryanair może się od nich wiele nauczyć..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#153 PostWysłany: 02 Sty 2020 17:15 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11341
Loty: 482
Kilometry: 757 010
Z Thai Smile wrażenia bardzo dobre - a dodatkowo wybór miejsca i posiłek miałem w podstawowej cenie. Flotę mają nie tak starą (wg planespotters 6,2 lat vs ponad 10 lat w spółce matce). Moim zdaniem to dobra alternatywa dla Thai Air Asia - zwłaszcza jeśli ktoś szuka lotów krajowych bezpośrednio po przylocie do Bangkoku, bo Thai Smile operuje z BKK i nie trzeba się przemieszczać na Don Mueang.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#154 PostWysłany: 05 Lut 2020 00:47 

Rejestracja: 10 Wrz 2013
Posty: 415
niebieski
Czy w AirAsia idzie jakos pominac processing fee za platnosc karta? toc to 4 dolce :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#155 PostWysłany: 05 Lut 2020 01:35 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11341
Loty: 482
Kilometry: 757 010
Nie wiem czy aktualne, ale możesz napisać do kolegi z forum: platnosc-za-bilety-w-airasia,181,74865&p=1233458&hilit=+karta#p1233458
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tunczaj lubi ten post.
 
      
#156 PostWysłany: 05 Lut 2020 03:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4516
złoty
Ostatnio kupiłem bilety i dostałem zniżkę za członkostwo w ich klubie,
znajomym też kupiłem z moją zniżką mimo, że oni nie mają członkostwa, dopisałem ich do siebie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#157 PostWysłany: 08 Lip 2020 23:20 

Rejestracja: 16 Lut 2013
Posty: 70
Dzisiaj akcje Air Asia spadły na giełdzie o 18% po tym jak firma konsultingowa Ernst & Young zasygnalizowała, po zrobionym audycie firmy, że linia może nie przetrwać w obecnej formie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#158 PostWysłany: 18 Paź 2020 01:08 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1483
złoty
Air Asia zwija swoją działalność w Indonezji.
https://www.nst.com.my/news/nation/2020 ... t-pandemic
Góra
 Profil Relacje PM off
micnur uważa post za pomocny.
 
      
#159 PostWysłany: 18 Paź 2020 12:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2016
Posty: 1547
Loty: 195
Kilometry: 364 321
platynowy
no nie, Air Asia dalej bedzie latac do i z Indonezji. Jedynie Indonesia Air Asia X zostanie zlikwidowana, a ta zajmuje sie medium i long haulami. W praktyce to niewielki odsetek polaczen
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir lubi ten post.
micnur uważa post za pomocny.
 
      
#160 PostWysłany: 20 Paź 2020 10:21 

Rejestracja: 28 Sty 2019
Posty: 43
Mam lot KUL-SYD 20.12. Dziś z rana mail:

Cytuj:
Dear Guest,

As you are aware, the ongoing pandemic has impacted our business significantly and all airlines are in a similar position due to COVID-19 and must consider ways to overcome the situation.

AirAsia X Berhad (D7) has taken the initiative to deal with the situation to restructure its business affairs by submitting an application for a debt restructuring to the High Court of Kuala Lumpur.

The restructuring exercise requires us to review every aspect of our operations in order to put in place a number of measures to ensure the airline can recover faster when international borders reopen and travel restrictions ease.

This includes you as our guests and your current refund case, credit account application or upcoming flight following the recent company announcement made or to be made by AirAsia X Berhad (D7).

Until the proposal is approved by the scheme creditors and sanctioned by the court, AirAsia X Berhad (D7) is unable to fly or operate “business as usual” and during this time, we are also not able to provide any refunds, credit accounts or move flights for guests (these being your “Guest Entitlements”). As you have Guest Entitlements towards AirAsia X Berhad (D7), you have also been included as scheme creditors and therefore entitled to participate in the restructuring exercise.

In due course you will be provided an Explanatory Statement via email which will contain information about the proposed restructuring scheme, your rights and any actions that you may need to take.

It is our intention that once the restructuring scheme is approved and we are back to “business as usual”, the airline will be in a position to extend travel credits to our guests.

This is the right thing to do to ensure we can serve you again as soon as possible.

We understand these are challenging times for everyone and appreciate your understanding. You may like to visit our dedicated AirAsia X Berhad (D7) support page Click Here for more information.

We thank you for your ongoing support.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 244 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 13  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group