Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 117 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: AirAsia i bagaż
#1 PostWysłany: 17 Lis 2012 18:56 

Rejestracja: 13 Lis 2012
Posty: 13
Dołączam się do pytania.
Wykupując bilety Air Asia dla trzech osób, na pewnym etapie rezerwacji trzeba zdeklarować bagaż (czy będzie dla danej osoby i jaki będzie jego max ciężar). Doświadczeni już nieco dalekimi podróżami, zdeklarowaliśmy bagaż 15 kg dla tylko dla jednej osoby.
Nie mogłam doczytać nic na temat bagażu podręcznego, ale tu piszecie o 7kg, wydawało mi się że dwa lata temu (kiedy lataliśmy z nimi Tajlandia-Kambodża) było to 10kg.
Czy dobrze rozumiem, że każdy z nas może mieć przy sobie 7kg , Gdzie mogę doczytać info o tym (na bilecie tego nie ma) ?


Ostatnio edytowany przez Abcn, 09 Mar 2019 14:19, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
 Temat postu: Re: Airasia i bagaż
#2 PostWysłany: 17 Lis 2012 19:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 2588
Loty: 371
Kilometry: 601 471
Jest info z waga i rozmiarami na stronie airasia.


Ostatnio edytowany przez Roku, 22 Paź 2017 11:55, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 22 Lis 2012 12:08 

Rejestracja: 26 Wrz 2012
Posty: 23
jacek69 napisał(a):
Waza bagaz w Air Asia? Kiedys czytalem,ze tylko 7 kg jest dozwolone bez dodatkowej oplaty.


Leciałem parę razy Air Asia z różnych lotnisk i krajów. Podręcznego nigdy mi nie ważyli i nie mierzyli ( używam średnio-maly plecak) . Ważą zawsze duży bagaż nadawany za który jest opłata przy zakupie biletu w różnych opcjach do 15,20 czy 25 kg. A podręczny to tak na "oko" jak nie dźwigasz jakiś wielkich tobołków jakie lokalni potrafia przynieść na przelot to nikt się nie czepia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Airasia i bagaż
#4 PostWysłany: 05 Paź 2013 14:19 

Rejestracja: 31 Sie 2013
Posty: 219
może ktoś dać znać jak to aktualnie wygląda z tym bagażem bo w internecie mnóstwo różnych sprzecznych ze sobą opini:
- czy ważą i mierzą bagaże w airasia na loty międzyazjatyckie
- jak jest z limitem kg na bagaże a air asia
- czy można dokupić bagaż na lotnisku lub przez internet już po zakupie biletu
bardzo przperaszam za być może dla niektórych głupie pytania ale będę pierwszy raz w azji i sporo nieawidomych zapewne jeszcze przede mną
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Airasia i bagaż
#5 PostWysłany: 29 Mar 2015 17:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 187
Loty: 122
Kilometry: 238 451
Odgrzebuję stary temat, żeby nie zakładać podobnego - nowego. W tym roku odbywam swoje pierwsze podróże linią AirAsia. Moim jedynym bagażem jest plecak, który zabieram ze sobą jako bagaż podręczny. Jak wiadomo limit wagowy dla bagażu podręcznego w tej linii to 7 kg. Ostatnio na lotnisku w Colombo okazało się, że mój plecak waży 7,2 kg, natomiast mojej dziewczyny 8,4 kg. W obu przypadkach po zważeniu pracownik linii stwierdził - 'ok'. Mam pytanie do osób, które latały/latają tą linią: czy faktycznie w AirAsia jest taka praktyka, że nie żądają dopłaty do bagażu rejestrowanego jeśli waga bagażu podręcznego przekracza (nieznacznie) limit? Czy może po prostu mieliśmy tym razem szczęście?
_________________
www.latambolubie.blogspot.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Airasia i bagaż
#6 PostWysłany: 29 Mar 2015 17:46 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 634
niebieski
Nie, ja mialem plecak wiekszych rozmiarow i wagi niz dozwolony i ani razu nikt sie nie przyczepil.Azjaci to dopiero maja ,,bagaz podreczny''.Nawet 2 biora:D:D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
smarzyk lubi ten post.
smarzyk uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Airasia i bagaż
#7 PostWysłany: 29 Mar 2015 18:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2886
Loty: 415
Kilometry: 781 557
srebrny
Nikt plecaków nam nie ważył. A były to sławetne Forclazy 40. Co prawda nie do końca wypchane, bo na lotniskach panował taki mróz, że wydobyliśmy z nich wszystkie cieplejsze ciuchy celem okrycia. Natomiast na security trzepali straszliwie bebesząc plecaki. Aż w końcu znaleźli! Ja przemycałam nożyczki do paznokci, długość ostrza 4 i pół centymetra, zaokrąglone na końcach, jak dla niemowlaków. Mąż miał pasek parciany z takim czymś, podłużnym metalowym na końcu. Wszystko zabrali;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Airasia i bagaż
#8 PostWysłany: 29 Mar 2015 18:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1050
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
Ja też kilkukrotnie miałam dużo większy i cięższy bagaż, niż jest dozwolone. Nikt nigdy nawet na to nie zwrócił uwagi.
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off
smarzyk lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Airasia i bagaż
#9 PostWysłany: 30 Mar 2015 01:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 187
Loty: 122
Kilometry: 238 451
Kwestia nożyczek do paznokci w bagażu podręcznym to sprawa bardzo bolesna :p Pierwsze straciłem w Male, a drugie w Kuala Lumpur. W Azji mają fioła na ich punkcie. Ja latam z forclazem 50l często w pełni wypakowanym i zawsze wszędzie mi go przepuszczają. Nigdy jednak nie było limitu wagowego 7 kg jak w AirAsia.
_________________
www.latambolubie.blogspot.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
smarzyk lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Airasia i bagaż
#10 PostWysłany: 30 Mar 2015 08:38 

Rejestracja: 29 Gru 2012
Posty: 28
Loty: 87
Kilometry: 252 076
W lutym tego roku leciałam kilka razy Air Asia w Tajlandii (z Bangkoku do Chiang Mai, potem do Surat i z powrotem). Wszystkie bilety były tylko z podręcznym i trochę się obawialiśmy, bo plecaki ważyły około 10 kg każdy, były też trochę większe, niż przewidziany wymiar, a do tego mieliśmy też dodatkowe małe plecaczki. Nikt do niczego się nie przyczepił, ale staraliśmy się raczej nie rzucać w oczy. przy pierwszym locie narzuciłam nawet na plecak cienką kurtkę, opatuliłam się szalem, plecak "nonszalancko" dźwigałam na jednym ramieniu, aby wyglądał na lżejszy. Później już nawet nie kombinowałam. Wtopienie się w tłum wystarczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 27 Lip 2015 20:38 

Rejestracja: 28 Lis 2012
Posty: 366
Loty: 20
Kilometry: 67 605
niebieski
Witam. Wybieram sie do Azji SE na 2 tyg i przymierzam sie do podrozy z podrecznym tylko. W Azji bedziemy leciec Air Asia i Tiger i zastanawiam sie jak bardzo sa restrykcyjni z waga? AA to 7kg dopuszczalne Tiger 10 kg. Osobiscie tylko raz widzialam jak wazyli walizki w AA i to bardzo wybiorczo ale to bylo w 2011 wiec troche sie moglo zmienic. Ostatnio lecialam AA w 2014 - walizek nie wazyli ani nie mierzyli :) Czy ktos ma jakies doswiadczenia w temacie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 27 Lip 2015 20:40 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 634
niebieski
W tym roku lecialem 10 razy Air Asia i ani razu zadnego sprawdzania wagi i rozmiaru nie mialem chodz plecak spory i wypelniony na maxa:D:D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
smarzyk lubi ten post.
 
      
#13 PostWysłany: 27 Lip 2015 20:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 810
niebieski
Lecialem i Tigerem i AA, pomimo obecnosci wag przy gate, nikt nie sprawdzal wymiarow i wagi. Boarding byl bardzo szybki i sprawny.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 27 Lip 2015 21:15 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2063
złoty
Leciałem Tigerem trzy razy i żadnego ważenia czy mierzenia nie było.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 27 Lip 2015 21:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Mar 2013
Posty: 304
niebieski
W zeszłym roku ważyli wszystkie na trasie KIX-KUL. Ale na 6 pozostałych lotach brak jakiejkolwiek kontroli ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 27 Lip 2015 21:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lis 2014
Posty: 315
Loty: 146
Kilometry: 347 466
W 2014 Lecialam AA z Kuala Lumpur do Singapuru oraz z Sieam Reap do Bangkoku i ani razu nie sprawdzali ani wagi, ani wymiarow ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Airasia i bagaż
#17 PostWysłany: 31 Sie 2015 14:41 

Rejestracja: 18 Cze 2012
Posty: 38
Loty: 64
Kilometry: 154 618
Lecieliśmy AirAsią w pięć osób z Dżakarty do Denpasaru i z powrotem, niektóre walizki mieliśmy cięższe niż wolno, inne lżejsze. Policzyli nas "per saldo", ważąc wszystko. Bez drobiazgowości. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Airasia i bagaż
#18 PostWysłany: 25 Wrz 2015 14:25 

Rejestracja: 28 Lut 2011
Posty: 43
Witam,

Jak wyglada sprawa bagażu rejestrowanego ,nie mogę się nigdzie doczytac ile wynosi koszt bagazu, przy wstepnej rezerwacji nie ma podanej kwoty ,a mam zamiar wykonac kilka lotów, zastanawiam sie czy wziac 2 walizki (ja +żona) czy jedna ,zeby ceny bagazu nie przerosły cen lotow


z gory dziekuje z info.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Airasia i bagaż
#19 PostWysłany: 26 Wrz 2015 17:47 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
zonie daj walizke a sam w podreczny 7kg.
podczas rezerwacji zawsze jest koszt bagazu(na trzeciej stronie rezerwacji masz zdjecie 4 walizek kolorowych)
Jak kupuje to musze odhaczyc "no thanks" na pytanie o bagaz

Poza tym policz loty,policz bagaz i zastanow sie czy nie taniej i lepiej bedzie za ta kwote kupic zonie pare laszkow na miejscu.
Pamietaj majac kilka lotow caly czas bedziesz uwiazany do walizki,a polowa rzeczy i tak nie bedzie uzywana
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Airasia i bagaż
#20 PostWysłany: 26 Paź 2015 21:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2014
Posty: 2517
Loty: 240
Kilometry: 540 731
platynowy
Proszę o pomoc i aktualną informację bo już zgłupiałem nieco na stronie airasia.com
Gdy wybieram bilet na lot np. z Kuala Lumpur na Langkawi pojawiają mi się dwie ceny Low Fare niższa i droższa Premium Flex. Pod jedną i drugą jak się kliknie w cenę jest napis 20 kg baggage allowance.
Jak mam to rozumieć - abym mógł mieć normalnie dużą walizkę bagaż główny rejestrowany do 20 kg mogę tańszy bilet kupić, czy trzeba ten droższy ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 117 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group