Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 117 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Airasia i bagaż
#61 PostWysłany: 24 Maj 2017 10:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
Leciałem niedawno na trasie DMK-HAN, miałem trochę obawy bo limit jest 7 kg a plecak miałem ponad 12 kg, dużo większy niż dopuszczalny wymiar, dodatkowo jeszcze wypchane boczne i frontowa kieszeń bo się obkupiłem co nieco. Nie sprawdzali ani wymiarów ani wagi, ale czy to reguła nie wiem. Obserwując podróżnych przy gate to praktycznie co drugi, na moje oko, miał bagaż ponadwymiarowy.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
worminfested lubi ten post.
worminfested uważa post za pomocny.
 
      
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
 Temat postu: Re: Airasia i bagaż
#62 PostWysłany: 24 Maj 2017 12:04 

Rejestracja: 24 Lut 2016
Posty: 57
No to trochę świeżych info: loty Air Asia Hong Kong-Bangkok nikt nie sprawdzal, Surat Thani-Chiang Mai tak samo Wkrótce mam też lot Bangkok-Udon Thani to napiszę jak będzie ale zdziwię się jeśli by sprawdzali. A latem z niemałym plecakiem: Karimor 70l i waga 9kg.
Dziś miałem lot Nok Airem to już ważyli i kazali dać na nadawany, na szczęście mają to w cenie.
Góra
 Profil Relacje PM off
worminfested lubi ten post.
worminfested uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Airasia i bagaż
#63 PostWysłany: 06 Cze 2017 14:57 

Rejestracja: 01 Cze 2015
Posty: 276
Loty: 111
Kilometry: 260 580
niebieski
Witajcie.

Będę leciał AirAsia z Pkuket do Siem Reap. Bilet w promo tani jak barszcz. Ale mina mi zrzedła jak zobaczyłem cenę bagażu. Razy dwa - to prawie 200zł. Pytanie. Plecaki będziemy mieli dwa po około 11-12kg. Tak mnie kusi uszyć worek, wsadzić dwa w jeden, ściągnąć pasami i nadać jako jeden bagaż 25kg. Czy ma to szanse na sukces?

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Airasia i bagaż
#64 PostWysłany: 06 Cze 2017 15:32 

Rejestracja: 22 Cze 2012
Posty: 625
Loty: 26
Kilometry: 67 603
niebieski
Da radę o ile w ogólnych wymiarach bagażu się zmieszczą. Szkoda zachodu szyć worek. Ja kupiłem na Allegro torbę bazarową, cos lekko powyżej 20 zł. Lecąc na Filipiny przez Dubaj wsadziłem do torby 2 plecaki (Forclaz 50 i jakiś drugi 65L) i nadałem jako bagaż <23kg w Wizzair. Oba plecaki potraktowałem folią strecz, by były stabilniejsze w torbie. Przeszło bez problemów w obie strony. Sama torba przydała mi się jeszcze raz jako pokrowiec na fotelik samochodowy na lot Ryanairem na ostatni weekend majowy więc inwestycja całkiem dobra :)

Załączam obrazek jak pięknie się to prezentowało :)

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Airasia i bagaż
#65 PostWysłany: 22 Cze 2017 15:16 

Rejestracja: 06 Sty 2017
Posty: 59
Loty: 154
Kilometry: 267 721
przez ostatnie pare tygodni zrobilem troche lotow AirAsia (m.in. DMK-KUL-SIN-KBV-HKT) z plecakiem tym co wyzej Forclaz 50 i nigdzie nikt sie nim nie zainteresowal czy wielkosciowo-wagowo nadaje sie na podreczny.
Zreszta nie widzialem zeby na rzadnym z tych lotnisk przy gate zwracali uwage na bagaze pasazerow
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Airasia i bagaż
#66 PostWysłany: 22 Cze 2017 15:20 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 634
niebieski
Na lotnisku KLIA2 sprawdzaja bilety przed imigracyjnym i przy okazji waza bagaze wyrywkowo.Dobrze ze bylem na poczatku podrozy i mialem rowne 7kg.Z nadbagazem odsylaja do checkin-u.Nie wazyli w LPQ,DPS i LOP.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Airasia i bagaż
#67 PostWysłany: 04 Wrz 2017 19:06 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
Pierwszy raz będę leciał AirAsia. Przy odprawie online jest punkt gdzie się zaznacza ile sztuk bagażu będzie się miało i później jest do wydrukowania bag tag razem z kartami pokładowymi. Czy to trzeba samemu drukować, czy można normalnie na lotnisku przy check in wziąć. Problem jest taki, że klikając drukuj bezpośrednio na stronie mam puste strony, a zapisując do PDF są tylko boarding passy, a tych etykiet na bagaż nie ma
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Airasia i bagaż
#68 PostWysłany: 04 Wrz 2017 19:34 

Rejestracja: 07 Sie 2013
Posty: 445
Loty: 177
Kilometry: 387 374
niebieski
@trocha o nic się nie martw, nie trzeba drukować i dostaniesz podczas odprawy
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
trocha uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Airasia i bagaż
#69 PostWysłany: 30 Lis 2017 14:29 

Rejestracja: 11 Sty 2016
Posty: 31
Czy w AirAsia oplata za bagaz jest stala? Tzn. jesli teraz przy zakupie biletu nie wykupie bagazu rejestrowanego, ktory kosztuje dodatkowo 600THB, to gdy pozniej zmienie zdanie, albo bede mial za duzy bagaz to tez bedzie kosztowalo to 600THB czy duzo wiecej jak np. w Ryanie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Airasia i bagaż
#70 PostWysłany: 15 Cze 2018 17:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Sie 2015
Posty: 174
AirAsia ma sizery na podręczny do sprawdzania (takie jak np. WizzAir ma na bramkach)?
Pytanie czy można wziąć większy plecak (nieodpakowany) czy raczej ryzykowne?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Airasia i bagaż
#71 PostWysłany: 15 Cze 2018 18:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2016
Posty: 1525
Loty: 184
Kilometry: 334 002
platynowy
ma, jeszcze przed stanowiskiem check in moga mierzyc bagaz. air asia jest dosc restrykcyjna pod wzgledem nadbagazu i jego wymiarow
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Airasia i bagaż
#72 PostWysłany: 16 Cze 2018 14:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Sie 2015
Posty: 174
A ktoś z doświadczenia wie czy większy plecak przejdzie, zakładając że wagowo będzie OK i po złożeniu niewykorzystanej przestrzeni plecaka nie będzie wystawał za sizer?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Airasia i bagaż
#73 PostWysłany: 16 Cze 2018 18:06 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
Skoro zmieści się w całości w sizer, to przejdzie.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Airasia i bagaż
#74 PostWysłany: 13 Lis 2018 22:39 

Rejestracja: 08 Gru 2016
Posty: 130
Przed chwilą w KLIA przeszliśmy bez żadnych problemów. Forclaz 40 napchany. Aczkolwiek w drugiej linii kazali facetowi ważyć torbę wielkości na laptop. Lot wewnętrzny w Malezji.
Jak do tej pory nigdzie nie ważyli i nie mierzyli(nie widzieliśmy), a ludzie mają taki „podręczny”, że my przy nich to pestka.
Podejrzewam, że robią to tylko wyrywkowo, jak rzeczywiście jest powód ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Airasia i bagaż
#75 PostWysłany: 07 Mar 2019 08:19 

Rejestracja: 24 Lut 2016
Posty: 57
Przed chwilą po raz pierwszy w mojej podróżniczej "karierze" nie było po prostu opcji przejść z bagażem nie będąc bardzo dokładnie sprawdzonym. W Puerto Princesa przy kioskach checkin tam gdzie samemu drukuje się bilet stoi z 5 "tajniaków" i zagadują dzień dobry dokąd pan leci, aha sprawdzę wagę pana bagażu. No i niestety odsyłają do stanowisk check in. Tam nie zdążyłem jeszcze nic powiedzieć a gość do mnie: proszę położyć plecak do sprawdzenia. No i już każą dopłacić 80zl za nadanie bo wazy 10 zamiast 7. Straszą też że przy gejtach cena jeszcze wyższa 140zl.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Airasia i bagaż
#76 PostWysłany: 07 Mar 2019 08:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2012
Posty: 1403
niebieski
@johnywawa a w Air Asia też mają takie stojaczki jak w W6 czy FR ?

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Airasia i bagaż
#77 PostWysłany: 07 Mar 2019 08:53 

Rejestracja: 24 Lut 2016
Posty: 57
Każda linia takie ma, ale na rozmiar raczej maja wy*ebane, za to bardzo patrzą na wagę. A w KUL ani razu mnie nie sprawdzali a leciałem 3 razy zarówno międzynarodówki jak i krajowka do Kuching.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Airasia i bagaż
#78 PostWysłany: 08 Mar 2019 13:35 

Rejestracja: 08 Gru 2016
Posty: 130
Nas też w KL ostatnio nie sprawdzali, ale widziałem jak inni się przepakowywali przed wejściem. A gościa w HK cofnęli przed wejściem do samolotu, fakt miał plecak(na moje za duży) do tego torbę na laptopa i dwie wypchane reklamówki. I jeszcze zaczął się drzeć na obsługę, specjalnie go wypatrywałem, ale chyba nie wsiadł.
Aha, nie wiem czy było, ale z kawą w kubku nie wpuszczają na pokład AirAsia. Musiałem wypić przed wejściem, a że dopiero kupiłem i była gorąca to wchodziłem ostatni, stąd przypuszczam, że koleś nie poleciał


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Airasia i bagaż
#79 PostWysłany: 08 Mar 2019 18:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2860
platynowy
Mnie jeszcze nigdy nie "wazyli" i nie widziałem żeby kogokolwiek sprawdzali a latalem z nimi juz Bangkok, Denpasar, Thammarat, Singapur, Phuket Mój podręczny należy do kategorii "największy z mozliwych" i 7kg to on już waży jak wloze do niego tylko klapki i spodenki ;) Co mnie.nayomiast ostatnio zdziwilo to to ze nie mieli na pokladzie wogole terminali płatniczych żeby móc kartą zapłacić za strawę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Airasia i bagaż
#80 PostWysłany: 08 Mar 2019 21:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2012
Posty: 1403
niebieski
A że tak zapytam kiedy oni to ważą? Jak się leci tylko z podręcznym to gdzie można załapać się na wazenie ?

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 117 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group