Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 191 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 06 Paź 2015 03:00 

Rejestracja: 11 Sie 2013
Posty: 57
Loty: 250
Kilometry: 613 775
monroe napisał(a):
saslong napisał(a):
Tytułem uzupełnienia...po wejściu do economy miałem wrażenie koszmarnie wąskich i naćkanych foteli.Właśnie odkryłem dlaczego. Większość linii na B777 ma układ siedzeń 3+3+3, Koledzy z AF/KLM zaszaleli i zrobili 3+4+3. :o


Taki sam układ siedzeń w economy B777 (3+4+3) mają chociażby w Emirates i Etihad. Swiss w nowo zamówionych B777 także. Najdziwniej ekonomiczna wygląda jednak w B777 American Airlines - podobno w niektórych mają układ 2+5+2 :)

A co do relacji - cóż, jak widać Air France nie bez powodu ma aktualnie duże problemy (zwłaszcza prezesi od spraw kadrowych ;) ).


Masz rację, właśnie obejrzałem AA B777 na seatguru....spora ciekawostka, rzekłbym filozoficzna ;).

Zgoda, ale np. BA i United mają 3-3-3. Myślę, że w czasach kiedy zamawiali te samoloty nie wierzyli jeszcze, że człowiek może aż tyle znieść. Dalszym krokiem będą miejsca stojące ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
monroe lubi ten post.
 
      
Wakacje w Chorwacji za 713 PLN. Loty do Dubrownika z Krakowa + apartament na 3 dni Wakacje w Chorwacji za 713 PLN. Loty do Dubrownika z Krakowa + apartament na 3 dni
Rodos: tygodniowe all inclusive w 4* hotelu od 2318 PLN. Wyloty z 2 miast Rodos: tygodniowe all inclusive w 4* hotelu od 2318 PLN. Wyloty z 2 miast
#22 PostWysłany: 06 Paź 2015 08:47 

Rejestracja: 28 Lis 2011
Posty: 103
Malaysia Airlines też w 777 ma układ 2-5-2. Czyli to nie takie rzadkie:-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
monroe lubi ten post.
 
      
#23 PostWysłany: 06 Paź 2015 12:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2631
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
dziabag131 napisał(a):
Malaysia Airlines też w 777 ma układ 2-5-2. Czyli to nie takie rzadkie:-)


Faktycznie :) Air China również.
Air New Zeland - 3+4+3.
Wygląda na to, że stosunkowo nowe B777 mają więcej miejsc w economy, taki trend w liniach lotniczych.
Sorry za offtop :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 10 Lis 2015 11:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Lip 2013
Posty: 35
Loty: 46
Kilometry: 93 433
Zumko napisał(a):
15 kwietnia kupiłem bilet Air France do Stambułu dla dziecka.
Cena 1500 pln.
Wylot 31 maja. Powrót 7 czerwca.
Dzisiaj się dowiedziałem, że jednak dziecko nie może lecieć (choroba, szczepienia itd.).
Czy jest szansa na odzyskanie pieniędzy?
Na bilecie mam napisane:
no-refundable ticketing fee
no-refundable credit card surcharge.
Są jakieś sposoby aby odzyskać 1500 albo jakąś mniejszą kwotę?
Będę wdzieczny za pomoc.


Udało ci się? Właśnie czekam na połączenie z konsultantem i zastanawiam się co mi powiedzą :/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 11 Lis 2015 17:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
lece Paris CDG - > Rio de żaneiro AFem [A330-200]

czy na pokladzie moge sie spodziewac jakichs udogodnien typu gniazdko AC [badz chociaz USB] i wóda do oporu czy też takie rzeczy to tylko w Emirates?
w ogóle jakiś alkohol można od nich dostać ?
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 11 Lis 2015 17:11 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8588
złoty
Powinno być i gniazdko, i dużo picia. I to niezłego - ja się ululałem oryginalnymi koniakami ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 11 Lis 2015 17:24 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3940
platynowy
Ja z AF B777 i klasą Y+ mam bardzo miłe wspomnienia. Leciałem do SCL i to jeden z nielicznych dalekich lotów na których się wyspałem. Spod siedzenia wysuwa się tam taki podnóżek który razem z siedzeniem tworzy mały szezlong i można się zwinąć w embriona i tak zasnąć. Oczywiście opcja dla osoby niewysokiej i raczej szczupłej.

Obsługę i catering w AF też wolę zdecydowanie bardziej od BA. Każdą z tych linii zrobiłem po 3-4 longhaule i zawsze na korzyść AF. Jednak nigdy bym do Y+ nie dopłacił (leciałem bo to był error fare), jedzenie jest w zasadzie identyczne do tego z Y tylko podane na porcelanie a nie w metalowej tacce.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 14 Gru 2015 22:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
boots napisał(a):
Powinno być i gniazdko, i dużo picia. I to niezłego - ja się ululałem oryginalnymi koniakami ;-)


koniec koncow lecialem troche inna trasa:

na trasie Paris CDG -> Brasilia lot byl jakims Airbusem A330 prawdopodobnie z pierwszej polowy XIX w. albo cos kolo tego --- wyswietlacz systemu rozrywki o rozdzielczosci kalkulatora, brak gniazda USB i ogolnie szeroko pojeta zenada. Nie wiem jak mozna w XXI wieku sprzedawac bilety na 11 godzinny lot takim samolotem. Widac jestem malo rozgarniety.

Z kolei w druga strone, Rio -> Paris CDG byl Boeing 777-300, bardzo spoko, system rozrywki mial sensowny ekran i mase nowych filmow a nawet plyte Fear Factory z 2015 roku [jak i jakies stare Korny czy SoaDy]. Bylo tez gniazdo USB i, jak to w 777, sporo miejsca na nogi, w zwiazku z czym lecialo sie bardzo przyjemnie.

Takze "raz tak a raz srak" jak mawial moj dziadek.

Alkohole tym razem sobie odpuscilem, sam lot na takiej odleglosci jest wystarczajaco meczacy.
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 17 Mar 2016 11:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2012
Posty: 1183
niebieski
Ciekawostka i jednocześnie przestroga: lecąc AF na bilecie w taryfie z samym podręcznych obecnie na CDG przed kontrolą bezpieczeństwa potrafią sprawdzać nie tylko wymiary ale również ważyć bagaż podręczny. Przy mnie skasowali jednego pasażera z walizeczką, która mieściła się w wymiarach ale ważyła więcej niż wyznaczony limit.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 17 Mar 2016 11:53 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3878
Loty: 39
Kilometry: 33 222
W połowie lutego w WAW również sprawdzali wybrane bagaże przy stanowiskach check-in.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 02 Sie 2016 14:30 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1850
srebrny
czy kupując lot AF w taryfie Mini przez pośrednika można dokupić bagaż rejestrowany bezpośrednio na stronach airfrance (pośrednik kasuje drożej niż AF)?
Mam stary status we Flying Dutchman tylko Ivory.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 18 Sie 2016 19:49 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3940
platynowy
Można dokupić na stronie AF za normalną cenę, w dowolnym momencie już po wystawieniu biletu przez pośrednika.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 19 Sie 2016 18:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 480
Loty: 53
Kilometry: 142 596
niebieski
Leciałem tylko raz AF, z Bombaju do Paryża i był to jeden z przyjemniejszch lotów. Dobre jedzenie, wino i inne alkohole, miejsce dość wygodne!!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 20 Sie 2016 19:15 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1742
srebrny
Loty na Dominikanę obsługiwane nowymi maszynami. Do Kanady - starsze. Pierwsza podróż była jedną z lepszych, druga - najgorszych. Mniej wygodne fotele (w tym jakby mniej miejsca), system rozrywki na wspomnianych ekranach o rozmiarze "kalkulatora". Summa summarum lot lotowi nierówny.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 21 Sie 2016 11:40 

No to zależy. Ja leciałam AF na Dominikanę i samolot nowy na pewno nie był. Pierwszy raz w życiu miałam za mało miejsca na nogi (a często latam lowcostami) a przy długim locie to był koszmar


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Góra
 PM off  
      
#36 PostWysłany: 07 Paź 2016 06:29 

Bardzo niepokojace doniesienia prasowe:
http://www.tvn24.pl/radykalne-nastroje- ... 896,s.html
Góra
 PM off
Washington uważa post za pomocny.
 
      
#37 PostWysłany: 07 Paź 2016 08:28 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4059
złoty
wiele osób pisało tutaj, że to niewiarygodne żródło, więc należy podchodzić do informacji ostrożnie.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#38 PostWysłany: 04 Sty 2017 18:01 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4059
złoty
Przestrzegam przed tą firmą, gdy dochodzi do zmiany godzin wylotu.
Mnie zmienili lot o 90 minut i się wypinają na rozwiązanie problemu poprzez zmianę na wcześniejszy lot lub bezkosztową anulację. Spamuję pośrednika po raz dwudziesty, ich telefonami, oraz twetami i nic sobie z tego nie robią.
Nie podejrzewałem, że taka sytuacja w ogóle może mieć miejsce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 04 Sty 2017 19:56 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3940
platynowy
@jacek96 miałem podobnie, lot WAW-CDG zmieniony o 90min, kupowany w GoToGate. Polska infolinia AF absolutnie nie chciała pomóc ale amerykańska powiedziała że bez problemu mi zmienią na lot wcześniejszy jednak jak agent zauważył że bilet kupiony u OTA to powiedział że nie może go ruszać. Jednak poprosiłem żeby wprowadził adnotację do systemu (tzw. remark) że zmiana jest możliwa. GoToGate odmówiło zmiany ale po 5-tej wymianie maili w końcu skontaktowali się z AF i przebukowali bezpłatnie bilet.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 04 Sty 2017 21:51 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4059
złoty
@‌mucha‌ dokładnie tak samo się przedstawia moja sytuacja. Podczas drugiej rozmowy telefonicznej poprosiłem o to, by chociaż wpisał do systemu, że AF się godzi na zmiany (tak niby zrobił).
Jednak na e-maile Seat24 wciąż odpowiadal, że linia nie wyraża zgody i nie ma nic w systemie zaznaczone.
Zadzwoniłem do AF i ten sam koleś stwierdził, ze widzi, że już mieli ze mną kontakt, ale nie ma żadnej zgody z ich strony i takiej nie wystawi, bo tego zrobić nie może, gdyż bilet kupiony poza PL.
Na twecie, to już w ogóle żenada, odpisują, że mam taryfę nie dopuszczającą zmian, a 90 minut to niewielka zmiana.
Z takim betonem, jeszcze nigdy się nie zderzyłem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 191 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group