Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 16 Sty 2022 14:54 

Rejestracja: 16 Sty 2022
Posty: 4
Dzień dobry. Przepraszam za być może głupie pytanie. Jestem osobą trochę starszej daty i nieogarnietą w temacie. Mianowicie chciałbym zarezerwować lot dla dwóch osób do Rzymu na czerwiec. Przeprowadziłem proces rezerwacji na stronie Wizzair do momentu zapłaty. Otóż za lot dwóch osób z Krakowa do Rzymu, plus jeden bagaż rejestrowany, plus wybór miejsc, kwota do zapłaty wynosi 531zl. Słyszałem jednak, że z konta potrącona zostanie wyższa kwota. W związku z tym, pytanie: ile faktycznie zapłacę płacąc kartą?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic
#2 PostWysłany: 16 Sty 2022 14:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2017
Posty: 3398
Loty: 416
Kilometry: 719 918
platynowy
Mogłoby tak być gdybyś płacił kartą PLN, a cena lotu była w innej walucie.
Jeśli jednak lecisz z Polski to cena będzie taka jak podana.

W razie wątpliwości możesz w banku ustawić limit płatności kartą i jeśli linia by chciała pobrać więcej to płatność będzie odrzucona, od razu zobaczysz też ile chcieli pobrać.


Ostatnio edytowany przez Japonka76, 16 Sty 2022 23:37, edytowano w sumie 1 raz
ort
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
eskie uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 16 Sty 2022 15:01 

Rejestracja: 26 Maj 2014
Posty: 806
platynowy
Jeśli wybierzesz płatność w złotówkach, to nie będzie żadnego przewalutowania i cena nie ulegnie zmianie.
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
eskie uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 16 Sty 2022 15:02 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4766
platynowy
Poczytaj, bo w Wizzair online przez stronę nie jest łatwo dokonać rezerwacji

https://www.fly4free.pl/rezerwacja-bile ... o-kroku-2/

Ale kwota powinna zostać ta sama.
Sprawdź jeszcze ceny w Ryanair.
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
eskie uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 16 Sty 2022 15:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5618
HON fly4free
Jeśli płacisz kartą która ma tą samą walutę co cena biletu to zapłacisz tyle ile jest wskazane, ani grosza więcej.
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
eskie uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 16 Sty 2022 21:11 

Rejestracja: 16 Sty 2022
Posty: 4
Ok Dzieki. Zarezerwowane.Tak jak pisaliście, zapłaciłem dokładnie tyle ile widniało na rachunku w podsumowaniu.
Teraz bilet powrotny do Krakowa, tym razem Ryanair i cena tym razem 93 Euro. Będę rowniez płacił kartą VISA ,oczywiście złotówkach. Tu już chyba sprawa jest bardziej skomplokowana i nie można zastosować prostego przelicznika oficjalnego kursu euro?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 16 Sty 2022 21:15 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4766
platynowy
Ryanair może sam zmienić po kursie jakieś 5 zł euro.
Nie znam dat, można było założyć temat szukam taniego lotu do Rzymu, doświadczeni by doradzili 8-)

A i hotel rezerwuj z możliwością późnego anulowania, u Wizzair nie ma nic pewnego.
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
eskie uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 16 Sty 2022 21:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2017
Posty: 3398
Loty: 416
Kilometry: 719 918
platynowy
W zależności od karty Ryan pozwala czasem wybrać walutę płatności i zmienić na PLN
Euro liczą po 4,83

Załączniki:
fr.jpg
fr.jpg [ 36.97 KiB | Obejrzany 2388 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
eskie uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 16 Sty 2022 22:12 

Rejestracja: 16 Sty 2022
Posty: 4
Ok dzięki. W przypadku płatności w euro, jest jeszcze chyba jakaś prowizja z banku. Data wylotu to 23.06.22 - 30-06.22 Sezon, więc taniej już chyba nie będzie. Tak czy inaczej, skoro zarezerwowałem lot do celu, to muszę z tamtąd wrócić. Więc zaraz po prostu zarezerwujęte bilety powrotne i zobaczę ile mnie podliczą. Natomiast co do rezerwacji hotelu (obiekt typu B&B) to cena takiej rezerwacji z opcją jej odwołania, jest chyba dwukrotnie wyższa, więc zarezerwowałem bez tej opcji, po taniości jak na Rzym.Bardziej niż Wizzair-em, martwił bym się jednak sytuacją związaną z Covidem. Na dzień dzisiejszy, do Włoch cza mieć np. dodatkowo ważny negatywny test, co jeszcze bardziej podnosi koszty podróży. Poza tym zawsze jest stres, bo jak wyjdzie pozytyw, to kasa w błoto.


Ostatnio edytowany przez Japonka76, 16 Sty 2022 23:39, edytowano w sumie 1 raz
dubel
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
eskie uważa post za pomocny.
 
      
#10 PostWysłany: 16 Sty 2022 22:18 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6180
HON fly4free
Niymajak napisał(a):
Data wylotu to 23.06.22 - 30-06.22 więc taniej z biegiem czasu chyba już nie będzie.
sądzę, że będzie taniej, choć cena lotu na teraz 31€ nie wygląda źle
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
eskie uważa post za pomocny.
 
      
#11 PostWysłany: 16 Sty 2022 22:50 

Rejestracja: 26 Maj 2014
Posty: 806
platynowy
Niymajak napisał(a):
Ok Dzieki. Zarezerwowane.
Niymajak napisał(a):
Ok dzięki.
Pod każdym z postów masz przycisk "pomógł", to tak na przyszłość, jeśli uznasz jakiś za pomocny ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
eskie uważa post za pomocny.
 
      
#12 PostWysłany: 16 Sty 2022 22:53 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4766
platynowy
pemat napisał(a):
Niymajak napisał(a):
Data wylotu to 23.06.22 - 30-06.22 więc taniej z biegiem czasu chyba już nie będzie.
sądzę, że będzie taniej, choć cena lotu na teraz 31€ nie wygląda źle

W tych terminach ceny ma dobre, byle bagaż nadawany w Ryanair też kupił od razu, bo potem będzie "bolało".


Ostatnio edytowany przez dg72, 16 Sty 2022 22:56, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
eskie uważa post za pomocny.
 
      
#13 PostWysłany: 16 Sty 2022 22:55 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
Niymajak napisał(a):
Poza tym zawsze jest stres, bo jak wyjdzie pozytyw, to kasa w błoto.


możesz pomyśleć o ubezpieczeniu. Fakt, że przy covidzie dochodzi niepewność czy pozytywny test to nagłe zachorowanie itp. ale w dzisiejszych czasach może warto spróbować
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#14 PostWysłany: 17 Sty 2022 00:57 

Rejestracja: 16 Sty 2022
Posty: 4
Ok. Więc zakończyłem już cały proces. Tak jak pisaliście, za rezerwację, Wizzair nie potrącił ani złotówki więcej niż wyszło na podsumowaniu, czyli 551zł. Natomiast Ryanair przewalutował po swoim kursie i za lot z Rzymu do Krakowa, zapłaciłem 440zł za dwie osoby (93euro)
Obydwa loty z opcją jednego bagażu nadawanego 20kg, oraz z rezerwacją miejsc.
Dodatkowo za pokój dwuosobowy w przyzwoitym obiekcie w centrum Rzymu, zapłaciłem 1080zł. Więc na razie nie ma tragedii finansowej. Oby tylko cowid dopisał, albo nie dopisał, zwał jak zwał..
Dziękuję wszystkim za pomoc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group