Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 46 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 16 Wrz 2022 02:31 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6218
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
ratman napisał(a):
W następny weekend lecę z WAW do CDG w klasie ekonomicznej Air France. Czy ktoś może powiedzieć, jak bardzo jest w obecnym czasie przestrzegany wymiar 55 x 35 x 25cm dla bagażu podręcznego i 40 x 30 x 15cm dla akcesoriów?

Muszę kupić walizkę i zastanawiam się czy któryś z wymiarów może być trochę większy, na przykład centymetr lub dwa. Nie interesują mnie żadne absurdalne przekroczenia, żeby wtrynić się z bagażem o 10cm dłuższym lub szerszym niż linia przewiduje, chodzi mi o to czy w obecnym czasie u nich jest to rzeczywiście przestrzegane i dokładnie kontrolowane...

Czy bagaż podręczny to może być walizka wrzucona do schowka nad głową, a akcesorium to niezbyt wypchany plecak który zmieści się pod fotelem przede mną?

Z góry dzięki za odpowiedź, dawno nie latałem i wolę zapytać...
Z WAW to bez problemu nadasz podręczny podczas odprawy. Wystarczy zapytać a na pokład wziąć laptopa czy małą torebkę
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir uważa post za pomocny.
 
      
Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic
Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini
#42 PostWysłany: 18 Wrz 2022 22:05 

Rejestracja: 15 Wrz 2022
Posty: 3
malawita napisał(a):
W AF spoko, mi nie sprawdzali podręcznego, za to w KLM czasem szaleją.


oskiboski napisał(a):
Z WAW to bez problemu nadasz podręczny podczas odprawy. Wystarczy zapytać a na pokład wziąć laptopa czy małą torebkę


Dziękuję bardzo za Wasze odpowiedzi ;)

Swego czasu często latałem KLM do Kanady, z plecakiem tak wypchanym, że w życiu nie zmieściłby się do ich "wzorników", a pod fotele przede mną ledwo wchodził. Nikt nigdy nie robił problemów, jednak to było parę ładnych lat temu więc wolałem zapytać czy coś się pozmieniało.

oskiboski, co masz na myśli mówiąc, że go nadam podczas odprawy? W sensie, że to co mi przysługuje jako bagaż podręczny (55x35x25cm) mogę oddać do luku, a na pokład wejść z plecakiem, tak?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 18 Wrz 2022 22:14 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3126
platynowy
Przecież to napisał.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 19 Wrz 2022 18:26 

Rejestracja: 15 Wrz 2022
Posty: 3
Ok, po prostu nigdy tak nie robiłem z podręcznym :) Dzięki :D


Ostatnio edytowany przez Washington, 19 Wrz 2022 23:10, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 19 Wrz 2022 18:34 

Rejestracja: 27 Sie 2021
Posty: 180
ratman napisał(a):
W następny weekend lecę z WAW do CDG w klasie ekonomicznej Air France. Czy ktoś może powiedzieć, jak bardzo jest w obecnym czasie przestrzegany wymiar 55 x 35 x 25cm dla bagażu podręcznego i 40 x 30 x 15cm dla akcesoriów?

Muszę kupić walizkę i zastanawiam się czy któryś z wymiarów może być trochę większy, na przykład centymetr lub dwa. Nie interesują mnie żadne absurdalne przekroczenia, żeby wtrynić się z bagażem o 10cm dłuższym lub szerszym niż linia przewiduje, chodzi mi o to czy w obecnym czasie u nich jest to rzeczywiście przestrzegane i dokładnie kontrolowane...

Czy bagaż podręczny to może być walizka wrzucona do schowka nad głową, a akcesorium to niezbyt wypchany plecak który zmieści się pod fotelem przede mną?

Z góry dzięki za odpowiedź, dawno nie latałem i wolę zapytać...

Nie sprawdzają aż tak bardzo, a często też sami proponują, że podręczny może lecieć w luku.
_________________
Forum niedyskusyjne...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 01 Paź 2023 21:18 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22329
Tego jeszcze nie grali. Jak się nada bagaż, ma się przesiadkę w CDG/ORY i chcąc go odebrać w tych lotniskach, jest opłata 275 EUR

Your flight lands at Paris-Charles de Gaulle or Paris-Orly and your onward flight takes off from the same airport? If you wish to collect your baggage between these two flights, you will be charged €275, regardless of the number of bags, your travel cabin or the reason given.

https://wwws.airfrance.pl/pl/informatio ... orts-paris
Góra
 Profil Relacje PM off
Architekt2001 lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 46 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group