Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 48 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 02 Sie 2016 21:28 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1852
srebrny
czy kupując lot AF w taryfie Mini przez pośrednika można dokupić bagaż rejestrowany bezpośrednio na stronach airfrance (pośrednik kasuje drożej niż AF)?
Mam stary status we Flying Dutchman tylko Ivory
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Szalona Środa w PLL LOT: europejskie wojaże od 376 PLN. Loty do Afryki za 772 PLN Szalona Środa w PLL LOT: europejskie wojaże od 376 PLN. Loty do Afryki za 772 PLN
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
#22 PostWysłany: 02 Sie 2016 21:32 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6255
Loty: 478
Kilometry: 1 019 055
Oczywiście, ze mozna. Nawet na lotnisku mozna za niewiele wieksza kase
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 12 Mar 2018 06:55 

Rejestracja: 12 Mar 2018
Posty: 1
Halo, moj bilet do Tokyo, zawiera adnotacje: „Uwaga! Bilety Air France nie zawierają bezpłatnego bagażu we wszystkich klasach ekonomicznych. Może to zostać zmienione podczas webcheck-in.“
O rejestrowanym pisza 23kg, a co z podrecznym? Chce wiedziec wczesniej, niz na 72 godziny przed podroza, czy mam bezplatny podreczny. Ewentualnie , ile kosztuje bagaz podreczny? Dziekuje i pozdrawiam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 12 Mar 2018 08:44 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8594
złoty
Masz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 04 Lis 2019 16:27 

Rejestracja: 01 Lip 2017
Posty: 257
alaindelon napisał(a):
Może ktoś mi powiedzieć odnośnie bagażu podręcznego dodatkowego ? Na stronie napisali że jest możliwość zabrania torebki, aparatu fotograficznego bądź torby do laptopu ALE czy jest możliwość zabrania plecaka (nie chodzi mi oczywiście o typowo duży turystyczny) ? Ktos miał jakies doswiadczenia?

Hej. Lecę na Tajwan przez CDG w klasie Economy, tj. z jednym podręcznym plus dodatkowe "personal accessory " typu torba na laptopa.
Proszę o potwierdzenie jeżeli ktoś ma doświadczenie w tym temacie, że w Air France nadal nie robią problemów gdy się w ramach tej przysłowiowej torby na laptopa/damskiej torebki zabierze miejski plecak?
Zamierzam zabrać jako swój podręczny forclaza 40 no i jako ten dodatkowy "accessory" 24-litrowy wolfgang włóczykij (https://www.wgl.pl/plecak-wolfgang-wloczykij-24.html), oczywiście nie mocno napakowany (bo jest bardzo pakowny :D).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 04 Lis 2019 16:58 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7942
HON fly4free
AF raczej nie robi z tego powodu żadnych problemów, czasem przy odprawie lub pod gatem oferują nawet nadanie większych bagaży podręcznych za free, jak lot jest (prawie) pełny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 04 Lis 2019 19:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2634
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
Może i AF nie robi ale KLM ostatnio tak i to dwa razy ;) Raz mnie bo moja się zagapiła i przeszła przez kontrolę bez walizki a ja będąc całkowicie zaspany zostałem z dwiema sztukami :D a drugi raz sprawdzali w sizerze jednemu z pasażerów wymiary walizki. Wiem, że KLM to nie do końca AF ale jednak firma praktycznie jedna no i procedury podobne ;) Nie powinno być problemów na CDG bo tam ogólnie mają bałagan ale mimo wszystko trzeba uważać. Sam będę leciał za 2 miesiące przez CDG w taryfie tylko z podręcznym i zamierzam do walizki wziąć też jeszcze plecak ale jakby co po prostu go zwinę przy bramce ;)

Notabene ostatnio byłem świadkiem ciekawej sytuacji na lotnisku we Wrocławiu. Lot HOP! (Air France) przez Paryż do USA, facet miał kupiony bilet bodajże przez Tickets.pl bez bagażu rejestrowanego. Podszedł do check-in obok nas, kobieta poprosiła go o płatność 50 euro. Twierdził, że nie wiedział, że rejestrowany nie jest w cenie i że to niemożliwe, aby musiał dopłacać. Skończyło się tym, że kobieta przyjęła jego bagaż bez zapłaty (pewnie chciała go mieć już z głowy) a ich wymiana zdań trwała dobre kilkanaście minut...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 08 Mar 2020 23:58 

Rejestracja: 29 Lis 2019
Posty: 2
Hejka!

Możecie mi powiedzieć które zasady bagażu są przestrzegane w mojej sytuacji? Otóż już tłumacze, mam lot do i z Nowego Jorku. Lot do NY jest z AF obsługiwany przez Delta Airlines, w drugą stronę jest to KLM obsługiwany przez Delta Airlines. NA te loty mam wykupione tylko po bagażu podręcznym na każdy. w AF limit bagażu podręcznego to 10kg a w Delta jest bez limitu. I teraz do których zasad powiniem się dostosować? Do Delty czy AF?

Pamiętam, że kiedyś leciałem lotem Ryanair-a obsługiwanym przez Laude i to właśnie zasady Laudy obowiązywały.

Z góry dziękuję za odpowiedź :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 09 Mar 2020 00:06 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2245
@Wiktor Walczak w DL warunki DL, a w AF warunki AF
Góra
 Profil Relacje PM off
Wiktor Walczak lubi ten post.
Wiktor Walczak uważa post za pomocny.
 
      
#30 PostWysłany: 09 Mar 2020 00:17 

Rejestracja: 29 Lis 2019
Posty: 2
Czyli jak mam bilet przez AirFrance a faktycznie lece DL to DL. Dzięki!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 09 Mar 2020 00:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Yep.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
Wiktor Walczak lubi ten post.
Wiktor Walczak uważa post za pomocny.
 
      
#32 PostWysłany: 14 Mar 2021 00:22 

Rejestracja: 28 Lip 2014
Posty: 197
Loty: 85
Kilometry: 234 712
Moi drodzy , może mieliście podobną sytuację -
Niestety jestem zmuszony kupić bagaż rejestrowany w jedną stronę. Lot Copa w ramach codeshare Medellín-Panama dalej Air France Panama-Paryż-Berlin. Air France mówi, że mam na lotnisku dokupić bagaż , dzwonię do Copy - nie są w stanie podać ceny za bagaż i każą do Air France.
Nie wiem jak chociaż orientacyjnie sprawdzić jaka to będzie cena , ktoś może coś wie?
Czy to będzie coś typu 300 zł czy 1000 zł? (bilet miałem najtańszy)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 14 Mar 2021 00:49 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6255
Loty: 478
Kilometry: 1 019 055
Air France ma dluzszy odcinek wiec po jego stawkach. Musi byc na lotnisku bo musza wystawic papierowe kwity dla obu linii.
Ps. Nie dotykaj po uzyciu żelu anty
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
vegejazz uważa post za pomocny.
 
      
#34 PostWysłany: 16 Maj 2021 16:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lut 2015
Posty: 566
Loty: 19
Kilometry: 49 323
niebieski
Jeśli kupuję bilet np na My trip z CDG do SBH na [AF] bilet za około 2650 to za rejestrowy zapłacę dodatkowo 100€ w round trip?
https://www.airfrance.co.jp/JP/en/common/guidevoyageur/pratique/bagages-soute-airfrance.htm
_________________
Jak mawiał Kosio "Kto podróżuje ten dwa razy żyje"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 17 Maj 2021 10:42 

Rejestracja: 10 Lip 2018
Posty: 295
tak, kup od razu taryfe standard zamiast light - bedzie pare groszy taniej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 23 Maj 2021 14:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lut 2015
Posty: 566
Loty: 19
Kilometry: 49 323
niebieski
Mocno KLM czepia się nadwagi rejestrowego będzie ze 30 kg zamiast 23 :(
_________________
Jak mawiał Kosio "Kto podróżuje ten dwa razy żyje"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 23 Maj 2021 14:24 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22486
7kg to sporo nadwagi jest, i raczej się przyczepi.
Góra
 Profil Relacje PM off
Dryblas uważa post za pomocny.
 
      
#38 PostWysłany: 29 Maj 2021 04:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lut 2015
Posty: 566
Loty: 19
Kilometry: 49 323
niebieski
Finalnie wyszło 25,5 kg
nie robiła dramatu :) choć pani z okienka linii na WAW udupiła z 8 osób na miejscu :(
_________________
Jak mawiał Kosio "Kto podróżuje ten dwa razy żyje"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 15 Wrz 2022 21:53 

Rejestracja: 15 Wrz 2022
Posty: 3
W następny weekend lecę z WAW do CDG w klasie ekonomicznej Air France. Czy ktoś może powiedzieć, jak bardzo jest w obecnym czasie przestrzegany wymiar 55 x 35 x 25cm dla bagażu podręcznego i 40 x 30 x 15cm dla akcesoriów?

Muszę kupić walizkę i zastanawiam się czy któryś z wymiarów może być trochę większy, na przykład centymetr lub dwa. Nie interesują mnie żadne absurdalne przekroczenia, żeby wtrynić się z bagażem o 10cm dłuższym lub szerszym niż linia przewiduje, chodzi mi o to czy w obecnym czasie u nich jest to rzeczywiście przestrzegane i dokładnie kontrolowane...

Czy bagaż podręczny to może być walizka wrzucona do schowka nad głową, a akcesorium to niezbyt wypchany plecak który zmieści się pod fotelem przede mną?

Z góry dzięki za odpowiedź, dawno nie latałem i wolę zapytać...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 15 Wrz 2022 22:21 

Rejestracja: 21 Cze 2016
Posty: 512
niebieski
@ratman

W AF spoko, mi nie sprawdzali podręcznego, za to w KLM czasem szaleją.
_________________
Zamiast dziękuję klikamy „Lubię” / „Pomocny post”, jeśli tak jest.

Kochać to chcieć przemierzyć cały świat we dwoje, po to, by nie było miejsca na ziemi wolnego od wspólnych wspomnień.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 48 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group