Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 113 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 23 Kwi 2018 10:49 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22325
http://www.airchina.com.cn/en/service/c ... faqs.shtml
Góra
 Profil Relacje PM off
rafciozarzecz uważa post za pomocny.
 
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
#62 PostWysłany: 23 Kwi 2018 11:25 

Rejestracja: 23 Kwi 2018
Posty: 3
"Q: After completing online check-in, how can I check my baggage?

A: You can check your baggage at the check-in counters at the airport with your valid ID. "

Dzięki za linka, czyli miejscówę mogę sobie online zabookować, a z bagażem do okienka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 15 Maj 2018 15:38 

Rejestracja: 05 Lip 2012
Posty: 704
Loty: 7
Kilometry: 31 319
niebieski
Próbuje odprawić się przez aplikację i w danych pasażera mam opcje:

"Passport holders YES/NO"

oraz

"Passing by passengers YES/NO"

Ktoś wie co oznacza ta druga opcja?

Bo jak rozumiem w pierwszej pomimo, że w danych pasażera numer mojego paszportu i data ważności figuruje to i tak mam wybrać YES?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 10 Lip 2018 14:13 

Rejestracja: 23 Lut 2015
Posty: 17
?Cześć wszystkim,
Mam wykupiony lot open jaw na trasie Londyn-Sydney, Brisbane-Londyn. Dziś dostałem wiadomość a zmianie rezerwacji i teraz lot powrotny mam z Sydney czyli 1000km od miejsca pierwotnego. Próbowałem dzwonić do Londynu ale po pół godziny słuchania muzyki klasycznełem. Znalazłem numer do biura w Warszawie na lotnisku ale poprosili tylko o maila.wie ktoś co mogę jeszcze zrobić?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 10 Lip 2018 14:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4489
złoty
faktycznie najlepiej się z nimi komunikować mailowo, akurat miałem taką samą trasę 3 miesiące temu tylko przylot do Brisbane a wylot z Sydney, trasę pokonałem Jetstarem za 180 zł, ale w tym przypadku powinni zmienić np. dzień wylotu z Brisbane, jeśli oryginalny lot jest niemożliwy, albo zorganizować dolot
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 10 Lip 2018 15:04 

Rejestracja: 23 Lut 2015
Posty: 17
Dzięki. Rozumiem że sam wybrałeś open jaw a nie zmienili Ci? Ja planowałem pokonać tę trasę autem ale nie wiem co teraz zrobić
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 10 Lip 2018 15:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5617
HON fly4free
Wygląda na to, że Chinka zwija się z całkowicie z Brisbane i poszła po najmniejszej linii oporu. Poproś ich o przebukowanie na Eva Air (via TPE), Singapore (via SIN) lub Thai (via BKK), z tego co widze są to 3 linie *A latające między Azją a Brisbane.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 10 Lip 2018 15:16 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2267
Loty: 210
Kilometry: 407 015
złoty
@foltambo: na razie zamiast panikować wyślij maila do polskiego biura air china i uzbrój się w cierpliwość - osoby tam są pomocne, chyba ze bilet był kupowany przez OTA to z nimi powinieneś to załatwić - nawet jeśli lot jest likwidowany to powinni Cię przewieźć jakąś linią partnerską.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 10 Lip 2018 15:22 

Rejestracja: 23 Lut 2015
Posty: 17
Dzięki. Napisałem do polskiego biura ale odpisali, żebym skontaktował się z Londynem. Napisałem maila tam i zobaczymy. Uważam że takie poważne zmiany powinni przekazywać telefonicznie zamiast oczekiwać że ja do nich zadzwonię
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 10 Lip 2018 18:11 

Rejestracja: 19 Lis 2016
Posty: 73
Loty: 66
Kilometry: 155 292
Dziś mnie spotkała taka sama sytuacja - miałam lot Londyn-Melbourne i powrót Brisbane-Londyn. Najpierw otrzymałam informację, że lot powrotny jest z Sydney a potem, że godzina odlotu z Londynu uległa zmianie. Skontaktowałam się telefonicznie z Opodo. Zweryfikowali sprawę i konsultant mnie załamał - powiedział że skontaktują się z Air China ale ocenia 50% ryzyko że dojdzie do anulowania biletu i zwrotu pieniędzy a odpowiedź powinnam dostać w ciągu 3 dni. Tymczasem ja już zakupiłam przelot do Londynu i wynajęłam kampera w Melbourne - nie wspomnę o wielkim rozczarowaniu.
Proszę doświadczonych podróżników o poradę co się może wydarzyć (bo chyba przez te 3 dni nie usnę) i co powinnam dalej zrobić?
Czy naprawdę mogą anulować bilety? Czy mogę od nich oczekiwać/wymagać zmiany lotu na inny? I ostatecznie - czy mogę złożyć reklamację w celu uzyskania zadośćuczynienia za wydane już pieniądze np. na kampera?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 10 Lip 2018 18:30 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2267
Loty: 210
Kilometry: 407 015
złoty
@kasiak80: próbuj negocjować i pomyśl czy np powrót z Sydney zamiast z Brisbane jesteś w stanie zaakceptować. Jak tak to niech OTA wystawi nowy bilet zgodnie z proponowaną zmianą i nie będzie anulacji. Anulacja jest tylko wtedy jak nie zaakceptujesz zmian.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 10 Lip 2018 21:46 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2267
Loty: 210
Kilometry: 407 015
złoty
Air China ma loty codeshare na odcinku BNE - AKL z Air New Zealand zatem jest szansa aby Was przenieśli na loty zamiast SYD-PEK na lot BNE-AKL-PEK, - trzeba tylko porozmawiać ze sprzedawcą biletów - jeśli były zakupione bezpośrednio w CA to z linią jak w OTA to z OTA.

Ja mam bardzo dobre doświadczenia z orbitz.com - CA zmieniło mi wylot z GVA do PEK z godziny 19 na 12, powiedziałem że nie bardzo mogę o tej lecieć no i znaleziono mi lot GVA-FRA-PEK który jest później i jest jako codeshare z CA ale wykonywany przez inną linię.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 10 Lip 2018 21:54 

Rejestracja: 23 Lut 2015
Posty: 17
Ja kupowałem bezpośrednio na AirChina. Call center w Londynie nie odbiera przez 30 minut, a po zadzwonieniu do Wawy odeslali mnie do Londynu. I w koło Macieju
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 10 Lip 2018 22:07 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2267
Loty: 210
Kilometry: 407 015
złoty
@foltambo: a kontakt na Europejskie Call Center? 00-800-86-100-999 - Chinese and English services:06:00-22:00(GMT)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 10 Lip 2018 22:14 

Rejestracja: 23 Lut 2015
Posty: 17
No właśnie to jest numer do Londynu na który nieskutecznie starałem się dzwonić. Wysłałem maila, jutro próbuje znowu dzwonić. Dzięki :)


Update
Ok, dziś udało mi się dodzwonić. Pan potwierdził, że nie ma innych lotów z Brisbane, nie oferują również lotów innymi zaprzyjaźnionymi liniami. Jedyna możliwość to powrót z Sydney albo z Melbourne. Koniec końców wybraliśmy już to drugie, żeby nie kręcić się 3 tygodnie wokół Sydney. Wynajmiemy auto i przejedziemy tam. Teraz tylko czekam na etixy. Dzięki wszystkim za radę.


Ostatnio edytowany przez foltambo, 11 Lip 2018 17:52, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 13 Lip 2018 21:55 

Rejestracja: 06 Lip 2013
Posty: 7
witam wszystkich. Mam pytanie: czy pominięta 1 litera w nazwisku to wielki błąd i nie ma szans żeby przeszło?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 20 Wrz 2018 15:06 

Rejestracja: 16 Lis 2015
Posty: 78
Loty: 32
Kilometry: 65 416
Hejka,
u mnie w ogóle jest galimatias,....kupilem loty ACH Geneva-pekin-manila i spowrotem,...przez tripsta- niestety zamknęli działalność i nic w tym dziwnego ale spr. swoje loty na CheckMyTrip i tam są jakies dziwne zmiany jeśli chodzi o powrót do Europy,.... a więc:
wylot Manila-Pekin 6.20- 11.00 i pierwotnie Pekin- Geneva miał być 13.20- więc wszystko wspaniale :) ale po zmiania wg CHMyTrip wylot z Pekinu zmienili na 6.20,...więc za cholerę nic sie nie spina....i niezdążę na lot do Europy (cała rezerwacja jest na jednym bilecie)

Mieliście taki przypadek,.. czy z racji tego że jest to jeden opłacony bilet, ogarną loty innym rejsem??? dajcie znać :)
Góra
 Profil Relacje PM off
gizmo171 lubi ten post.
 
      
#78 PostWysłany: 20 Wrz 2018 19:02 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
Czy wprowadzałeś loty po numerze rezerwacji? - checkmytrip po numerze rezerwacji działa prawidłowo, ale jeśli wczytuje sie trasę z forwardowanego maila to często ma błędy. Jeśli przesiadki są niemożliwe do wykonania to zadzwoń do CA na infolinię i niech zmienią - po bankructwie Tripsty oni przejmują obsługę biletu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 20 Wrz 2018 19:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 944
Loty: 178
Kilometry: 311 128
srebrny
Potwierdzam, Air China zmienilo znaczaco loty z/do GVA. Rowniez mialem bilet powrotny z MNL i OTA Opodo bylo malo pomocne. Oferowali tylko rejsy z 2 przesiadkami MNL-PEK-FRA-GVA, przy czym MNL-PEK i PEK-FRA musza byc wykonywane przez Air China. W koncu poprosilem o dluga przesiadke w PEK, by wracac do GVA bez 2 przesiadek.
_________________
Image
Travellista's Diary
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 21 Wrz 2018 08:12 

Rejestracja: 16 Lis 2015
Posty: 78
Loty: 32
Kilometry: 65 416
Zadzwoniłem do ACh- zmienili mi lot o 1 dzień wcześniej z Manili +darmowy hotel w Pekinie... Zastanawiam się, czy mogłem ewentualnie na miejscu ogarnąć sytuacje,... No, ale „chciwy 2 razy traci”


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off
travellista lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 113 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Marcin Michal, Pecel87 oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group