Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
LonDynia napisał(a):
Moze komus sie przyda jak podejrzec rezerwacje kupiona gdzie indziej niz na CA stronie:
1) Sciagnac apke CA poprzez kod kreskowy z dolu tej strony i zainstalowac (musialem odblokowac instalacje aplikacji z nieznanego zrodla)
2) Zarejestrowac sie jako OverSeas uzytkownik (bedzie mozna podac nie chinski numer telefonu)
3) Potwierdzic email ktory przyszedl, wystarczy kliknac na link w nim
4) Zalogowac sie do aplikacji uzywajac maila i 6 cyfrowego kodu
5) Na dole w opcji trip mozna dodac swoj lot poprzez wpisanie numer eticket 999....


Trochę modyfikacji.
Warto podczas zakładania konta w aplikacji podać prawdziwy numer paszportu.
Gdy nasze konto jest aktywne, to na stronie
Cytuj:
http://www.airchina.com.cn/vaservice/loginAction/loginIndex?language=en

Uzupełniamy dane:
E-ticket number: 999xxxx
ID type: Passport
ID number:podajemy numer paszportu

I mamy wgląd do naszej rezerwacji. Gdzie możemy dodać transfer hotel oraz transfer loung.
PS.
Działa na rezerwacje z OTA i nie tylko jak wspomniał/a @LonDynia

@administrator prosiłbym o przyklejenie tego postu w wiki.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 675 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 34  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: [CA] Air China
#281 PostWysłany: 03 Gru 2018 11:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2877
platynowy
Dostalem dzisiaj odpowiedz od Ari China i wyglada na to, ze to nie jest opcja do odblokowania, tylko na chwile obecna dla nikogo nie jest dostepna gdyz Transit-Hotel bedzie na 2019 dostepny dopiero pod koniec grudnia . Air China ma rowniez opcje Rail&Fly, ale nie wiem jak to wyglada w wypadku podrozy z polsko/niemieckiej granicy (Zgorzelec/Goerlitz) np. do Monachium:



Sehr geerhter Herr ........,
es tut mir Leid, dass die Buchung des Transithotel fuer naechste Jahr esrt moeglich ab Ende December ist. Sie koennen bis dann online buchen oder uns noch mal kontaktieren. Wir würden es gerne fuer Sie buchen.
Und fuer das Rail & Fly Ticket, leider muss man vor der Ticketausstellung zusammen mit Flug buchen.

Mit freundlichen Gruessen
沈黎君 Lijun Shen

Air China Stadtbuero Muenchen , Munich city office
Rindermarkt 6
80331 Muenchen
Tel 0049-(0)89-242925711
Fax 0049-(0)89-242925729
E Mail: mucsales@airchina.com

Oeffnungszeiten : Mo-Fr 09.00 - 18.00 Uhr
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Nowość! Wakacyjne loty Ethiopian Airlines do RPA i Tanzanii z bagażem z Warszawy od 2376 PLN Nowość! Wakacyjne loty Ethiopian Airlines do RPA i Tanzanii z bagażem z Warszawy od 2376 PLN
Wczasy w Egipcie: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 2005 PLN. Wyloty z 5 miast Wczasy w Egipcie: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 2005 PLN. Wyloty z 5 miast
 Temat postu: Re: [CA] Air China
#282 PostWysłany: 19 Gru 2018 21:50 

Rejestracja: 16 Gru 2012
Posty: 140
Dzisiaj zauważyłem, że w przypadku mojej rezerwacji można już rezerwować Transit Hotel.

Po mojej rezerwacji mam jedno pytanie dla tych, którzy korzystali.
Lecimy w 3 osoby i nie wiem czy dostaniemy osobne pokoje czy wszystkich nas zameldują w jednym.
Czy ktoś ma doświadczenie jak jest to rozdzielane?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [CA] Air China
#283 PostWysłany: 20 Gru 2018 11:03 

Rejestracja: 28 Sty 2014
Posty: 118
Robiłem podobnie rezerwacje hotelu dla rodziny na jednej rezerwacji, podczas klikania formularzy na stronie pojawia się info że wybór hotelui dotyczy wszystkich osób z rezerwacji. Zobacz poniższy komunikat
"Service airport: Beijing Capital International Airport
Booking policy: If you book transit hotel service, hotel rooms will also be assigned to other passengers included in your ticket order. "
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [CA] Air China
#284 PostWysłany: 20 Gru 2018 11:16 

Rejestracja: 16 Gru 2012
Posty: 140
Cześć,
Dzięki za odpowiedź. To udało mi się doczytać.
Podróżujemy we 3 osoby i chcielibyśmy mieć dwa pokoje, a nie wiem jak przydziela system (czy dostaniemy pokój 3 osobowy).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [CA] Air China
#285 PostWysłany: 21 Gru 2018 16:11 

Rejestracja: 11 Gru 2018
Posty: 5
Dzwoniłem i pisałem do AirChina w sprawie transit hotel i transit lounge od 2 miesięcy. Ciągle info, że mam lot po Nowym Roku i jeszcze nie ma możliwości zaklepania ów dodatkowych usług i co gorsze nie wiadomo kiedy będzie można to zrobić.

Jednakże, dzisiaj aktywowali!!! Wszystko zaklepane. Pytanie: dostanę potwierdzenie mailowe z nazwą hotelu który mi wybrali czy sam mogę coś podziałać w kwestii wyboru kwaterunku?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [CA] Air China
#286 PostWysłany: 21 Gru 2018 16:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5645
HON fly4free
Dostaniesz z automatu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [CA] Air China
#287 PostWysłany: 22 Gru 2018 12:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4514
złoty
Dokładnie, przyjdzie mail, który hotel, potem na lotnisku mają swój desk na samym końcu głównej hali przed wyjściem na kolejkę do miasta
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [CA] Air China
#288 PostWysłany: 03 Sty 2019 21:06 

Rejestracja: 16 Gru 2012
Posty: 140
Dla potomnych:
Rezerwacja dla 3 osób i osobna rezerwacja dla 1 osoby, przesiadka tam: 20:15h (od 6:15 do 02:30), przesiadka powrót: 9:30h (04:30 do 14:00).
Dla obu przesiadek przyznany hotel tranzytowy:
1) Beijing Jinhangxian International Business Hotel
2) Beijing: Beijing Aulympic Airportel

Ale:
Dla pierwszej rezerwacji (3 osoby) przyznano jeden pokój 3 osobowy
Dla drugiej rezerwacji (1 osoba) przyznano pokój jednoosobowy
Pokoje w różnych hotelach.
Po mailu na adres: poland@airchina.com dostałem info z prośba o kontakt z niemiecką infolinią.
Polski oddział nie ma technicznej możliwości dokonywania zmian.
Po mailu na adres: ca_europe@airchina.com po 14 dniach odpowiedź o dokonaniu zmian zgodnie z prośbą:
1 x pokój dwuosobowy + 2 x pokój jednoosobowy w tym samy hotelu.
Góra
 Profil Relacje PM off
Japonka76 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: [CA] Air China
#289 PostWysłany: 04 Sty 2019 13:14 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1850
srebrny
czy ktoś wie jak dopisać numer M&M do rezerwacji CA zrobionej przez OTA?
Na stronie M&M numer rezerwacji nie jest rozpoznawany, na stronie CA niewiele mogę zrobić, bo rezerwacja przez OTA. Czy jedyna opcja to dodanie dopiero na check in?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [CA] Air China
#290 PostWysłany: 04 Sty 2019 13:25 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2275
Loty: 214
Kilometry: 407 999
złoty
@opo: możesz na check-in jak potrzebujesz np status, albo po locie przez stronę M&M aby dopisano zaległe mile - robiłem to w grudniu i wszystko poszło gładko.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [CA] Air China
#291 PostWysłany: 04 Sty 2019 19:27 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1850
srebrny
Liczyłem, ze jednak jakoś online można dodać, rozmowa z Chińczykami po angielsku często nie jest łatwa, wolałbym zrobić to „po normalnemu”
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [CA] Air China
#292 PostWysłany: 04 Sty 2019 19:58 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3240
srebrny
Przy OLCI też da się dodać, a nawet jeśli będziesz chciał dodać w checkin na lotnisku i trafisz na mało komunikatywną osobę, to dodanie numeru FFP jest na tyle banalną czynnością, że nie powinno być problemów - na widok karty M&M powinni wiedzieć o co chodzi.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [CA] Air China
#293 PostWysłany: 04 Sty 2019 20:34 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2275
Loty: 214
Kilometry: 407 999
złoty
@opo: rozmowa z chińczykami może i nie, ale dopisanie brakujących mil online przez stronę miles and more to żaden problem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [CA] Air China
#294 PostWysłany: 08 Sty 2019 20:35 

Rejestracja: 16 Gru 2012
Posty: 140
Robiłem kolejna rezerwację w klasie economy.
Podczas rezerwacji hotelu tranzytowego jest możliwość podglądu hoteli (wybór jest losowy):

1. JinHangXian International Business Hotel
2. Beijing Aulympic Airport Hotel
3. Vansi Hotel Beijing
4. Beijing Airport Lanwan International Hotel
5. Beijing Airport Yuanhang International Hotel
6. KaiShengXingFeng International Business Hotel
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [CA] Air China
#295 PostWysłany: 09 Sty 2019 16:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
Moze komus sie przyda jak podejrzec rezerwacje kupiona gdzie indziej niz na CA stronie:
1) Sciagnac apke CA poprzez kod kreskowy z dolu tej strony i zainstalowac (musialem odblokowac instalacje aplikacji z nieznanego zrodla)
2) Zarejestrowac sie jako OverSeas uzytkownik (bedzie mozna podac nie chinski numer telefonu)
3) Potwierdzic email ktory przyszedl, wystarczy kliknac na link w nim
4) Zalogowac sie do aplikacji uzywajac maila i 6 cyfrowego kodu
5) Na dole w opcji trip mozna dodac swoj lot poprzez wpisanie numer eticket 999....
Góra
 Profil Relacje PM off
jobi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: [CA] Air China
#296 PostWysłany: 18 Sty 2019 21:13 

Rejestracja: 11 Sie 2012
Posty: 31
Czy ktos korzystał z opcji transferu, bo wygląda na to, że to transfer do Baoding (a nie Pekinu), kursuje co 2h i transport trwa 3h. Czy mozna wysiąść wcześniej gdzieś w centrum Pekinu? Ma ktos doświadczenie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [CA] Air China
#297 PostWysłany: 22 Sty 2019 12:12 

Rejestracja: 11 Gru 2018
Posty: 5
Wrażenia po WAW-PEK-SGN na pokładzie AirChina.

Lot WAW-PEK na pokładzie A332 całkiem przyjemny. Miejscówki dla całej 4 w środkowym rzędzie. Wygodne fotele. Pierwszy posiłek godzinę po starcie bardzo dobry + dobre piwko po 2 puszki do obiadu(winko w miarę, leją pół kubka). Drugi posiłek również smaczny. Rozrywka pokładowa ok, ekrany dotykowe, spory wybór filmów, mi tam pasuje, że jest parę starszych pozycji - atakuję trylogię Ocean's. Samolot praktycznie pełny (pojedyncze wolne miejsca). O czasie.

Wychodzimy na miasto i jedziemy na Wielki Mur, w razie pytań o wizę tranzytową priv. Po powrocie mamy chęć odświeżyć sie w Transit Lounge, które mieliśmy niby klepnięte. Jedziemy kilka godzin przed odlotem na terminal E i szukamy tego Transit Lounge. Nie jest łatwo bo na mapie jest oznaczony bodajże jako Transit Hotel czy coś takiego. Znajduje się przy gate E10 na pierwszym piętrze (windą na górę). I tu zonk. Okazuje się, że hotel AirChina przyznaje z automatu dla wszystkich pasażerów z rezerwacji, a transita trzeba klepać osobno. Efekt - tylko jedna osoba z 4 ma transita. Mój błąd, że nie sprawdziłem dla każdego biletu, ale dla mnie to trochę nielogiczne posunięcie AirChina. W recepcji znajomość angielskiego podstawowa i zanika przy próbie rozwiązania problemu. Ciekawe czy gdyby działał nam net to moglibyśmy to jeszcze klepnąć. Nie udało się sprawdzić. Nieważne, idziemy kimać na całkiem wygodnych ławkach. Jednak warto sprawdzić każdy bilet po kolei w tych ich systemie - coby nie popełnić mojego błędu.

Lot PEK-SGN tym razem B732. Namieszali z miejscówkami, siedzimy rozrzuceni. Jeden posiłek, też ok. Brak piwka bo się niby skończyło. Wino średnie. O czasie.

SGN-PEK znowu B732. Posiłek znowu godzinka po starcie. Tym razem zjadliwy ryż z kurczakiem, bez szału. Obłożenie 40%. Kimamy na wolnych rzędach. Piwko jest. To był dobry lot.

Transit hotel. Tutaj akurat AirChina wzorowo. Żadnych problemów. Hotel desk jest przed samym wyjsciem z terminala na parkingi po lewej stronie. Sprawdzenie paszportów, ziomek odprowadza do busa. 15 minut busem i jesteśmy w hotelu. Lanwan International. Całkiem ok, niezły standard. Trochę dziwnie nas zameldowali. 4 osoby - 3 pokoje x 2. Cóż nie ma co płakać, w końcu to parę godzin. Niestety brak posiłku (tylko śniadania podobno). W takim razie idziemy na miasto. Idąc w kierunku centrum EXPO pod drodze Pizza Hut i Carrefour (PH polecam bo obsługa mówi po angielsku i nie ma problemu z płatnościami kartą). Check out o umówionej porze, czeka bus i zawozi na terminal.

PEK-SGN A330 - na tak niewygodnych siedzeniach jeszcze nie lecialem. Masakra. Pierwsze śniadanie godzinka po starcie. Marne kanapki, jogurt owoce. Ekrany na pilot, działały jakby chciały, a nie mogły. Drugi posiłek znowu śniadanie. Niejadalna owsianka albo omlet (nigdy nie jem jajek w samolotach) + to ich obrzydliwie wyglądające marynowane jajo. Łezka się zakręciła na myśl o dobrym cateringu w pierwszą stronę. Tym bardziej, że w nocy jedno z największych lotnisk świata świeciło pustkami, knajpy zamkniete, wsiadaliśmy do samolotu głodni z przeświadczeniem: dadzą coś dobrego. Niestety brzuch burczał nadal. Głodni, połamani od foteli zameldowaliśmy się WAW z pół godzinną obsuwą.

Ogólnie 6,5/10 (0,5 za dobre jedzenie w pierwszą stronę)
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: [CA] Air China
#298 PostWysłany: 19 Lut 2019 13:33 

Rejestracja: 10 Sie 2011
Posty: 487
Loty: 12
Kilometry: 12 344
niebieski
5go marca mam przesiadkę w Pekinie w godzinach 4:40 do 14.05
Po zalogowaniu do dodatkowych usług, 4go marca (a więc w dniu wylotu z Warszawy) mogę wybrać hotel, salonik, transfer
Zaś 5go marca tylko transfer
Czy to jest ok? W sumie logicznie myśląc, doba hotelowa normalnie trwa od 4go do 5go, ale już w podsumowaniu jest informacja: termin wykonania usługi 4ty marca.
Czy więc nie powinnam mieć tego hotelu do wyboru pod datą 5ty marzec?
czy ktoś, kto miał nocną przesiadkę, miał taką sytuację?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [CA] Air China
#299 PostWysłany: 19 Lut 2019 19:45 

Rejestracja: 19 Lut 2019
Posty: 1
Czy ktoś spotkał się z tym, że po wprowadzeniu nr e-ticket na stronie Air China i na travelsky, pokazują się tylko trzy odcinki lotu zamiast czterech? Kupiłam przez OTA bilety na trasie WAW-PEK-ICN i z powrotem GMP-PEK-WAW, ale w drodze powrotnej pokazuje mi tylko GMP-PEK, a odcinek z Pekinu do Warszawy jest niewidoczny. Sprawdzałam też na checkmytrip i tam wszystko pokazuje się prawidłowo. Czy to oznacza, że strona Air China zawodzi, ale wszystko jest ok?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [CA] Air China
#300 PostWysłany: 19 Lut 2019 19:53 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2275
Loty: 214
Kilometry: 407 999
złoty
@patra9229: tak to u nich działa, wszystko jest OK.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 675 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 34  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: yaris21 oraz 11 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group