Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 232 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 12  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 12 Sty 2019 11:18 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2896
złoty
Mi się nawet płetwy do nurkowania w taki bagaż podręczny udaje wepchać 8-) .
Zawsze możesz sobie wziąć, lub kupić na miejscu dodatkową torbę do której zapakujesz jakieś fanty kupione na Kubie. Np. 23kg pomarańczy na prezenty dla rodziny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu na Cyprze od 2422 PLN. Wyloty z 4 miast Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu na Cyprze od 2422 PLN. Wyloty z 4 miast
Karaiby last minute: loty na Jamajkę z 3 miast od 2423 PLN Karaiby last minute: loty na Jamajkę z 3 miast od 2423 PLN
#82 PostWysłany: 12 Sty 2019 12:10 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1984
niebieski
Racja! Ja od kiedy w Ryanair i Wizzair zmienili bagaż podręczny na malutki plecaczek, to uważam, że ta "stara torba Ryanairowa" to jednak wielka torba jest :) Skoro w mały plecaczek na 3 tygodnie na Kanary z dzieciakami się dało, to tutaj we 2 dorosłe osoby tym bardziej. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#83 PostWysłany: 14 Lut 2019 20:03 

Rejestracja: 14 Lut 2019
Posty: 4
Cześć, grupą 4 osób lecimy w sierpniu 2019 r. Air Canada Rouge (Economy Class) z Warszawy do Toronto. Nie chcemy płacić dodatkowo za wybór miejsca a bardzo zależy nam, żeby siedzieć w "kupie". Na stronie AirCanada twierdzą, że darmowy wybór miejsca jest przy odprawie on-line na 24h przed odlotem ale mam wątpliwości czy uda się tak to poklikać, żeby nas razem posadzić. Czy nie lepiej będzie podaczas odprawy lotnisku poprosić obsługę, żeby nas posadziła razem? I czy ewentualnie powrót też dałoby się tak załatwić?

To nasza pierwsza taka poważna wyprawa dlatego liczę na Wasze doświadczenie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#84 PostWysłany: 14 Lut 2019 20:11 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3239
srebrny
Zależy od tego ile osób leci w wyższych taryfach gdzie wybór miejsca jest w cenie, oraz ile zdecydowało się dopłacić.
Jeśli jest to lot w Rouge, to raczej osoby często latające będą go unikać. W przypadku lotu z WAW pewnie też zbyt dużo osób nie dopłaci do wyboru miejsc - tak że szansa na to że będziecie siedzieć razem jest bardzo duża . Oczywiście pod warunkiem że odprawicie się wkrótce po otwarciu OLCI (czyli 24 h przed odlotem).
Możesz co pewien czas wejść w wybór miejsc na swojej rezerwacji na AC nie wybierając miejsc (wybór będzie płatny) , aby się zorientować jakie i ile miejsc jest wolnych. Gdyby zostało ich niewiele możecie rozważyć zakup o ile koniecznie chcecie siedzieć razem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#85 PostWysłany: 14 Lut 2019 20:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Wrz 2012
Posty: 185
Loty: 107
Kilometry: 270 851
niebieski
Nigdy nie miałam problemów z wyborem sąsiadujących miejsc przy odprawie przez apkę AirCanada, jeśli tylko będzie tyle miejsc obok siebie dostępnych (udawało mi się jeszcze do tego dowolnie zmieniać miejsca w aplikacji do samego zamknięcia check-inu), choć oczywiście możesz poprosić - ale może już być późno na znalezienie miejsc obok siebie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#86 PostWysłany: 18 Lut 2019 18:15 

Rejestracja: 14 Lut 2019
Posty: 4
Dzięki ale mam kolejną serię pytań ;)

Ostatecznie kupiliśmy bilety przez Gotogate - Lufthansa operated by Air Canada Rouge - zadecydowała cena. Mailem przyszło potwierdzenie, wszystko fajnie, jest numer rezerwacji, są numery etix. Co ciekawe stosując ten sam numer rezerwacji nie mogę się zalogować do portalu AC a do LH mogę.

Dzwoniłem w tej sprawie do LH to gość powiedział, że innego numeru rezerwacji nie ma i to powinno działać. Jak zadzwoniłem do AC (polski agent Globair) to babka powiedziała, że nie dostanę się do portalu AC bo bilety są kupione w LH no i zgłupiałem... Do tego powiedziała, że odprawić mogę się tylko na lotnisku i za ewentualny bagaż mogę zapłacić też tylko na lotnisku. Pomożecie mi to jakoś zweryfikować?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#87 PostWysłany: 18 Lut 2019 18:19 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1984
niebieski
Ja mam odwrotnie: kupione na AC wraz z lotem Lufthansą i mam 2 inne numery rezerwacji: jeden działa na AC a drugi na Lufthansie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#88 PostWysłany: 18 Lut 2019 18:25 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Wpisz numer etix na stronie Saudi I zobacz jaki pnr dostaniesz, może będzie jakiś inny?

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#89 PostWysłany: 18 Lut 2019 19:05 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8896
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
sanchopan napisał(a):
Ja mam odwrotnie: kupione na AC wraz z lotem Lufthansą i mam 2 inne numery rezerwacji: jeden działa na AC a drugi na Lufthansie.


Ja kupowałem bilety w OTA i są inne PNR-y na część LH, a inne na część AC. Ale na potwierdzeniu od nich były oba podpięte pod każdy odcinek, więc podobnych problemów nie miałem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#90 PostWysłany: 18 Lut 2019 19:10 

Rejestracja: 14 Lut 2019
Posty: 4
Na Saudi wyskakuje: ERROR An unexpected error occured, please start over. :(

Jakiś inny pomysł?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#91 PostWysłany: 18 Lut 2019 19:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Cze 2015
Posty: 3222
Loty: 537
Kilometry: 845 375
złoty
Spróbuj dodać do checkmytrip. Czasami jeden PNR jest w oknie z lotem, a jak klikniesz na odcinek tam gdzie sa numery e-tixów to jest inny PNR.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#92 PostWysłany: 18 Lut 2019 19:27 

Rejestracja: 14 Lut 2019
Posty: 4
Przesłałem im mailem potwierdzenie, po chwili dodali lot ale jakieś bzdury wyszły. Daty się nie zgadzają no i nie ma tam żadnych szczegółowych danych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#93 PostWysłany: 18 Lut 2019 22:27 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3239
srebrny
@hubson
Jeśli bilet LH to checkmytrip po PNR nie pozwoli ściągnąć danych, a przy wysłaniu mailem wyświetli tylko dane odczytane z maila.
@johann1833
Biuro podróży powinno podać dodatkowy identyfikator rezerwacji (PNR) dla Air Canada.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#94 PostWysłany: 14 Mar 2019 22:34 

Rejestracja: 27 Gru 2018
Posty: 8
Jaka maksymalna waga jest dla bagażu podręcznego ( walizka kabinowa)?
U pośrednika pokazuje, że maks 13kg.
Czy oprócz sprzętu foto (body + 3 obiektywy + statyw oraz kamerka GP) i niezbędnych ubrań, można do tej walizki włożyć statyw (35 cm długość złożony).
Jak przechodzi kontrolę bezpieczeństwa?
Czy z walizką mogę jeszcze plecak wziąć ( bagaż personalny)?
Proszę o potwierdzenie.
PS. Pierwszy raz będę leciał bezpośrednio AirCanada WAW-YYZ
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#95 PostWysłany: 21 Mar 2019 19:54 

Rejestracja: 25 Lis 2017
Posty: 21
Cześć, powiedzcie mi proszę jak mam rozumieć "1 personal item (max. size: 16 x 33 x 43 cm)"?. Czy w tym może zawierać się plecak?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#96 PostWysłany: 26 Maj 2019 09:25 

Rejestracja: 12 Lut 2016
Posty: 73
Niedługo lecimy Air Canada Rogue na trasie YUL-BCN. Pytanko o serwis dają coś do jedzenia , picia? Czy trzeba się zaopatrzyć przed lotem? 8-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#97 PostWysłany: 26 Maj 2019 09:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1330
Loty: 132
Kilometry: 155 272
niebieski
@Gustavsson Na trasach przez Atlantyk zawsze jest serwowane jedzenie i picie bez limitu.
_________________
Image
Pomagam w sprawach związanych z Kanadą i obwodem Kaliningradzkim.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#98 PostWysłany: 26 Maj 2019 10:02 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1984
niebieski
Tylko proszę mieć na uwadze - leciałem AirCanada (nie Rouge) przez Atlantyk - że to jedzenie jest mocno "plastikowe", a np. jakiś kawałek bułki/chleba to miał chyba ponad roczny termin ważności.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#99 PostWysłany: 27 Maj 2019 01:53 

Rejestracja: 10 Sie 2017
Posty: 458
Pamiętajcie proszę, że AC/Rouge na transatlantykach bardzo niechętnie daje hotel dla paxów w przypadku anulowania/opóźnienia - trzeba twardo się wykłócić o swoje prawa.
_________________
The Fire, baby. It'll burn us both. It'll kill us both. There's no place in this world for our kind of fire. My warrior woman. My Valkyrie. You'll always be mine. Always... and never.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#100 PostWysłany: 27 Maj 2019 21:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Maj 2017
Posty: 343
Generalnie, Rouge czy zwykła, Air Canada niechętnie daje zostawionym na lodzie pasażerom cokolwiek. Dwóch Murzynów, Chińczyk i Araby z obsługi nie potrafią nic zrobić, i trzeba wszystko samemu opłacić i później miesiącami z nimi walczyć o odszkodowanie. Ale polecam wysyłać pisma, ci od odszkodowań są już bardziej kompetentni i wyrozumiali. Mi zwrócili 3 razy tyle co koszt biletu - przez błędy obsługi na lotnisku w BOS.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 232 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 12  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Limapur oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group