Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 232 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 01 Mar 2017 00:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Witam

Chcialbym zapytac drogich Flight Gurus, jakie macie doswiadczenia z Air Canada?
Nie tak dawno kupowalem bilet online, poprzez travelgenio na trasie ZRH-YYZ (Boeing 787-8 Dreamliner). Bilet co prawda United, ale "operated by AC".
Wszedlam na strone UA, poniewaz chcialem zarezerwoac sobie miejsce, ale nie bylo mozliwe:
Kod:
Advanced seat assignments are not available on united.com for this flight. Please see an airport agent during check-in to receive your seat assignment.
W takim razie, probowalem zrobic Upgrade do Business w 2 segmentach, gdyz cena nie byla az tak wysoka, ale nie udalo sie, prawdopodobnie dlatego, ze lece AC.
Gdy wchodze na strone AC, to pokazuje mi numery UA "operated by AC" i nie moge nic zmienic.
Zadzwonilem do AC, na numer podany na stronach AC (w Kanadzie) i po dlugim oczekiwaniu (20 min.) powiedzieli mi, ze Upgrade moge zrobic tylko przez biuro, gdzie kupowalem bilet, albo przy odprawie, przed wylotem.
Zapytalem jeszcze grzecznie, czy serwuja gratisowo alkohol w klasie Economy, najpierw Pani odpowiedziala, ze "Nie", ale pozniej odpowiedziala, ze "Tak", abym sie nie przejmowal. Mam taki zwyczaj, ze lubie lampke wina w samolocie, szczegolnie jak serwuja jakis posilek, a la obiad czy kolacja. ;)
Przyznam szczerze, ze nie mam zbytniego doswiadczenia w kupowaniu biletow poprzez inne strony, niz bezposrednio u linii lotniczych, jak rowniez zamawialem poprzez kolezanke pracujaca w biurze podrozy i bylo to o tyle wygodne, ze czasami moglem gratis anulowac, zmieniac, a nawet zaplacic rachunek dopiero po powrocie. :)

Pozdrawiam.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
malawita lubi ten post.
malawita uważa post za pomocny.
 
      
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
#2 PostWysłany: 01 Mar 2017 09:45 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6157
Loty: 228
Kilometry: 534 135
Leciałem ostatnio w ECO na trasie FRA-YYC na B787-900. Obsługa na +, alko dawali tyle ile się chciało. Nie miałem do czego się doczepić :)
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
cccc uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 02 Mar 2017 00:42 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1642
niebieski
Leciałem 2 razy z YYZ na krótszych dystansach. Nie przypominam sobie aby szczególnie wyróżniały się w jakąkolwiek stronę. Porządne linie ale bez specjalnych zachwytów, coś chyba do przekąszenia dali, niezły wybór filmów w systemie pokładowej rozrywki, miła bezproblemowa obsługa. Z wyborem miejsc był problem bo AC ma jakiś inny system i normalny numer rezerwacji tam nie wchodził a przy innym nie dało rady wybrać miejsca, ale cała podróż była łączona LH+AC+LO i nie pamiętam na jakim stocku więc to mogło być przyczyną.
Góra
 Profil Relacje PM off
cccc lubi ten post.
cccc uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 30 Maj 2017 06:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Przyznam ze porzadne linie, lecialem na trasie ZRH-YYZ oraz YYZ-LGA.
Jednak w Zürichu mieli overbooking i pytali czy zgadzam sie na zmiane wylotu kilka godzin pozniej liniami Swiss, bezposrednio do NY.
Powiedzialem ze przemysle, ale pozniej zalowalem, bo dawali 400 EUR rekompensaty. ;)
Panie Stewardessy nie byly takie mlodziutkie, jak w innych liniach, ale bardzo mila obsluga, serwowali winko czerwone "Les Tannes Tradition" i nie zalowali, ale napisze wiecej w temacie o alkoholach w samolocie. :D
Na krotkiej trasie YYZ-LGA mielismy prawie 2h opoznienia, ale to nie z winy AC.
Jedynym powaznym problemem byla moja walizka, ktora nadalem jako bagaz rejestrowany. Przemokla w transporcie i woda dostala sie do srodka, ale to nie wina lini lotniczych, tylko obslugi lotniska.
Najgorsze, ze wiozlem sporo czekolad dla Bezdomnych w NY.
Szkoda, ze nie zareklamowalem od razu na lotnisku, gdyz ubrania i wszystko w srodku bylo mokre. Moze to i moja wina, bo powinienem zapakowac walizke w jakis pokrowiec.
W kazdym razie mialem zajecie, czesc udalo mi sie jakos wysuszyc i uratowac. :D
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
malawita lubi ten post.
malawita uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 29 Wrz 2017 06:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Mar 2015
Posty: 1193
niebieski
"Śniadanie" na trasie YYZ-AMS + do tego ☕. Nawet masła nie było, tylko zimny kawałek chleba i kawa. Dania głównego nie jadłem bo zasnąłem. System rozrywki pokładowej nie powala. Generalnie przeciętne linie ale małe obłożenie w obie strony sprawiło, że naprawdę się wyspałem i to jak dla mnie największa zaleta przebytych lotów.

Załączniki:
DSC_0698.jpg
DSC_0698.jpg [ 124.75 KiB | Obejrzany 26127 razy ]
_________________
If you reject the food, ignore the customs, fear the religion and avoid the people, you might better stay at home.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 29 Wrz 2017 07:26 

Rejestracja: 19 Wrz 2012
Posty: 484
Loty: 197
Kilometry: 407 159
niebieski
Po ostatniej wpadce z EF teraz już tylko na suchym chlebie... :lol:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 29 Wrz 2017 09:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1330
Loty: 135
Kilometry: 171 041
niebieski
Ja osobiście leciałem w styczniu FRA-YYC i YYC-FRA. I nie mogę narzekać, jedzenie było naprawdę przyzwoite czyli ciepły posiłek, jakiś deserek a potem przekąska. Płyny wszelkiego rodzaju jak i alkohole były dostępne w econymy ile chciałeś. Obsługa również bardzo miła, posługiwała się w dwóch językach angielski i francuski. Obłożenie w economy wynosiło odpowiednio 99% i 100%.
_________________
Image
Pomagam w sprawach związanych z Kanadą i obwodem Kaliningradzkim.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 22 Paź 2017 22:13 

Rejestracja: 17 Maj 2017
Posty: 640
Loty: 86
Kilometry: 165 130
Zbanowany
Ostatnio leciałem Toronto- Londyn, obłożenie prawie full, fajnie, że 777-300er, personel pomocny i często wiekowy:)
Serwis sprawny, napojów tyle o ile się poprosi. Jedno danie główne- aczkolwiek porcja marniutka. Na śniadanie wklejona tutaj , słodka ala kromka chleba- to też słabo.
Niczym nie wyróżniające się linie, ale plus za fajny samolot.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 23 Lis 2017 14:06 

Rejestracja: 23 Lis 2016
Posty: 210
Niedawno leciałem na trasie: LHR - YYZ, EWR - YYZ, YYZ -FRA


Londyn - Toronto - jedzenie było naprawdę dobre. Zimne i gorące napoje i alkohole były dostępne w klasie ekonomicznej. Stewardessy podchodzili do pasażerów z uśmiechem - jak się zorientowali że nie słyszę, wdali się ze mną w rozmowę: byli ciekawi, jak można zamigać podstawowe rzeczy, np. herbata, kawa,wino itp. Dali mi do zrozumienia, że przy następnej okazji będą wiedzieli, jak będą mogli ze mną się komunikować jak będę chciał coś. Ale miło :)

Nowy Jork - Toronto były podawane wody przed startem i podczas lotu kilka smaki napojów do wyboru bez przekąski. Obsługa taka normalna.

Toronto - Frankfurt jednak jedzenie porcje trochę mniejsze i gorsze w porównywaniu LHR - YYZ , mimo wszystko było ok. Obłożenie 99%.




Wysłane z mojego SM-G850F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
cccc uważa post za pomocny.
 
      
#10 PostWysłany: 30 Sty 2018 10:25 

Rejestracja: 01 Mar 2014
Posty: 27
Loty: 2
Kilometry: 2 708
hej! czy AC ma podstawiony rękaw w Toronto? troche tam zimno i nie wiadomo czy zabierac cos cieplego zeby przejsc po plycie lotniska czy raczej liczyc,ze bedzie przesiadka terminal-rekaw-samolot

jakies doswiadczenia nt jedzenia i napojow na trasie Toronoto-Havana realizowanych tanszym odpowiednikiem AC?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 30 Sty 2018 10:39 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22486
1. Może tak i może nie. Zawsze lepiej mieć coś ciepłego, bo nie wiadomo co może się zdarzyć.
2. https://www.flyrouge.com/ca/en/index.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 30 Sty 2018 12:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
eiti napisał(a):
hej! czy AC ma podstawiony rękaw w Toronto? troche tam zimno i nie wiadomo czy zabierac cos cieplego zeby przejsc po plycie lotniska czy raczej liczyc,ze bedzie przesiadka terminal-rekaw-samolot

Ja lecialem AC przez YYZ do LGA i byl rekaw, ale kto wie co bedzie, jak beda zajete?
Zreszta przechodzac przez rekawy, nie raz bylo zimno albo upalnie goraco. :D
Pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 30 Sty 2018 14:02 

Rejestracja: 22 Wrz 2012
Posty: 1263
niebieski
eiti napisał(a):
hej! czy AC ma podstawiony rękaw w Toronto? troche tam zimno i nie wiadomo czy zabierac cos cieplego zeby przejsc po plycie lotniska czy raczej liczyc,ze bedzie przesiadka terminal-rekaw-samolot


Leciałem z YYZ do YYC AC i było przez rękaw.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 30 Sty 2018 16:58 

Rejestracja: 17 Maj 2017
Posty: 640
Loty: 86
Kilometry: 165 130
Zbanowany
eiti napisał(a):
hej! czy AC ma podstawiony rękaw w Toronto? troche tam zimno i nie wiadomo czy zabierac cos cieplego zeby przejsc po plycie lotniska czy raczej liczyc,ze bedzie przesiadka terminal-rekaw-samolot

jakies doswiadczenia nt jedzenia i napojow na trasie Toronoto-Havana realizowanych tanszym odpowiednikiem AC?



Nie wiem jak do Hawany, ale do z Panamy AC Rouge za darmo do jedzenia nic nie oferuje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 01 Lut 2018 23:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
eiti napisał(a):
jakies doswiadczenia nt jedzenia i napojow na trasie Toronoto-Havana realizowanych tanszym odpowiednikiem AC?


AC nie serwuje darmowgo jedzenia, piwa czy drinkow na trasach z Canady do Karaibow. ;)
Pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 02 Mar 2018 10:50 

Rejestracja: 02 Mar 2018
Posty: 2
Loty: 12
Kilometry: 33 214
Cześć,

szykujemy się do pierwszej większej podróży na własną rękę i jesteśmy zainteresowani zakupem biletów WAW - HAVANA i CANCUN - LHR w czerwcu.

Może ktoś wie jak wygląda kwestia bagażu rejestrowanego przy przesiadce AC - AC Rouge? Bagaż nadawany jest bezpośrednio do portu docelowego czy trzeba go odbierać? Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie, ale w pierwszą stronę przesiadką w Toronto, a w drugą w Montrealu (z długim stopoverem).

Dodatkowe pytanie dotyczy kwestii dopłaty za miejscówki. Rozumiem, że w ekonomicznej klasie jest to obligatoryjne?

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 02 Mar 2018 11:28 

Rejestracja: 23 Sie 2011
Posty: 125
Loty: 214
Kilometry: 457 230
Miałem przesiadkę w kolejnym dniu w Toronto (stop 19 h) w WAW nie chcieli mi nadać do miejsca docelowego bagażu musiałem odebrać. Natomiast przy powrotnym locie miałem 4 godziny bagaż był nadany do celu. Przy odprawi w warszawie chcieli kartę turysty na Kubę do wglądu - po poinformowaniu że AC zapewnia Pan się uśmiechną i powiedział że wie o tym. Co do miejsc to najlepiej odprawić się jak najszybciej po uruchomieniu odprawy, wtedy można zmienić miejsca jak rozrzuci. Na pokładach AC jest dostęp do internetu płatny ale bezpłatnie masz dostęp do systemu AC i możesz też odprawiać się w trakcie lotu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 02 Mar 2018 13:42 

Rejestracja: 02 Mar 2018
Posty: 2
Loty: 12
Kilometry: 33 214
Dzięki, mamy bardzo podobny układ tylko krótsza przesiadka w kierunku Kuby, a dłuższa w drodze powrotnej, więc informacje bardzo pomocne.

Odnośnie tych miejscówek wygląda na to, że muszę je wykupić na etapie zakupu biletów na wszystkie 4 odcinki osobno za dodatkową kasę. Chyba, że czegoś nie widzę i da się tego nie kupować, a później będzie jakiś losowy przydział miejsc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 02 Mar 2018 14:06 

Rejestracja: 23 Sie 2011
Posty: 125
Loty: 214
Kilometry: 457 230
Miejscówek szkoda kupować tylko najlepiej nie przegapić odprawy online 24 godziny przed odlotem, na powrocie na lotnisku w HAV byliśmy 2h przed odlotem bez problemy przydzielili miejsca na wszystkie loty koło siebie. Tym bardziej przy wylocie z Polski jak masz krótką przesiadkę to pewnie uda ci się odprawić online na wszystkie odcinki zaraz po otwarciu odprawy online.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 06 Mar 2018 22:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Maj 2017
Posty: 343
Wg mojego rankingu AC to najgorsza linia lotnicza, z jaką miałem do czynienia (choć też nigdy nie latałem czymś wyjątkowo egzotycznym, typu lokalne linie w Pakistanie czy Mongolii...)

W skrócie: BOS-YUL-BRU, lot 2x odwołany i przekładany 4 razy (!), overbooking na dwóch przełożonych lotach, inny przełożony na nieprawidłową godzinę, a inny okazał się nie istnieć pomimo wydruku eticketu. Odmowa pomocy i totalna niekompetencja, brak hotelu, brak taksówki, telefonu, jedzenia. Stracone ponad 2 doby (!!), przepadły loty z innej rezerwacji, męczarnia na lotnisku. W końcu sprawę załatwili, w 15 minut, pracownicy United. Odszkodowanie przyznane tylko częściowo i dopiero po kilku miesiącach.

Ale może inni mają lepsze doświadczenia :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off
malawita lubi ten post.
malawita uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 232 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group