Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 208 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Następna
Autor Wiadomość
#181 PostWysłany: 29 Paź 2017 14:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Jaki masz status kuponów na Saudii? (Choć to pewnie nie jest miarodajne, bo to nie bilet jest skasowany, a lot)?
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#182 PostWysłany: 29 Paź 2017 15:12 

Rejestracja: 19 Sie 2014
Posty: 9
Trip Status confirmed ale wydaje mi się, że masz rację że to lot a nie bilet jest sksowany... Ciekawy jestem informacji z maila :
"If you bought your ticket on or after August 15th 2017 on airberlin.com, you will automatically be refunded the full ticket price to the form of payment on file. For the refund, you will receive a cancellation invoice."czy w takim razie mam po prostu czekać na zwrot od nich czy działać coś.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#183 PostWysłany: 29 Paź 2017 22:11 

Rejestracja: 17 Maj 2017
Posty: 640
Loty: 86
Kilometry: 165 130
Zbanowany
Przecież kupowanie biletu lotem tą linią lotniczą w sierpniu czy nawet wcześniej to było niesamowite ryzyko.
Identycznie jest teraz z Alitalią.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#184 PostWysłany: 29 Paź 2017 22:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Widocznie ryzyko zakladowo-spekulacyjne, moze bilet nie byl wcale drogi. 8-)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#185 PostWysłany: 29 Paź 2017 22:23 

Rejestracja: 17 Maj 2017
Posty: 640
Loty: 86
Kilometry: 165 130
Zbanowany
Kto choć trochę interesuje się rynkiem lotniczym/samolotami/tanimi biletami nic na tym nie stracił i nie musi się martwić o żadne chargebacki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#186 PostWysłany: 30 Paź 2017 04:56 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4038
złoty
ind_globtroter napisał(a):
Przecież kupowanie biletu lotem tą linią lotniczą w sierpniu czy nawet wcześniej to było niesamowite ryzyko.
Identycznie jest teraz z Alitalią.

Gdybym podobnie myślał, to wielu tanich lotów AZ bym nie odbył przez ostatnich kilka lat :P
O bankructwie lada moment słyszę od forumowych specow od kilku dobrych lat, a wszystko wskazuje na to, że jeszcze w przyszłym roku da się z nimi gdzies poleciec.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#187 PostWysłany: 30 Paź 2017 16:05 
OFICJALNY PROFIL

Rejestracja: 11 Wrz 2017
Posty: 5
Prosimy o zgłoszenie na kontakt@bzwbk.pl.
Sprawdzimy czy jesteśmy w stanie pomóc.
Pozdrawiamy,
Zespół BZWBK



Cloudy napisał(a):
Jestem jedną z grupy szczęściarzy, którzy kupili bilety przed 15 sierpnia. Czy komuś w podobnej sytuacji udało się odzyskać już pieniądze?

Dzielę się swoimi doświadczeniami do tej pory, niestety nie wygląda to zbyt dobrze:

• Oficjalna skarga wysłana do AirBerlin (przez stronę oraz listownie) – zero odpowiedzi. Można się było spodziewać, moim celem było raczej udokumentowanie tego, że wyczerpałam kontakt z przeowoźnikiem.
• Wniosek do ECK o odszkodowanie – dostałam odpowiedź przez telefon, że nie zajmą się tą sprawą i jest to odgórna decyzja (!). Jedyna (wyśmienita) rada – proszę zgłosić się do syndyka masy upadłościowej...
• Procedura chargeback – mój następny krok, chociaż nie mam wielkiej nadziei. Bilety kupowane debetówką przez BZ WBK. Jak wyglądają Wasze doświadczenia? Zauważyłam z niektórych postów, że co bank to inne podejście.

Wydaje mi się, że nie ma już innych opcji, ale będę wdzięczna za wszelkie pomysły :)
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
 
      
#188 PostWysłany: 01 Lis 2017 20:03 

Rejestracja: 07 Paź 2017
Posty: 8
@Zespół_BZWBK Wysłałem na chargeback@bzwbk.pl wszystko co potrzeba, trzymam kciuki :)


Ostatnio edytowany przez michzak, 01 Lis 2017 20:18, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#189 PostWysłany: 14 Lis 2017 11:05 

Rejestracja: 07 Paź 2017
Posty: 8
Jakby ktoś był ciekaw to dostałem list od BZWBK że uznali moje roszczenie jako zasadne i przekazują sprawę do VISA. Wszystko, jak na razie, idzie jak po maśle.
Dzięki @Zespół_BZWBK
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#190 PostWysłany: 14 Lis 2017 14:50 

Rejestracja: 08 Kwi 2017
Posty: 39
Informuj co będzie dalej ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#191 PostWysłany: 15 Lis 2017 14:23 

Rejestracja: 19 Lis 2012
Posty: 2
lukas77 napisał(a):
Jakby ktoś był ciekaw to dostałem list od BZWBK że uznali moje roszczenie jako zasadne i przekazują sprawę do VISA. Wszystko, jak na razie, idzie jak po maśle.
Dzięki @Zespół_BZWBK

Dzięki za dobrą informację. Czy musiałeś dodawać jakieś dodatkowe pismo z opisem całej sytuacji, czy wystarczył sam formularz? Ja mam o tyle dziwną sytuację, że odwołali mi część lotu powrotnego (odcinek Abu Dhabi - Berlin Tegel), natomiast w tamtą stronę wszystko było ok i teoretycznie odcinek Kuala Lumpur - Abu Dhabi realizowany przez Etihad też pozostał, ale w tym przypadku okazał się bezużyteczny, bo taniej było kupić całą trasę w Qatar Airways. Na dodatek cała rezerwacja jest jedną transakcją na karcie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#192 PostWysłany: 21 Gru 2017 14:12 

Rejestracja: 22 Paź 2015
Posty: 4
lukas77, super, ze wszystko poszlo ok.

U mnie niestety BZWBK robi problem :( rozumiem, ze byles w standardowej sytuacji czyli bilety kupione przed 15 sierpnia? Zglaszales sie dodatkowo do Lucas Flother czy wystarczyl sam dowod tego, ze zglaszales sie do AirBerlin?

Podejmowalam wszystkie potrzebne kroki zaraz po tym jak odwolali mi lot, na poczatku pazdziernika. Proces upadlosciowy zaczal sie w listopadzie (przez pazdziernik skladalam reklamacje, wysylalam polecone listy, zeby miec udokumentowe proby odzyskania kasy u uslugodawcy), wiec troche mnie WBK denerwuje tym, ze niby nie spelnilam warunkow potrzebnych do rozpoczecia procesu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#193 PostWysłany: 22 Gru 2017 13:45 

Rejestracja: 07 Paź 2017
Posty: 8
-- 22 Gru 2017 12:37 --

Sorry że tak późno odpowiadam. Zacznę od początku. Bilety kupiłem na GOTOGATE przed 15 sierpnia, próbowałem się kontaktować z AirBerlin mailowo ale nikt nie odpowiedział. Napisałem więc do GOTOGATE, w odpowiedzi dostałem informację że oni są tylko pośrednikiem, bardzo im przykro ale nic nie mogą zrobić. Skorzystałem z formularza na stronie WBK, załączyłem kopie maili do AirBerlin z informacją że nie odpowiedzieli, załączyłem kopie maila z odpowiedzią od GOTOGATE, po jakimś tygodniu dostałem info od WBK że roszczenie zasadne, przekazują do VISA a VISA ma 45 dni na rozpatrzenie wniosku. Od tej pory cisza, pieniędzy jeszcze nie zwrócili, ale jeszcze parę dni mają na odpowiedź.

-- 22 Gru 2017 12:45 --

Nie widzę opcji edycji posta więc dopiszę:
Ja także miałem odwołany tylko jeden odcinek lotu Berlin - Abu Dhabi ponieważ Abu Dhabi - Bangkok był realizowany przez Etihad, ale to powinno być traktowane jak odwołany caly lot.
Korzystałem z tego formularza:
https://www.bzwbk.pl/karty-platnicze/ch ... eback.html
https://static3.bzwbk.pl/asset/C/0/5/C0 ... _58318.pdf

Maila wysłałem na chargeback@bzwbk.pl

Jeśli wysyłaliście na kontakt@bzwbk.pl to wyślijcie jeszcze raz na chargeback, może pomoże. Trzymam kciuki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#194 PostWysłany: 03 Sty 2018 01:11 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1316
srebrny
Dostałem właśnie list od niemieckiej kancelarii prawniczej zarządzającej upadłością Air Berlin. Twierdzą, że za jakiś niewykorzystany bilet lotniczy z połowy 2016 Air Berlin jest mi dłużny 70 euro i że niby mogę to odzyskać. Muszę wczytać się w szczegóły ale najciekawsze w tym wszystkim jest to, że nie kojarze żadnego niewykorzystanego biletu :-) Ciekawe, co z tego wyniknie.
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#195 PostWysłany: 03 Sty 2018 13:24 

Rejestracja: 07 Paź 2017
Posty: 8
Hurra!
Chciałem oznajmić że dziś pieniądze, co do grosza, wpłynęły na moje konto.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#196 PostWysłany: 03 Sty 2018 17:42 

Rejestracja: 22 Paź 2015
Posty: 4
lukas77 napisał(a):
Hurra!
Chciałem oznajmić że dziś pieniądze, co do grosza, wpłynęły na moje konto.


Gratulacje :) U mnie niestety BZ WBK robi problemy i nie chce rozpoczac w ogole procedury mimo, ze tak jak Ty zwrocilam sie do AirBerlin... mam wrazenie, ze robia Copy/Paste i w ogole nie czytaja moich wiadomosci.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#197 PostWysłany: 04 Sty 2018 17:08 

Rejestracja: 09 Paź 2017
Posty: 5
-- 04 Sty 2018 16:06 --

Ponad dwa miesiące temu złożyłem reklamację do Alior Banku dotyczącą rozpoczęcia procedury chargeback. Oto odpowiedź jaką dostałem.

Image

Jeśli dobrze rozumiem, sprawa została przekazana do Visy (Instytucja rozliczająca Usługodawcę?), a że Visa jeszcze nie odpowiedziała musieli mi odpowiedzieć negatywnie, ponieważ takie są przepisy.
Jak myślicie co robić? Bezczynnie czekać? Nawet nie wiem czego miałbym się domagać idąc teraz do banku.

-- 04 Sty 2018 16:08 --

https://ibb.co/fWwZew

Wklejam link ze zdjęciem listu od banku, bo odnośnik nie działa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#198 PostWysłany: 04 Sty 2018 18:07 

Rejestracja: 08 Kwi 2017
Posty: 39
Już parę osób miało podobny problem, dostawali odmowy a po paru dniach pieniądze pojawiały się na koncie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#199 PostWysłany: 04 Sty 2018 18:37 

Rejestracja: 09 Paź 2017
Posty: 5
A skąd te informacje jeśli mogę wiedzieć?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#200 PostWysłany: 04 Sty 2018 19:10 

Rejestracja: 08 Kwi 2017
Posty: 39
Czytaj wcześniejsze komentarze
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 208 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: makoleon oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group