Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 208 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 11  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 06 Maj 2017 07:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7369
HON fly4free
"Sansibar" to nazwa restauracji, z którą współpracują ;-)

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive za 2190 PLN. Wylot z Warszawy Urlop w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive za 2190 PLN. Wylot z Warszawy
United Airlines: bezpośrednie loty do Nowego Jorku z Berlina za 1576 PLN. Dużo terminów United Airlines: bezpośrednie loty do Nowego Jorku z Berlina za 1576 PLN. Dużo terminów
#62 PostWysłany: 06 Maj 2017 12:32 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1321
srebrny
Teraz już nie tylko restauracji, przez ich stronę internetową można np kupić ubrania.

A jakby ktoś był przypadkiem na Sylcie i chciał zjeść w Sansibarze to nie polecam - według mnie to przereklamowane miejsce dla snobów a jakość jedzenia nie jest adekwatna do ceny.
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 06 Maj 2017 13:14 

Rejestracja: 06 Lis 2015
Posty: 711
Leciałem z nimi TXL-KEF-TXL i z tego co pamiętam przez mgłę ;-) przy wyrobieniu jakiejś lojalki dorzucali voucher na wstęp do Air France Lounge http://www.loungeguide.net/Air-France-L ... 3e434ae240
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 07 Maj 2017 20:40 

Rejestracja: 05 Paź 2016
Posty: 198
Loty: 128
Kilometry: 202 920
Jestem właśnie po mojej pierwszej podróży z Air Berlin na trasie KRK-TXL-JFK i z powrotem. Miałem dużo obaw, zwłaszcza przy napływających co chwilę doniesieniach o ich kłopotach finansowych, jednak na szczęście okazały się one całkowicie niepotrzebne. Wszystko odbyło się zgodnie z planem, wszystkie loty punktualne z opóźnieniem nie większym niż 15 minut, bagaż w obie strony doleciał z nami w całości, na pokładach obsługa miła i pomocna. W pierwszą stronę podczas lotu do JFK dwa ciepłe posiłki + przekąska, napoje bez limitu (w tym whisky, piwo i wino), w drugą stronę najpierw obiad, a potem nad ranem śniadanie (tutaj też napoje do woli). Jedyne do czego można byłoby się przyczepić to dosyć uboga oferta rozrywki pokładowej i trochę mało miejsca na nogi w zwykłej taryfie ekonomicznej. Generalnie jestem jednak pozytywnie zaskoczony. W przyszłym roku planujemy wybrać się na zachodnią część USA i jeżeli sytuacja Air Berlin nie pogorszy się do tego czasu jakoś zdecydowanie, to na pewno poważnie będziemy brać tę linię pod uwagę, zwłaszcza, że ceny mają konkurencyjne.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 10 Maj 2017 14:52 

Rejestracja: 10 Maj 2017
Posty: 4
Loty: 1
Kilometry: 6 367
Wybieram się do US liniami AB czy jest możliwość wyboru menu np wegetarianskie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 10 Maj 2017 15:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sie 2011
Posty: 1265
Loty: 312
Kilometry: 420 474
srebrny
Jest, należy zadzwonić na infolinie i tam zamówić specjalny posiłek, co najmniej 48h przed lotem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 11 Maj 2017 22:42 

Rejestracja: 10 Maj 2017
Posty: 4
Loty: 1
Kilometry: 6 367
Super dzięki za pomoc właśnie siadam do rezerwacji Wylatujemy na początku lipca z Tegel do Miami i mam nadzieję, że wszystko zapracuje tak jak trzeba
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 19 Cze 2017 20:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
Dziś otrzymałem poniższego maila, jeżeli w zamyśle mieli uspokojenie klientów, to chyba cos nie tego ;)

Dear Mr xxx
We promise – airberlin and NIKI are back at cruising altitude.

Following extensive reports regarding airberlin and NIKI in recent days, we would like to update you on our current status. The airberlin management team has recognised the issues with its conversion to a network carrier and taken countermeasures to stabilise its flight operations:

On 1st June, the airberlin schedule was realigned, especially at Tegel.
Luftfahrtgesellschaft Walter, who operate European routes for airberlin with their fleet of Q400 aircraft, was responsible for many of the delays and cancellations during April and May. We have insisted on a change of management and improved staffing levels by hiring 50 new employees.
Since January 2017, airberlin has appointed around 700 flight attendants in order to strengthen its cabin staff.
airberlin has launched a volunteer programme. Around 150 administrative staff are currently supporting their operational colleagues.
airberlin continues to ensure that the ground handling service provider, AeroGround, improves its performance. Visible progress has already been made since it commenced operations on 26th March, particularly with regards to staff shortages.
Both the punctuality and reliability of airberlin flight operations have already seen significant improvement and are now back to the level that we have been reliably providing for 38 years.

All bookings are secure. You can therefore confidently book your next flight with airberlin and NIKI.
Due to the current high volume of calls received by our customer services, however, we hope you will understand that it may take a little longer to process your enquiry over the coming weeks. airberlin has doubled the size of its team and is intensively working to clear the backlog.

Are you wondering how this poor performance could arise?

With the change-over to the summer schedule at the end of March, airberlin underwent the most far-reaching restructure in its history. airberlin will emerge from this as a strong network airline with 75 aircraft, two long-haul hubs in Berlin and Dusseldorf and a focus on German and European city airports. As stated above, unfortunately airberlin's restructuring process is not proceeding as smoothly as we would have hoped and as you would rightly expect.

Holiday destinations have been transferred from airberlin to its subsidiary, NIKI. The breakdown of talks between TUI and Etihad regarding the formation of a new joint venture has changed nothing. This merely concerns a change to the corporate structure and therefore has no impact on the flight operations of the airberlin group. The NIKI winter schedule has already been released and NIKI will continue to offer a reliable service to warm weather destinations.

Finally, we would like to emphasise that nothing has changed for you as a topbonus member with regard to collecting and redeeming miles, as well as your status benefits with airberlin and NIKI. We look forward to welcoming you back onboard soon!

Thank you for your understanding and continued loyalty.
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 30 Cze 2017 11:39 

Rejestracja: 28 Cze 2017
Posty: 4
Witam,
Mam pytanie donośnie AB Airbus A330-200, chciałam dokonać rezerwacji miejsca, zastanawiałam się nad 36K, przy wyjściu awaryjnym, ale nie mogłam nigdzie znaleźć zdjęć jak to wygląda, czy jest okno i czy drzwi bardzo przeszkadzają, a czy może jest sporo miejsca na nogi.
Może ktoś jest w stanie doradzić jakie inne miejsce wziąć pod uwagę, byle było przy oknie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 30 Cze 2017 12:02 

Rejestracja: 03 Cze 2014
Posty: 890
niebieski
@elitwin84
https://www.seatguru.com/airlines/Air_B ... 30-200.php
Plan samolotu z opisem miejsc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 30 Cze 2017 12:05 

Rejestracja: 05 Paź 2016
Posty: 198
Loty: 128
Kilometry: 202 920
albo tu:
https://www.airberlin.com/pl/site/flotte.php
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 30 Cze 2017 14:20 

Rejestracja: 20 Cze 2016
Posty: 129
Leciałem Berlin>Abu Dhabi na miejscu 36D i bardzo je polecam. 36A i 36K są wąskie przez szerokie drzwi awaryjne, 36C i 36H są najlepsze.

Miejsca 36A i 36C: (foto z neta)
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 30 Lip 2017 11:39 

Rejestracja: 05 Kwi 2017
Posty: 8
Linia może nie najgorsza, ale przesiadka na Tegel to dramat....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Air Berlin bankrutem
#74 PostWysłany: 15 Sie 2017 13:45 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 1616
Loty: 50
Kilometry: 65 501
złoty
Air Berlin złożył wniosek o postępowanie upadłościowe po tym, jak główny akcjonariusz Etihad Airways wycofał wsparcie finansowe.

https://www.bloomberg.com/news/articles ... ws-support
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 15 Sie 2017 14:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lut 2014
Posty: 1156
Loty: 42
Kilometry: 72 437
srebrny
co będzie z moimi dziesięcioma tysiącami mil AB? :O
_________________
Był taki Chińczyk na takim chińskim lotnisku. I ten Chińczyk miał bilet. I go zmieniał, a potem zwrócił. Potwierdzam, byłem tym Chińczykiem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 15 Sie 2017 14:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7369
HON fly4free
Na razie wszystko ok, bo topbonus należy w 70% do Etihadu.

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
apadlo lubi ten post.
 
      
#77 PostWysłany: 15 Sie 2017 14:55 

Rejestracja: 25 Mar 2017
Posty: 89
Zbanowany
Samo zgloszenie o upadlosc nie oznacza odrazu zamkniecia firmy, testowaliscie to pewnie przy UNISTER.
Prezes czy radca podatkowy firmy MA OBOWIAZEK to zglosic jak widac ze finasowo sa na minusie, tak tez uczynili (rzad tez nie podja rekawicy co do ratowania ich).
Na razie wszystko ok z milami Topbonus ale jak dlugo ?? Jesli przyjdzie nowa miotla to moze to cale rozdawanie szczodra reka mil zamiesc za prog firmy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 15 Sie 2017 15:43 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2792
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
Jak to nie podjął? Od Berlina dostaną 150 mln. € pożyczki na dalszą działalność.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 15 Sie 2017 16:40 

Rejestracja: 25 Mar 2017
Posty: 89
Zbanowany
Nie podjal bo wczesniej starali sie o duze wsparcie, jednak EU i protesty konkurencji spowodowaly ze tego wsparcia nie dostali.
Dzis po ogloszeniu upadlosci rzad zabezpieczyl finasowo dzialalnosc biezaca firmy do konca listopada dajac im kredyt 150mil euro.
Od poczatku roku maja samej straty 800mil euro, prawdopodobnie uslyszymy ze Etihad przejmuje swoja czesc dlugu AirBerlin w wysokosci 1.4mld euro i czesc firmy idzie pod Lufthanse a druga czesc do TUI a sam Etihad bedzie mial jakis udzial w Lufthansie (o tym juz sie przewijalo w mediach choc obie strony zaprzeczaly).

Update z mediow : Lufthansa chce kupic czesc AirBerlin ale protestuje Ryanair, na stle pokazaly sie rowniez oferty od EasyJet i TUI. CZyli spekulacje sie sprawdzaja.
Moze byc wartosciowy status w AirBerlin (nie same mile) w przypadku matchu do innego statusu w innych liniach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 15 Sie 2017 21:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7369
HON fly4free
Co do samego Topbonus, myślę, że warto obserwować ten wątek, bo Niemcy są w tej kwestii pewnie najlepiej zorientowani:

https://r.tapatalk.com/shareLink?url=ht ... are_type=t

topbonus während der Insolvenz

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 208 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 11  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
cron
phpBB® Forum Software © phpBB Group