Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 25 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 01 Gru 2014 13:53 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 634
niebieski
Witam.Chcialbym sie dowiedziec czy ktos z was bral transfer na wyspe Koh Lipe.Zastanawiam sie czy sam sobie go zorganizowac czy wziasc pakiet laczony?Pakiet Air Asia kosztuje 1900 THB plus bagaz rejestrowany a wiecie moze czy duzo taniej wyjdzie jak samemu sobie zorganizuje transport??Albo moze pociag plus prom?Co byscie mi polecili???pozdrawiam
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Zeus, 01 Gru 2014 15:20, edytowano w sumie 1 raz
Wypowiedź z błędami językowymi lub niezrozumiała – błędy ortograficzne/stylistyczne/interpunkcyjne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Loty do Johannesburga z dużym bagażem z Berlina od 2345 PLN Loty do Johannesburga z dużym bagażem z Berlina od 2345 PLN
Wakacyjny city break w Rumunii za 939 PLN. Bezpośrednio PLL LOT z Warszawy + 4* hotel (3 noce) Wakacyjny city break w Rumunii za 939 PLN. Bezpośrednio PLL LOT z Warszawy + 4* hotel (3 noce)
#2 PostWysłany: 01 Gru 2014 14:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 1536
Loty: 126
Kilometry: 294 821
niebieski
lukste9 napisał(a):
Witam.Chcialbym sie dowiedziec czy ktos z was bral transfer na wyspe Koh Lipe.Zastanawiam sie czy sam sobie go zorganizowac czy wziasc pakiet laczony?Pakiet Air Asia kosztuje 1900 THB plus bagaz rejestrowany a wiecie moze czy duzo taniej wyjdzie jak samemu sobie zorganizuje transport??Albo moze pociag plus prom?Co byscie mi polecili???pozdrawiam

Samemu może wyjść taniej, ale to też trochę zależy od Twoich umiejętności negocjacyjnych ;) Samemu z Bangkoku trzeba pamiętać, że to kawał drogi. Pociąg jest ok, ale jedzie długo, najbliższa stacja jaką kojarzę to Hat Yai. Zdecydowanie więcej jest autobusów na tej trasie - w tej części Azji rządzi jednak autobus. Tak czy siak wyjdzie dobre kilkanaście godzin (autobus jest trochę szybszy, pociągiem wychodzi ok. 16h), jeżeli jedziesz na niezbyt długi urlop to szkoda czasu.
http://www.railway.co.th/checktime/chec ... nguage=Eng
Musisz jednak dotrzeć do Hat Yai wcześnie rano by zdąrzyć na łódź publiczną.
http://kohlipethailand.com/koh-lipe/tra ... timetable/
Można polecieć samemu do Hat Yai, potem dostać się do Pak Bara i złapać łodkę.
Podobne oferty z transportem łączonym ma też Nok Air, warto sprawdzić. Jeśli nie chce Ci się kombinować to weź transport łączony. Jak lubisz samodzielnie to przelot do Hat Yai i potem na własną rękę.
_________________
http://openworld.net.pl/
https://www.facebook.com/OpenWorldTrip
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 02 Gru 2014 14:40 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 634
niebieski
bonieq2 napisał(a):
lukste9 napisał(a):
Witam.Chcialbym sie dowiedziec czy ktos z was bral transfer na wyspe Koh Lipe.Zastanawiam sie czy sam sobie go zorganizowac czy wziasc pakiet laczony?Pakiet Air Asia kosztuje 1900 THB plus bagaz rejestrowany a wiecie moze czy duzo taniej wyjdzie jak samemu sobie zorganizuje transport??Albo moze pociag plus prom?Co byscie mi polecili???pozdrawiam

Samemu może wyjść taniej, ale to też trochę zależy od Twoich umiejętności negocjacyjnych ;) Samemu z Bangkoku trzeba pamiętać, że to kawał drogi. Pociąg jest ok, ale jedzie długo, najbliższa stacja jaką kojarzę to Hat Yai. Zdecydowanie więcej jest autobusów na tej trasie - w tej części Azji rządzi jednak autobus. Tak czy siak wyjdzie dobre kilkanaście godzin (autobus jest trochę szybszy, pociągiem wychodzi ok. 16h), jeżeli jedziesz na niezbyt długi urlop to szkoda czasu.
http://www.railway.co.th/checktime/chec ... nguage=Eng
Musisz jednak dotrzeć do Hat Yai wcześnie rano by zdąrzyć na łódź publiczną.
http://kohlipethailand.com/koh-lipe/tra ... timetable/
Można polecieć samemu do Hat Yai, potem dostać się do Pak Bara i złapać łodkę.
Podobne oferty z transportem łączonym ma też Nok Air, warto sprawdzić. Jeśli nie chce Ci się kombinować to weź transport łączony. Jak lubisz samodzielnie to przelot do Hat Yai i potem na własną rękę.


Niewiele taniej wyjdzie chyba na wlasna reke dlatego wezne transport laczony.A w Nok AIr jest w cenie biletu 15 kg bagazu rejestrowanego tak??
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 02 Gru 2014 18:45 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7799
Nie no, cena nie jest podobna.

z Bangkoku bus - ok 530B, wyjeżdżasz wieczorem, lądujesz rano (całość zajmuje tylko 12h) - nie tracisz więc żadnego czasu (pociąg najwolniejszy w 3 klasie będzie 2 razy tańszy, ale to już jest strata czasu)
minibusik do Pak bara przystani - tu musisz negocjować bo to transport z agencji turystycznych, ale za 120B da radę; są podobno busy zwykłe za 80B - ja nie znalazłem takowych; czasowo zajmuje identycznie jak w transferze z linii lotniczych (2h)- oni korzystają z tych samych busików :P
łódka - 500B w jedną stronę plus 20B opłata terminalowa; czasowo 90min wychodzi (znów identycznie jak z oferty z linii lotniczych)

podsumowując - nie tracisz ani trochę czasu, masz jedynie nieco niewygodną nockę i musisz załatwić wszystko sam; za to zamiast 1900B płacisz 1170B - to jest oszczędzasz ponad 70zł na jednej osobie. Czy się opłaca - odpowiedz sobie sam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 03 Gru 2014 00:01 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 634
niebieski
Washington napisał(a):
Nie no, cena nie jest podobna.

z Bangkoku bus - ok 530B, wyjeżdżasz wieczorem, lądujesz rano (całość zajmuje tylko 12h) - nie tracisz więc żadnego czasu (pociąg najwolniejszy w 3 klasie będzie 2 razy tańszy, ale to już jest strata czasu)
minibusik do Pak bara przystani - tu musisz negocjować bo to transport z agencji turystycznych, ale za 120B da radę; są podobno busy zwykłe za 80B - ja nie znalazłem takowych; czasowo zajmuje identycznie jak w transferze z linii lotniczych (2h)- oni korzystają z tych samych busików :P
łódka - 500B w jedną stronę plus 20B opłata terminalowa; czasowo 90min wychodzi (znów identycznie jak z oferty z linii lotniczych)

podsumowując - nie tracisz ani trochę czasu, masz jedynie nieco niewygodną nockę i musisz załatwić wszystko sam; za to zamiast 1900B płacisz 1170B - to jest oszczędzasz ponad 70zł na jednej osobie. Czy się opłaca - odpowiedz sobie sam


Washington gdzie lepiej zamowic bilet autobusowy??Przez neta czy na miejscu???Wiesz 70 zl i 2 osoba tez 70 zl plus brak noclegu w Bangkoku to juz kolejne 70 zl.W sumie kolo 200 zl zaoszczedzone mozna wydac potem na nocleg w Koh Lipe :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 03 Gru 2014 00:36 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7799
Ja kupowałem na miejscu. Nie przez agencje turystyczne, bo transportu w tej cenie nie znajdziesz, a nawet jeśli znajdziesz to na pewno będą próbować Cię kilka razy po drodze naciągnąć ;) Kupuj bezpośrednio na południowym dworcu autobusowym Sai Tai. Kupno biletu jest wyjątkowo proste - normalnie kupujesz w okienku, nad okienkiem masz wypisane destynacje, też po angielsku, łatwo więc znajdziesz. Tyle że terminal jest na uboczu (do godziny czasu z Khao San w korkach), można jednak dostać się do niego jednym autobusem (chyba 511, kilkanaście B koszt dojazdu). Najlepiej kupić z wyprzedzeniem jednego dnia co najmniej - jak kupowałem w ten sposób to z chyba 3 wieczornych kursów były już ostatnie miejsca na tylko jeden z nich.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
lukste9 uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 03 Gru 2014 00:57 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 634
niebieski
Dzieki za pomoc Washington.Sprawdzilem i rzeczywiscie autobus 511 jedzie prosto na dworzec.Koszt kolo 14 THB.Dzieki za pomoc
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 03 Gru 2014 12:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 1536
Loty: 126
Kilometry: 294 821
niebieski
Washington napisał(a):
Ja kupowałem na miejscu. Nie przez agencje turystyczne, bo transportu w tej cenie nie znajdziesz, a nawet jeśli znajdziesz to na pewno będą próbować Cię kilka razy po drodze naciągnąć ;)


Tu się akurat nie zgodze, bo często autobusy prywatnych firm kupowane przez agnecje są tańsze niż autobusy rządowe z dworca - sprawdzane wielokrotnie. Ale poza ceną to są komletnie nie godni zaufania, zdarza się cała masa przekrętów, więc i tak nie polecam.
Agencje są tanie, bo „robią wałki” i na tym próbują sobie odbić tańsze bilety , na naszym przykładzie:
– długie przesiadki, próby wymuszenia dodatkowej opłaty by busik szybciej przyjechał
– przystanki przy „zaprzyjaźnionych biurach” usiłujących wmówić podróżnym, że prawie wszystkie noclegi są pełne, ale oni akurat mają jeszcze wolne, oczywiście nie wspominają o sporej prowizji
– autobus często wysadza nas na zad**iu, ale oczywiście zaraz znajdzie się tuk-tuk kolegi…. oczywiście z zawyżonymi cenami, a innych opcji często na zad**iu nie ma za dużo
– zdarzają się kradzieże rzeczy z bagażu
Reasumując, powtarzając za Washingtonem nie kupować w agencjach lecz dopłacić (sic!) i kupić na terminalu.

Co do nocnej podróży - fakt, oszczędza się kasę na noclegu i czas. Z drugiej strony po nocy w autobusie niektórzy i tak sa połamani i niewyspani. Przy podróżach długich można przeboleć by oszczędzić, bo 70 zł wtedy ma duże znaczenie (sami podróżowaliśmy tylko tak, gdy byliśmy "młodsi" ;) ), ale na urlopach mi się już zwyczajnie nie chciało, szkoda zdrowia i dobrego samopoczucia dla 70 zł jak dla mnie.
_________________
http://openworld.net.pl/
https://www.facebook.com/OpenWorldTrip
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 08 Sty 2016 12:21 

Rejestracja: 22 Gru 2015
Posty: 150
Kombinowane bilety widzę że ma Nokair i Airasia, kilka pytań do osób które korzystały z 1/2 albo same składały to połączenie.

Ceny u obu, zakłądająć najniższe taryfy mają zbliżone, liczę z bagażem rej 20kg, Nokair ~1900THB, AirAsia ~1650THB

Ze względu na porę startu Z DMK celuję w przedostatnie/ostatnie połączenie promowe na Ko Samui

Nokair korzysta z catamaranu Lomprayah (45min przeprawa), przykłąd na 22.03
DMK > Suran Thani 12:35 - 13:40
35min przerwy/czekania
Surant Thani Arport > Surat Thani(Laem Thuat Pier) 14:15 - 15:45
15min przerwy/zapasu
Surat Thani(Laem Thuat Pier) > Koh Samui (Nar Ton Pier) Time: 16:00 - 16:45

AirAsisa ma zwykły prom (1h30min przeprawa), przykłąd na 22.03
14:30 (DMK) > 15:40 (Suran Thani -URT)
50min przerwy/czekania
16:30 (URT) > 17:50 (Donsak Pier L1A)
10min przerwy/czekania
18:00 (L1A) > 19:30 (1AA)


Różnica w łącznym czasie jest niewielka przy korzystnych przesiadkach jak wyżej, 4:10h / 5h tylko jak to jest w rzeczywistości z tymi czasami? Opóźnienia na pewno ktoś z nich złapie bo to Tajlandia tylko czy ogranizeniem nie jest tutaj ostatni odcinek Promem? Czekają jeżeli wiedzą że jadą jeszcze ludzie z nokair/airasia ?

*EDIT*
Widzę że nokair połączenia kombinowane z lomprayahem ma w kalendarzu tylko do 26 marca (Sobota) na Koh Samui ale też na inne obsługiwane przez lomprayah, tj Koh Tao, Koh Phangan po 26marca zmienia się jakoś rozkład promów że ich nie uwzględniają?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 01 Lut 2016 19:34 

Rejestracja: 01 Lut 2016
Posty: 3
Witam, pytanie do praktyków
Ląduję na DMK o 18,30 (lot z Siem Reap) czy mam szansę dotrzeć na Khao San Road na 21 żeby zdążyć na ostatni bus Lomprayah z transferem na Koh Samui?
Proszę o podpowiedź :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 01 Lut 2016 19:40 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8584
złoty
Bez problemu powinieneś zdążyć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 01 Lut 2016 19:43 

Rejestracja: 01 Lut 2016
Posty: 3
dzięki za podpowiedź :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 01 Lut 2016 19:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
Miałem opóźnienie lecąc z AA i płynęliśmy promem kompletnie poza rozkładem
seby napisał(a):

Czekają jeżeli wiedzą że jadą jeszcze ludzie z nokair/airasia ?
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off
seby uważa post za pomocny.
 
      
#14 PostWysłany: 29 Paź 2016 04:15 

Rejestracja: 16 Lut 2012
Posty: 108
Hej,

Potrzebuje waszej pomocy. Przebywam właśnie w Tajlandiia a od dwóch dni na Ko Samui, planowałem że jutro przedostanę sie na Ko Phangan i stamtąd wrócę do DMK. Dlatego tez kupiłem jakis czas temu bilet z Ko Phangan na lotnisko w Surat Thani wraz z transferami miedzy wyspami (prom) i bus z portu na lotnisko tzw. Island transfer.

Jednak wolałbym zostać tutaj i stad pojechać bezpośrednio na lotnisko do Surat Thani. Czy jeżeli ominę prom i busa i stawie sie dopiero na lotnisku, nie zostanie mi anulowana cała rezerwacja ?

Jesli ktoś przerabiał kiedys temat bede wdzięczny za info.
Pozdr.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 29 Paź 2016 10:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Mar 2013
Posty: 91
Loty: 77
Kilometry: 250 316
Nie będzie problemu, na lot i tak odprawiasz sie osobno.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 29 Paź 2016 10:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2013
Posty: 248
Loty: 123
Kilometry: 225 678
niebieski
Spokojnie możesz tak zrobić, transfery i tak obsługuje zewnętrzna firma, nie AirAsia
_________________
http://www.wedrownywilk.pl/ .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 18 Gru 2017 00:01 

Rejestracja: 01 Cze 2015
Posty: 278
Loty: 111
Kilometry: 260 580
niebieski
Mam zakupiony lot z Bangkoku do Hat Yai. No i muszę się dostać na jakąs wyspę albo na Koh Tarutao albo na koch lipe. Ląduję w Hat Yai około 12:00. Czytam tu o pakiecie Air Asia czyli transport + prom. Ale jak to zarezerwować? Można jak mam już bilety? Bo widzę stronę informacyjną Air Asia o tym transporcie tylko ani słowa jak rezerwować.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 18 Gru 2017 00:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
Na miejscu masz busy i statki na wyspy, wybór ogromny a ceny zależne od prędkości i standardu. Jak chcesz oszczędzić, możesz zabrać się łajbą dla lokalsów. Generalnie pakiety lot+bus+łódka nie są korzystne cenowo.
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 18 Gru 2017 10:22 

Rejestracja: 18 Sty 2016
Posty: 194
Może są mniej korzystne cenowo, ale nie ma problemu z czekaniem na kolejne części podróży. My wracaliśmy z Koh Samui do Bangkoku w ten sposób, że łódka była już na starcie spóźniona, potem korki z portu na lotnisko i normalnie samolot już by dawno odleciał. Dzięki wspólnemu biletowi Air Asia jeszcze na nas czekali na lotnisku i nie było problemu z odlotem.

Jak wszystko kombinujesz oddzielnie to musisz brać zapas czasowy jakby coś się obsunęło
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 18 Gru 2017 11:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lis 2015
Posty: 631
Loty: 110
Kilometry: 230 448
rafafi napisał(a):
Mam zakupiony lot z Bangkoku do Hat Yai. No i muszę się dostać na jakąs wyspę albo na Koh Tarutao albo na koch lipe. Ląduję w Hat Yai około 12:00.


Ja w kwietniu leciałem z DMK do HDY Thai Lion air za 980 THB, a później skorzystałem z połączenia firmy http://www.cathaytourthailand.com/ bus+speedboat za 700THB. Rezerwowanie oddzielnie lotu i transferu na Ko Lipę wyszło mi sporo taniej, niż ówczesne ceny połączeń proponowanych przez Air Asię i Nok Air. W Thai Lion Air w podstawowej cenie jest bagaż rejestrowany, więc tym bardziej cenowo mi się to opłacało. Ty już masz kupiony lot, więc przeanalizuj ofertę Cathay Tour. Ja jechałem busem o 13stej, Tobie ten też będzie pasował. Busiki są nowe, chyba 8 osobowe, bardzo sprawnie dowożą do portu w Pak Bara. W Pak Bara trzeba zapłacić jeszcze chyba 20THB za wejście do portu (ta cena nie jest wliczona w cenę połączenia na Ko Lipę). W porcie można zrobić dodatkowe zakupy przed wejściem na łódź (ceny niższe niż na wyspach).

Ceny i połączenia znajdziesz tutaj http://www.cathaytourthailand.com/tickets.html
_________________
Relacja z wyprawy na wulkan Yake Dake w Alpach Japońskich

Relacja z Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off
rafafi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 25 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group