Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 102 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: AIDA
#1 PostWysłany: 07 Sty 2020 14:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 436
Loty: 196
Kilometry: 323 953
niebieski
Za mną pierwszy rejs, a wciąga to bardzo, więc pomyślałam, że spiszę tu kilka informacji nt. rejsów AIDA, bo na pewno nie był on naszym ostatnim, a dobrze będzie wymienić się informacjami z innymi, którzy pływają tą linią. Temat dla mnie nowy, więc niektóre informacje dla doświadczonych w rejach wydadzą się zapewne niepotrzebne :)
Załącznik:
tNrfoLIO.jpg
tNrfoLIO.jpg [ 32.15 KiB | Obejrzany 16792 razy ]


Nasz tygodniowy rejs AIDA Prima kupiłam jako last minute (zakup 04.12.19, wypłynięcie z Abu Dhabi 10.12.19 – można również wsiąść w Dubaju – nam data nie pasowała). Mapa trasy poniżej.
Załącznik:
teaser.jpg
teaser.jpg [ 55.19 KiB | Obejrzany 16792 razy ]


Porównywałam ceny na seascanner, jego niemieckiego odpowiedniku (cała wiedzę zawdzięczam @greg2014 i innym z f4f, za co bardzo dziękuję :)) i zdecydowałam się na zakup w biurze polskiego przedstawiciela Aidy: https://aidarejsy.pl/. Cena wszędzie była taka sama, więc wielkim plusem był zakup w języku polskim (duuużo pytań przed pierwszym rejsem ;)).

Cena rejsu dla naszej 4 to było 818 EUR (dzieci do 15 lat w taryfie vario pływają gratis) i obejmowało:
- kabinę z oknem (polegając na opinii z forum chciałam zabukować wewnętrzną, ale nie było ich dostępnych – jednak po rejsie stwierdzam, ze kabina z oknem to był bardzo dobry, choć przypadkowy wybór ze względu na dzieci. Nasze maluchy mają dopiero 1,5 i 3,5 i na pewno w kabinie spędzaliśmy więcej czasu niż gdybyśmy byli sami. Poza tym widoki były niczego sobie.
- napoje bezalkoholowe w restauracjach bufetowych (było ich 5 szt, a wszystkich restauracji bodajże 14?) – soki pomarańczowy, jabłkowy, grejpfrutowy, woda z gazem, bez, lody
- nielimitowane: piwo, wino białe i czerwone – serwowane w tych samych restauracjach w godzinach 12.00 – 14.30 oraz 18.00 – 21.30.
- mnóstwo atrakcji na statku
- w cenie są oczywiście napiwki, opłaty portowe. Jeśli komuś nie zależy na większej gamie alkoholi to taka cena podstawowa rejsu obejmuje wszystko, co potrzebne.

Język statku – niemiecki. Na ile ten język trzeba znać? :)
Zakup rejsu po polsku, po zakupie w systemie online Aida należy podać szereg informacji (numer karty, adres itd. Itd.) – dostępna jest jedynie niemiecka wersja. Na statku plan dnia dostarczany do kajuty – tylko niemiecki, opisy potraw w restauracjach również. Komunikacja z załogą na statku – bez problemu po angielsku (praktycznie cała obsługa kelnerska jest z Azji), godziny otwarć restauracji podane przy wejściu – po niemiecku i angielsku. Aplikacja w telefonie w języku niemieckim i angielskim, aczkolwiek więcej informacji było po niemiecku. Mój niemiecki już niestety kuleje (kiedyś znałam w stopniu komunikatywnym), ale taka podstawowa wiedza (plus tłumacz google ;)) spokojnie wystarcza. Oczywiście trzeba się tez nastawić, że 95% innych pasażerów to Niemcy. Na naszym rejsie pozostałe 3% to Rosjanie, poznaliśmy 5 grup Polaków, jednak w większości są oni mocno z De związani ;).

Jak tylko znajdę chwilkę to wstawię zdjęcia, napiszę o atrakcjach na statku, jedzeniu (rewelacja :)) oraz zwiedzaniu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
14 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
 Temat postu: Re: AIDA
#2 PostWysłany: 07 Sty 2020 14:56 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1760
srebrny
Miło powitać kolejnego rejsowicza-praktyka na forum :-)
Góra
 Profil Relacje PM off
barka lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: AIDA
#3 PostWysłany: 08 Sty 2020 18:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 436
Loty: 196
Kilometry: 323 953
niebieski
Jedzenie na statku

5 restauracji bufetowych, w których dostępne są bezpłatne napoje, o których pisałam powyżej: Markt (kuchnia europejska), Fuego (z myślą o dzieciach, pizza, burgery, makarony, automat z lodami itp. Dla niemowlaków mleko modyfikowane, kaszki, zupki i musy Hipp), Weite Welt (kuchnia świata, co dzień inna kuchnia, spotkaliśmy się z portugalską, amerykańską, korsycką...), East (kuchnia azjatycka) i Bella Donna (włoska). Były jeszcze restauracje a la carte, ale w nich nie ma napojów tych podstawowych w cenie...szczegóły na zdjęciu (niestety tylko po niemiecku :) )
Załącznik:
restauracje.jpg
restauracje.jpg [ 226.75 KiB | Obejrzany 16678 razy ]

Załącznik:
herbaty.jpg
herbaty.jpg [ 103.71 KiB | Obejrzany 16678 razy ]

Załącznik:
desery.jpg
desery.jpg [ 121.71 KiB | Obejrzany 16678 razy ]

Załącznik:
przekaski.jpg
przekaski.jpg [ 118.83 KiB | Obejrzany 16678 razy ]

Załącznik:
swiezesoki.jpg
swiezesoki.jpg [ 125.47 KiB | Obejrzany 16678 razy ]

Załącznik:
tort.jpg
tort.jpg [ 132.99 KiB | Obejrzany 16678 razy ]

Załącznik:
wedliny.jpg
wedliny.jpg [ 119.53 KiB | Obejrzany 16678 razy ]

Jedzenie na bardzo wysokim poziomie i to zdanie podzielały też osoby pływające na innych statkach. Na śniadanie świeże soki, dla fanów herbat cała "ścianka" różnych sypkich herbat (na zdjęciu) - wiele szczegółów mających wpływ na całokształt zadowolenia :). Nie ma się wrażenia "jedzenia masowego". Wybór ogromny, praktycznie od rana do wieczora coś gdzieś można było zjeść czy wypić. Zapewne jest to standard na statkach :) Piwo w Brauhaus, browarze statkowym, niestety poza podstawowym pakietem (za to w cenie golonka itp w pakiecie z niemiecką muzyką ;)). Obsługa również na świetnym poziomie, każda prośba załatwiana błyskawicznie. Płynęło ok. 3000 pasażerów, a rzadko się to odczuwało w restauracjach. W aplikacji można było zobaczyć, jak wiele osób znajduje się w danej restauracji - od razu wiadomo, czy tam iść czy zmienić ją na inną :). Ok. przyczepiłabym się do deserów, ale w Polsce mamy je naprawdę pyszne, ciężko im dorównać. Jedynie w Markt dwie tury kolacji (18.00-19.30 oraz 20.00-21.30), ale jest całkowita dowolność w wyborze godziny, jesli na kolację akurat tę restaurację się wybierze.
Załącznik:
20191210_180410.jpg
20191210_180410.jpg [ 123.11 KiB | Obejrzany 16678 razy ]

Załącznik:
20191214_082513.jpg
20191214_082513.jpg [ 143.95 KiB | Obejrzany 16678 razy ]

Załącznik:
20191214_194539.jpg
20191214_194539.jpg [ 104.7 KiB | Obejrzany 16678 razy ]


Strój w restauracjach -Aida znana jest z luzu, brak garniturów, sukni balowych itp. Jedynie przed Waite Welt była informacja, że rekomendowane są długie spodnie.

Załączniki:
owoce.jpg
owoce.jpg [ 124.21 KiB | Obejrzany 16678 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: AIDA
#4 PostWysłany: 08 Sty 2020 19:05 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1760
srebrny
Jako piwosz nie mogę nie zapytać o piwo na niemieckim statku :-) Jaki jest wybór i jakie są ceny w barach ? Nie masz przypadkiem zdjęcia jakiegoś menu ?
A tak w ogóle, Brauhaus to taki prawdziwy statkowy browar ? Warzą coś na miejscu ?
Góra
 Profil Relacje PM off
Gregggor lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: AIDA
#5 PostWysłany: 08 Sty 2020 19:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 436
Loty: 196
Kilometry: 323 953
niebieski
Niestety, będąc na statku nie pomyślałam, że będę tu o tym pisać, więc nie przygotowałam się z dodatkowych informacji ;) My skupialiśmy się na atrakcjach z dziećmi, wiadomo jak jest, człowiek chce mieć trochę spokoju ;)
Browar jest na statku, i z tego co kojarzę, każda Aida ma taki. Mam tylko parę dodatkowych zdjęć niestety.
Załącznik:
20191214_194623.jpg
20191214_194623.jpg [ 122.05 KiB | Obejrzany 16640 razy ]

Załącznik:
20200108_181706.jpg
20200108_181706.jpg [ 217.59 KiB | Obejrzany 16640 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: AIDA
#6 PostWysłany: 08 Sty 2020 19:46 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1760
srebrny
Tak mnie korciło, że poszukałem w sieci i znalazłem coś tutaj: https://cruisefever.net/i-cruised-on-ca ... -was-like/
Na miejscu są warzone trzy piwa, co ciekawe wolno pić od 16 lat a cena beczki 10 litrów to 72 EUR czyli 3,6 EUR/tradycyjny kufel. Jest też beczka 5l za 39,5 EUR a dla tych co nie potrafią sobie poradzić z beczkami (nieważna małą czy dużą) przewidziano o dziwo sprzedaż na kufle:-) Np. Weisbier kosztuje 4,3 EUR/0,5 litra. Pełne menu barowe (uprzedzam, że długie) jest tutaj: https://www.rabatt-schiff.de/neuigkeite ... ks-an-bord

Nie wiem czy AIDA dolicza do tego jakieś napiwki. Prawie każdy dolicza ale AIDA pod tym względem jest trochę inna więc może nie. W menu w każdym razie nic o tym nie piszą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: AIDA
#7 PostWysłany: 08 Sty 2020 20:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 436
Loty: 196
Kilometry: 323 953
niebieski
I jak te ceny wypadają w porównaniu np. do Costy? Jak dla mnie całkiem przystępne, zwłaszcza dla niemieckiego klienta docelowego.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: AIDA
#8 PostWysłany: 08 Sty 2020 21:04 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1760
srebrny
Porównując z cenami w Niemczech to są moim zdaniem ceny zbliżone do tych w knajpach jeśli nie nawet poniżej. Jeśli chodzi o statki Costy, to mówiąc szczerze oni piwo traktują trochę jak piąte koło u wozu i coś co mają w ofercie "z musu". Costa to "Włochy na morzu" a prawdziwy Włoch pije wino a nie piwo:-) Z tego co widzę, na statkach AIDA zarówno wybór jak i ceny są lepsze. Przykładowo na statkach Costy piwo lane (tylko jeden rodzaj - zwykle Heineken) kosztuje ok. 4,5 EUR/0,5 litra + 15% napiwku. Piw butelkowych jest chyba mniej niż 5. Najpopularniejsze pakiety napojów (wszystkie z wyjątkiem najwyższego) zawierają tylko piwo lane i jedno butelkowe bezalkoholowe. Pozostałe są ekstra płatne.

Jeśli chodzi o piwa to jak dotąd najlepsze wrażenia mam z dużych statków NCL. Tam liczba lanych piw zwykle przekracza 30. Na Blissie, na którym planuję rejs na przełomie kwietnia/maja jest ich ponoć 60. Do tego mniej więcej drugie tyle butelkowych. Ale ceny tego piwa są trochę z kosmosu - poniżej 10 USD za małą butelkę trudno coś znaleźć (z wliczonym 20% napiwkiem). Z kolei Holland America zbliżony jest cenowo do Costy ale z większym wyborem piw butelkowych. Poza tym mają codziennie co najmniej 2 godzinny "happy hour", w czasie którego kupując jakiś napój możesz kupić drugi za 2 USD (dawniej to był 1 USD ale wszystko co piękne się kiedyś kończy).

Podsumowując: porównując do innych operatorów, z którymi pływałem, oferta AIDA w temacie piwa jest moim zdaniem naprawdę niezła - tym bardziej, że do posiłków jest już zawarte w cenie (ale jak zakładam bez wielkich możliwości wyboru).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: AIDA
#9 PostWysłany: 08 Sty 2020 21:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 436
Loty: 196
Kilometry: 323 953
niebieski
Dostępny był tylko jeden rodzaj: lany pils, bodajże Berliner.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
greg2014 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: AIDA
#10 PostWysłany: 07 Lut 2020 21:21 

Rejestracja: 04 Maj 2014
Posty: 94
Wróciłem właśnie z rejsu AIDAnova z trasy po Wyspach Kanaryjskich + Madera. Jeśli macie jakieś pytania, to chętnie pomogę...
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: AIDA
#11 PostWysłany: 07 Lut 2020 21:36 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3368
złoty
Po ile piwo z browaru statkowego?
Góra
 Profil Relacje PM off
jekyll lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: AIDA
#12 PostWysłany: 07 Lut 2020 21:51 

Rejestracja: 04 Maj 2014
Posty: 94
Mają dwa rodzaje własnych piw w restauracji Brauhaus, jak dobrze pamiętam jest weizen i lager. 0,5 l kosztuje 4,90 EUR.


Ostatnio edytowany przez michzak, 07 Lut 2020 22:21, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off
brzemia uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: AIDA
#13 PostWysłany: 07 Lut 2020 22:02 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2049
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
Jakis forumowicz wystawił te rejsy aida nową w grudniu (styczniowe daty) , była bdb cena bodajże 500 euro za 2 dorosłych , 2 dzieci grastis , wliczone napiwki (już nie pamiętam czy napoje też) .Napaliłem się , ale zaraz otrzeżwienie , lecimy w lutym do Tajlandii , szkoda , Aida następnym razem. A wyszło tak , że ani Aidy , ani Tajlandii :(((( .
Jaka pogoda była w czasie rejsu? Baseny były otwarte? Jak oceniasz jakoś jedzenia?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: AIDA
#14 PostWysłany: 07 Lut 2020 22:19 

Rejestracja: 04 Maj 2014
Posty: 94
Płaciłem za tygodniowy rejs dla 2 dorosłych i 2 dzieci ok. 1100 EUR za kabinę z balkonem. Rezerwacja na www.aida.de
W tej cenie jest pełne wyżywienie, z piwkiem i winem (!) do posiłków, opłaty portowe i napiwki dla obsługi. Jedzenie jest smaczne i w każdej z 5 restauracji bufetowych można znaleźć coś dla siebie. Jakość jedzenia oceniam wysoko - szeroki wybór dań europejskich i azjatyckich, desery, owoce, owoce morza i pyszne sery... Nikt nie wychodzi głodny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: AIDA
#15 PostWysłany: 07 Lut 2020 22:22 

Rejestracja: 04 Maj 2014
Posty: 94
Pogoda na wszystkich wyspach była letnia - chodziliśmy w krótkich spodniach, plażowalismy też. Baseny kryte i zewnętrzne były otwarte codziennie na statku - woda w nich jest podgrzewana, więc nawet po zmroku kąpiel w nich czy relaks w jacuzzi, to czysta przyjemność. W morzu, pomimo fal, nie było czuć kołysania statkiem. Pełne zadowolenie z decyzji o zamianie nart na letnie ferie
Góra
 Profil Relacje PM off
samaki9 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: AIDA
#16 PostWysłany: 07 Lut 2020 23:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Mar 2017
Posty: 172
Loty: 195
Kilometry: 417 254
A te baseny kryte na cruiserach są tylko rekreacyjne czy też jest sportowy 25m?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: AIDA
#17 PostWysłany: 08 Lut 2020 00:57 

Rejestracja: 04 Maj 2014
Posty: 94
Są raczej tylko małe baseny rekreacyjne - nie popływasz w nich z nawrotami :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: AIDA
#18 PostWysłany: 08 Lut 2020 10:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Mar 2017
Posty: 172
Loty: 195
Kilometry: 417 254
Dzięki Tego się niestety obawiałem
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: AIDA
#19 PostWysłany: 08 Lut 2020 10:53 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3368
złoty
Jeśli jesteś zawodowym pływakiem i przygotowujesz się do olimpiady to wyjazd na 7dni na statek wycieczkowy nie jest dobrym pomyslem. Bedziesz leżeć i opalać się, przytyjesz, wymoczysz d. w jacuzzi i popluskasz sie w basenach. Katorga dla sportowca!! ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: AIDA
#20 PostWysłany: 08 Lut 2020 11:01 

Rejestracja: 04 Maj 2014
Posty: 94
@brzemia pełna zgoda. Cruising nie jest zalecany przez trenerów i lekarzy sportowych
Ludzie na wycieczkowcach bezczelnie wypoczywają, opalają się, piją drinki i trochę tylko chodzą na siłownię. Niektórzy zwyrodnialcy jedzą nawet frytki i białe pieczywo
Góra
 Profil Relacje PM off
brzemia lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 102 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group