Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 30 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: AIDA
#21 PostWysłany: 08 Lut 2020 17:58 

sansibear napisał(a):
Płaciłem za tygodniowy rejs dla 2 dorosłych i 2 dzieci ok. 1100 EUR za kabinę z balkonem. Rezerwacja na http://www.aida.de
W tej cenie jest pełne wyżywienie, z piwkiem i winem (!) do posiłków, opłaty portowe i napiwki dla obsługi. Jedzenie jest smaczne i w każdej z 5 restauracji bufetowych można znaleźć coś dla siebie. Jakość jedzenia oceniam wysoko - szeroki wybór dań europejskich i azjatyckich, desery, owoce, owoce morza i pyszne sery... Nikt nie wychodzi głodny.
kiedy i gdzie kupowane?
 Relacje PM off  

#22 PostWysłany: 08 Lut 2020 21:08 

Napisałem przecież, że kupiłem bezpośrednio na aida.de - wystarczy minimum znajomości języka do zakupu. Płatność w ratach przelewami na konto armatora.
Rezerwację zrobiłem w listopadzie, kiedy ceny były jeszcze atrakcyjne.
 Relacje PM off
szro uważa post za pomocny.

#23 PostWysłany: 08 Lut 2020 21:53 

Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
Z tego co sie orientuję na polskiej stronie aidy ceny są identyczne.
 Relacje PM off  

#24 PostWysłany: 08 Lut 2020 22:01 

Co rozumiesz przez polską stronę? Czy masz na myśli pośrednika https://aidarejsy.pl/ ?
 Relacje PM off  

#25 PostWysłany: 12 Lut 2020 09:16 
Awatar użytkownika

Loty: 196
Kilometry: 323 953
niebieski
@sansibear Twój rejs mam właśnie na oku ze względu Novą, poza tym ceny tych Kanarów są super. Chodzą też za mną Karaiby w Last Minute na ferie 2021:)
Nie dokończyłam moje wpisu, w międzyczasie padł mi komputer i nadszedł kolejny wyjazd…
Dopiszę jeszcze kilka rzeczy, póki pamiętam.
Atrakcje na statku:
Tu niestety za wiele nie wiem, bo będąc z dziećmi głównie przebywaliśmy na basenach. Na górnym pokładzie jest basen, częściowo zakryty wraz z 2 jacuzzi oraz sporą zjeżdżalnią obejmującą kilka pięter, więc nawet przy wietrznej pogodzie czy deszczu można korzystać z atrakcji. Kolejna część wodna jest na 14 piętrze, są tam 2 baseny dla małych dzieci, rwąca rzeka, zjeżdżalnie dla maluchów, park linowy. To piętro ogólnie dedykowane jest dla dzieci, są 2 sale zabaw (maluszki i starsze), mały plac zabaw. Ta część łączy się również z restauracją Fuego z daniami „pod dzieci”.
Są jeszcze 4 infinity pool (a raczej infinity jacuzzi) na pokładzie 8. Bardzo mi się podobało odpłynięcie z Dubaju przy muzyce, siedząc w tym basenie. Robi wrażenie :)
Na najwyższym piętrze są też 2 infinity pools i basen dostępny wyłącznie dla gości najdroższych kabin.

I jeszcze kwestia wycieczek. W każdym porcie była opcja wielu opcji wycieczki z przewodnikiem, wycieczek na rowerach, na hulajnogach elektrycznym. Może też je po prostu wypożyczyć. My ze względu na dzieci po prostu jechaliśmy do centrum i tak:
Abu Dhabi – bezpłatny autobus spod statku do centrum handlowego WTC Souk and Mall (w środku sklepiki z pamiątkami, restauracje i ogromne Lulu). To był nasz port startu, więc meczet zwiedziliśmy już przed rozpoczęciem rejsu.
Dubaj – bezpłatny autobus organizowany przez Dubaj Mall, gdyby ktoś potrzebował rozkładu to prześlę (PW). Autobusów jest mało, chętnych sporo, trzeba być wcześniej i mieć trochę szczęścia :). Jak byliśmy w porcie to przypłynęła również MSC Bellissima – 2 statki i 1 autobus bezpłatny co 2 godziny – słabo :). Jest też ten bus do centrum blisko portu, @brzemia chyba pisał o nim w swojej relacji.
Maskat – bezpłatny autobus spod statku do bram portu, a stamtąd już dosłownie 10 min do souku.
Manama – bezpłatny autobus spod statku do Avenue Mall, z którego w ok. 25 min można dojść pieszo do Bab Al-Bahrain. Przejazd zajmuje ok 1h. Galeria ładnie położona, w jej okolicach też można miło spędzić czas.

Zdjęć ze statku z basenami itd mam sporo, ale wszystkie z rodziną, więc jeśli ktoś chce je zobaczyć, bo przymierza się do rejsu to proszę o PW :).
brzemia lubi ten post.

#26 PostWysłany: 12 Lut 2020 09:48 
Awatar użytkownika

srebrny
sansibear napisał(a):
.
Rezerwację zrobiłem w listopadzie, kiedy ceny były jeszcze atrakcyjne.

No wlasnie, czy jest jakas zasada - im wczesniej tym taniej, czy moze 3 miesiace przed rejsem najlepsze ceny, a moze czekac na last minute. Tez obserwuje AIDE od jakiegos czasu ze wzgledu na rozsadne zasady napiwkowe, pod katem rejsu Kanary+Madera...

#27 PostWysłany: 12 Lut 2020 12:00 
Awatar użytkownika

niebieski
Chyba zasady nie ma. Obserwowalam Kanary w listopadzie i ceny LM byly swietne. Jednak pod uwage trzeba brac dostępność kabin, bo czesto na końcu wiekszosc jest wysprzedana.

#28 PostWysłany: 14 Lut 2020 10:49 

Loty: 43
Kilometry: 81 252
niebieski
przyglądam się tematowi, i z tego co np zauważyłem to na 7 marca Mallorca 7 dni na stronie AIDA jest za 399 eur os a na stronie PL od 600 eur os. generalnie proces rezerwacji na Niemieckiej stronie jest łątwy i przejrzysty i każdy sobie poradzi kto buszuje po necie :), cenowo widzę że te rejsy wyglądają naprawdę spoko w stosunku do costy, ale to tak na razie ,,sprawdza,, od 3 h .
 Relacje PM off  

#29 PostWysłany: 14 Lut 2020 11:35 

Tak to właśnie jest, dlatego nie warto kupować u pośredników. Rezerwujcie na www.aida.de
 Relacje PM off  

#30 PostWysłany: 14 Lut 2020 11:51 
Awatar użytkownika

niebieski
Te oferty na aidarejsy sa poglądowe, nie aktualizowane na biezaco. Oni po prostu robia pewnie to samo co Ty online kupujac na .de.
Jedynie w przypadku podrozy z infantem jest inaczej. Nie da sie tego kupic "normalnie", chodzi tu o dobor kabiny i z tego co wiem, sprawa byla na poczatku zalatwiana telefonicznie.
Ceny przy moim zakupie mieli identyczne niz na .de, wiec jak ktos ma wiele pytan i woli kupic u Polaka to dlaczego nie.

[ 30 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości