Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 03 Sie 2015 21:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Maj 2012
Posty: 168
Witam,

Chciałbym zarezerwować nocleg na Filipinach przez serwis Agoda. Czy kartę którą zapłacę muszę okazać również w hotelu czy nie jest to wymagane ? Gdzies natknąłem się na informacje, że trzeba mieć kartę przy sobie. Ale jeśli zapłaci za mnie ktoś inny to jak ?

Z góry dziękuję za odpowiedz!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast
Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży
#2 PostWysłany: 03 Sie 2015 22:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lut 2013
Posty: 1649
niebieski
Z Agody korzystałem tylko raz. Przy meldowaniu się (hotel w Kyoto) nikt mnie o kartę nie pytał, choć na potwierdzeniu rezerwacji było wspomnianie o konieczności posiadania przy sobie karty użytej do rezerwacji.

Generalnie wydaje mi się, że zależy to bardziej od osoby na którą trafi się na recepcji. Miałem np sytuację, że poproszono mnie o kartę użytą do rezerwacji. Powiedziałem, że korzystałem z karty wirtualnej. Recepcjonista, na szczęście, machnął ręką i powiedział coś w stylu: "OK, my pieniądze dostaliśmy". Ale miałem też sytuację, że na wyjeździe służbowym musiałem płacić swoją kartą, bo firmowej, użytej do rezerwacji, nie dostałem w swoje ręce :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 03 Sie 2015 22:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Maj 2012
Posty: 168
cholera troche ryzyko. Chce zapłacić nie swoją kartą. Ale osoba której karty użyje, nie może mi jej pożyczyć na wyjazd i co bedzie jak na recepcji trafi sie jakis upierdliwiec i bedzie chciał karte ? To jest właściwie idiotyzm, bo pieniadze i tak już będą mieli na koncie....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 03 Sie 2015 22:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lut 2013
Posty: 1649
niebieski
Na moim, prawie dwuletnim, potwierdzeniu rezerwacji z Agody jest taka uwaga:
Cytuj:
Przy meldunku musisz okazać kartę kredytową wykorzystaną przy rezerwacji oraz ważny dokument na to samo imię i nazwisko. W przeciwnym wypadku hotel może wymagać dodatkowej opłaty lub rezerwacja może zostać unieważniona. Jeśli przedstawione zostały dodatkowe dokumenty do rezerwacji dla osoby trzeciej bądź płatności dokonano inną metodą, powyższe można pominąć.
więc numer z pożyczeniem karty by nie przeszedł. Nie wiem, czy ta powyższa formułka jest standardowa i ciągle stosowana.

Istnieje, coś mi się kojarzy, możliwość otrzymania "potwierdzenia", że płatność z karty jednej osoby została dokonana na rzecz kogoś innego (to odnośnie końcówki cytatu). Niestety nie wiem, jak to wygląda w praktyce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 03 Sie 2015 23:09 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2050
złoty
Nigdy mi się nie zdarzyło przy rezerwacjach z Agody, żeby ktoś chciał ode mnie kartę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 04 Sie 2015 08:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Mar 2013
Posty: 91
Loty: 77
Kilometry: 250 316
W marcu tego roku, w hotelu w Manili poproszono mnie o okazanie karty uzytej do rezerwacji ( agoda ) .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 05 Sie 2015 09:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Paź 2011
Posty: 24
W rezerwacji zawsze można wybrać opcję "rezerwuję dla kogoś innego". Wtedy chyba nie powinno być problemu z brakiem karty przy zameldowaniu. Ale najlepiej chyba jak się z Agodą skontaktujesz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 11 Kwi 2016 17:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Maj 2015
Posty: 721
Loty: 68
Kilometry: 120 619
niebieski
Podepne sie pod temat.

Zaklepałem sobie dzis nocleg przez Agode, ale pierwszy raz mis ie zdarzylo ze nie dostalem maila z voucherem. MIneło juz pare godzin a w zasadzie na maila nie przyszla zadna wiadomosc o potwierdzeniu rezerwacji.
Jedynie co moge sprawdzic ta rezerwacje w sekcji MOJE REZERWACJE na agoda.

Jak mam traktowac ta sprawe ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 11 Kwi 2016 17:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sty 2013
Posty: 631
Napisz do nich z potwierdzeniem, że wszystko ok i z prośbą o przesłanie vouchera - odpisują raczej sprawnie.
Link do kontaktu -> http://www.agoda.com/info/contact-agoda.html
Góra
 Profil Relacje PM off
maarcin1938 uważa post za pomocny.
 
      
#10 PostWysłany: 11 Kwi 2016 17:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Maj 2015
Posty: 721
Loty: 68
Kilometry: 120 619
niebieski
Napisałem kilka h temu, póki co cisza.
Ewentualnie telefon zostaje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group