Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 51 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 04 Lut 2019 19:02 

Rejestracja: 06 Maj 2016
Posty: 37
Loty: 150
Kilometry: 341 155
Chciałbym rzetelniej ocenić Aeroflot, ale bilet kupiony na trasie WAW-SVO-CMB-SVO-WAW na pokładzie Aeroflotu, był realizowany... tylko na ostatnim odcinku (WAW-SVO LOT-em, a SVO-CMB-SVO Rossiya Airlines).
4 letni Boeing 737-8LJ w środku prezentował się bardzo fajnie, obsługa młoda, uśmiechnięta, uprzejma. Poczęstunek w economy - bardzo dobra kanapka z kilkoma plastrami wędliny, co "w świecie kateringu" jest raczej rzadkością ;) jakieś małe ciasteczko, jabłko; napoje do wyboru (kawa, herbata czarna i zielona, różne soki i inne gazowane). Ogólnie sam lot oceniam bardzo pozytywnie.
Gorzej z bagażem, który nie zdążył się przesiąść ;) z lotu z Kolombo (ok.godziny na przesiadkę) i na drugi dzień został dostarczony do domu przez kuriera (na szczęście nie było w nim nic niezbędnego).
Oczywiście w cenie biletu bagaż podręczny i rejestrowany na wszystkie odcinki.
Minusem jest brak możliwości wcześniejszego wyboru miejsc (w przypadku lotów z i do Warszawy, to nie problem, ale już na ponad 8 godzinnych lotach dobrze jest mieć taką możliwość)
Ogólne wrażenie zdecydowanie na plus. Jak będę miał jeszcze okazję, to sprawdzę ich lepiej ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#22 PostWysłany: 10 Mar 2019 20:28 

Rejestracja: 17 Sie 2012
Posty: 122
Czy ktoś leciał może ostatnio Aeroflotem na lotach krajowych i może podzielić się spostrzeżeniami jak bardzo sprawdzają bagaż podręczny?
Chodzi mi głownie czy da radę wnieść na pokład oprócz głównego bagażu kabinowego (zgodnego z wymiarami) dodatkowo mały plecak?
I jeszcze jedno, czy faktycznie nie ma opłat dodatkowych za bagaż rejestrowany? Tak wyczytałem na stronie Aeroflotu ale jakoś trudno mi uwierzyć w dobie obecnych często bardzo wysokich dopłat na większości linii ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 11 Mar 2019 08:50 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Plecak może przejść jeśli powiesz ze to laptop bag może? Ważne, żeby pod siedzeniem się zmieścil
No i jeśli nie ufasz oficjalnym informacjom na stronie przewoźnika, to nie wiem czy możesz uwierzyć jakiejś tam losowej anonimowej osobie gdzieś z internetu... :roll:
Jak potrzebujesz jeszcze potwierdzeń, to poczytaj sobie taryfę biletu, w której chcesz bilet kupić

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 11 Mar 2019 16:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2018
Posty: 839
srebrny
@MoonPatroltrol , bagaż rejestrowany w cenie biletu, też nie bardzo rozumiem wątpliwości, po prostu nie dali się porwać temu szaleństwu, a ceny mają naprawdę fajne, szczególnie do dawnych SRR i na krajówkach.

Co do dodatkowego podręcznego to dużej uwagi do tego nie przykładają, ludzie wchodzą czasami z jakimiś dodatkowymi reklamówkami itp. i nikt za bardzo na to nie zwraca uwagi, ale przepis to przepis, zawsze może być wyegzekwowany ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#25 PostWysłany: 11 Mar 2019 16:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Maj 2016
Posty: 1123
Loty: 207
Kilometry: 364 581
platynowy
Zgubili mi bagaż rejestrowany kilka dni wcześniej, więc leciałem z podręcznym wypchanym po brzegi i drugim małym workiem na krajówce i nikt się nie przyczepił.
Inni ludzie też mieli po dwie sztuki.
Jednak jak mówi przedmówca w każdej chwili mogą wyegzekwować przepisy.
Rejestrowany jest w cenie.
_________________
Wasil10

Relacja Brunei, Singapur, Malezja
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 22 Mar 2019 15:35 

Rejestracja: 17 Sie 2012
Posty: 122
Dziękuję za podpowiedzi, jestem po kilku lotach wewnętrznych Aeroflotem po Rosji więc odpowiem już sobie i innym zainteresowanym w oparciu o swoje doświadczenia na świeżo; na żadnym locie, na żadnym lotnisku nikt nie zwraca uwagi na bagaż podręczny; miałem jedną walizkę kabinową zgodną z wymiarami i pękaty plecak i ani razu nikt nie spojrzał, a nawet zdarzało się, że przy check in naklejali mi na oba bagaże naklejkę "approved" ;)
Patrząc na innych podróżujących - również większość z nich miała po 2 bagaże, albo np. 3 torby średniej wielkości (np. torba, plecak i siatka - nie z zakupów lotniskowych)
Ani razu nie miałem też problemu z miejscem na bagaż w samolocie w kabinie.
Góra
 Profil Relacje PM off
DaDa uważa post za pomocny.
 
      
#27 PostWysłany: 06 Maj 2019 18:16 

Rejestracja: 28 Lip 2017
Posty: 330
Dziękuję za info. Planuję lecieć z kabinówką i trochę większym od dopuszczalnych wymiarów plecakiem, jako torbą na laptop. Niestety bilety kupował mi podmiot zapraszający i trochę to zepsuli, stąd pomysł lecenia z podręcznym. Tu już wszystko wiem.
Mam jednak pytanie o catering. Czy jest opcja zaznaczenia, że chcę wege (wiem, że często na wschodzie, to jak powiedzieć, że się żywię energią słoneczną ;) )? Nie ma dramatu, bo lot krótki, ale byłoby miło ;).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 10 Maj 2019 18:47 

Rejestracja: 28 Lip 2017
Posty: 330
8 maja, Na SVO lot do Rygi, każdy pasażer musiał włożyć torbę do sizera z wagą. Kilka osób musiało odpłatnie nadać bagaż. Jedna pani się ostro tłumaczyła, że od kilku lat z tą torbą lata i nikt się nie czepia. Nikogo ten argument nie przekonał ;).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 17 Cze 2019 15:02 

Rejestracja: 13 Gru 2018
Posty: 6
Loty: 2
Kilometry: 2 300
Cześć, a jak bardzo sprawdzają podręczny na stanowisku Aeroflotu na WAW? Lecę na dwa tygodnie, mogę wziąć ze sobą tylko podręczny i zastanawiam się, czy nie będą mi robić problemów, jeśli wezmę dodatkowo mocno wypakowany plecak.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 17 Cze 2019 15:28 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Nie będą - najwyżej za niego zapłacisz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 18 Cze 2019 09:37 

Rejestracja: 13 Gru 2018
Posty: 6
Loty: 2
Kilometry: 2 300
Dzięki za info :D po prostu widziałam, że ktoś tu pisał, że go przepuścili bez szemrania i płacenia i chciałam sprawdzić, czy jest szansa, że mnie się również uda.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 06 Lip 2019 09:38 

Rejestracja: 13 Gru 2018
Posty: 6
Loty: 2
Kilometry: 2 300
Update: nie zważyli mi ani walizki podręcznej, ani plecaka, który miałam na sobie (konkretnie wypchany, suma wymiarów 80 cm), więc można powiedzieć, że mają dość laurowe podejście do tej kwestii - przynajmniej na WAW.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 01 Sie 2019 01:09 

Rejestracja: 30 Maj 2015
Posty: 7
MoonPatrol napisał(a):
Czy ktoś leciał może ostatnio Aeroflotem na lotach krajowych i może podzielić się spostrzeżeniami jak bardzo sprawdzają bagaż podręczny?
Chodzi mi głownie czy da radę wnieść na pokład oprócz głównego bagażu kabinowego (zgodnego z wymiarami) dodatkowo mały plecak?
I jeszcze jedno, czy faktycznie nie ma opłat dodatkowych za bagaż rejestrowany? Tak wyczytałem na stronie Aeroflotu ale jakoś trudno mi uwierzyć w dobie obecnych często bardzo wysokich dopłat na większości linii ;-)

Tu masz odpowiedz: https://www.esky.pl/porady-dla-podrozny ... z/aeroflot
"Dodatkowo na pokład samolotów Aeroflot można zabrać ze sobą następujące przedmioty: małą torebkę, ulotki, gazety, książki, parasol, laskę lub kule, kwiaty, okrycie wierzchnie, laptop, kamerę lub aparat fotograficzny, jedzenie dla małego dziecka, gondola wózka dla dziecka, pokrowiec na garnitur, telefon komórkowy oraz torbę z towarami zakupionymi w sklepie bezcłowym."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 25 Lis 2019 15:37 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Maj 2012
Posty: 965
Loty: 198
Kilometry: 437 840
Przy okazji porządków na komputerze wpadło mi ręce zdjęcie z mojej pierwszej podróży z Aeroflotem. Grudzień, ubiegły rok, lotnisko Noi Bai (Hanoi) w Wietnamie, B777. Nie wiem czy to norma czy nie ale poczułem wtedy przed lotem małe zakłopotanie ;)

p.

Załączniki:
SU.jpg
SU.jpg [ 87.98 KiB | Obejrzany 4120 razy ]
_________________
Moje relacje:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 25 Lis 2019 16:48 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Akurat nic w tym dziwnego, facet po prostu sobie myje szybę :P
Góra
 Profil Relacje PM off
hubson lubi ten post.
 
      
#36 PostWysłany: 06 Sty 2020 22:35 

Rejestracja: 23 Paź 2017
Posty: 8
hej, planuje lot do BKK Aeroflotem, niestety nie jestem pewny czy mogę zabrać w najtańszej taryfie bagaż rejestrowany ( w cenie biletu). Znalazłem takie info: https://www.aeroflot.ru/ru-en/informati ... on/luggage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 06 Sty 2020 22:38 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
I co wynika z treści pod tym linkiem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 18 Sty 2020 19:32 

Rejestracja: 21 Paź 2014
Posty: 105
Loty: 119
Kilometry: 251 525
-- 18 Sty 2020 19:26 --

Jak to jest z tym alko na pokładzie Aeroflotu ?? Jest czy nie ma ?? Znajoma kilka dni temu leciała z Warszawy do Bangkoku i podobno nie było.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 18 Sty 2020 20:37 

Rejestracja: 19 Lut 2013
Posty: 537
Loty: 330
Kilometry: 616 803
niebieski
na niektórych trasach nie ma. Do Seulu czy Hong Kongu jest. Gdzieś jest w necie info na których trasach nie serwują i Bangkok tam był na pewno.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 06 Maj 2020 09:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Testowal kto lot SU w klasie business i chcialby podzielic sie spostrzezeniami?
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 51 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group