Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 22 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 24 Gru 2018 11:25 

Rejestracja: 14 Paź 2015
Posty: 27
Witam,

Przeczytałem dzisiaj posta:

https://www.fly4free.pl/norwegian-oglosi-upadlosc/

Mam wylot do NY 18.02.2019 i powrot z FLL 30.01.2019 - wszystko Norwegianem. Jaka szansa, ze polece? Co dzieje sie w przypadku bankructwa? Po prostu dostane zwrot kasy a bilety musze kupic na nowo? Typowo przed wylotem kosztuja duzooo...

Dzieki za odp
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#2 PostWysłany: 24 Gru 2018 11:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2217
złoty
Abstrahując od tego, że wylot masz po powrocie, to odpowiedź na pytanie czy polecisz, czy nie znajdziesz tutaj.
Ze zwrotem należności od upadłej linii może być problem, pomocny będzie chargeback w banku, ale jak pokazują ostatnie cyrki po upadku AirBerlin to też nie jest w 100% pewne.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 24 Gru 2018 12:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4546
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
Twoim źródłem wiedzy jest artykuł napisany na podstawie innego artykułu. Zresztą na jego podstawie i Forbes napisał swoje (znacznie mniej zatrważające).

Generalnie szansa na to, że nie polecisz albo nie wrócisz jest, ale raczej niewielka. Norwegian to dobra i atrakcyjna dla inwestorów linia, więc proste bankructwo jest jedną z najmniej prawdopodobnych opcji.

el sueño de la razon produce monstruos
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 24 Gru 2018 13:22 

Rejestracja: 20 Paź 2018
Posty: 770
Zbanowany
Norwegia i bankructwo? Ktoś raczy żartować? Przecież tak rzekomo się rozwijał, nowe trasy, wielkie plany i co się stało?
_________________
Uważać na forumowych prawników, którzy bez umowy czy przyrzeczenia chcą jakieś pieniądze!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 24 Gru 2018 13:43 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2084
srebrny
Nikt nie raczy żartować.
Poczytaj sobie co to znaczy 'przeinwestowanie'.
Podobna rzecz spotkała na polskim rynku np. Almę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 24 Gru 2018 14:10 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
Chimeryczna branza, w jednym roku zyski, w innym straty, vide lot.

Nie ma sie co dziwic ze rajan tak dba o koszty, relokujac pilotow na Bialorus itd, a nie pensje norweskie. Low cost. Literalnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 24 Gru 2018 14:29 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Jak to w życiu :P Im więcej medialnej propagandy sukcesu tym bardziej trzeba obawiać się o problemy finansowe :lol: :lol: :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 24 Gru 2018 15:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Norwegian już dawno nie ma norweskich pensji. Już jakiś czas temu zaczęto rezygnować z norweskich pilotów i obsługi na rzecz innych (czytaj tańszych). Co wywołało sporą falę krytyki w Norwegii, gdzie wizerunek linii był mocno budowany z przesłaniem, że to jakby narodowy przewoźnik jest. A właśnie norwescy pracownicy pierwsi odczuli cięcia kosztów.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 11 Mar 2020 15:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Mar 2018
Posty: 224
Jako osoba mieszkająca w Oslo i korzystająca w większości przypadków z tej linii muszę podbić temat bo DY znowu leci w dół na giełdzie i już chyba naprawdę ich dni a może godziny są policzone. Wczoraj pani premier coś tam naobiecywała, ale w obliczu tak katastrofalnej sytuacji nie wiem w jaki sposób mogliby się utrzymać.
Liczę przy bankructwie na szybki chargeback bo mam już wykupione 4 loty na Euro 2020 które też mogliby w takim przypadku odwołać :/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 11 Mar 2020 15:13 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 627
Zbanowany
Wierzysz że EURO 2020 się odbędzie ?
Optymista. Włochy się na pewno nie pozbierają do czerwca.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 14 Kwi 2020 12:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 1476
złoty
EURO może będzie za rok - przyszłość Norwegiana wyjaśni się w maju (no, może kawałek przyszłości :D)

Jeśli dobrze zrozumiałem ten artykuł (https://www.dr.dk/nyheder/penge/aktionaerer-dumper-kriseplan-norwegian-falder-50-procent) , to linia powinna przetrwać do maja. Ale potem...
Dzisiaj była mała rzeźnia na akcjach, po ogłoszeniu przed świętami kolejnego planu ratowania linii, tym razem długi mają być zamienione na akcje. Co spowoduje, że po tej opercji każda wcześniej zainwestowana korona w akcje będzie warta jakieś 4 øre. Ale, taka magia z zadłużeniem jest konieczna, by otrzymać rządowe wsparcie związane z wirusem, ale też by linia miała jakiekolwiek szanse na przeżycie.

Alternatywą jest bankructwo - decyzja ma być podjęta 4 maja na zgromadzeniu akcjonariuszy. Pytanie czy ci wierzą, że bankructwo i sprzedaż majątku (130 samolotów?) przyniesie im, po zaspokojeniu wierzycieli, więcej niż te 4%...
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 14 Kwi 2020 13:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Sty 2019
Posty: 145
Zbanowany
Mają na własność 130 samolotów? :? Czy jednak w leasingu...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 14 Kwi 2020 14:47 

Rejestracja: 04 Sty 2013
Posty: 2236
Loty: 285
Kilometry: 460 659
złoty
W artykule jest o leasingodawcach i ich potencjalnych trudnościach ze znalezieniem chętnych na te wszystkie samoloty w obecnej sytuacji, więc Norwegian raczej ich właścicielem nie jest.
Cytuj:
Men til redningsplanen fordel taler, at det for leasingselskaberne formentlig bliver svært at tjene pengene andre steder, hvis de pludselig står med 130 fly på hånden.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 14 Kwi 2020 15:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 1476
złoty
No tak, nie byłem pewien czy to dobrze zrozumiałem, dlatego dodałem znak zapytania... Najwyraźniej błędnie zrozumialem :D

Wydawałoby się, że przy ciągłym uziemieniu maxów i problemach z silnikami RR, 737 i 787 leasingowane Norwegianowi byłyby łakomym kąskiem dla linii lotniczych potrzebujących zastępstw (skoro nawet LOT musiał korzystać z airbusów).
Ale, pytanie kiedy ruch lotniczy zacznie być przywracany i czy do tego czasu nie wyprostuje się sytuacja Boeninga - niezłą zagwozdkę mają leasingodawcy...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 20 Kwi 2020 14:57 

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 2351
Loty: 239
Kilometry: 330 534
złoty
Cztery szwedkie i duńskie podmioty zatrudniające załogi dla Norwegiana ogłosiły dziś bankructwo.
https://www.airlive.net/breaking-norweg ... ankruptcy/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 20 Kwi 2020 15:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 817
Loty: 69
Kilometry: 196 395
Zbanowany
Wbrew pozorom, po tym ruchu, szansa na przetrwanie Norwegiana wzrosła.
Bezkosztowo pozbyli się pracowników.
_________________
Jak żyć, to nie jako widz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 04 Maj 2020 10:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 1476
złoty
I dzisiaj akcjonariusze zgodzili się na plan ratunkowy opisany wyżej. Jeśli rząd norweski zgodzi się wesprzeć Norwegiana (a plan ratunkowy był warunkiem koniecznym do tego - więc jest to prawdopodobne) to linia przetrwa co najmniej do końca roku....


Ostatnio edytowany przez Kashpir, 04 Maj 2020 12:09, edytowano w sumie 1 raz
Wypowiedź z błędami językowymi lub niezrozumiała – błędy ortograficzne/stylistyczne/interpunkcyjne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 04 Maj 2020 14:04 

Rejestracja: 12 Lip 2018
Posty: 29
Po tych ogłoszeniach Norwegian oddał mi pieniądze za anulowany lot, więc możliwe, ze wyszło im to na dobre :)


Ostatnio edytowany przez Kashpir, 04 Maj 2020 14:09, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 05 Maj 2020 15:46 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
https://www.theguardian.com/business/20 ... runch-vote
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 07 Maj 2020 15:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2018
Posty: 42
adampol napisał(a):
Po tych ogłoszeniach Norwegian oddał mi pieniądze za anulowany lot, więc możliwe, ze wyszło im to na dobre :)


Długo czekałeś na zwrot kasy? U mnie od 19 marca bez odzewu :cry:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 22 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group