Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 65 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 12 Sie 2016 11:33 

Rejestracja: 12 Sie 2016
Posty: 1
Witam,
będę podróżował Aegean'em na trasie KRK-ATH. Mam tylko bagaż podręczny. I teraz pytanie. w Lufthansie zwykle mam walizeczke (pilotke) + torba z laptopem. Czy w Aegeanie to też przejdzie czy od razu dokupić bagaż rejestrowany bo robią problemy? Jakie macie doświadczenia?

Pozdrawiam,
Bartosz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#42 PostWysłany: 12 Sie 2016 11:35 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22450
Nie będzie problemu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 25 Paź 2016 14:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2010
Posty: 433
Loty: 54
Kilometry: 85 890
niebieski
Czy ktoś się orientuje jak wygląda upierdliwość obsługi naziemnej na lotnisku w Salonikach w zakresie ważenia bagażu? Będziemy lecieć Ageanem z Salonik na Rodos, a wcześniejsze (i późniejsze) loty mamy Ryanairem z bagażem podręcznym. Znając siebie pewnie kupimy pamiątki i może być problem z tym by w walizce było mniej niż 8kg.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 25 Paź 2016 14:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 836
Loty: 204
Kilometry: 285 320
niebieski
Najczęściej problemem jest objętość bagażu podręcznego, a nie jego waga...no chyba, że walizkę/torbę trudno będzie w ogóle podnieść ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
orchidea04 lubi ten post.
orchidea04 uważa post za pomocny.
 
      
#45 PostWysłany: 25 Paź 2016 15:08 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 634
niebieski
orchidea04 napisał(a):
Czy ktoś się orientuje jak wygląda upierdliwość obsługi naziemnej na lotnisku w Salonikach w zakresie ważenia bagażu? Będziemy lecieć Ageanem z Salonik na Rodos, a wcześniejsze (i późniejsze) loty mamy Ryanairem z bagażem podręcznym. Znając siebie pewnie kupimy pamiątki i może być problem z tym by w walizce było mniej niż 8kg.


Jakies 2 tygodnie temu lecialem z Salonik I nikt nie mierzyl I wazyl bagazy. Mialem 40 litrowy plecak pelny.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
orchidea04 lubi ten post.
orchidea04 uważa post za pomocny.
 
      
#46 PostWysłany: 25 Paź 2016 16:11 

Rejestracja: 12 Kwi 2010
Posty: 680
niebieski
Leciałem we wrześniu na Rodos. Zero kontroli, tylko jeden koleżka ogarniał boarding. Ludzie mieli po 3 torby ;)

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
orchidea04 lubi ten post.
 
      
#47 PostWysłany: 25 Paź 2016 19:34 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2187
złoty
Na krajówkach Aegeana oraz lotach międzynarodowych wylatujących z Aten można sobie pozwolić na kilka bagaży. Tak na prawdę warunek jest jeszcze jeden. Samolotem musi być któryś z Arbuzów.
W przypadku Dashy OA starają się hamować zapędy podróżnych, ale nie polega to żądaniu dopłaty, ale bezpłatnym przerzucaniu bagażu podręcznego do luku przed wejściem do autobusu.
Myślę @‌orchidea04‌ że możesz spokojnie kupić drugą torbę pamiątek albo nawet dwie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 25 Paź 2016 20:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2010
Posty: 433
Loty: 54
Kilometry: 85 890
niebieski
@tasma az tak szalec nie bedziemy ;) po prostu chcialam wiedziec jak bardzo przestrzegaja tych 8kg. Dziekuje :)

Wysłane z mojego HT7 przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 25 Paź 2016 21:05 

Rejestracja: 11 Sie 2014
Posty: 220
Loty: 4
Kilometry: 3 825
niebieski
Nie chcę siać tutaj zamętu ale leciałem niedawno Aegeanem z Krety na A320 i była kontrola "podejrzanego" bagażu. Co więcej osoby które miały zbyt duży bagaż dostały gatebaga i musiały zapłacić. Tyle że były to przypadki które miały już na pierwszy rzut oka bagaż ~20 kg. Mnóstwo osób z dodatkowymi torbami na laptopa i bez problemów. Także dopóki ma się bagaż w granicach zdrowego rozsądku to nie robią problemów, ale pójście z walizką 20 kg i dużym plecakiem to już przegięcie i można za to zabulić. Ja miałem typową walizkę pod FR, do tego jakiś mały plecak + torbę mojej kobiety i nikt nawet nie myślał żeby mi zważyć lub zmierzyć bagaż :)
Góra
 Profil Relacje PM off
orchidea04 lubi ten post.
 
      
#50 PostWysłany: 26 Paź 2016 10:05 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8899
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
Trzeba też pamiętać, że na wielu krajówkach latają malutkie samolociki OA, które mieszczą trzydziestu kilku pasażerów i na półce może się nie zmieścić nawet mały, ale trochę bardziej wypchany plecak.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 26 Paź 2016 11:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lut 2014
Posty: 722
niebieski
W OA masz zawsze rejestrowany w cenie biletu.

Wysłane z mojego E5823 przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 26 Paź 2016 12:35 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8899
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
Chodziło mi o zwrócenie uwagi na rozmiar podręcznego - bo może być kłopot, co zrobić z takim większym.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 26 Paź 2016 13:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lut 2014
Posty: 722
niebieski
Oesu ciężko myślisz, jak na miłośnika sudoku ;) A ja dałam rozwiązanie, co w przypadku za dużego podręcznego robi się w OA - nadaje się go w ramach tego, że masz rejestrowany w cenie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 26 Paź 2016 13:38 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8899
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
Bagaż rejestrowany nie jest z definicji wliczony na greckich krajówkach. Jeśli kupi się bilet w najtańszej taryfie, to trzeba go dokupić. Nie jest to zatem rozwiązanie.
Dyskusja się toczy o wadze i rozmiarach podręcznego, a nie każdy pewnie wie, jakie samolociki latają na wysepki i może się znaleźć w sytuacji, że ciężko mu się będzie podziać z dużym plecakiem, czy walizką, bo tam naprawdę nie ma miejsca.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 26 Paź 2016 17:55 

Rejestracja: 15 Lis 2014
Posty: 1411
Loty: 212
Kilometry: 376 518
srebrny
Dokładnie, nie wiem skąd takie informacje, że w OA bagaż rejestrowany zawsze w cenie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 26 Paź 2016 18:51 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2187
złoty
Dokładnie @Sudoku. Te Dashe 100 z ostatnim rzędem jak w PKSie (5 miejsc obok siebie) są super. Szczególnie jak mocniej zawieje przy lądowaniu ;).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 26 Paź 2016 19:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lut 2014
Posty: 722
niebieski
Rockriderr napisał(a):
Dokładnie, nie wiem skąd takie informacje, że w OA bagaż rejestrowany zawsze w cenie?

Tak miałam trzykrotnie w OA, jedna cena i taryfa. Przy sprawdzaniu lotów na inne wyspy też mi tak wyskakiwało. Być może dotyczy tylko małych wysp = małych samolotów.

Wysłane z mojego E5823 przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 31 Sie 2019 14:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Cze 2018
Posty: 629
Loty: 101
Kilometry: 176 819
złoty
Trochę odświeżę temat, bo zastanawiam się nad zakupem lotu WAW-ATH. Wraz z dziewczyną lecimy w styczniu z Aten scootem i zastanawiam się czy skorzystać z promocji A3, czy nastawić się na ryanaira (wiem, że porównywanie tych dwóch linii jest trochę bez sensu, ale jednak najbardziej chodzi mi tu o bagaż)

Czy ktoś tutaj może powiedzieć jak obecnie realnie wygląda sytuacja z bagażem podręcznym? Według ich strony w najtańszej taryfie bagaż podręczny nie może przekroczyć 8kg i przedmiot osobisty (męska, damska torebka, lub torba na laptopa)
1.Wiadomo jak z egzekwowaniem tych 8kg?
2. Czy Ewentualnie mały plecak, taki jak darmowy w W6 i FR przejdzie jako ten przedmiot osobisty?
3. Ewentualnie czy ktoś wie, czy jest jakaś opcja dokupu bagażu mniejszego niż 20kg?

Z jednej strony zdecydowanie bardziej pasuje nam opcja standardowego bagażu w ryanairze + dokupienia jednej sztuki 10kg rejestrowanego na nas dwoje i najprawdopodobniej znajdzie się nieco taniej i bliżej dla nas (z KTW, lub KRK), z drugiej jednak kusi ciekawość "debiutu" w tradycyjnej linii :)

Dzięki, Piotrek ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 31 Sie 2019 22:26 

Rejestracja: 15 Paź 2013
Posty: 274
niebieski
nikt nie sprawdza bagazu ani nie wazy
lec ryainairem lub w6 jak masz blizej i taniej
Góra
 Profil Relacje PM off
piterbtm uważa post za pomocny.
 
      
#60 PostWysłany: 10 Wrz 2022 16:57 

Rejestracja: 29 Lip 2021
Posty: 535
Loty: 64
Kilometry: 105 797
złoty
Cześć,

kupiłem loty na trasie WAW-ATH-BEY RT w najtańszej taryfie (light), według której mogę wziąć na pokład walizkę podręczną lub plecak. Czy ma ktoś doświadczenie z wzięciem obu? Zwracają uwagę i każą coś dopłacać czy raczej mają to w poważaniu?

Druga sprawa - czy będę miał możliwość nadać tą walizkę w WAW i na powrocie w BEY? Bo wtedy zakładam że problem zniknie i na spokojnie będę sobie mógł wziąć ten plecak, ale pytanie czy w ogóle oferują taką możliwość jak nasz kochany LOT?
_________________
Image

Z tych ciekawszych zaliczone: Syria, Liban, Izrael, Kosowo, Laponia, Hawaje
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 65 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group