Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 301 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 16  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 17 Wrz 2017 16:55 

Rejestracja: 10 Lis 2012
Posty: 26
@sobo
Klasa: P
na check my trip jest bagaż 30kg
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#62 PostWysłany: 09 Wrz 2018 09:26 

Rejestracja: 05 Lut 2011
Posty: 169
niebieski
Cześć!

Aż głupio zadawać mi takie pytanie, bo latam już od 10 lat, ale jak to mówią, zawsze musi być ten pierwszy raz. Mianowicie lecę jutro liniami Aegan z Warszawy do Ammanu, z przesiadką w Atenach. Z tego co wyczytałem, to na pokładzie zaserwowany będzie darmowy posiłek. Teraz pojawia się głupie pytanie, bo to pierwszy raz jak linie zaserwują mi taki poczęstunek, do tej pory była tylko kanapka lub prince polo i herbata. Czy do takiego posiłku mogę za darmo zamówić wino / piwo? Czy przysługuje mi jakaś dolewka, czy dostanę jeden kieliszek / szklankę i tyle, a za dodatkowy trzeba płacić? Wybaczcie banalne pytanie, ale wolę wyjść na głupka tu na forum, niż w samolocie.

Pozdrawiam,
Marek.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 09 Wrz 2018 09:57 

Rejestracja: 16 Maj 2017
Posty: 27
Dostaniesz "normalne" jedzonko... wino, piwo do wyboru
Załącznik:
A3_zarelko.png
A3_zarelko.png [ 857.67 KiB | Obejrzany 5962 razy ]

Najlepiej zamów koszerne ;)

Załączniki:
A3_kosher.png
A3_kosher.png [ 910.08 KiB | Obejrzany 5962 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
emto uważa post za pomocny.
 
      
#64 PostWysłany: 09 Wrz 2018 10:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2016
Posty: 1544
Loty: 193
Kilometry: 354 012
platynowy
Jedzenie u Aegeana jak na samolotowe warunki jest bardzo dobre. Polecam zwlaszcza biale wino rozdaja butelki I raz gdy poprosilem o kolejna to bez problemu dostalem za darmo. Co do koszernego to akurat nie trafilo mi sie nic nadzwyczajnego

Wysłane z mojego HTC U Ultra przy użyciu Tapatalka


Ostatnio edytowany przez tunczaj, 09 Wrz 2018 11:03, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 09 Wrz 2018 11:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2012
Posty: 1325
Loty: 225
Kilometry: 260 138
niebieski
Polecam jeżeli chodzi o smak sea food, halal, jeżeli idzie o ilość to rzeczywiście kosher
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 26 Wrz 2018 10:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4829
Loty: 309
Kilometry: 516 019
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
Załącznik:
aegan.JPG
aegan.JPG [ 85.41 KiB | Obejrzany 5784 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 19 Paź 2018 15:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2014
Posty: 1999
srebrny
Dodatkowe mile do zdobycia w Aegean za udział w Maratonie https://en.aegeanair.com/milesandbonus/ ... nsMarathon
_________________
https://kamo375.fly4free.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 09 Sty 2019 13:39 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11332
Loty: 480
Kilometry: 755 414
Mam zmianę w rezerwacji A3 (kupowana w OTA) na maj - odwołany lot i w zmienionej rezerwacji wylot dopiero kolejnego dnia. Czy w takim przypadku Aegean powinien zapewnić nocleg?
I czy jest jakiś sposób na kontakt z Aegean w języku polskim?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 09 Sty 2019 13:57 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22450
1. 80% nie
2. 99% nie
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir uważa post za pomocny.
 
      
#70 PostWysłany: 09 Sty 2019 14:42 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8899
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
Ja akurat miałem podobną sytuację i sami zaoferowali Holiday Inn w Atenach (stamtąd był odwołany lot).

Mi bardziej zależało na powrocie w ten sam dzień i udało mi się ostatecznie wynegocjować powrót Lufthansą, więc z noclegu nie musiałem korzystać.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#71 PostWysłany: 09 Sty 2019 14:45 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22450
@Sudoku kupowane przez nich czy przez OTA?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 09 Sty 2019 14:48 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8899
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
Przez starą, dobrą Tripstę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#73 PostWysłany: 09 Sty 2019 14:55 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11332
Loty: 480
Kilometry: 755 414
Wysłałem zapytanie o nocleg przez formularz @Sudoku Mój przypadek też dotyczy Aten, powrót z Tirany do Warszawy. To mam pytanie:
- jaką miałeś taryfę? Na pierwotny termin jest opcja powrotu przez Frankfurt, ale niestety w systemie brak biletów w GoLight, są tylko Saver i czy dobrze rozumiem, że zgodnie z warunkami tutaj nie ma szans na jakąś zmianę: "Re-routing, under comparable transport conditions, to their final destination either at the earliest opportunity or at a later date at the passenger's convenience, subject to availability of seats."
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 09 Sty 2019 15:50 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8899
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
To było ze 2 lata temu, więc wszystkich szczegółów nie pamiętam. Ale była to jedna z najtańszych, bo nie miałem prawa do upgrade'u (mam Golda w A3).
Sami mnie poinformowali mailowo o zmianie i najpierw zaproponowali lot kolejnego dnia wraz z noclegiem. Chociaż podobno oficjalnie informują tylko o zmianach lotów zakupionych bezpośrednio u nich. Ponieważ musiałem być z powrotem w PL zgodnie z rozkładem, to wymieniliśmy kilka maili i w końcu przystali na lot LH via FRA.

Myślę, że te stwierdzenie "under comparable transport conditions" dotyczy tego, że lot zastępczy byłby w klasie ekonomicznej, a nie np. w biznesie.

W moim przypadku znaczenie mógł mieć status, ale generalnie oceniam ich obsługę i postępowanie z reklamacjami (miałem też zupełnie inne zdarzenie w zeszłym roku) nieporównywalnie lepsze niż np. w LOT.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Kashpir uważa post za pomocny.
 
      
#75 PostWysłany: 11 Mar 2019 15:16 

Rejestracja: 11 Mar 2019
Posty: 1
Cześć !
Z góry ostrzegam i proszę o wyrozumiałość, gdyż mamy tu do czynienia z totalnym świeżakiem.
22 marca lecę do z Warszawy do Aten liniami Aegean, i o ile zdarzyło już mi się lecieć samolotem to jeszcze nigdy nie organizowałam tego na własną rękę (dotychczasowe wyjazdy z biurem podróży czarterem, więc tylko musiałam pokazać dowód)
No i tu zaczynają się wątpliwości:
1)Do WWA muszę dojechać z Łodzi, jeśli wierzyć rozkładowi przewoźnika to na lotnisko bus dowiózłby mnie na 9:50. Odlot mamy o 11:10. Czy to wystarczający zapas czasu, zakładając że odprawimy się online?Czy lepiej nie ryzykować i pojechać wcześniejszym busem/własnym autem?
2) Odnośnie odprawy. Rozumiem, że podczas odprawy wybieram sobie miejsca/przydzielane są miejsca i wtedy też wygeneruje mi kartę pokładową. Jeśli posiadam apkę linii to nie muszę jej drukować? W Polsce nie będzie z tym problemu, ale odprawiając się na powrót w Atenach już raczej nie będę miała takiej możliwości.
3)Czytałam na stronie, że jest także opcja odprawienia się na lotnisku. Warto brać pod uwagę taką opcję? Taka odprawa wtedy też jest samoobsługowa w kiosku czy w jakimś okienku?
4) Czytałam też na forum, że w ramach biletu na pokładzie jest posiłek, pojawia mi się też takie info jak przeglądam moją rezerwację online. Czy rodzaj tego posiłku mogę/powinnam wybrać teraz czy czekać z tym do odprawy i wtedy też będę miała okazję?
5) Skoro jadę tylko z bagażem podręcznym i zakładając, że odprawiłam się wcześniej to docierając na lotnisko kieruję się prosto na kontrolę bezpieczeństwa?

Z góry dziękuję bardzo za wszystkie rady :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 11 Mar 2019 15:33 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22450
W ramach dobroci (brak snu i alkohol we krwi)

1) Jeżeli jesteś świezakiem, przyjedź wcześniej
2) Tak. Tak, to wydrukujesz za darmo na lotnisku
3) Jak chcesz. Albo kiosku albo w stanowisku A3
4) Do 48h przed lotem, na stronie A3
5) tak
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#77 PostWysłany: 11 Mar 2019 16:57 

Rejestracja: 02 Cze 2014
Posty: 427
niebieski
Jak to pobyt na Kolosach ludziom dobrze na uprzejmość robi :-)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#78 PostWysłany: 04 Lip 2019 23:08 

Rejestracja: 14 Sty 2014
Posty: 769
Loty: 145
Kilometry: 308 365
srebrny
Muszę złożyć WIELKIE DZIĘKI temu, kto zasugerował aby korzystać z posiłków koszernych. Wielkie porcje, smaczniejsze od klasycznych. W podróży do Aten i dziś powrotnej byliśmy jedyni, którym to danie na pokładzie zaserwowano. Jakie było zdziwienie innych pasażerów - serwowane duże pudełka (porcja według mnie dwa razy większe od klasycznie serwowanych), w pierwszej kolejności. Oczywiście Panie pytają się wcześniej, czy mogą samodzielnie otworzyć pudełko do podgrzania.
Pozytywy: duże dania, smaczne, podawane w pierwszej kolejności, czyli wręcz gorące, od razu dostaje się do dania napoje.
Polecam innym, aby w profilach zaznaczać inne opcje niż klasyczny posiłek na pokładzie.
_________________
Relacje: Bali oczami początkujących turystów (2022).
Emeryci w podróży - Singapur i Malezja (2023), Algarve (2023)
Góra
 Profil Relacje PM off
Sudoku lubi ten post.
 
      
#79 PostWysłany: 07 Lip 2019 19:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 1065
Loty: 469
Kilometry: 475 167
niebieski
Kiedy można się spodziewać otwarcia kalendarza z Majem włącznie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 08 Lip 2019 10:43 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8899
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
@cool_aka_romeo Z tego co pamiętam z lat ubiegłych, to chyba dopiero gdzieś we wrześniu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
cool_aka_romeo lubi ten post.
cool_aka_romeo uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 301 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 16  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group