Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 28 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 05 Lip 2017 14:59 

Rejestracja: 05 Lip 2017
Posty: 1
Witam serdecznie wszystkich podróżników!

Zwracam się do Was z prośbą o pomoc. Jako wolontariuszka spędziłam miesiąc w schronisku dla psów w Tajlandii. Warunki tam panujące nie są łatwe jednak dzięki pomocy wolontariuszy z całego świata psy mają pełne brzuchy, wychodzą na spacery i są codziennie przytulane. Jest to niesamowite miejsce, pełne dobrych ludzi i cudownych piesełów, z których każdy zasługuje na kochający dom. Będąc jeszcze tam okazało się, że nie wyobrażam sobie życia bez jednego z nich:) Wszystko w procesie adopcyjnym jest już dopięte na ostatni guzik - szczepienia, zaświadczenia, certyfikaty, dokumenty. Pozostaje tylko znalezienie osoby lecącej z Bangkoku na dowolne lotnisko w Polsce (lub Berlin albo Praga) z przesiadką nie dłuższą niż 3 godziny. Ten ktoś to tzw. Flight Volunteer - osoba zabierająca na pokład samolotu psa, przy czym nie wiąże się to dla niej z żadnymi opłatami ani fatygą - weterynarz w Bangkoku odprawia psa a ja go odbieram na lotnisku docelowym. Cały proces jest tak zaplanowany żeby wolontariusz nie doświadczył żadnych niedogodności.

Więc jeśli lecicie do Tajlandii, lub znacie kogoś kto leci, oraz chcecie pomóc mi i piesełowi, to dajcie znać! Więcej informacji znajdziecie kontaktując się ze schroniskiem na stronie http://thaianimalsanctuary.com/, lub bezpośrednio ze mną czubak.olga@gmail.com.
Dziękuję i pozdrawiam,
Olga
Załącznik:
jj.jpg
jj.jpg [ 125.34 KiB | Obejrzany 2695 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Teneryfie: 4* hotel z wyżywieniem za 2199 PLN. Wyloty z 3 miast Wczasy na Teneryfie: 4* hotel z wyżywieniem za 2199 PLN. Wyloty z 3 miast
Odkryj Indonezję: przygoda na Jawie za 3010 PLN. Loty z Warszawy z dużym bagażem Odkryj Indonezję: przygoda na Jawie za 3010 PLN. Loty z Warszawy z dużym bagażem
#2 PostWysłany: 05 Lip 2017 15:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
bezsensu...
Targać psa z drugiego końca świata, podczas gdy zaraz obok pewnie pełno psów czeka na przygarniecie, szczególnie teraz w lecie...
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 05 Lip 2017 15:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
A w jelitach jakieś woreczki, potem „nie wiedzieliśmy" 8-)

Naprawdę chce się komuś tak cudować i jeszcze to ogłaszać? Targać psa przez pół świata, może trzeba zrobić odwrotnie i samemu się tam przeprowadzić.
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off
namteH lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 05 Lip 2017 15:09 

Rejestracja: 09 Cze 2013
Posty: 40
Widać że nie miałeś nigdy psa, albo Twoja więź nie była do końca prawdziwa. Ja będę ale niestety w Krabi i z dłuższa przesiadka.
Dobrze ze są jeszcze tacy ludzie jak Ty Oczubak ;)


Ostatnio edytowany przez peterka, 05 Lip 2017 15:10, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
gosiagosia lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 05 Lip 2017 15:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@Pabloo
To jest własnie to co pierwsze mi przyszło na myśl...
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 05 Lip 2017 15:11 

Rejestracja: 11 Lis 2014
Posty: 353
niebieski
Wszystkim zainteresowanym pomocą w eksporcie cudzych psów z Tajlandii przypominam, że Tajlandia dosyć srogo podchodzi do kwestii przemytu narkotyków.
Również za eksport podejrzanych substancji tajski kodeks oferuje karę śmierci.

https://www.deathpenaltyworldwide.org/country-search-post.cfm?country=thailand


Ostatnio edytowany przez Aclan, 05 Lip 2017 15:20, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 05 Lip 2017 15:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2012
Posty: 575
Loty: 196
Kilometry: 540 350
niebieski
oczubak napisał(a):
psy mają pełne brzuchy


:D :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 05 Lip 2017 15:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
jak dla mnie ten watek śmierdzi na kilometr szukaniem jeleni
to forum podróżnicze
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 05 Lip 2017 15:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2014
Posty: 747
niebieski
peterka napisał(a):
Widać że nie miałeś nigdy psa, albo Twoja więź nie była do końca prawdziwa. Ja będę ale niestety w Krabi i z dłuższa przesiadka.
Dobrze ze są jeszcze tacy ludzie jak Ty Oczubak ;)


No i co to ma do rzeczy, ze ktoś nie miał psa? Tu chodzi tylko i wyłącznie o to, że w Polsce też są psy, które na pewno sie nie obrażą jeśli ktoś zabierze je ze schroniska. Kwestia ryzyka, że oprócz Ciebie pies też wiezie bagaż "podręczny" to już druga sprawa, i nie ważne czy mała czy duża. W skutkach może być opłakana.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 05 Lip 2017 15:37 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22334
Nie wspominajmy biurokracje sprowadzenie psa z Tajlandii do Polski.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 05 Lip 2017 15:45 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
@oczubak abstrahując od wyrażonych wcześniej obaw/ przestróg i zakładając, że chodzi tylko o to, o czym piszesz: dziewczyno! Jeśli rzeczywiście tak kochasz tego "pieseła", to dlaczego narażasz go na stresującą podróż i drastyczną zmianę klimatu i środowiska w jakim mu przyszło żyć? Jak napisał @namteH - poszukaj przyjaciela w naszych polskich schroniskach
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
namteH lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 05 Lip 2017 15:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 975
niebieski
Troche Was poniosło Panowie z tą krytyką. Nie wiadomo dlaczego i po co?
Jeżeli nie jesteście w stanie zrozumieć dlaczego ktoś może po miesiącu przywiązać się do zwierzaka to mogę tylko Wam współczuć. Jak to zostało ładnie powiedziane? Przygarniając jednego psa nie zmienisz całego świata ale cały świat zmieni się dla jednego psa.
Co to za różnica panowie, w jakiej dziewczynie się zakochacie? Przecież każda inna to wciąż dziewczyna... :oops:
Co za różnica jaki kupicie samochód skoro wciąż pozostaje samochodem.
Żenujące są te wasze uwagi na zwykła prośbę o pomoc.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
11 ludzi lubi ten post.
 
      
#13 PostWysłany: 05 Lip 2017 15:57 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
@gosiagosia et al - mysle, ze przesadzasz z ta krytyka. Wlasnie ktos niesiony odruchem moze sie zgodzic, a uwagi dotyczace pelnego brzucha sa jak najbardziej sluszne, zwlaszcza, ze osoba, ktora post umiescila, ledwo co zarejestrowala sie na forum... wiec dobrze, ze zwrocono uwage potencjalnym chetnym na potencjalne zagrozenia.

Bilety do Tajlandii nie sa drogie, jakbym chcial psa akurat z tego kraju to bym sam po niego pojechal a nie oglaszal sie w prasie...

(PS. A poza tym czy ja mam Dejavu czy taka prosba juz kiedys byla tu na forum...?)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 05 Lip 2017 16:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 1200
Loty: 73
Kilometry: 147 838
niebieski
Ja bez wcześniejszego USG w mojej obecności i w wybranym przeze mnie osobiście punkcie weterynaryjnym nie zabierałbym się za takie akcje. To wyjątkowo duże ryzyko. Abstrahując od pomocy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 05 Lip 2017 16:01 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
I zeby nie byc goloslownym - pierwszy lepszy link: http://www.dailymail.co.uk/news/article ... allow.html
Góra
 Profil Relacje PM off
namteH lubi ten post.
 
      
#16 PostWysłany: 05 Lip 2017 16:03 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8553
złoty
@oczubak
Cytuj:
Będąc jeszcze tam okazało się, że nie wyobrażam sobie życia bez jednego z nich:)

No to sama po niego poleć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 05 Lip 2017 16:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
Szanowna @gosiagosia !
A gdzie tu w ogóle pojawia się watek przywiązania się do psa?! Przecież to jest jakieś w pełni anonimowe ogłoszenie, gdzie się zachęca do przywiezienia sobie psa z Tajlandii. Wybacz, ale jest ktoś potrafi przywiązać się do wręcz wyimaginowanego psa to równie dobrze może pójść do najbliższego schroniska i na ślepo wziąć pierwszego lepszego albo i dwa!

Porównanie psa do dziewczyny - aż musiałem upewnić się kto to pisze... :roll:
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 05 Lip 2017 16:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2939
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
@namteH

Przeczytaj owe ogłoszenie jeszcze raz, jak nie pomoże to spróbuj ponownie. Jak ostrzeżenia są słuszne, tak mylenie treści już nie.
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 05 Lip 2017 16:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 975
niebieski
Tak - szczególnie, ze podała linke do schroniska i swój adres kontaktowy.
lataczuk napisał(a):
Wlasnie ktos niesiony odruchem moze sie zgodzic, a uwagi dotyczace pelnego brzucha sa jak najbardziej sluszne,

I zapewne, ktoś kto chce przewieźć niedozwolone substancje zrobi taką akcję i pojedzie na wolontariat do schroniskajŁącznie z A potem oglosi to "w prasie" :mrgreen:
Czasem trzeba się zastanowić zanim zacznie się węszyć spisek.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 05 Lip 2017 16:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
lataczuk napisał(a):
(PS. A poza tym czy ja mam Dejavu czy taka prosba juz kiedys byla tu na forum...?)

Azaliż był, i to chyba nie jeden:
fundujemy-lot-fortaleza-polska-warunek-trzeba-wziac-psa,251,84127
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 28 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
cron
phpBB® Forum Software © phpBB Group