Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Wątek poświęcony opiniom i wrażeniom z pobytów w hotelach sieci Accor: opisz-swoj-pobyt-upgrade-wrazenia,1578,32921

adres kontaktowy do BOK:
accor.customercare.pl@acc.accor-customercare.com
ewentualnie customercare@accor.com
zwrotnie odpisują (po polsku) ze skrzynki:
Guestrelations.Coordinator.en@acc.accor ... ercare.com
jako dalsza linia ewentualnie
guestexperience.gb@accor.com

Linki do kalendarzy miesiąca z cenami: viewtopic.php?p=914692#p914692
Lub jeśli znany jest kod hotelu, to link
Kod:
http://www.ibis.com/pl/booking/dispo-calendar.shtml?tarsCode=XXXX
gdzie XXXX to ten kod


Hotele ibis Budget biorące udział w programie Le Club Accorhotels (można płacić punktami i otrzymywać punkty za noclegi)
[+] Pokaż
Wszystkie w Polsce, Korei Płd, Japonii, Chile, Rosji, Meksyku, Kolumbii, Peru, Gruzji, Kambodży,
W Belgii tylko: Knokke, Gent Centrum Dampoort, Oostende airport, Blankenberge.
W Holandii tylko: Rotterdam The Hague Airport, Stein Maastricht, Amsterdam City South.
W UK tylko: Newport, Bromsgrove, Bishops Stortford London Stansted Airport, Burton Upon Trent Centre, Portishead Marina, Lancaster Centre, Dundee Camperdown, London Bromley Centre, Glasgow Cumbernauld, Sheffield Centre St Marys Gate.
W Brazylii wszystkie, oprócz Santos Gonzaga, Belo Horizonte Afonso Pena, SP Centro São João, Sertaozinho i SP Frei Caneca.
W Australii wszystkie, oprócz Sydney Airport, Melbourne Airport, Gosford, Perth Airport, Melbourne CBD, Windsor Brisbane.
W Hiszpanii, Niemczech, Portugalii, Francji, Austrii, Indonezji, Szwajcarii, Nowej Zelandii, Luksemburgu, Singapurze żaden.



Hotele Accor z salonikiem dla Platinum
https://www.accorhotels.com/leclub/user ... x.en.shtml
[+] Pokaż
Chiny
+ Novotel Citygate Hong Kong
+ Novotel Beijing Xinqiao (codziennie śniadania i kolacje gratis dla Platinum, w ciągu dnia przekąski)
+ Pullman Shanghai Jing An (Jedzenia nie jest za dużo w porze "free" czyli 18-20, ale za to bardzo smaczne i wymyślne kompozycje. Oczywiście nie mając wykupionych śniadań, mając dostęp do saloniku masz śniadania w saloniku.)
+ Sofitel Shanghai Hyland

Czechy:
+ Mercure Ostrava Center

Grecja:
+ Sofitel Athens Airport

Malezja:
+Novotel Kuala Lumpur City Centre
+ Pullman Kuala Lumpur Bangsar

Niemcy:
+ Sofitel Berlin Kurfürstendamm
+ Novotel Muenchen City
+ Novotel Muenchen Airport

Tajlandia:
+ Novotel Phuket Vintage Park Resort
+ Pullman Bangkok Hotel G
+ Novotel Bangkok Siam
+ Novotel Bangkok Platinum Pratunam
+ Novotel Bangkok Sukhumvit 20
+ Novotel Hua Hin Cha Am Beach Resort and SPA

Węgry:
+ Novotel Budapest Centrum
+ Sofitel Budapest Chain Bridge

Wielka Brytania:
+Pullman Liverpool

Gwarancja dostępności pokoju: https://secure.accorhotels.com/pl/leclub/bod.html

Pokoje hotelowe w ciągu dnia, bez nocy, tzw. "day use":
https://all.accor.com/hotels-services-d ... x.en.shtml


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13253 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 615, 616, 617, 618, 619, 620, 621 ... 663  Następna
Autor Wiadomość
#12341 PostWysłany: 21 Cze 2022 14:46 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5151
srebrny
-- 21 Cze 2022 14:43 --

ok, racja @boots
ja w przypadku noclegow bez doplaty poprostu prosilem managera zeby recznie naliczyl jeden punkt czy kilka bo potrzebuje takiego ruchu na koncie do statusu.

-- 21 Cze 2022 14:46 --

aha no i w przypadku ostatniego pobytu, doplata to 40kilka euro, 240euro placilem punktami,
dostalem 397 punktow - czyli za calosc ceny. do tego accor naliczyl jeszcze 500 punktow dodatkowych za tzw. booster.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Na koniec świata! Australia, Fidżi i Nowa Zelandia w jednej podróży z Budapesztu za 4421 PLN Na koniec świata! Australia, Fidżi i Nowa Zelandia w jednej podróży z Budapesztu za 4421 PLN
Urlop na Seszelach za 3938 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) + 8 noclegów Urlop na Seszelach za 3938 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) + 8 noclegów
#12342 PostWysłany: 21 Cze 2022 16:07 

Rejestracja: 04 Sie 2011
Posty: 771
niebieski
boots napisał(a):
Napisałem to, co wynika bezpośrednio z zapisów regulaminu programu ALL.

Powtórzę raz jeszcze, z regulaminu programu nie wynika wprost, że minimalna kwota, która uprawnia do naliczenia punków to 10 EUR. Jeżeli jest taki przepis, proszę go wskazać.

Jedyna "minimalna kwota", o której mówi regulamin jest definiowana jako kwota równa 1 euro lub wyższa, z wszystkimi opłatami, a w przypadku płatności punktami jest to co najmniej 1000 punktów Reward.

Zaś co do odpowiedzi pracowników działu obsługi klienta, nie od dziś wiadomo, że bardzo często błędnie interpretują przepisy lub ich po prostu nie znają. Poza tym, jak wszędzie obowiązuje spychologia, która ma zakończyć dyskusję w sprawie roszczenie po pierwszej odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12343 PostWysłany: 21 Cze 2022 16:39 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8593
złoty
Wynika.
Przeczytaj ponownie cytaty z regulaminu i przemyśl intencje jego twórcy. Zastanów się, dlaczego w jednych miejscach podano kwoty 10 euro, a w innym 1 euro - jako podstawę naliczania punktów.
A jeśli nadal nie potrafisz wyciągnąć z tego wniosku, to ja już w niczym nie jestem w stanie Ci w tej kwestii pomóc.

Cytuj:
Zasady naliczania Punktów Rewards dla poszczególnych statusów są przedstawione w poniższej tabeli dla wydatków kwalifikowanych w wysokości 10 euro.
ZA KAŻDE 10 EUR WYDATKÓW KWALIFIKOWANYCH (poza obiektami Thalassa sea & spa)

Cytuj:
W poniższej tabeli określone zostały stawki zdobywanych Punktów Status za każde 10 euro wydatków kwalifikowanych.
ZA KWALIFIKUJĄCY WYDATEK O WYSOKOŚCI 10 EUR


Cytuj:
Uczestnik może zdobyć 1 punkt za każde euro wydane w uczestniczących restauracjach i barach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12344 PostWysłany: 21 Cze 2022 18:58 

Rejestracja: 04 Sie 2011
Posty: 771
niebieski
Punkty naliczane są na podstawie całkowitej kwoty netto faktury dotyczącej wydatków kwalifikowanych. Żadnego innego przepisu w tej kwestii nie ma. Zasady naliczania punktów Status i Reward dla poszczególnych statusów i kategorii hoteli przedstawione w Regulaminie w formie tabel to jedynie przykład przeliczania wydatków kwalifikowanych dla wartości wydatków o wysokości 10 EUR. Kalkulator obliczania punktów rozwiązuje tę sprawę w sposób jednoznaczny. W przypadku, gdy kwota kwalifikowana do obliczenia punktów za pobyt jest niewystarczająca (np. brak dopłaty pieniężnej przy płatności punktami), na koncie zapisywany jest 1 pkt, aby zaliczyć noclegi.

Intencje twórców przepisów to nie przepisy. Trudno, aby czytający musiał domyślać się, co autor miał na myśli. Masz prawo do swojej interpretacji, nawet, jeśli jest fałszywa. Ale upieranie się przy tym pozostawię bez komentarza.

Tak jak poprzednio EOT. Nie potrafisz czytać ze zrozumieniem.
Góra
 Profil Relacje PM off
greg2014 lubi ten post.
 
      
#12345 PostWysłany: 21 Cze 2022 19:07 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8593
złoty
Jesteś w błędzie.
Mam nadzieję, że dotrzymasz słowa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12346 PostWysłany: 21 Cze 2022 19:32 

Rejestracja: 25 Mar 2010
Posty: 981
Loty: 31
Kilometry: 89 760
niebieski
egg napisał(a):
"Który przepis regulaminu lub nieformalny zapis ... aktualnie nie mogę znaleźć takiego zapisu.".


Tak z ciekawości, gdzie szukałeś tego nieformalnego zapisu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12347 PostWysłany: 21 Cze 2022 20:29 

Rejestracja: 04 Sie 2011
Posty: 771
niebieski
Będę wdzięczny, gdybyś mógł nie manipulować moimi wypowiedziami, bo cytaty, które podałeś sugerują jedną wypowiedź a są wyjęte z dwóch.

Chodziło mi o procedurę pomniejszania kwoty kwalifikowanej do naliczenia punktów o kwotę opłaconą punktami. Kiedyś istniał zapis, który to regulował. Aktualnie go nie znajduję. Stąd pytanie o nieformalne działanie bez oparcia w przepisach. Być może niefortunnie się tu wyraziłem, ale chyba nie czepiasz się słów, prawda?

Przy okazji, bo rozumiem, że podzielasz zdanie @boots, może wskażesz przepis Regulaminu, z którego wprost wynika, że minimalna kwota, która uprawnia do naliczenia punktów to 10 EUR? @boots do tej pory tego nie zrobił. Proszę, wyprowadź mnie z błędu, w którym tkwię.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12348 PostWysłany: 21 Cze 2022 21:03 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8593
złoty
Cytuj:
Tak jak poprzednio EOT.

Słowny to też nie jesteś.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12349 PostWysłany: 21 Cze 2022 21:26 

Rejestracja: 26 Gru 2012
Posty: 1165
Loty: 46
Kilometry: 151 136
srebrny
Znalazłem jednego maila z odpowiedzią z hotelu na moja prośbę o naliczenie punktów za pobyt

„Zgodnie z regulaminem programu ALL punkty naliczane są od kwoty netto na fakturze.

Kwota netto na fakturze za Państwa pobyt to: 1214,34zł (bez opłaty klimatycznej, która nie podlega fiskalizacji) - 1236,87zł płatność punktami = -22,53zł

W związku z minusową kwotą końcową nie ma punktów do naliczenia.

W załączeniu przesyłam fakturę do wglądu.

W razie dodatkowych pytań pozostaję do dyspozycji.


Pozdrawiam

...........

Kierownik Recepcji | Front Office Manager”

P.S
Dopłata z mojej strony w gotowce to było Ok. 40 zł brutto. Po mojej kolejnej prośbie naliczyli 1 punkt i zaliczyło mi wszystkie noclegi.
Góra
 Profil Relacje PM off
egg lubi ten post.
 
      
#12350 PostWysłany: 21 Cze 2022 21:33 

Rejestracja: 04 Sie 2011
Posty: 771
niebieski
@boots Sorry, ale to jakaś dziecinada. Nie rozmawiam z tobą.
Zakończyłem dyskusję, bo nie masz argumentów. Ale to nie znaczy, że możesz mnie szantażować próbując zamknąć mi usta. Zabawne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12351 PostWysłany: 21 Cze 2022 22:10 

Rejestracja: 27 Lut 2015
Posty: 415
niebieski
Krzysztof76 napisał(a):
……

P.S
Dopłata z mojej strony w gotowce to było Ok. 40 zł brutto. Po mojej kolejnej prośbie naliczyli 1 punkt i zaliczyło mi wszystkie noclegi.


Ponieważ dopłata musi być większa od sumy całej kwoty VAT plus innych podatków (miejskie, państwowe, itp.).
Większość hoteli wylicza kwotę kwalifikowaną do naliczenia punktów na podstawie wzoru:
Kwota dopłaty - (Cały VAT + pozostałe podatki)
Żadne minimum 10EUR nie istnieje.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
egg lubi ten post.
 
      
#12352 PostWysłany: 21 Cze 2022 22:11 

Rejestracja: 25 Mar 2010
Posty: 981
Loty: 31
Kilometry: 89 760
niebieski
@egg

Przecież już dostałeś ode mnie odpowiedź - tabela w regulaminie jest jasna, czytelna i do tego przyjemnie kolorowa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12353 PostWysłany: 21 Cze 2022 22:26 

Rejestracja: 04 Sie 2011
Posty: 771
niebieski
Gdzie tam jest napisane, że minimalna kwota, która uprawnia do naliczenia punktów to 10 EUR? Pokaż palcem. Konkretnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12354 PostWysłany: 21 Cze 2022 22:40 

Rejestracja: 25 Mar 2010
Posty: 981
Loty: 31
Kilometry: 89 760
niebieski
@egg

"Zasady naliczania Punktów Rewards dla poszczególnych statusów są przedstawione w
poniższej tabeli dla wydatków kwalifikowanych w wysokości 10 euro.

ZA KAŻDE 10 EUR WYDATKÓW KWALIFIKOWANYCH (poza obiektami Thalassa sea & spa)"

A gdzie w regulaminie jest jakakolwiek wzmianka, że punkty nalicza się za każde 1 euro wydatków kwalifikowanych? Możesz pokazać paluszkiem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12355 PostWysłany: 21 Cze 2022 23:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4585
Loty: 641
Kilometry: 794 132
HON fly4free
Zagubiłem się w tym kto jest za czym, ale nie ma minimum do obliczania punktów, a pobyt w całości opłacony punktami jest zaliczany.
Zobaczcie na swoich wyciągach, że tak jest.

Można się też pobawić kalkulatorem

https://all.accor.com/loyalty-program/e ... x.en.shtml
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12356 PostWysłany: 21 Cze 2022 23:15 

Rejestracja: 04 Sie 2011
Posty: 771
niebieski
@snooka Hm, moim zdaniem ze zdania "Zasady naliczania Punktów Rewards dla poszczególnych statusów są przedstawione w poniższej tabeli dla wydatków kwalifikowanych w wysokości 10 euro." wynika tylko tyle, że w tabeli są przedstawione zasady naliczania punktów, w tym wypadku Reward, dla wydatków kwalifikowanych w wysokości 10 EUR. Ty sądzisz inaczej? To ciekawe.

Podobnie jest z naliczaniem punktów Status, gdzie opis tabeli brzmi, cytuję: "W poniższej tabeli określone zostały stawki zdobywanych Punktów Status za każde 10 euro wydatków kwalifikowanych.", co oznacza, że tabela przedstawia stawki punktów Status za wydatki kwalifikowane w wysokości 10 EUR. I tylko tyle.

W obu przypadkach nie ma mowy o minimalnym wydatku kwalifikowanym w wysokości 10 EUR. Te tabele to jedynie wskazanie stawek zdobywanych punktów według posiadanego statusu oraz kategorii/marki hotelu dla wydatku kwalifikowanego w wysokości 10 EUR. Równie dobrze można było przedstawić stawki dla wydatku kwalifikowanego w wysokości 1 EUR, ale widocznie byłoby to mniej atrakcyjne niż dla 10 EUR.

Nigdy nie twierdziłem, że w Regulaminie jest jakakolwiek wzmianka o tym, że punkty nalicza się za każde 1 EUR wydatków kwalifikowanych. W Regulaminie jest jedynie przepis, który mówi, że punkty naliczane są na podstawie całkowitej kwoty netto faktury dotyczącej wydatków kwalifikowanych. Po co dłużej bić pianę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12357 PostWysłany: 21 Cze 2022 23:16 

Rejestracja: 27 Paź 2015
Posty: 502
Loty: 16
Kilometry: 20 948
niebieski
Mi za ostatni pobyt w Sopocie naliczyli takie coś jak na fotce, faktura wystawiona na 6050zł netto,6525z brutto,

Załączniki:
2022-06-21 (3).png
2022-06-21 (3).png [ 36.34 KiB | Obejrzany 1416 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12358 PostWysłany: 21 Cze 2022 23:44 

Rejestracja: 25 Mar 2010
Posty: 981
Loty: 31
Kilometry: 89 760
niebieski
@egg

Czyli przyznałeś, że w regulaminie nie ustalono stawki punktowej dla wydatku kwalifikowanego w wysokości 1 EUR, natomiast ustalono dla 10 EUR. Ciekawe dlaczego ...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12359 PostWysłany: 21 Cze 2022 23:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4585
Loty: 641
Kilometry: 794 132
HON fly4free
Żeby było bardziej czytelne (w przekonaniu francuskich autorów). Zresztą jak się wczytasz to dowiesz się, że tam gdzie są stawki z niepełnymi punktami za 10 EUR dostaniesz np 12 a nie 12,5

Gdyby było liczone od 10 EUR to takiej liczby punktów nie dałoby się dostać

Ja w sumie nie wiem czy jestem pomocny w tej dyskusji
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Chupacabra lubi ten post.
 
      
#12360 PostWysłany: 22 Cze 2022 00:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lip 2015
Posty: 1393
niebieski
Chcac przedluzyc waznisc punktow mozna przeciez bez noclegu zamowic cos w restauracji za min.1Euro netto I punkty wpadaja.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13253 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 615, 616, 617, 618, 619, 620, 621 ... 663  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group