Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Wątek poświęcony opiniom i wrażeniom z pobytów w hotelach sieci Accor: opisz-swoj-pobyt-upgrade-wrazenia,1578,32921

adres kontaktowy do BOK:
accor.customercare.pl@acc.accor-customercare.com
ewentualnie customercare@accor.com
zwrotnie odpisują (po polsku) ze skrzynki:
Guestrelations.Coordinator.en@acc.accor ... ercare.com
jako dalsza linia ewentualnie
guestexperience.gb@accor.com

Linki do kalendarzy miesiąca z cenami: viewtopic.php?p=914692#p914692
Lub jeśli znany jest kod hotelu, to link
Kod:
http://www.ibis.com/pl/booking/dispo-calendar.shtml?tarsCode=XXXX
gdzie XXXX to ten kod


Hotele ibis Budget biorące udział w programie Le Club Accorhotels (można płacić punktami i otrzymywać punkty za noclegi)
[+] Pokaż
Wszystkie w Polsce, Korei Płd, Japonii, Chile, Rosji, Meksyku, Kolumbii, Peru, Gruzji, Kambodży,
W Belgii tylko: Knokke, Gent Centrum Dampoort, Oostende airport, Blankenberge.
W Holandii tylko: Rotterdam The Hague Airport, Stein Maastricht, Amsterdam City South.
W UK tylko: Newport, Bromsgrove, Bishops Stortford London Stansted Airport, Burton Upon Trent Centre, Portishead Marina, Lancaster Centre, Dundee Camperdown, London Bromley Centre, Glasgow Cumbernauld, Sheffield Centre St Marys Gate.
W Brazylii wszystkie, oprócz Santos Gonzaga, Belo Horizonte Afonso Pena, SP Centro São João, Sertaozinho i SP Frei Caneca.
W Australii wszystkie, oprócz Sydney Airport, Melbourne Airport, Gosford, Perth Airport, Melbourne CBD, Windsor Brisbane.
W Hiszpanii, Niemczech, Portugalii, Francji, Austrii, Indonezji, Szwajcarii, Nowej Zelandii, Luksemburgu, Singapurze żaden.



Hotele Accor z salonikiem dla Platinum
https://www.accorhotels.com/leclub/user ... x.en.shtml
[+] Pokaż
Chiny
+ Novotel Citygate Hong Kong
+ Novotel Beijing Xinqiao (codziennie śniadania i kolacje gratis dla Platinum, w ciągu dnia przekąski)
+ Pullman Shanghai Jing An (Jedzenia nie jest za dużo w porze "free" czyli 18-20, ale za to bardzo smaczne i wymyślne kompozycje. Oczywiście nie mając wykupionych śniadań, mając dostęp do saloniku masz śniadania w saloniku.)
+ Sofitel Shanghai Hyland

Czechy:
+ Mercure Ostrava Center

Grecja:
+ Sofitel Athens Airport

Malezja:
+Novotel Kuala Lumpur City Centre
+ Pullman Kuala Lumpur Bangsar

Niemcy:
+ Sofitel Berlin Kurfürstendamm
+ Novotel Muenchen City
+ Novotel Muenchen Airport

Tajlandia:
+ Novotel Phuket Vintage Park Resort
+ Pullman Bangkok Hotel G
+ Novotel Bangkok Siam
+ Novotel Bangkok Platinum Pratunam
+ Novotel Bangkok Sukhumvit 20
+ Novotel Hua Hin Cha Am Beach Resort and SPA

Węgry:
+ Novotel Budapest Centrum
+ Sofitel Budapest Chain Bridge

Wielka Brytania:
+Pullman Liverpool

Gwarancja dostępności pokoju: https://secure.accorhotels.com/pl/leclub/bod.html

Pokoje hotelowe w ciągu dnia, bez nocy, tzw. "day use":
https://all.accor.com/hotels-services-d ... x.en.shtml


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13253 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 614, 615, 616, 617, 618, 619, 620 ... 663  Następna
Autor Wiadomość
#12321 PostWysłany: 16 Cze 2022 18:37 

Rejestracja: 04 Sie 2011
Posty: 771
niebieski
Do czego zmierzasz?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
#12322 PostWysłany: 16 Cze 2022 18:43 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8594
złoty
Do zetknięcia na rubrykę "kwota netto" na fakturze za pobyt częściowo opłacany punktami.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12323 PostWysłany: 16 Cze 2022 19:20 

Rejestracja: 04 Sie 2011
Posty: 771
niebieski
Na moich fakturach kwota netto to całkowita kwota za pobyt pomniejszona o należny podatek. Co do szczegółów, różne hotele różnie to ujmują. Najczęściej jest tylko jedna pozycja sprzedaży - usługa noclegowa plus dodatkowa informacja o formach płatności: karta/gotówka, punkty. Zdarza się, że płatność kartą/gotówką, jak i płatność punktami to oddzielne pozycje na fakturze W obu przypadkach częściowa płatność punktami nie pomniejsza kwoty do zapłaty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12324 PostWysłany: 16 Cze 2022 19:25 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8594
złoty
Mógłbyś pokazać, bo nie za bardzo rozumiem...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12325 PostWysłany: 16 Cze 2022 19:39 

Rejestracja: 04 Sie 2011
Posty: 771
niebieski
Sorry, jaśniej się nie da. Dzięki za dobre chęci, ale chyba nie pomożesz :) Zresztą, moje pytanie było zupełnie inne ;)

Sprawdziłem jeszcze fakturę za niedawny pobyt na Łotwie i tam rzeczywiście inaczej zostało to przedstawione, tzn. kwota do zapłaty jest pomniejszona o kwotę zapłaconą punktami. I bądź tu mądry.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12326 PostWysłany: 16 Cze 2022 19:44 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8594
złoty
Cytuj:
Sorry, jaśniej się nie da.

Chyba powinno się dać, bo zupełnie nie rozumiem, tego:
Cytuj:
W obu przypadkach częściowa płatność punktami nie pomniejsza kwoty do zapłaty.

Cytuj:
kwota do zapłaty jest pomniejszona o kwotę zapłaconą punktami

I tak jest prawidłowo. I to właśnie daje odpowiedź na Twoje pytanie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12327 PostWysłany: 16 Cze 2022 20:10 

Rejestracja: 04 Sie 2011
Posty: 771
niebieski
Sorry, nic na to nie poradzę, że nie rozumiesz, że na części faktur mam kwoty do zapłaty, które nie zostały pomniejszone o płatność punktami. Nie o to pytałem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12328 PostWysłany: 16 Cze 2022 20:24 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8594
złoty
Cytuj:
na części faktur mam kwoty do zapłaty, które nie zostały pomniejszone o płatność punktami

I zapłaciłeś te kwoty pieniędzmi, czy faktura pozostała nieopłacona?

Cytuj:
Nie o to pytałem.

Właśnie o to pytałeś - i odpowiedź padła w podanym linku.

Punkty naliczane są na podstawie całkowitej kwoty netto
faktury dotyczącej wydatków kwalifikowanych. Faktura powinna zostać zapłacona w całości, tzn. płatność powinna zostać przyjęta i potwierdzona przez hotel. W rezultacie – w razie braku płatności całości lub części faktury, na przykład w przypadku odrzucenia czeku, wystawienia czeku bez pokrycia lub odrzucenia płatności kartą kredytową – Uczestnik Programu nie otrzyma żadnego Punktu za daną fakturę i nie zostanie mu naliczony żaden Nocleg Status.

(...)
Zasady naliczania Punktów Rewards dla poszczególnych statusów są przedstawione w poniższej tabeli dla wydatków kwalifikowanych w wysokości 10 euro
(...)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12329 PostWysłany: 16 Cze 2022 21:10 

Rejestracja: 04 Sie 2011
Posty: 771
niebieski
Ponieważ całkowite kwoty do zapłaty na moich fakturach (nie wszystkich) nie są pomniejszane o kwoty płatne punktami, zapytałem o to, cytuję: "Który przepis regulaminu lub nieformalny zapis mówi o procedurze obliczenia kwoty, która jest kwalifikowana do naliczenia punktów za pobyt? Pytam, bo przykładowo przy częściowej płatności za pobyt punktami Reward w jednym hotelu punkty są naliczane od kwoty brutto, w drugim - od kwoty netto, w trzecim - od kwoty netto pomniejszonej o wartość punktów Reward a w czwartym - nie wiadomo od jakiej kwoty." oraz, cytuję: "A gdzie jest napisane, że częściowa płatność punktami pomniejsza kwotę kwalifikowaną do naliczenia punktów za pobyt? Wiem, że kiedyś tak było, ale aktualnie nie mogę znaleźć takiego zapisu.".

Podanie linku z regulaminem nie jest odpowiedzią, jest jedynie podaniem źródła. Zapewniam, że sam potrafię sięgnąć do regulaminu i znaleźć zapis, który wkleiłeś. Zresztą, sam częściowo go cytowałem i jest dla mnie oczywiste, że podstawą naliczenia punktów jest kwota netto na fakturze. Ponieważ otrzymane punkty za pobyty okazały się niższe niż można było się spodziewać, zacząłem zastanawiać się, czy jest jakiś dodatkowy zapis, który to reguluje. Mam nadzieję, że te wyjaśnienia okażą się wystarczające. Czy jest jakiś problem, który próbujesz rozwiązać, a którego nie poruszyłem? I skąd pomysł, że faktura nie została opłacona?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12330 PostWysłany: 16 Cze 2022 22:38 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8594
złoty
Z regulaminu ALL wynika wprost, że punkty są naliczane od opłaconej pieniędzmi kwoty netto faktury, powyżej lub równej 10 euro.
A czy konkretny hotel nalicza to tak, czy inaczej - i czy za każdym razem robi to tak samo - to już inna kwestia.

Cytuj:
I skąd pomysł, że faktura nie została opłacona?

Stąd:
Cytuj:
na części faktur mam kwoty do zapłaty, które nie zostały pomniejszone o płatność punktami

Opłaciłeś pieniędzmi również tą kwotę z faktury, którą opłaciłeś już wcześniej punktami? No bo jeśli zaakceptowałeś tak opisaną fakturę, to tak powinieneś zrobić. Albo jej jednak nie opłacać...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12331 PostWysłany: 16 Cze 2022 23:05 

Rejestracja: 04 Sie 2011
Posty: 771
niebieski
Z regulaminu nie wynika, że minimalna kwota, która uprawnia do naliczenia punków to 10 eur. Było to już seki razy wałkowane
Dalej EOT bo stwierdzam brak zrozumienia lub problem z komunikacją.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12332 PostWysłany: 16 Cze 2022 23:10 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8594
złoty
Wynika. Przeczytaj regulamin uważnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12333 PostWysłany: 21 Cze 2022 10:08 

Rejestracja: 25 Mar 2010
Posty: 981
Loty: 31
Kilometry: 89 760
niebieski
@egg

Oczywiście, że wynika - wystarczy zapoznać się z tabelą zasad naliczania punktów, która mówi o naliczaniu punktów za każde 10 EUR wydatków kwalifikowanych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12334 PostWysłany: 21 Cze 2022 10:50 

Rejestracja: 27 Lut 2015
Posty: 415
niebieski
Jest to wyłącznie przelicznik pokazany w odniesieniu do 10 EUR, coś w rodzaju kursu waluty, nie jest to minimum
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12335 PostWysłany: 21 Cze 2022 10:58 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8594
złoty
Jeżeli punkty są naliczane za każde 10 euro, to oznacza, że pierwszy próg naliczenia wynosi 10 euro.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#12336 PostWysłany: 21 Cze 2022 11:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2011
Posty: 2035
srebrny
Ostatnio przerabiałem to z infolinią accora, żeby dostać punkty rewards za pobyty częściowo opłacone punktami, to rozliczane jest to względem kwoty netto która pozostała po częściowym opłaceniu punktami. Jeżeli kwota ta jest mniejsza niż 10e netto dostaniemy tylko 1 punkt żeby mieć zaliczoną noc, jeżeli pozostała kwota jest równa lub większa niż 10e netto to dostaniemy punkty zgodnie z tabelą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12337 PostWysłany: 21 Cze 2022 11:25 

Rejestracja: 27 Lut 2015
Posty: 415
niebieski
boots napisał(a):
Jeżeli punkty są naliczane za każde 10 euro, to oznacza, że pierwszy próg naliczenia wynosi 10 euro.


Ciekawa teoria. Jaki jest drugi próg? 20EUR? Co w przypadku kiedy będzie 15EUR?

„The scale for earning Rewards Points for each Status is shown in the table below, on the basis of 10 euros in eligible expenses.”
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12338 PostWysłany: 21 Cze 2022 12:46 

Rejestracja: 04 Sie 2011
Posty: 771
niebieski
boots napisał(a):
Jeżeli punkty są naliczane za każde 10 euro, to oznacza, że pierwszy próg naliczenia wynosi 10 euro.

Bzdura. Nie ma sensu dyskutować, skoro wiesz lepiej. Szkoda tylko, że usilnie starasz się wprowadzić w błąd innych.

Dyskusji na ten temat było już co niemiara. Konkluzja była taka, że jeśli kwota kwalifikowana do obliczenia punktów za pobyt jest niewystarczająca lub minimalna to na koncie zapisywany jest 1 pkt, aby zaliczyć pobyt. 10 EUR jest tylko przykładowym przelicznikiem w tabeli dla poszczególnych kategorii hotelowych a nie minimalnym progiem. Punkty otrzymamy bowiem zarówno za 2, 7 lub 13, 28 czy 36 EUR kwalifikowanej kwoty a nie za progi 10, 20, 30 itd. Wystarczy w kalkulatorze otrzymanych punktów za pobyt wpisać 1 EUR lub 1 PLN. I tyle w temacie.


Ostatnio edytowany przez egg, 21 Cze 2022 15:42, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12339 PostWysłany: 21 Cze 2022 13:02 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5151
srebrny
boots napisał(a):
Jeżeli punkty są naliczane za każde 10 euro, to oznacza, że pierwszy próg naliczenia wynosi 10 euro.

doswiadczenie mowi inaczej. dostawalem kilka punktow za np 15 zlotych doplaty
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12340 PostWysłany: 21 Cze 2022 13:26 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8594
złoty
Napisałem to, co wynika bezpośrednio z zapisów regulaminu programu ALL.

To, ile - i czy w ogóle - punktów ktoś otrzyma za konkretny pobyt opłacony kwotą poniżej 10 euro jest zależne od naliczającego w hotelu i jak prawie wszystko w Accor - zupełnie nieprzewidywalne. Ja dostawałem nawet punkty przy całkowitej zapłacie punktami, bez gotówki.
Jednak zgłoszenie reklamacji braku punktów rewards za taki pobyt kończy się za każdym razem, jak poniżej - zmienia się tylko imię pracownika:
Cytuj:
Szanowny Panie xxxxxxx,

dziękujemy za odpowiedź.

Wracam do Pana z odpowiedzią na zapytanie odnośnie brakujących punktów za pobyt w xxxxxxxx, rezerwacja numer xxxxxxxx
Uprzejmie informuję, iż aby otrzymać punkty za rezerwację płaconą punktami należy opłacić minimum 10 euro fizycznie za kwotę netto za pobyt.

Pana zgłoszenie odnośnie xxxxxxxx znajduje się obecnie w dziale lojalnościowym.

Wrócę z odpowiedzią jak tylko otrzymam wiadomość zwrotną.

W razie jakichkolwiek pytań lub dodatkowych informacji jestem do dyspozycji.

W imieniu ALL - Accor Live Limitless dziękuję za lojalność.
Dziękujemy za bycie członkiem ALL Accor.

Z poważaniem,

Daria
ALL - Accor Live Limitless
Customer Service
Góra
 Profil Relacje PM off
michcioj lubi ten post.
michcioj uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13253 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 614, 615, 616, 617, 618, 619, 620 ... 663  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group