Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 37 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 06 Gru 2019 16:40 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 3045
złoty
Przeliczą, dlatego to zadanie opłaca się robić jak jest jakieś "points&cash" -20%
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#22 PostWysłany: 06 Gru 2019 17:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2018
Posty: 840
srebrny
@suszek , tak, zamiast kasy wrócą punkty, tak jak przy każdym innym odwołaniu rezerwacji point & cash. W moim przypadku dwa razy już w taki sposób zaliczałem zadanie, inni podobnie, też początkowo nie zwróciłem uwagi na to, że wystarczy rezerwacja. Natomiast zasady przeliczenia punktów zwracanych za kasę są dość proste - dostaniesz z powrotem tyle punktów, ile trzeba wyłożyć za dany nocleg (jeśli hotel kosztuje 10 tys. pkt, a w point & cash 5 tys. + 120 zł, to przy odwołaniu dostaniesz swoje 5 tys. pkt + 5 pkt zamiast 129 zł). Oczywiście każdy hotel ma nieco inne stawki points & cash, które różnią się też w zależności od terminu - np. Holiday Inn Bydgoszcz kosztuje 5 tys. + 128 zł, a Holiday Inn Villingen 15 tys. + 116 zł. Ten ostatni ma podobno najlepszą stawkę. Najlepsze stawki są z reguły za nocleg z niedzieli na poniedziałek.
Góra
 Profil Relacje PM off
suszek uważa post za pomocny.
 
      
#23 PostWysłany: 06 Gru 2019 18:03 

Rejestracja: 14 Gru 2012
Posty: 78
Loty: 199
Kilometry: 442 858
suszek napisał(a):
Wróci też kasa czy przeliczą to po swojemu na punkty?
Nie wraca kasa bo za nią kupujesz część punktów po cenie, którą wcześniej znasz, całość pobytu opłacasz punktami w stawce rewards nights a po anulowaniu zwracają całość punktów. Przykładowo hotel kosztuje 20.000 punktów. W stawce rewards nights wybierasz np. 15.000 points + 27 USD (jak znajdziesz taniej to tym lepiej) i rezerwujesz - byle nie na dziś lub jutro tzn na taką datę abyś miał możliwość odwołać, a odwołać możesz nawet zaraz po zrobieniu rezerwacji. Z karty pobierze te 27 $ a na koncie punktowym IHG zobaczysz dwie transakcje. Pierwsza to Points and Cash Points Purchased i powinno to być w tym przypadku 7.400 pkt bo do zakupionych 5.000 pkt system od razu wypłaci premię z tego zadania. Druga to obciążenie konta na 20.000 (rzecz jasna wcześniej musisz mieć min. 15.000), które otrzymasz z powrotem po odwołaniu rezerwacji. Jedyna trudność to znalezienie hotelu gdzie punkty kosztują jak najmniej.
Góra
 Profil Relacje PM off
suszek uważa post za pomocny.
 
      
#24 PostWysłany: 06 Gru 2019 19:02 

Rejestracja: 05 Mar 2012
Posty: 2740
złoty
accelerate-01-05-31-08,1577,141263?start=20#p1213531
Góra
 Profil Relacje PM off
suszek lubi ten post.
 
      
#25 PostWysłany: 06 Gru 2019 20:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2189
Loty: 408
Kilometry: 718 413
srebrny
Hej,
Dziękuje za odpowiedzi, fuu nie zdawałem sobie sprawy że tak można. Dziękuje !
Problem prawie rozwiązany.... bo okazuje się że zostało mi jeszcze jedno zadanie jak poniżej.
Tutaj już nocleg muszę odbyć .
Przeliczę jak to się najbardziej opłacać będzie, bo tutaj w zasadzie, "odkryć inna markę" mogę noclegiem opłaconym w pełni punktami?
Czyli zamiast płacić +-200-250 pln za noc, to zarezerwuje points + cash (koszt 30 euro za 5000 p.) , Następnie zwrócę nocleg i prześpię się np. w Józefowie za 10k p?
Jeszcze raz dzięki.Image

Wysłane z mojego Redmi K20 przy użyciu Tapatalka
_________________
Strona znajomego, gorąco polecam:
Zdjęcia, filmiki i ciekawostki z całego świata -> http://www.niezwyklyswiat.com
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 06 Gru 2019 22:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2018
Posty: 840
srebrny
Niestety tak nie można, do zaliczenia zadania konieczna jest pełna stawka pieniężna.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 07 Gru 2019 12:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2189
Loty: 408
Kilometry: 718 413
srebrny
to tylko dla pewności proszę jeszcze (chodzi o dwa zadania powyżej - point plus cash oraz stay 2 brands)
rezerwacja points + cash w innej marce załatwi oba zadania prawda?
_________________
Strona znajomego, gorąco polecam:
Zdjęcia, filmiki i ciekawostki z całego świata -> http://www.niezwyklyswiat.com
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 07 Gru 2019 12:34 

Rejestracja: 14 Gru 2012
Posty: 78
Loty: 199
Kilometry: 442 858
Rezerwacja w taryfie Point and Cash traktowana jest jak taryfa reward nights czyli za punkty bo de facto taka jest i nie liczy się do żadnego innego zadania poza Point and Cash. Aby mieć zaliczone zadanie Discover our Brands musisz odbyć nocleg pełnopłatny czyli za hajs a nie za punkty.


Ostatnio edytowany przez YKS, 07 Gru 2019 13:15, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
suszek lubi ten post.
 
      
#29 PostWysłany: 07 Gru 2019 12:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2189
Loty: 408
Kilometry: 718 413
srebrny
huuhhh dzięki za odpowiedz, to w porównaniu do Hiltona całkiem inaczej :) i ciężej
czyli ... aby zaliczyć oba zadania muszę:
1) zarezerwować nocleg points & cash i go zwrócić
2) zarezerwować drugi nocleg w pełni opłacony gotówką i go odbyc?

dobrego weekendu :)
_________________
Strona znajomego, gorąco polecam:
Zdjęcia, filmiki i ciekawostki z całego świata -> http://www.niezwyklyswiat.com
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 07 Gru 2019 16:03 

Rejestracja: 14 Gru 2012
Posty: 78
Loty: 199
Kilometry: 442 858
suszek napisał(a):
czyli ... aby zaliczyć oba zadania muszę:
1) zarezerwować nocleg points & cash i go zwrócić
2) zarezerwować drugi nocleg w pełni opłacony gotówką i go odbyc?
ad. 1) tak, ale nie musisz zwracać - możesz nocować, Ty lub znajomy dopisany do rezerwacji,
ad. 2) oprócz w/w musisz odbyć 2 noclegi opłacone środkami pieniężnymi w hotelach dwóch różnych marek IHG np Holiday Inn i Holiday Inn Express. Jeśli już masz 1 nocleg zrobiony, w postępie zadania Discover Our Brands będzie widoczne 50%.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 07 Gru 2019 17:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2189
Loty: 408
Kilometry: 718 413
srebrny
Dziękuje. Dokładnie tak. Jedna markę już mam "odkryta" pozostała druga.
Liczyłem że uda mi się uda załatwić jednym points plus cash ale damy radę.
Gdyby ktoś był nadal zainteresowany zniżka na nocleg w ihg w grudniu. Please o priv.
Dzięki

Wysłane z mojego Redmi K20 przy użyciu Tapatalka
_________________
Strona znajomego, gorąco polecam:
Zdjęcia, filmiki i ciekawostki z całego świata -> http://www.niezwyklyswiat.com
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 11 Gru 2019 21:38 

Rejestracja: 16 Lis 2011
Posty: 1795
niebieski
Potrzebuje ktoś nocki w HIX? Możemy się dogadać:)

Wysłane z mojego XT1650 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 19 Gru 2019 22:44 

Rejestracja: 04 Gru 2011
Posty: 382
niebieski
Słuchajcie, już trochę mniej czasu poświęcałem na sprawy hotelowe. Niedawno przeglądnąłem stan moich hotelowych kont. Przy IHG zauważyłem, że brakuje mi 11 tysięcy punktów do platyny, a z accelerate mam około 50% zrealizowanych celów. Nie pamiętam już zupełnie, czy punkty z accelerate liczą się do statusu? Mógłybm coś na weekend zorganizować i mieć brakującą pulę do zdobycia. Tylko nie wiem czy warto.
A jak z zakupem punktów? Czy kupione punkty liczą się do statusu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 19 Gru 2019 23:54 

Rejestracja: 17 Kwi 2011
Posty: 3298
HON fly4free
Ani accelerate ani kupno punktów nie da Ci punktów statusowych. To są dodatkowe punkty bonusowe.
Tylko wydany faktyczny cash daje te punkty. Jest to do ugrania też inaczej, jeśli zależy Ci na dobiciu do Platyny, możesz rezerwować pokoje ze stawkami z dodatkowymi Bonus Points te akurat są zaliczane jako statusowe.

____________

Jak ktoś jeszcze coś tam rzeźbi na IHG to jest obecnie 15% cashbacku na rakuten (dawne ebates). Jak ktoś nie ma jeszcze konta to służę linkiem, można ugrać dodatkowo parę baksów nowym kontem.


https://www.rakuten.com/ihg.com?query=i ... tore=16574
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 20 Gru 2019 00:48 

Rejestracja: 14 Gru 2012
Posty: 78
Loty: 199
Kilometry: 442 858
krzysztof.ka napisał(a):
.... brakuje mi 11 tysięcy punktów do platyny, a z accelerate mam około 50% zrealizowanych celów. Nie pamiętam już zupełnie, czy punkty z accelerate liczą się do statusu? Mógłybm coś na weekend zorganizować i mieć brakującą pulę do zdobycia. Tylko nie wiem czy warto.
A jak z zakupem punktów? Czy kupione punkty liczą się do statusu?
Promocyjne punkty z Accelerate i te zakupione nie liczą się do statusu. Musiałbyś wydać ok. 1000$ na noclegi aby zdobyć tyle punktów statusowych więc moim zdaniem specjalnie się nie opłaca. Ewentualnie podgonić Bonus Point Packages. Czy opłaca się zrobić zadania z Accelerate to już zależy jakie to zadania i ile za nie dostaniesz punktów? Często jest tak, że wartość punktów plus extra bonus przekracza koszt noclegów.
Niedawno był też fast track do platyny ale zasady nie do końca jasne i dla pierwszych 5000 zarejestrowanych
https://www.ihg.com/content/us/en/deals ... 0a0a18050f
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 20 Gru 2019 09:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10936
HON fly4free
Można jeszcze kupić Ambasodora i status Platinum na 99,99% się przedłuży :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 04 Sty 2020 19:56 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Czyżby nie było kolejnej edycji od stycznia?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 37 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group