Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 12 Wrz 2019 17:55 

Rejestracja: 26 Mar 2014
Posty: 506
Loty: 126
Kilometry: 313 278
srebrny
Mam w planach Wyspę Północną w marcu przyszłego roku. Wynająć małe autko i spać w różnych hostelach. Po pierwszym rekonesansie mam swoje typy co chciałbym zobaczyć ale się zastanawiam ile dni na to przeznaczyć. Ma to być intensywny pobyt, urlop nie jest z gumy, a NZ jest przystankiem w dalszej podróży. Póki co się zastanawiam czy 5,5 dnia wystarczy na zobaczenie tego (maksymalnie mogę przeznaczyć 8,5 dnia):
Jestem wdzięczny na wszelkie podpowiedzi, rady.

Załączniki:
nz.png
nz.png [ 134.73 KiB | Obejrzany 1507 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast
Luksus na Riwierze Tureckiej. Tydzień w świetnym 5* hotelu z all inclusive od 2290 PLN. Wyloty z 2 miast Luksus na Riwierze Tureckiej. Tydzień w świetnym 5* hotelu z all inclusive od 2290 PLN. Wyloty z 2 miast
#2 PostWysłany: 12 Wrz 2019 20:13 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6178
HON fly4free
spokojnie 5,5 dnia wystarczy
nawet, gdybyś dorzucił do tego Waitomo Glowworm Caves
Góra
 Profil Relacje PM off
semizkum lubi ten post.
semizkum uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 12 Wrz 2019 20:45 

Rejestracja: 07 Sty 2016
Posty: 558
niebieski
Osobiście ,jeśli masz taka możliwość jak piszesz, to dorzuciłbym te 2-3 dni i zrobił tez północe rejony tej wyspy - wg mnie naprawdę warto ( m.in. cape reigna czy plaże 90mil)
Góra
 Profil Relacje PM off
semizkum lubi ten post.
semizkum uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 14 Wrz 2019 09:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Paź 2017
Posty: 32
Coromandel to pojecie wzgledne :)
Jesli juz tam trafisz to:

W Marcu bedzie cieplo wiec recznik i kapielowki w aucie podstawa :

Co do Coromandel to polecam:

1) W drodze na jak mozesz to zahacz o Karangahake Gorge i zrob sobie tzw Windows walk pojedz pozniej przez Waihi na Coromandel (Hot Water Beach)
2) Na polwyspie pozniej juz Hot Water Beach (low tide only) i Cathedral Cove
3) Samo Coromandel Town jest spoko ale warto sie dalej zapuscic na Fletcher Bay jak czasu starczy ....

Z Auckland do Tongariro masz jakies 4-5h jazdy - jesli chcesz zrobic Tongariro Alpine Crossing to w sumie potrzebujesz dwa dni na to.
W Rotorua jest tez pelno atrakcji jeden dzien bedzie malo :)
Do Hobbitonu zamow sobie bilet wczesniej online bo jak przyjedziesz na miejsce mozesz czekac troche na wolne okienko.
Góra
 Profil Relacje PM off
semizkum lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 14 Wrz 2019 10:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4489
złoty
zrobiłem b. podobną trasę 3 lata temu, wyszedł nam cały tydzień, bez zwiedzania Auckland, które sobie podarowaliśmy, między Coromadelem a Rotoruą byliśmy także nad oceanem koło Taurangi, a tak trasa się praktycznie pokrywała, Rotorua min 2 noce, polecam jakiś hotel z ciepłym basenem, wieczorem super sprawa
Góra
 Profil Relacje PM off
semizkum lubi ten post.
semizkum uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 14 Wrz 2019 10:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sty 2013
Posty: 1407
Loty: 167
Kilometry: 304 855
złoty
Z plaż na Coromandel, polecam okolice Kuaotunu. Łatwy dojazd i parkowanie, przyjemny piasek. Przy wietrze szansa na poskakanie przez fale.
W okolicy Rotorua - las sekwojowy Redwood Forests.
W Hamilton - ogrody. Ciekawe ekspozycje, wstęp darmowy. W godzinę można obejść.
http://hamiltongardens.co.nz/collections/

Hostele ogólnie w porządku. Najwięcej zastrzeżeń: Kiwi Airport Backpackers (obskurna kuchnia). Najprzyjemniej: Anchor Lodge Motel/Backpackers w Coromandel.

Uwaga: droga nr 2 za Taurangą jest płatna:
http://goo.gl/maps/1fG2tyDiLjC2Csy18

Załączniki:
P1018097n.jpg
P1018097n.jpg [ 584.25 KiB | Obejrzany 1406 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
semizkum lubi ten post.
semizkum uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group