Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 284 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 15 Lip 2013 23:02 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3920
platynowy
Też mam status Burgundy i ponad 10.000 mil. Ostatnio chciałem kupić koledze lot z DOH do MCT za moje punkty, ucieszony i z nadzieją że taxy będą pewnie śmiesznie niskie (taryfy QR zazwyczaj składają się z wysokiej podstawy taryfy i groszowych taxów) przystąpiłem do dzieła.

Chcąc zabukować bilet, system zawołał ponad 400zł dopłaty!! Mimo że normalna cena na tej krótkiej trasie to niewiele więcej. Zawstydzili sumą dopłat nawet "mistrza" Lufthansę...
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off
waldek99 uważa post za pomocny.
 
      
Lato w Kampanii za 1298 PLN. Loty do Neapolu z Gdańska + 7 noclegów blisko plaży Lato w Kampanii za 1298 PLN. Loty do Neapolu z Gdańska + 7 noclegów blisko plaży
Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast
#2 PostWysłany: 11 Wrz 2013 19:09 

Rejestracja: 26 Sty 2013
Posty: 418
Loty: 258
Kilometry: 316 503
niebieski
Od 4.11 zmieniają się zasady programu Qatar Privilege Club, szczegóły na stronie internetowej przewoźnika. Poza tym w tym roku linie wchodzą do sojuszu oneworld.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 15 Lis 2013 13:07 

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 809
Zbanowany
Powiem szczerze że nie do końca ogarniam programy milowe i tak:
- Mam około 15000 mil w TopBonusie AirBerlin
- Lecę w styczniu do Bangkoku z promo Qataru

Bardziej opłaca się nabijanie mil za BKK do topbonus czy też zbieranie ich oddzielnie w programie Qatar? Da się to potem jakoś "przetransferować" na jedno konto milowe skoro obie linie są w OneWorld?
_________________
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 15 Lis 2013 13:28 

Rejestracja: 06 Gru 2011
Posty: 322
Loty: 57
Kilometry: 112 912
niebieski
To zalezy od klasy, w jakiej lecisz. Zobacz, ile dostaniesz w QR za to, a ile w AB i wtedy porownaj. Transfery sa mozliwe, ale czesto nieoplacalne. Zbieraj tam, gdzie chcesz wykorzystac mile. Ogolnie najlepszym programem w OW jest chyba Avois BA, bylo mowione, ze mozna zamienic mile na loty krajowe w Azji/Am Poludniowej praktycznie bez doplat. Aczkolwiek AB ma swoje zalety jezeli chodzi o loty po Europie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 15 Lis 2013 13:41 

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 809
Zbanowany
panrobo napisał(a):
To zalezy od klasy, w jakiej lecisz. Zobacz, ile dostaniesz w QR za to, a ile w AB i wtedy porownaj. Transfery sa mozliwe, ale czesto nieoplacalne. Zbieraj tam, gdzie chcesz wykorzystac mile. Ogolnie najlepszym programem w OW jest chyba Avois BA, bylo mowione, ze mozna zamienic mile na loty krajowe w Azji/Am Poludniowej praktycznie bez doplat. Aczkolwiek AB ma swoje zalety jezeli chodzi o loty po Europie.

Uzbierałem już te 15000 w AB - więc pewnie nie będę kontynuował tam. Chyba że znane są przeliczniki jak bym chciał to przenieść do Avois?

W Qatarze tych mil jak na lekarstwo bym dostał : O /2,862 / 60

Nie wiem ile by zliczyli w TopBonusie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 15 Lis 2013 14:56 

Rejestracja: 06 Gru 2011
Posty: 322
Loty: 57
Kilometry: 112 912
niebieski
Niestety, w żadnym innym programie OW za klasy Q lub O nie dostaniesz więcej niż 25% distance miles (w topbonus też). Transfer z topbonus jest chyba w ogole nie mozliwy, a jezeli by byl, to na pewno po bardzo slabym przeliczniku. Ja bym zaczal zbierac mimo wszystko Avois w BA tym lotem, chyba nic lepszego nie wymyslisz. Avois sie zbiera bardzo trudno, wiec kazdy grosz na wage zlota :)

Moze ktos ma lepsze propozycje?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 17 Gru 2013 15:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2013
Posty: 2202
Loty: 807
Kilometry: 1 954 890
srebrny
Zbliża się koniec roku.
Mam taki status:
Qmiles : 11,270
5,510 Qmiles expiring on
31 December 2017

Już Qatarem nie polecę w tym roku. Co można z tym zrobić ;)?
_________________
Relacje: weekend w Australii i na Alasce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 17 Gru 2013 17:06 

Rejestracja: 06 Gru 2011
Posty: 322
Loty: 57
Kilometry: 112 912
niebieski
Moze polecisz w ciagu nastepnych 4 lat.. Jak chcesz je wydac na maxa, to wejdz na konto i moze uda ci się kuipić breloczek z logo Qatar :)

Mozesz sprobowac tez przetransferowac do innego programu oneworld, ale raczej to nie będzie mozliwe lub opłacalne.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 12 Wrz 2014 20:20 

Rejestracja: 22 Sie 2014
Posty: 35
Tez mam Qmiles do 2017 ale będę latał Qatar w 2015 do Bangkoku czy wtedy przedłusza mi daty? czy ten daty już zostane taki sam??

Czy ktoś ma jakiś strony czy informacja co mogę kupić za 6000 Qmiles w lotnisko albo inne miejsce?

Oraz czy mogę zrobić rezerwacja gotówka + qmiles? żeby obniżesz ceny biletu??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 30 Lip 2015 20:01 

Rejestracja: 27 Lip 2010
Posty: 232
niebieski
Macie jakiś pomysł jak wykorzystać 20tyś qmiles do końca roku? Połowa wygaśnie w grudniu.. W tym roku QA już nie będę leciał.
Góra
 Profil Relacje PM off
04patryk12 lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 30 Lip 2015 20:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 787
Loty: 188
Kilometry: 227 790
niebieski
@yanas pomyśl, gdzie będziesz leciał. Możesz też zabookować lot u partnera OneWorld, ja np. wydałem 15000 mil na lot Cathay Pacific z TPE do HKG (+ 82zł. podatków), a normalnie kosztował na stronie CX nieco ponad 900 zł.!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 31 Lip 2015 15:19 

Rejestracja: 27 Lip 2010
Posty: 232
niebieski
Właśnie w tym roku prawdopodobnie poza Europę już się nie będę ruszał, dopiero wróciłem z PNG. Zastanawiam się nad skombinowaniem czegoś w Europie, widzę,że za 20tyś mil mogę polecieć z Warszawy do Helsinek i wrócić np. do Krakowa. Tylko nie wiem ile wynoszą dodatkowe opłaty..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 02 Lis 2015 16:08 

Rejestracja: 26 Lip 2011
Posty: 225
Loty: 77
Kilometry: 325 362
niebieski
czy ktos z was ma doswiadczenie z milami qataru za niewykorzystany odcinek? podroz do australii w jedna strone na bilecie return. nie znalazlem w warunkach programu qataru.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 13 Sty 2016 20:57 

Rejestracja: 08 Mar 2012
Posty: 640
Loty: 12
Kilometry: 62 544
niebieski
Zarejestrowałem się w programie Qatar Privilege Club, ale nie dostałem żadnego maila z membership number itd. Też tak mieliście? Teraz nie mam jak się zalogować, żeby dodać ofertę do swojego konta...
_________________
Mój blog podróżniczy: http://www.seetheworld.pl --> na nim m.in. Wietnam, Seszele, Malezja, Singapur, Hongkong, Tajlandia i inne.

Zapraszam również na profil facebookowy: https://www.facebook.com/seetheworld89/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 14 Sty 2016 00:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2013
Posty: 2202
Loty: 807
Kilometry: 1 954 890
srebrny
Sprawdziłeś spam?
_________________
Relacje: weekend w Australii i na Alasce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 14 Sty 2016 08:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Maj 2012
Posty: 422
niebieski
mam takie pytanie, czy mozna np na swoje konto w tym klubie potem zglosic o przyznanie punktu z kolegi biletu?

W sensie kolega lecial, ale nie potrzebuje tych punktow i chcemy je wbic na swoje konto, on nam daje wszytskie datel ktore chcemy itp. czy to nie przejdzie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 14 Sty 2016 08:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lut 2013
Posty: 1649
niebieski
Nie wydaje mi się, żeby było to możliwe, ale pewny nie jestem.

Już z członkiem rodziny jest trochę zachodu (http://www.qatarairways.com/PrivilegeClub/family_programme.page)
Cytuj:
To nominate a family member, log into your membership account, select "My Profile" from your dashboard menu and "My Family" from the left navigation menu. Click the "Add a Family Member" button on the page to nominate your family member. You will be required to attach supporting documents to support your relationship with your nominated member. Alternatively, you can visit any Qatar Airways ticketing office to submit the form and documents.
Góra
 Profil Relacje PM off
fortuna lubi ten post.
 
      
#18 PostWysłany: 15 Sty 2016 05:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Maj 2012
Posty: 422
niebieski
tez mi sie tak wydaje, jakby to bylo takie latwe to janusze na lotniskach by przetrzepywali kosze i wyciagali boarding passy ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
 
      
#19 PostWysłany: 01 Lut 2016 19:40 

Rejestracja: 21 Wrz 2011
Posty: 7
Wszyscy posiadacze kart Silver i w górę mogą postarać się o miejsce w klasie economy na górnym pokładzie w samolotach Dreamliner.
Dużo spokojniej, a mi udało się trafić miejsce przy wyjściu awaryjnym. Baaaardzo dużo miejsca na nogi!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 01 Lut 2016 20:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Mar 2013
Posty: 304
niebieski
@antonio44 Chyba na pokładzie A380 ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Złoty lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 284 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group