Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Zasady wątku: zasady-watkow-lecimy-do,34,98828

Widząc że chodzi o błąd NIGDY nie dzwonimy do linii lotniczej/pośrednika. Nie dzwonimy, nie mailujemy, nie chatujemy - słowem nie kontaktujemy się w żaden sposób. Wasz kontakt sprawi że ktoś z pracowników zainteresuje się podejrzanie niską ceną widniejącą na rezerwacji i przyśpieszy naprawienie błędu. Nawet jeśli Wam już udało się kupić bilet - inni też chcą skorzystać z okazji!

Kontakt z linią lotniczą będzie skutkować stałym banem


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 500 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 25  Następna
Autor Wiadomość
#181 PostWysłany: 29 Mar 2017 13:40 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3531
srebrny
wydaje mi sie ze na okienku bylo napisane 'cards only', ale gosc przede mna wyszedl do bankomatu/kantoru, wrocil i placil gotowka (w usd)... wiec mozna.
Góra
 Profil Relacje PM off
walerek uważa post za pomocny.
 
      
Przygoda w Afryce: Nairobi, Mombasa, Zanzibar i Dar es Salaam w jednej podróży z Warszawy za 3029 PLN Przygoda w Afryce: Nairobi, Mombasa, Zanzibar i Dar es Salaam w jednej podróży z Warszawy za 3029 PLN
Urlop w Playa del Carmen za 3720 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) i 7 nocy ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Playa del Carmen za 3720 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) i 7 nocy ze śniadaniami w 4* hotelu
#182 PostWysłany: 29 Mar 2017 14:10 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 3062
złoty
@‌ibartek‌, czy masz jakieś rozeznanie w wypożyczalniach samochodów?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#183 PostWysłany: 29 Mar 2017 15:04 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3531
srebrny
@‌jasiub‌ niestety nie, ale proponuje, napisz pw do @‌marcinsss‌, ktory korzystal i ma namiary na dobry deal
Góra
 Profil Relacje PM off
jasiub uważa post za pomocny.
 
      
#184 PostWysłany: 29 Mar 2017 20:07 

Rejestracja: 04 Lut 2017
Posty: 8
@‌ibartek‌ w jakim hotelu spaliście w Paje?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#185 PostWysłany: 29 Mar 2017 20:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4521
złoty
i jeszcze, czy była gdzieś dobra rafa do nurkowania, snurkowania ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#186 PostWysłany: 29 Mar 2017 20:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sty 2013
Posty: 631
Czy alkohol jest bardzo drogi? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#187 PostWysłany: 29 Mar 2017 21:47 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3531
srebrny
1. Paradise Villas
2. wydaje mi sie ze na rafe trzeba osobno podplynac, np na Mnembe, bo plaze na Nungwi/Paje to tylko piach i plywy (to nie Egipt :-))
3. alkohol relatywnie drogi i nie wszedzie dostepny (muzulmanie), standardowa cena w knajpie za piwo 5000 (10zl), drink 10000 (20zl), w sklepie piwo ponoc 3000, nie sprawdzalem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#188 PostWysłany: 29 Mar 2017 21:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 975
niebieski
2. jeżeli przez trzy lata rafa nie wymarła to w Jambiani/Paje można wynająć dhow i popłynąć na rafę. Nie jest taka wow jak przy Mnembie ale przyjemna. W Nungwi faktycznie nie ma.
3. Alkohol w sklepach był relatywnie drogi (relatywnie do cen zanzibarskich). Ceny podobna do polskich cen.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#189 PostWysłany: 30 Mar 2017 03:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Meduzy napisał(a):
Czy alkohol jest bardzo drogi? :)

W Stone Town, w mniej exkluzywnych barach placilem w lipcu 2016: 3,500 - 4,000.00 TSh za browarka. ;)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#190 PostWysłany: 30 Mar 2017 11:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Wrz 2012
Posty: 276
Loty: 162
Kilometry: 413 398
niebieski
dla tych co mają trochę mil to polecać poszperać. Często sa promo np za 15 tysi mil RT do LUX Lotem a dopłata to tylko 70zł RT. Dla ryzykantów są też promo 2 tygodnie przed wylotem nawet za 7 tysi mil juz można RT do Lux polecieć :)
_________________
"Każda podróż zaczyna się od pierwszego kroku"

Image

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#191 PostWysłany: 30 Mar 2017 11:34 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8912
Loty: 997
Kilometry: 958 572
platynowy
FlySmart było za 15 tys. mil RT - teraz jest za 20 tys., co i tak przy wyjątkowo niskich dopłatach jest niezłą opcją.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#192 PostWysłany: 30 Mar 2017 12:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Wrz 2012
Posty: 276
Loty: 162
Kilometry: 413 398
niebieski
nie tylko flysmart jest. Do wczoraj było promo za 15K mil do Lux, ale myśle, że w kwietniu znowu je uruchomią.
_________________
"Każda podróż zaczyna się od pierwszego kroku"

Image

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#193 PostWysłany: 30 Mar 2017 13:43 

Rejestracja: 28 Gru 2011
Posty: 135
Loty: 135
Kilometry: 254 214
kostek966 napisał(a):
i jeszcze, czy była gdzieś dobra rafa do nurkowania, snurkowania ?


tak jak napisał @ibartek to nie Egipt , rafał raczej słaba , generelanie szara tylko takie ogromne ”gąbki” są kolorowe i troche rybek kolorowych

My snurkowaliśmy na atolu Mnemba i było eskstra , za 3,5 godzinny rejs z 1 godzinnym snurkowaniem zapłaciliśmy po 15 $ od osoby po negocjacjach – wypływaliśmy z Matemwe
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#194 PostWysłany: 31 Mar 2017 12:20 
Moderator forum

Rejestracja: 08 Lis 2011
Posty: 988
Loty: 124
Kilometry: 370 562
ibartek napisał(a):
@‌jasiub‌ niestety nie, ale proponuje, napisz pw do @‌marcinsss‌, ktory korzystal i ma namiary na dobry deal


Ponieważ czuję się wywołany do tablicy (mimo tego, że PW nie dotarło ;) ), to wrzucę kilka słów. Z recyclingu, tzn. wycięte z PW do innego użytkownika.

Cytuj:
Nie wiem, na ile jedziesz i czy się nastawiasz na leżenie czy na zwiedzanie i w jakich proporcjach, ale sugeruję, że jak zwiedzać, to kilka dni z rzędu i wziąć własne auto.
Taxi i inny transport dedykowany jest raczej drogi i do tego jesteś uzależniony od punktualności/dostępności. Miejscowy transport publiczny jest skomplikowany i zatłoczony, ale za to bardzo tani.
Wynajem auta - $30 za dobę, paliwo ok $1 za litr. My mieliśmy starą, ale jarą RAV4.
Drogi poza stolicą prawie puste. Auto Ci dostarczą na lotnisko lub do hotelu i tak samo odbiorą. My wzięliśmy auto na 3 dni i było to zwiedzanie północy oraz transfer z północy na południe ze zwiedzaniem po drodze. Wyszło taniej, niż same transfery port - hotel na północy - hotel na południu.


Cytuj:
Ja sobie co prawda przed wyjazdem wyrobiłem Międzynarodowe prawo Jazdy, ale nikt go nie chciał oglądać. Potrzebujesz zwykłego prawa jazdy kat. B oraz zezwolenia na jeżdżenie po Zanzibarze, które kosztuje $10 i wyrobi Ci to firma wynajmująca auto. :)
Ja auto wynająłem przez WhatsUp. :) Wysłałem zdjęcie prawa jazdy a auto i pozwolenie czekało na mnie w porcie, jak przypłynęliśmy. I wtedy też dopiero płaciłem, po obejrzeniu auta.
Na Zanzibarze policja drogowa sprawdzała nas chyba z 5-6 razy. Zawsze chcieli tylko to pozwolenie, raz również polskie prawo jazdy. Dużo uśmiechania się, "Hakuna matata" i jedziemy dalej.
Gość z wypożyczalni mówił, że jak policja będzie robić problem, to broń Boże nic im nie płacić, tylko zadzwonić do niego i dać telefon policjantowi. :)


Cytuj:
Wynajmujesz auto? Mogę polecić firmę...
A jak będziesz jechał na północ, to uwzględnij, że jest odcinek kilku kilometrów drogi, po którym średnia prędkość wynosi ok 10 km/h. A poza tym drogi na Zanzi są OK.
Trochę świeżych informacji możesz znaleźć u mnie na FB (publicznie dostępne)
https://www.facebook.com/marcin.sternad


I jeszcze namiary na wypożyczalnię: http://www.zanzibarexpresscarhire.com/
Na stronie mają ceny od $25, ale "...akurat te auta nie są w tym terminie dostępne...". $30 to było nadal tanio, a auto było OK. Jest możliwość podstawienia auta na lotnisko, przystań promową, do hotelu. Tak samo z oddaniem auta. Można się z nimi również dogadać na jakiś transfer.
Kontakt i wszelkie formalności załatwione przez WhatsUp na numer: +255 777 413 287

Edit:
Również snurkowaliśmy na Mnembie, ceny nie pamiętam, ale rafa całkiem, całkiem.
_________________
Moje relacje:
<USA - Roadtrip z namiotem na dachu>; <Seszele Luksusowo? Budżetowo? Panie, a nie można obu? Można!>,
<Islandia - lodowe góry i maskonury.>, <Ej, ale będzie widać góry? - Kirgistan Kazachstan>
<Wuchta problemów - Hong Kong, Filipiny>
Góra
 Profil Relacje PM off
jasiub uważa post za pomocny.
 
      
#195 PostWysłany: 31 Mar 2017 13:06 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3531
srebrny
dojazd do hoteli przy plazy to najczesciej polna droga, lub gorzej - utwardzona kamieniami, wiec jesli brac auto, to tylko jakis SUV lub terenowka...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#196 PostWysłany: 31 Mar 2017 16:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 485
Loty: 158
Kilometry: 468 084
niebieski
A czy ktoś ma rozeznanie w sprawie wynajmu skuterów na Zanzibarze? Czy tylko samochód wchodzi w grę?
Przy skuterze to jest tak łatwo jak w Azji (czyli praktycznie na każdym rogu można wynająć skuter) czy może jakieś oficjalne wypożyczalnie są czy jak to wygląda? I jaki jest koszt wynajęcia skutera na dzień?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#197 PostWysłany: 31 Mar 2017 17:00 
Moderator forum

Rejestracja: 08 Lis 2011
Posty: 988
Loty: 124
Kilometry: 370 562
@‌poszwin‌ Nie widziałem skuterów na Zanzibarze. Ani jednego. Ale podobno są, np. tu:http://www.zanzibarmagic.com/zanzibar%20motorbike%20and%20vespa%20hire%20rentals.html masz jakieś informacje. Nie mam pojęcia na ile prawdziwe.

@‌ibartek‌ Większość (jak nie wszystkie) auta do wynajęcia na Zanzibarze to były terenówki. Albo przynajmniej "terenówki". RAV4 albo Suzuki Escudo (czyli po naszemu Vitara).
_________________
Moje relacje:
<USA - Roadtrip z namiotem na dachu>; <Seszele Luksusowo? Budżetowo? Panie, a nie można obu? Można!>,
<Islandia - lodowe góry i maskonury.>, <Ej, ale będzie widać góry? - Kirgistan Kazachstan>
<Wuchta problemów - Hong Kong, Filipiny>
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#198 PostWysłany: 01 Kwi 2017 11:22 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2011
Posty: 2605
Loty: 243
Kilometry: 297 179
Jak ktoś jeszcze nie ma dolotu do LUX to na meilenschnaeppchen jest nowa oferta za 15000 mil m&m w okresie podróży od 01.04 do 30.06 i z 77 zł dopłaty: Link
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#199 PostWysłany: 01 Kwi 2017 11:25 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8912
Loty: 997
Kilometry: 958 572
platynowy
A ja mam loty na początku lipca... :cry:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#200 PostWysłany: 01 Kwi 2017 20:25 

Rejestracja: 16 Gru 2010
Posty: 415
Loty: 144
Kilometry: 297 591
niebieski
Da się kupić za mile tylko w jedną stronę - LUX - WAW?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 500 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 25  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group