Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Zasady wątku: zasady-watkow-lecimy-do,34,98828

Widząc że chodzi o błąd NIGDY nie dzwonimy do linii lotniczej/pośrednika. Nie dzwonimy, nie mailujemy, nie chatujemy - słowem nie kontaktujemy się w żaden sposób. Wasz kontakt sprawi że ktoś z pracowników zainteresuje się podejrzanie niską ceną widniejącą na rezerwacji i przyśpieszy naprawienie błędu. Nawet jeśli Wam już udało się kupić bilet - inni też chcą skorzystać z okazji!

Kontakt z linią lotniczą będzie skutkować stałym banem


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 500 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25  Następna
Autor Wiadomość
#441 PostWysłany: 16 Paź 2017 13:56 

Rejestracja: 18 Sty 2015
Posty: 109
krasnal napisał(a):
Podobną informację podał przed kilkoma dniami niemiecki MSZ. Rzekomo na podstawie informacji ze strony ambasady tanzańskiej w Berlinie, choć ja do takowej nie dotarłem. Informację o obowiązkowym szczepieniu podchwyciły inne niemieckie portale.


Dla świetego spokoju zaszczepiliśmy sie :D Wylot Za 2 tygodnie, szczepionka ważna od 26.10
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na Malcie za 1549 PLN. Loty z Katowic + 4 noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop na Malcie za 1549 PLN. Loty z Katowic + 4 noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
Loty na Kubę w dobrej cenie: Hawana z dużym bagażem z Krakowa od 2471 PLN Loty na Kubę w dobrej cenie: Hawana z dużym bagażem z Krakowa od 2471 PLN
#442 PostWysłany: 16 Paź 2017 14:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
krasnal napisał(a):
Podobną informację podał przed kilkoma dniami niemiecki MSZ. Rzekomo na podstawie informacji ze strony ambasady tanzańskiej w Berlinie, choć ja do takowej nie dotarłem. Informację o obowiązkowym szczepieniu podchwyciły inne niemieckie portale.


Niestety zrodla niemieckie podaja bledne informacje, jak na razie nie ma zadnych konkretnych informacji ze strony wladz tanzanskich i szczepionka p. zoltej febrze nie jest nadal obowiazkowa, jesli lecimy lecimy z Europy i pozostajemy tranzytem krocej niz 12h na lotniskach w krajach zagrozenia:

http://www.opengov.go.tz/files/publicat ... 166073.pdf

Proponuje wydrukowac i w razie pytan pokazac na lotnisku.

Pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#443 PostWysłany: 26 Paź 2017 12:39 

Rejestracja: 30 Sty 2014
Posty: 10
Czy jest ktoś kto chciałby się przyłączyć do 2-3 dniowego safari w Tanzanii (Tarangire, Lake Manyara, Ngorongoro) w terminie jakoś mdz 13.11 a 19.11???
Przylatujemy na Zanzibar ale chcemy pojechać do Tanzanii na 2-3 dni, szukamy kogoś do samochodu co by było taniej :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#444 PostWysłany: 26 Paź 2017 15:56 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
Polecam przewodnik wydawnictwa Bradt: "Zanzibar. Pemba. Mafia", wyd. 9

Ogrom informacji praktycznych i niepraktycznych. Szczerze mówiąc, to nie sądziłem, że tyle można napisać o bądź co bądź niewielkiej wyspie. Np. szerokie opisy poszczególnych gatunków zwierząt, które można spotkać w Jozani Forest, mapki nawet malutkich miejscowości, numeracje i trasy wszystkich dala-dala.

Przewodnik Pascala, "Kenia, Tanzania, Zanzibar" (chociaż dosyć szczegółowy w temacie Zanzibaru), a tym bardziej przewodnik Lonely Planet, "Tanzania", do pięt nie dorastają przewodnikowi Bradt. Nawet biorąc pod uwagę, że opisują większy obszar.
Góra
 Profil Relacje PM off
ibartek lubi ten post.
 
      
#445 PostWysłany: 30 Paź 2017 11:54 

Rejestracja: 08 Kwi 2017
Posty: 8
My lecimy za 4 dni : luksemburg, mediolan, noc w Omanie, zanzibar I ladujemy w Monachium , na jedna noc. Całość za dwa bilety 360€ :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#446 PostWysłany: 30 Paź 2017 13:58 

Rejestracja: 30 Maj 2012
Posty: 201
niebieski
@Bravetolive , Nie do konca zrozumialem jakie pytanie lub porade chciales zawrzec w Twoim wpisie... Jesli pytasz czy podana kwota to wszystkie koszty do poniesienia, ktorymi bedzie mozna pochwalic sie (jak na forum;) po powrocie - to uprzedze Cie od razu bys mial po 50 USD od osoby na wize po wyladowaniu na Zanzibarze. Nie ma znaczenia czy na dzien;) Reszte dodatkowych kosztow (policzalnych oraz tych mierzonych organizmem) jakby zasygnalizowales w poscie, choc nadal nie wiem o co pytasz lub radzisz, wiec w czym moglbysmy pomóc ... No i- zapomnialbym - przyjemnej podrozy! My po pierwszej dobie jakos odbudowalismy sie, ale bylo warto. Pogubilem sie chyba tylko w rozroznianiu "pierwsza" od " jedna".


Tym ktorym logika przewyzsza panike, a szacunek i ciekawosc dla swiata przewyzsza pojemnosc karty w aparacie- polecam wynajecie na parodniowy pobyt auta i niepoprzestanie na ogrodzonych resortach. ONI nie gryza, co jest nie do pojecia dla wielu urwanych ze starego kontynentu Panow Turystow - tez sa ludzmi; Za wyjatkiem czesci natretnych Ma$ajow (i p$$$eudomasajow) oraz skutecznie zastepujacych komary beachboy$$$$ow - wielu Zanzibarczykow to wspaniali ludzie. Im blizej drogich hoteli tym bardziej cierpisz jak bankomat bez pradu, im dalej tym bardziej cieszysz sie Afryką - o ile masz leb na karku i myslisz zamiast sie bac jak nas w Europie nauczono. Zdrowy instynkt i obserwacja to narzedzia sluzace nie tylko wzbudzaniu strachu. Piekna wyspa, goraco polecam dla ciekawych zycia, choc nie dla kazdego. Na nieskrepowany wypoczynek to jednak gdzie indziej. Ale z otwartą glową i bez materialistycznych przezwyczajen - moze byc radocha! Dla oczu, dla wechu, dla stop, dla podniebienia. Z refleksjami tylko gorzej. Za to wbrew plotkom - refluksje nie dręczą. Podobnie jak dzikie lwy, weze etc ;););) Moze byc radocha.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#447 PostWysłany: 03 Lis 2017 18:53 

Rejestracja: 01 Lut 2013
Posty: 11
Czy jest ktos chetny na safari z Zanzibaru/Dar es Salaam do parku Mikumi w dniu 7.listopada 2017 roku? Kosztowo bardzo fajnie to wychodzi bo czesc ogarniamy na wlasna reke (wszystko dopiete) ale jedna para co miala z nami jechac sie wykruszyla wiec zostalismy tylko w dwie osoby ;-) Start wieczorem z Zanzibaru w dniu 5.listopada (lub dnia nastepnego z rana w Dar es Salaam), w dniu 7 listopada calodniowe safari (10h od rana do wieczora), powrot do Dar es Salaam w dniu 8 listopada i 9 listopada z rana powrot na Zanzibar! :-)
Gdyby ktos byl chetny to smialo niech sie odzywa bo ogarnelismy to o wiele taniej niz miejscowi oferuja a najwiekszy koszt to jeep na samym safari, ktory mozna podzielic na max 6 osob.
Sorki za brak polskich znakow ale pisze z telefonu z lotniska w Mediolanie :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#448 PostWysłany: 13 Lis 2017 20:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sty 2013
Posty: 631
Szkoda, że nie powstała lista z datami lotów.

Czy może ktoś jest chętny na 4dniowe safari w terminie 4-7.12?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#449 PostWysłany: 14 Lis 2017 01:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Moze piszecie prosze jakie koszty do podzialu i gdzie dokladnie to 4-dniowe safari, to bedzie Wam latwiej znalezc chetnych. ;)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#450 PostWysłany: 14 Lis 2017 16:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sty 2013
Posty: 631
Tarangire, Serengeti i Ngorongoro.
Chcemy się zamknąć w 700usd za osobę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#451 PostWysłany: 20 Lis 2017 17:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lut 2014
Posty: 1156
Loty: 42
Kilometry: 72 437
srebrny
Czy ktokolwiek z Was musiał płacić podatek wylotowy? (48usd/pax). Teoretycznie powinien być wliczony w cenę biletu, ale nie wszystkie linie to robią. W sumie potwierdzenie chociaż jednej osoby lecącej Omanairem mi wystarczy :)

Sent from my SM-N920C using Tapatalk
_________________
Był taki Chińczyk na takim chińskim lotnisku. I ten Chińczyk miał bilet. I go zmieniał, a potem zwrócił. Potwierdzam, byłem tym Chińczykiem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#452 PostWysłany: 20 Lis 2017 18:08 

Rejestracja: 22 Wrz 2011
Posty: 24
nie musieliśmy płacić żadnego podatku - informacja z 14.11 ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
apadlo uważa post za pomocny.
 
      
#453 PostWysłany: 20 Lis 2017 18:11 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8913
Loty: 997
Kilometry: 958 572
platynowy
Leciałem Omanair i nic nie płaciłem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#454 PostWysłany: 20 Lis 2017 18:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 767
Loty: 220
Kilometry: 442 694
niebieski
podatek jest wliczony w cene biletu (omanair)
_________________
Image
Relacja z Malawi
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#455 PostWysłany: 20 Lis 2017 21:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2010
Posty: 483
niebieski
Czy ktoś nie wykorzystał biletów i dowiadywał się może ile podatków jest do odzyskania z ceny biletu?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#456 PostWysłany: 21 Lis 2017 20:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 4010
Loty: 457
Kilometry: 671 186
platynowy
Mój lot powrotny z Zanzibaru jest o godzinie 6:00
W związku z tym, że na lotnisku pewnie warto być te 1,5 godziny wcześniej wychodzi 4:30
Czyli wyjechać ze Stone Town trzeba jeszcze te pół godziny wcześniej, więc wstać ok. 3:30

Czy ktoś nocował na lotnisku ?
Zastanawiałem się nad tym, żeby pojawić się ok. 23-ciej i kimnąć ale już w strefie airside.

Jest także całodobowy salonik (a drugi czynny od 3:00), w którym można spędzić czas - zjeść coś i wypić.

Czy ktoś ćwiczył coś takiego ?
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#457 PostWysłany: 22 Lis 2017 13:32 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8913
Loty: 997
Kilometry: 958 572
platynowy
Ja byłem na lotnisku trochę po 4-ej i miałem stresa, bo kolejka była bardzo długa, żeby w ogóle wejść na lotnisko (kontrola bagaży) i posuwała się pole-pole.

Może weź nocleg bliżej lotniska? Ja spałem przed wylotem tutaj:

zanzibar,494,4618?start=56

Bardzo fajne miejsce, odwożą bezpłatnie na lotnisku i zajmuje to 5 minut.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#458 PostWysłany: 22 Lis 2017 14:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 285
Loty: 147
Kilometry: 219 847
niebieski
@Sudoku też mam nocleg w tym miejscu.
O której radzisz, żeby wyjechać stamtąd na lot o 6:00?
Podwózka za jakiś symboliczny napiwek czy serio za free?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#459 PostWysłany: 22 Lis 2017 14:23 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8913
Loty: 997
Kilometry: 958 572
platynowy
Zupełnie bezpłatnie.

Ja jechałem o 4-ej.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
maciek89 uważa post za pomocny.
 
      
#460 PostWysłany: 22 Lis 2017 14:54 

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 798
niebieski
Tomo14 napisał(a):
Mój lot powrotny z Zanzibaru jest o godzinie 6:00
W związku z tym, że na lotnisku pewnie warto być te 1,5 godziny wcześniej wychodzi 4:30
Czyli wyjechać ze Stone Town trzeba jeszcze te pół godziny wcześniej, więc wstać ok. 3:30

Czy ktoś nocował na lotnisku ?
Zastanawiałem się nad tym, żeby pojawić się ok. 23-ciej i kimnąć ale już w strefie airside.

Jest także całodobowy salonik (a drugi czynny od 3:00), w którym można spędzić czas - zjeść coś i wypić.

Czy ktoś ćwiczył coś takiego ?


Spaliśmy za frajer w knajpie przy lotnisku na super sofkach, sporo backpackersów tak robi;) Jedno z zostanich dalla dalla za 1 USD ze Stone Town między 20 a 21.

Pzdr, Art.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 500 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group