Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Zasady wątku: zasady-watkow-lecimy-do,34,98828

Widząc że chodzi o błąd NIGDY nie dzwonimy do linii lotniczej/pośrednika. Nie dzwonimy, nie mailujemy, nie chatujemy - słowem nie kontaktujemy się w żaden sposób. Wasz kontakt sprawi że ktoś z pracowników zainteresuje się podejrzanie niską ceną widniejącą na rezerwacji i przyśpieszy naprawienie błędu. Nawet jeśli Wam już udało się kupić bilet - inni też chcą skorzystać z okazji!

Kontakt z linią lotniczą będzie skutkować stałym banem


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 500 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 25  Następna
Autor Wiadomość
#281 PostWysłany: 11 Cze 2017 12:32 

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 1963
platynowy
Weź od nich papier na to, że nie mogą cię odprawić na cały lot.jak nie zdążysz w MXP to będziesz miał jakiś podkład do zmiany lotów.
Góra
 Profil Relacje PM off
sp8hmz uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#282 PostWysłany: 11 Cze 2017 12:42 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7921
HON fly4free
sp8hmz napisał(a):
Walczyłem 2 godziny, łącznie obsługiwało mnie 7 osób, w tym dwóch kierowników. Pracownicy chcieli zrobić check-in na całą trasę, ale kierownicy zabronili, bo 'system' i koniec. Po przedstawieniu wszystkich możliwych argumentów (informacji na stronie Sułtanatu, informacji ze strony lotniska, itp.) rozłożono ręce - bo 'system' nie pozwala. Wziąłem check-in do MXP i zaryzykuję, dam znać.


A odprawa on-line na stronie Oman nie działa żeby się odprawić?
Góra
 Profil Relacje PM off
nick uważa post za pomocny.
 
      
#283 PostWysłany: 11 Cze 2017 14:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Maj 2014
Posty: 247
Loty: 117
Kilometry: 202 043
Może i działa, ale i tak mam bagaż rejestrowany, więc będę musiał pojść oddać walizkę.
@‌walerek‌, na to nie wpadłem, spróbuję załatwić. Skoro oficjalnie mówią, że nie mogą zrobić check-inu, to nie powinni robić problemów z przelaniem tego na papier. Dobre!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#284 PostWysłany: 11 Cze 2017 15:08 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7921
HON fly4free
Ja bym się odprawił online (jeśli się da) i pokazał im BP na kolejne loty i na tej podstawie domagał się nadania bagażu na całą trasę ; szczerze mówiąc to opcji z odbieraniem i nadawaniem bagażu w MXP bez odprayw na kolejne odcinki bym przy 1,5 h nie ryzykował....
Góra
 Profil Relacje PM off
sp8hmz uważa post za pomocny.
 
      
#285 PostWysłany: 11 Cze 2017 15:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Maj 2014
Posty: 247
Loty: 117
Kilometry: 202 043
Próbowałem przez stronę Oman Air, ale niestety: "We have found your reservation, but your reservation could not be checked in with us. Please see a check-in agent at the airport."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#286 PostWysłany: 11 Cze 2017 15:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2014
Posty: 1999
srebrny
@‌sp8hmz‌ Daj znać po wszystkim czy udało się w MXP.
_________________
https://kamo375.fly4free.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#287 PostWysłany: 11 Cze 2017 17:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Maj 2014
Posty: 247
Loty: 117
Kilometry: 202 043
Dobre wieści: z wersji desktopowej strony Oman Air udało się zrobić check-ina! Wydrukowałem nawet karty pokładowe w biurze Luxaira obok kas.
Z racji tego, że mieliśmy już zrobioną odprawę tylko do MXP, to bagaż też nadany był tylko do Mediolanu. Po raz piąty stanąłem w kolejce do check-inów no i tym razem była już inna zmiana pracowników. Przeprosili za poprzednich i ogarnęli zamianę tagów bagażowych, także bagaże odbieramy dopiero w ZNZ. Wygląda na to, że po całym dniu nerwów wszystko skończyło się szczęśliwie ;)

Bardzo, ale to bardzo dziękuję za pomoc wszystkim, którzy udzielili wartościowych rad co robić. Po raz kolejny widać, że F4F jest jedną wielką rodziną :D
Góra
 Profil Relacje PM off
10 ludzi lubi ten post.
 
      
#288 PostWysłany: 11 Cze 2017 21:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
Rok temu mialem troche zblizona sytuacje, gdzie agenci check-in Thai na Koh Samui nie chcieli nas wpuscic na lot do PEK z przesiadka w BKK twierdzac, ze musimy miec wize.
Dopiero w BKK agenci mieli wystarczajaca wiedze na temat programu TWV.

W kazdym razie, udanej wyprawy!
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#289 PostWysłany: 12 Cze 2017 21:26 

Rejestracja: 06 Lut 2017
Posty: 53
Loty: 10
Kilometry: 28 626
Z Brukseli do LUX tylko Flibco czy jest jakaś inna alternatywa ?
Mogę nadać bagaż już w LUX i odebrać na Zanzi? Chyba nie bardzo.
Powiedzcie (ci którzy już byli ) - jak 1.5-2h międzyczasy na lotiskach, spokojnie można się wyrobić czy z językiem na brodzie ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#290 PostWysłany: 12 Cze 2017 21:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2013
Posty: 416
Loty: 501
Kilometry: 583 172
niebieski
Ja jako alternatywę proponuję Ryanair przez Londyn. Nam wyszło tanio to połączenie ~128PLN.
Bagaż nadajesz w LUX i odbierasz w Zanzi.
Międzyczasy na lotniskach są spoko, jeszcze zdążysz zakupy na bezcłówce porobić - szczerze polecam, w szczególności alko ;)
_________________
http://www.citybreak.me
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#291 PostWysłany: 13 Cze 2017 10:52 

Rejestracja: 06 Lut 2017
Posty: 53
Loty: 10
Kilometry: 28 626
virtus - kupiłem wcześniej z Brukseli, też dobra cena

Alko to raczej w Monachium ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#292 PostWysłany: 13 Cze 2017 14:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Cze 2013
Posty: 1560
HON fly4free
Coś się dzieje:
"There were problems retrieving the fare rules associated to your itinerary. Please call the airline."
Olać?

EDIT:
"The system has detected that your itinerary does not qualify for online changes."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#293 PostWysłany: 13 Cze 2017 14:36 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3528
srebrny
:!:

Załączniki:
keep.jpg
keep.jpg [ 36.16 KiB | Obejrzany 1273 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#294 PostWysłany: 17 Cze 2017 15:58 

Rejestracja: 23 Maj 2011
Posty: 20
Pytanie do osób które już zaliczyły tripa...u nas iteracja to LUX->MUC (2:15)->MCT(1:40)->ZNZ za 10 dni

Po problemach macq91 zastanawiam się jak to poprawnie ogarnąć:

1. Czy w LUX muszą nadać bagaż do ZNZ, czy może trzeba będzie go zabrać z taśmy w MUC i nadać ponownie?
2. Czy dostaniemy komplet kart pokładowych w LUX na całość, czy tylko na pierwszy lot?
... w którymś poprzednim poście ktoś pisał, że na odcinek do MCT dostał w MUC/MXP dopiero karty.
3. Jeśli karty na raty to gdzie się je dostane: na bramce przy przylocie w MUC, czy tej wylotowej to MCT ? ... zakładam, że przylotowej, bo inaczej chyba nie przejdziemy do strefy wylotowej non-Schengen w MUC...
4. Czy komuś się udało na to cudo odprawić on-line i wydrukować komplet kart pokładowych ? Widziałem posta od sp8hmz, ale on to zrobił chyba w kiosku na lotnisku

J
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#295 PostWysłany: 17 Cze 2017 16:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Mar 2015
Posty: 1193
niebieski
Niczego nie muszą ale jeśli podróż jest na jednym bilecie to przeważnie drukują karty pokładowe i nadają bagaż na cały odcinek podróży. Jeśli z jakichś względów nie będą mogli nadać bagażu to musisz wyjść ze strefy tranzytowej, przejść kontrolę paszportową, odebrać bagaż, wyjść z lotniska, pójść do check-in liniami którymi lecisz, zdać go, przejść security i udać się pod Gate. Zdarzyło mi się także, że bagaż nadali mi na całą trasę a musiałem wydrukować karty pokładowe na kolejnym lotnisku. Czasami można zrobić to w strefie tranzytowej a czasami trzeba z niej wyjść. Zależy od lotniska i linii lotniczej. Generalnie nie warto się przejmować. Oni wiedzą ile masz czasu i jeśli przesiadka jest krótka to stają na głowie, żebyś zdążył na kolejny lot i nie musiał przechodzić opisanej wyżej procedury.
_________________
If you reject the food, ignore the customs, fear the religion and avoid the people, you might better stay at home.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#296 PostWysłany: 17 Cze 2017 18:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Maj 2014
Posty: 247
Loty: 117
Kilometry: 202 043
Ja zrobiłem check-ina poprzez desktopową stronę Oman Air, miałem ze sobą laptopa. Wydrukowali mi nawet PDFy w centrum obsługi klienta Luxair.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#297 PostWysłany: 17 Cze 2017 19:21 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3528
srebrny
zrobcie self check in w LUX, karty na loty WY dostaniecie przy bramce

w koncu to tropikalny kierunek, po co targac rejestrowany..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#298 PostWysłany: 19 Cze 2017 12:52 

Rejestracja: 16 Gru 2010
Posty: 414
Loty: 144
Kilometry: 297 591
niebieski
Karty na raty. W LUX tylko na lot do Mediolanu. W Mediolanie trzeba podejść normalnie do okienka odprawy i tam dostajesz już karty pokładowe na 2 kolejne odcinki. Potem kolejny raz przychodzisz przez kontrolę bezpieczeństwa. Bagaż jest nadawany bezpośrednio do Zanzibaru. Na przesiadkę miałem tylko 1.5 godziny i nie było żadnego problemu, żeby się wyrobić. Wszystko na spokojnie.

Jeżeli masz kartę Priority Pass, to wszystkie formalności związane z tanzańską wizą załatwiane są przez obsługę saloniku.

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#299 PostWysłany: 19 Cze 2017 14:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2014
Posty: 1999
srebrny
Czyli będzie kolejne przydatne wykorzystanie PP :)
_________________
https://kamo375.fly4free.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#300 PostWysłany: 19 Cze 2017 14:42 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8899
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
Dokładnie. Na przylotach jest salonik oferujący Fast track na Immigration:

https://www.prioritypass.com/en/lounges ... 81f64a110e
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 500 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 25  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group