Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 47 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 28 Sie 2016 21:10 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Maj 2010
Posty: 1141
Loty: 188
Kilometry: 335 734
@Don_Bartoss Hehe, co mam ci powiedzieć?! Wyobraź sobie, że będąc w Astanie wróciłam do twojej relacji, bo właśnie kojarzyłam, że wybrałeś się podczas swojej podróży na Chimbulak. Początkowo miałyśmy powtórzyć wszystko krok po kroku za tobą. Ale jak zobaczyłyśmy te busy, to już nie chciało nam się wracać niżej do stacji kolejki. Zdecydowałyśmy, że pojedziemy busikiem, a potem na środkowej stacji wsiądziemy w kolejkę i pojedziemy na przełęcz. Pognałyśmy w kierunku kas, a tu żaden wagonik kolejki ani drgnie w kierunku przełęczy. Być może wynikało to z późnej pory, bo rzecz działa się ok. 18ej, sama nie wiem. Ale nawet bez przełęczy, uważam że jest tam pięknie. Byłam bardzo mile zaskoczona, no i pogoda tym razem nam dopisała :-)

-- 28 Sie 2016 22:02 --

krystoferson112 napisał(a):
Pani redaktor super się czytało dziękuje w imieniu kibiców reprezentacji Polski :D i nie tylko.

Tylko nie Pani, wystarczy Karolina :-)
Dzięki za miłe słowo i docenienie tych wielu godzin spędzonych nad pisaniem.
A wszystkim kibicom życzę wielu sportowych i podróżniczych emocji w Kazachstanie!
Do boju Polsko!!!
Góra
 Profil Relacje PM off
ane.wald lubi ten post.
 
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
#42 PostWysłany: 29 Sie 2016 10:11 

Rejestracja: 28 Sty 2013
Posty: 178
Loty: 62
Kilometry: 97 215
Zastanawiałem się dość długo nad odwiedzeniem Burabaju, ale ostatecznie zrezygnowałem. Chyba był to błąd :/
Podpowiedź: z Astany jeździ kilka pociągów do Pietropawłowska przez Szczucińsk, właściwa stacja to "Kurort Borowoje", cena ok 700 T (wagon obszczyj - czyli płackarta ale po 3 osoby na dolnej leżance).

Co do płatności za bagaż: w niektórych regionach się płaci, zwłaszcza na wschodzie Kazachstanu. Przy czym wówczas należy się spodziewać pytania jeszcze na etapie zakupu biletu w kasie w stylu "skolka sumkow?" i w zależności od trasy płaci się 150 - 300 T i oczywiście dostaje się bilet.

Trochę dziwi mnie ta cena za komunikację miejską w Ałmaty - różnice są groszowe, ale wszędzie płaciłem 80 T, taka cena jest też na bilecie.

No i coś mi nie gra z tym autobusem 79 - od kogo dowiedzieliście się, że już nie jeździ? Jeszcze 8 sierpnia przemierzał dzielnie miasto z napisem "Aeroport" ;) ale przyznam, sam około 21:30 wsiadłem do 92 niedaleko od stacji metra Bajkonur. Wg informacji na przystankach autobus jeździ do 23:00, ale nie wiem na ile odpowiada to rzeczywistości.

Ciekawie się czytało tę relację, choć niektóre informacje które mamy ze swoich wyjazdów są zupełnie sprzeczne. Ale... na pewno przyda się przy okazji kolejnej wizyty :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Pabloo lubi ten post.
 
      
#43 PostWysłany: 29 Sie 2016 10:33 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Maj 2010
Posty: 1141
Loty: 188
Kilometry: 335 734
O pociągu słyszałam, bo w relacji w której dowiedziałam się o Burabaju był właśnie opis dojazdu pociągiem. Ale z tego co pamiętam wykalkulowałyśmy, że lepiej czasowo wyszło nam jednak mimo wszystko z busem. My cały czas kupowałyśmy bilety na bieżąco. A sam widzisz jak było z dostępnością biletów kolejowych w wakacje.
Co do bagażu, to właśnie chodziło mi o to, że Pani sprawdzaczka była przy całej sytuacji i nic się nie zająknęła o dodatkowej płatności, w kasie kupowałam bilety i Pani także widziała że mam plecak na ramionach. Więc sądzę, że to była fanaberia kierowcy, który chciał coś na boku zarobić. Gdyby mi kazano zapłacić w kasie to oczywiście nie miałabym z tym problemu.
Prawdopodobnie masz rację z tymi biletami na komunikację publiczną w Ałmaty - nie notowałam wszystkiego na bieżąco.
Na przystanku przed lotniskiem cały czas widnieje naklejka z numerem 79. A o tym, że nie dojeżdża na lotnisko powiedzieli nam pracownicy lotniska, którzy stali niedaleko, tą informację potwierdziła babeczka, z którą jechałyśmy busem 92. Niektórzy byli tym zaskoczeni, więc to musiała być jakaś zmiana sprzed chwili. Poza tym tak, jak pisałam wieczorem 79 jechał za nami, po czym odbił przed lotniskiem. Ostatecznie można jechać 79 i dojść te kilkaset metrów do lotniska piechotą. Wygląda to tak jakby 79 zamienił się trasą z 92.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 04 Wrz 2016 20:33 

Rejestracja: 03 Lip 2016
Posty: 0
Muszę dokładniej przeczytac relację i obejrzeć zdjęcia. Ja tez skusiłam sie na tę promocje Belavii i pojechałam do Kazachstanu w maju. Tez jechałam przez Wilno. Fantastyczna podróż. Żałowałam tylko, ze byłam krótko - 9 dni w Kazachstanie. ale udało mi sie dużo zobaczyć. Może tez cos napiszę, albo przynajmniej pokaże zdjecia? Ja byłam sama, a ponieważ mam 70 lat, więc budziłam tam zdumienie tubylców. nazywali mnie "wiesiełaja babuszka c Polszy."
Góra
 Profil Relacje PM off
mordek lubi ten post.
 
      
#45 PostWysłany: 04 Wrz 2016 20:51 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Maj 2010
Posty: 1141
Loty: 188
Kilometry: 335 734
Małgosiu: A czy ty przypadkiem nie spotkałaś w ambasadzie mojej koleżanki Sylwii?
Oczywiście zachęcam do podzielenia się twoimi wrażeniami z wyprawy i zdjęciami. Im więcej wiedzy na forum i w społeczności tym lepiej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 05 Wrz 2016 16:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2014
Posty: 149
Loty: 405
Kilometry: 918 570
Smaczne!
_________________
Ruszaj ze mną w podróż: http://www.przepodroze.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
Karolina_s lubi ten post.
 
      
#47 PostWysłany: 24 Wrz 2016 10:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Sty 2015
Posty: 50
Fajna i myślę , że przydatna relacja, choć ja już z post-komunistycznych klimatów po wizycie w Gruzji się wyleczyłem .Ta daleka Azja jest chyba ciekawsza i chyba bardziej przyjazna , zapraszam do mnie https://bigmarkk.wordpress.com/ . pozdrawiam bm
_________________
https://bigmarkk.wordpress.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 47 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group