Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 23 Maj 2017 10:53 

Rejestracja: 25 Cze 2014
Posty: 10
Cześć, zastanawiam się czy 8 dni na Bergamo / Mediolan + okolice to nie jest trochę za dużo? Nie będziemy się nudzić, bo nie będzie co robić? Jak myślicie? Urlop we wrześniu, więc pogoda powinna być bardzo fajna i szukam jakiegoś pomysłu na wyjazd tak do 1-1,5k osoba.
Doradźcie początkującemu podóżnikowi, dzięki!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#2 PostWysłany: 23 Maj 2017 12:01 

Rejestracja: 05 Mar 2017
Posty: 1363
srebrny
-- 23 Maj 2017 12:01 --

Dla niektórych może być za mało ;)
Poszukaj informacji w wątkach o Włoszech.

-- 23 Maj 2017 12:01 --

Dla niektórych może być za mało ;)
Poszukaj informacji w wątkach o Włoszech.
_________________
Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 23 Maj 2017 17:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Gru 2013
Posty: 657
niebieski
1-1,5k na osobę we Włoszech za 8 dni to trochę mało. Hotele są dość drogie, w restauracjach też nie najtaniej, do tego dojdą przejazdy itp. Ale sam region fajny. W Bergamo możecie spokojnie spędzić 2 dni, 1-2 w Mediolanie (zależy ile przeznaczycie na bilety wstępu do różnych miejsc), 2-3 nad jeziorem Como, można też się przejechać np. do Werony albo Brescii czy nawet Wenecji.
_________________
Flightoholic.com
Góra
 Profil Relacje PM off
toflyornottofly uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 23 Maj 2017 18:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
250-350euro na 8 dni to będzie wyjazd bardzo budżetowy. Natura, szlaki itp. Miasta lepiej odpuścić, bo tylko się obejdziecie smakiem. Spanie to najlepiej w jakimś schronisku w górach.
1,5 roku temu w 5 dni wydałem ok 170euro (całkowity koszt). Spanie i przelot miałem w sumie za 80euro. Reszta to przejazdy i bardzo monotonne i proste jedzenie.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
toflyornottofly uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 23 Maj 2017 19:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Gru 2013
Posty: 657
niebieski
Właściwie można zmieścić się poniżej 2000, ale jeśliby wziąć najbardziej podstawowy hotel w Bergamo (1200 zł za 7 nocy), bilety nawet w najniższej taryfie (160 zł) i powiedzmy €15 dniówki (łącznie 440 zł) to na mega podstawowym starcie jest już 1800 zł. A jakby dodać jakieś alko, 1 posiłek dziennie na mieście, komunikację itp. to już raczej poniżej 3000 będzie ciężko.
_________________
Flightoholic.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 23 Maj 2017 20:35 

Rejestracja: 05 Mar 2017
Posty: 1363
srebrny
3 tyś na 2 osoby, 7 noclegów, przejazdy- już nie straszcie, że tak mało i będzie biedował i miał złe warunki.
Wystarczy odpowiednio wcześnie poszukać noclegów (booking, airbnb), poplanować. Wrzesień to też i ciut taniej,
_________________
Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 23 Maj 2017 20:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2015
Posty: 493
Loty: 76
Kilometry: 104 894
koszty na osobę: przelot RT 100- 150zł, nocleg około 100zł, obiad 5-10 eur,
bilety: ATB Bergamo 24H 5 eur, /72H 7 eur, pociąg Bergamo- Lecco RT 7,2 eur
przykładowe ceny: wino w kartonie od 1 eur, chleb 4-6 eur/kg, pizza na wagę 11-15 eur/kg, kawa 1 eur,
owoce od 3 eur/kg, pomidory od 3 eur/kg, sery, wędliny dużo drożej niż w Polsce, można przyjąć że kosztuję tyle eur ile u nas zł, czyli 20 zl/ kg szynki w Italii kosztuje 20 eur/kg
Mogę doradzić, że do Bergamo 1-3 dni, jezioro Como 1-3 dni, Mediolan 1-2 dni, Wenecja 1-2 dni.
Reszta zależy od was jak policzycie budżet i czas pobytu. Można też pojechać na 1 dzień i na 8 również.
Góra
 Profil Relacje PM off
toflyornottofly uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 23 Maj 2017 21:55 

Rejestracja: 25 Cze 2014
Posty: 10
-- 23 Maj 2017 21:22 --

Dzięki za wszystkie odpowiedzi, wrzucam plan wstępny - napiszcie co raczej nierealne np. czy na jedzenie / atrakcje za dużo mało, bo nigdy nie byłem w tych rejonach więc nie wiem dokładnie ile liczyć.
8 dni - 7 noclegów (przylot około 18 do Bergamo i wylot tak samo, więc ten pierwszy dzień to tylko jakaś kolacja, spacer i pewnie spać).
Noclegi: około 1000zł jeżeli wynajmiemy pokój z AirBnb tylko w Bergamo -> myślicie, że to dobry pomysł te 8 dni być w tym jednym mieście i traktować to jako bazę wypadową czy raczej słabo i lepiej dołożyć z 200 - 300zł i spac np. gdzies nad Como też?
Przeloty: 240zł wizzairem -> mam WDC więc raczej padnie na niego
Transport: 2x bilet na wszystkie przejazdy w Lombardii = 360zł -> wyadje się to być naprawdę dobra opcja, co sądzicie?
Jedzenie: 1000zł -> jest ok?
Atrakcje: 800zł -> będzie na co to wydać? Tzn. łódź na Como / jakieś muzea itd. czy raczej przesadziłem i przy normalnym zwiedzaniu tyle na atrakcje nie wydam?

Plan:
dzień przylotu + dzień wylotu + wszystkie wieczory z racji noclegów-> Bergamo
2 dni -> mediolan
2 dni -> jezioro Como wraz z wszystkimi miestaczkami po drodze
2 dni -> Brescia + jezioro Garda

Jako że planujemy kupno tych biletów na całą Lombardię + odległości tam nie są za duże to wydaje mi się, więc może coś jeszcze zmienimy i coś jeszcze znajdziemy do porobienia zamiast 2 dni w Brescii i nad Gardą.

-- 23 Maj 2017 21:24 --

Zapomniałem dopisać:
Koszty dla 2 osób, łącznie około 3400.

-- 23 Maj 2017 21:55 --

Teraz tak myślę, że zamiast 2 dni na Brescia + Gardę to moglibyśmy 1 dzień Garda, czyli pewnie trasa Brescia -> jakieś miasta nad Gardą i drugi dzień pojechać do Werony w połączeniu Bergamo -> Brescia (tutaj trochę pozwiedzać) i potem Brescia -> Werona flixbusem i zaliczyć oba te miasta jednego dnia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 23 Maj 2017 22:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 1206
Loty: 12
Kilometry: 8 834
niebieski
toflyornottofly napisał(a):
Jako że planujemy kupno tych biletów na całą Lombardię + odległości tam nie są za duże to wydaje mi się, więc może coś jeszcze zmienimy i coś jeszcze znajdziemy do porobienia zamiast 2 dni w Brescii i nad Gardą.
...
Teraz tak myślę, że zamiast 2 dni na Brescia + Gardę to moglibyśmy 1 dzień Garda, czyli pewnie trasa Brescia -> jakieś miasta nad Gardą i drugi dzień pojechać do Werony w połączeniu Bergamo -> Brescia (tutaj trochę pozwiedzać) i potem Brescia -> Werona flixbusem i zaliczyć oba te miasta jednego dnia.

Bilet na 7 dni 43 € od osoby.
Proponuję tez rozważyć Jezioro Isola i Monte Isola. Bilet na prom w cenie biletu na całą Lombardię (+1 E opłaty śmieciowej od osoby). Jak macie dużo czasu to można wybrać nawet prom nie z Sulzano ale z Iseo (oczywiście zależy od pogody), wejście (lub podjazd busem i spacer pod górkę) i podziwianie widoków ze szczytu (sanktuarium) jest fajnym akcentem takiej wycieczki.
Góra
 Profil Relacje PM off
toflyornottofly uważa post za pomocny.
 
      
#10 PostWysłany: 23 Maj 2017 22:46 

Rejestracja: 25 Cze 2014
Posty: 10
Ok, zanotowane! Coraz więcej cztam ze Milan to jest raczej na jeden dzień, więc akurat miałbym dodatkowy dzień na Isolę.

Co myślisz o samym pomyśle ze wszystkimi noclegami w Bergamo? Jest fajna oferta na airbnb za 1000zł na 7 nocy i tak rozmyślam czy to dobry pomysł ciągle wracać w to samo miejsce czy jednak DUŻO wygodniej byłoby np. spać nad Como jeżeli planuję tam spędzić 2 dni. Z drugiej strony Bergamo jest tak fajnie położone pod mój plan wycieczki, że przejazdy raczej nie będą problemem - ani czasowym ani pienięznym, bo bilet na całą lombardię bardzo w tym pomaga.

Estymacje kosztów są wg ciebie w miarę ok? Najbardziej mi chodzi o atrakcje i jedzenie - nie wiem czy będę w stanie wydać te 200 euro na wejścia do muzeów / zamków / promy / cokolwiek, bo się jeszcze tak dokładniej nie zagłębiałem co można dokładnie zobaczyć w poszczególnych miejscach. A co do jedzenia to myślę, że jeden / dwa posiłki dziennie w jakiejś normalnej knajpce + jakieś tam zakupy i też nie wiem czy te 250E / 2 osoby na to starczą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 23 Maj 2017 22:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Paź 2011
Posty: 436
srebrny
A ja osobiście bym polecał jednak zorganizować przynajmniej ze dwa, trzy noclegi gdzieś indziej niż w Bergamo. Będziecie mogli spokojnie powłóczyć się do późna po jakimś mieście, niech to będzie choćby ten Mediolan, który na tym forum akurat nie ma dobrej prasy, nie do końca słusznie moim zdaniem. Nie będzie trzeba spoglądać na zegarek, bo ostatni pociąg jest o jakieś tam godzinie, a włoskie miasta nocą to trochę inny świat niż za dnia. Najlepiej byłoby skoczyć do Wenecji, ale to mogłoby rozwalić i tak już napięty budżet.
_________________
Image

Naprawdę pisze się razem. Naprawdę!
Zresztą zresztą też.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 23 Maj 2017 22:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
Ja bym to rozłożył np na 2 części: Milano-Bergamo-Iseo (Gardy już bym nie wpychał) + Jezioro Como-Sondrio-Tirano. Czyli, że spanie w dwóch miejscach albo nawet i 3.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 23 Maj 2017 23:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 1206
Loty: 12
Kilometry: 8 834
niebieski
Stasiek_T napisał(a):
Nie będzie trzeba spoglądać na zegarek, bo ostatni pociąg jest o jakieś tam godzinie, a włoskie miasta nocą to trochę inny świat niż za dnia.
Pociągi Mediolan-Bergamo są co godzinę. Dodatkowo możesz jeszcze uwzględnić te z przesiadką to wyjdzie ci jeszcze więcej. Czas podróży kilkadziesiąt minut (max 1 h) wiec tu nawet nie ma o czym mówić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 24 Maj 2017 06:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Paź 2011
Posty: 436
srebrny
Tak na szybko ostatni pociąg z Mediolanu do Bergamo odjeżdża o 23:40, na dworzec trzeba się jakoś dostać, nie zobaczymy Duomo o północy.
Mimo całej mojej sympatii do Bergamo osiem wieczorów w tym mieście to za dużo .
_________________
Image

Naprawdę pisze się razem. Naprawdę!
Zresztą zresztą też.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 24 Maj 2017 07:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Gru 2013
Posty: 657
niebieski
Tylko weźcie pod uwagę, że zmiana noclegu to dodatkowy dzień z bagażem. Ja ostatnio zrobiłem 4 różne miejsca podczas 7 dni na Malcie i w efekcie prawie codziennie latałem z pełnym plecakiem... Jest to jednak jakiś problem:)

Mediolan w jeden dzień można zwiedzić, ale bez wchodzenia do kilku biletowanych miejsc. Do wyboru są głównie: wejście na dach Duomo, Teatro alla Scala, San Siro, Castello Sforzesco, oglądanie „Ostatniej wieczerzy” Leonarda da Vinci. Jakbyście chcieli wszędzie wejść to nie dacie rady:)
_________________
Flightoholic.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 24 Maj 2017 08:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 1206
Loty: 12
Kilometry: 8 834
niebieski
Stasiek_T napisał(a):
Tak na szybko ostatni pociąg z Mediolanu do Bergamo odjeżdża o 23:40, na dworzec trzeba się jakoś dostać, nie zobaczymy Duomo o północy.
Jak przyjedziesz o 10 rano to chyba wystarczy te naście godzin na zwiedzanie. Człowiek ma gdzieś kres swoich możliwości. Po za tym masz autobusy Dworzec Mediolan - Bergamo Lotnisko np 00:00, 3:10, 3:15 3:30, 3:50 więc nawet robiąc nocny balet w Mediolanie np do 2-3 w nocy można sobie wrócić do Bergamo.

Stasiek_T napisał(a):
Mimo całej mojej sympatii do Bergamo osiem wieczorów w tym mieście to za dużo .
I tu pełna zgoda. Na 4-5 dni może być to baza wypadowa w okoliczne atrakcje ale 8 dni to odrobina za dużo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 24 Maj 2017 08:47 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2011
Posty: 2597
Loty: 243
Kilometry: 297 179
Moim zdaniem 8 dni to dużo za dużo. Jeden dzień w Bergamo, jeden w Mediolanie oraz jeden dzień nad jeziorem Como i można wracać do Polski :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 24 Maj 2017 09:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
ta i pozostałe pięć dni spędzić w Polsce na ogródkach działkowych, grillując kiełbasę śląską, zapijając żywcem ;)

Znam też takich co twierdzą, że na Stambuł 2 dni styka.

osobiście podzieliłbym wypad na 2 lokalizacje w różnych miejscach
Bergamo 4 noclegi i pozostałe np. w Weronie, do tego, jako, że jestem łowcą obiektów UNESCO dorzuciłbym niedalekie Mantua i Sabbioneta
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#19 PostWysłany: 24 Maj 2017 17:34 

Rejestracja: 25 Cze 2014
Posty: 10
Jednak trochę zweryfikowałem kilka rzeczy i wydaje mi się, że optymalne będzie 4 noclegi w Bergamo czyli pierwsze 5 dni:
1. przyjazd wieczorem, więc na pewno wieczorny spacer po Bergamo
2. Mediolan
3. Bergamo
4. Brescia (trochę) + jezioro Isea
5. Brescia (pewnie z 2h - zależy jak z autobusem do Werony) + Werona

I potem 3 noclegi w Lecco / gdzieś nad jeziorem Como:
6. i 7. dzień różne miasteczka przy jeziorze Como + rejs itd.
8. dzień przyjazd do Bergamo, trochę czasu w mieście i wylot po południu.

Jak uda się znaleźć jakąś fajną ofertę noclegu to zawsze mogę zamienić kolejność i najpierw spać nad Como a potem w Bergamo.
Co myślicie - dobry plan? Coś byście zmienili / dodali? Na coś za mało / za dużo czasu?
Kosztowo planuję się zmieścic w 1700zł / osoba na spokojnie - dam radę czy może być ciężko?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 25 Maj 2017 14:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2015
Posty: 493
Loty: 76
Kilometry: 104 894
jack.strong napisał(a):
koszty na osobę: przelot RT 100- 150zł, nocleg około 100zł, obiad 5-10 eur,
bilety: ATB Bergamo 24H 5 eur, /72H 7 eur, pociąg Bergamo- Lecco RT 7,2 eur
przykładowe ceny: wino w kartonie od 1 eur, chleb 4-6 eur/kg, pizza na wagę 11-15 eur/kg, kawa 1 eur,
owoce od 3 eur/kg, pomidory od 3 eur/kg, sery, wędliny dużo drożej niż w Polsce, można przyjąć że kosztuję tyle eur ile u nas zł, czyli 20 zl/ kg szynki w Italii kosztuje 20 eur/kg
Mogę doradzić, że do Bergamo 1-3 dni, jezioro Como 1-3 dni, Mediolan 1-2 dni, Wenecja 1-2 dni.
Reszta zależy od was jak policzycie budżet i czas pobytu. Można też pojechać na 1 dzień i na 8 również.

Koszty transportu sam oszacowałeś, noclegi też. Tu powyżej masz przykładowe ceny jedzenia, przelicz wyżywienie i będziesz miał zapięty budżet.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group