Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 35 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 22 Sie 2021 15:27 

Rejestracja: 17 Sty 2020
Posty: 10
Witam mam pytanie jak teraz wygląda przekraczanie granicy w Nikozji. Czy wystarczy paszport covidowy bez testów? I czy na samym dowodzie osobistym da radę przejść?
Czy opłaca się łączyć jednodniową wycieczkę z Larnaki do Nikozji a stamtąd Famagusta bądź Kyrenia transportem publicznym? Ewentualnie czy macie coś innego do polecenia w północnej części?
I ostatnie pytanie czy po tureckiej stronie jest bezpiecznie ( głównie chodzi o większe miejscowości Famagusta, Nikozja itd. ) , bo jako facet jadę sam z 4 dziewczynami.
Wiem że dużo pytań, ale z góry dzięki za odpowiedzi :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#2 PostWysłany: 14 Wrz 2021 23:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
Podbijam - czy ktoś był w ostatnich dniach na Cyprze Północnym? Ogólnie lądujemy na LCA na Południowym. Musimy przedostać się na północny. Wg info na m in travelplanet i kilku innych źródłach jest info że na południowym bez problemu na szczepienie wpuszczają. I to w sumie jest pewne. I teraz niby wg tych samych źródeł: na północny z południowego też wpuszczą, tylko że na powrót z północnego na południowy trzeba zrobić test 3 dni wcześniej. OK. Na powrót można zrobić. Pytanie czy na drogę tam trzeba czy nie trzeba? Bo o tej opcji ze nie trzeba informują głównie biura podróży, a na stronie gov nie znalazłem takiej informacji. Jest tylko jedno zdanie że przekraczając strefę trzeba mieć test ale nie ma napisane czy w obydwie strony i nie do końca wiem skąd biura podróży wzięły tą info że tylko na powrocie...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 27 Lis 2021 14:58 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2385
platynowy
@szymonpoznan1 byłeś? Jak wyglądało przekraczanie granicy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 27 Lis 2021 15:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
Pisałem o tym w innym temacie więc wkleję:

*oczywiście podkreślam że to sytuacja we wrześniu, nie mam pojęcia jak jest teraz, z doświadczenia z tamtego czasu powiem tylko że najświeższe informacje mają zawsze biura podrózy typu EXIM, nawet gov.pl miała nieaktualne info.


szymonpoznan1 napisał(a):
Byłem na Cyprze 16-23.09. Lot Wizzem z Wrocławia. Już we Wrocławiu informowali że cały samolot będzie testowany. Test szybko w 10 minut, oczywiście za darmo (normalnie 15€ ale jeśli narzucają to free) autobusem z samolotu do miejsca testów, pobranie materiału i autobusem do hali przylotów. Nie trzeba czekać na wynik, można wyjść z lotniska. Wynik SMSem następnego dnia rano. Pewnie gdyby był pozytyw to by ściągali na kwarantannę. Przy negatywnym wiadomo nic się nie dzieje. Oczywiście potrzebny flightpass.

Ja jechałem na część północną (turecką) - na granicy potrzebny ich QR (nie flightpass tylko adapass: adapass.gov.ct.tr) + zaświadczenie o szczepieniu z QRem. Jedna pani nie miała szczepienienia i została cofnięta z granicy i musiała zrobić test i dojechała na północny po 2 dniach.

Powrót z północnej (tureckiej) na południową (grecką) konieczny PCR max 3 dni przed niezależnie czy ma się szczepienie. Podobno przy szczepieniu może być do 7 dni ale nie testowaliśmy, choć teoretycznie po tygodniu obowiązywałby jeszcze test zrobiony na lotnisku po przylocie (dostaliśmy PDFa na maila, ale nie chcieliśmy ryzykować czy ktoś się nie doczepi). Bez testu raczej nie przepuszczą ale myślę że jakbym komuś podesłał skan mojego i zmieniłby sobie dane i datę to bez problemu by przeszło :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
NBE322 lubi ten post.
NBE322 uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 07 Gru 2021 10:25 

Rejestracja: 31 Mar 2011
Posty: 119
Loty: 1
Kilometry: 2 389
Czy ma ktoś wiedzę odnośnie aktualnych kryteriów przekroczenia granicy? Chodzi o kierunek TR - GR .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 07 Gru 2021 10:30 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22450
Wystarczy test lub szczepienie.
Góra
 Profil Relacje PM off
rakus uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 07 Gru 2021 11:23 

Rejestracja: 31 Mar 2011
Posty: 119
Loty: 1
Kilometry: 2 389
Właśnie mi o test chodzi ,bo słyszałem , że ktoś przeszedł ostatnio w stronę TR-GR na antygenie. Oficjalnie PCR ??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 07 Gru 2021 11:42 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22450
Chodzi Ci o Turcję z Grecją czy z Pseudopaństwa na Cypr?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 07 Gru 2021 12:04 

Rejestracja: 31 Mar 2011
Posty: 119
Loty: 1
Kilometry: 2 389
Jesteśmy na forum Cypr więc myślałem, ze mój skrót będzie jasny. Precyzując- chodzi o przekraczanie granicy kierunek Pseudopaństwo (TR) na Cypr właściwy (GR)🙂
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 07 Gru 2021 12:12 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22450
Na tym forum nie takie rzeczy się widywało

wjazd-na-cypr-podczas-koronawirusa,861,152791?start=440#p1487014
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 09 Sty 2022 21:21 

Rejestracja: 30 Sty 2011
Posty: 83
Kilka w miarę aktualnych informacji. W miarę bo byłem tuż przez Sylwestrem.

Granicę przekraczałem 2 razy samochodem w Deryneia (mieszkałem Protaras) i raz (pieszo) w Nikozji. W każdym przypadku wymagany był negatywny test (chyba) PCR. Piszę chyba, bo my wykorzystywaliśmy te robione obowiązkowo po przylocie na lotnisku. UWAGA: muszą być wydrukowane!!! W Deryneia kilkaset metrów przed przejściem jest drukarnia - tam mi wydrukowali za 1€. Lokalizacja: Typochrome Printshop 35.06255948379609, 33.960289142085934
Za pierwszym razem chcieli też Cyprus Flight Pass (wydrukowane), certyfikaty szczepień (miałem wydrukowane, więc niewiem czy elektroniczne przejdą) a nawet potwierdzenie SMS o wyniku testu. ALe to tylko za 1 razem.

W Nikozji tuż przy przejściu na Ledra street jest sklepik i tam pogranicznicy kierowali tych bez wydruków.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 10 Sty 2022 13:10 

Rejestracja: 06 Lut 2016
Posty: 13
@rakus 2 stycznia przekraczałem w Nikozji granicę z części greckiej na turecką. Wymagany był paszport (podobno może też być dowód osobisty) + wydrukowany wynik testu PCR + wydrukowany certyfikat szczepień.
6 stycznia wracałem również w Nikozji z części tureckiej na grecką na granicy potrzebny był tylko paszport, o nic innego nie pytali. Po stronie greckiej było tylko trzepanie bagaży czy za dużo nie przemycamy.
Góra
 Profil Relacje PM off
rakus uważa post za pomocny.
 
      
#13 PostWysłany: 20 Sty 2022 16:49 

Rejestracja: 22 Gru 2021
Posty: 10
A nie proszą o ADApass lub Guvende Kal odpowiednik Cyprus Flight Pass?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 21 Lut 2022 12:46 

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 15
Stan z 19.02.2021
Przekraczanie granicy w Nikozji na jeden dzień

Robiliśmy test antygenowy w aptece. Cena 4 Euro, 10 minut czekania. Dostaje się karteczkę z wynikiem testu, która jest ważna 24 godziny. Czyli można wejść na stronę turecką i z niej wrócić w ciągu dnia. Ważne aby dostać papierowy wynik testu. Na granicy nie wymagali ani certyfikatu szczepień ani Cyprus Flight Pass. Granicę można przekroczyć na europejski dowód (nie trzeba paszportu). Każdy z naszej grupy przekraczał na dowód.

Jeżeli chodzi o test to przed apteką siedziała miła pani i robiła testy bardzo delikatnie (tj. lekko smyrała włosy w nosie :) lokalizacja - https://goo.gl/maps/1A91vhcX8qgJdgFdA

W sobotę i niedzielę większość muzeum i kościołomeczetów jest zamknięta
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 21 Mar 2022 23:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2019
Posty: 165
8 marca była aktualizacja przepisów, niestety cała strona "rządowa" to zeskanowane wydrukowane kartki, raz wyczytałem że szczepieni i ozdrowieńcy nie muszą już robić PCR, drugi raz na odwrót, ktoś ma może jakieś aktualne prawidłowe info?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 25 Mar 2022 15:13 

Rejestracja: 25 Mar 2022
Posty: 1
Podbijam temat czy dalej konieczny test PCR przy przekraczaniu granicy z części tureckiej na grecką? Co w przypadku pozytywnego wyniku?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 26 Mar 2022 18:43 

Rejestracja: 30 Kwi 2011
Posty: 28
Dziś przekraczając granicę, sprawdzono mi tylko dowód.
Pomimo tego, że miałem wszystkie dokumenty wydrukowane, nikogo to nie interesowało.
Na pytanie, czy w drodze powrotnej muszę mieć test pan z sumiastymi wąsami odpowiedział: "no, go" ... i tyle
I tak też było, wystarczyło pokazać dowód
(na fotce info po stronie cypryjskiej)Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#18 PostWysłany: 28 Mar 2022 17:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2019
Posty: 165
potwierdzam, masówka kompletna, jakieś 30 sekund i jesteśmy po drugiej stronie

z atrakcji jedyne co mogę dodać to że około 21 godziny w Girne wyłączyli prąd w całym mieście (przyczyn nie znam), hotele sklepy i restauracje które miały generatory działały, a reszta miasta totalny blackout, a ja spacerek 40 minut do hotelu z latarką w ręku

w samym mieście trzeba wejść na Girne Kalesi, widok na port, góry i zatokę must see, lepszego tarasu widokowego w mieście nie ma
Góra
 Profil Relacje PM off
meczko lubi ten post.
 
      
#19 PostWysłany: 27 Kwi 2022 13:19 

Rejestracja: 27 Kwi 2022
Posty: 1
Dzisiaj już nawet żadnych napisów o testach, przejście na dowód. Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 30 Kwi 2022 14:41 

Rejestracja: 19 Gru 2015
Posty: 107
Przejście Derenya bez problemu i bez covid checku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 35 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group