Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 45 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 15 Sty 2019 15:00 

srebrny
@nowart

Powinien upewnić się co do sposobu i możliwości zapłaty i w razie wątpliwości nie zawierać umowy i nie brać dokumentów. Co do zasady płatność kk nie musi być honorowana.
Cytuj:
Rozumiem, że najważniejsze to "dopier...lić sąsiadowi", tak po polsku,

Najważniejsze, to być uczciwym. I to nie jest tylko po polsku.
Cytuj:
ale liczę na Twoją pomoc

Nie licz.
 Relacje PM off
vincenz lubi ten post.

#22 PostWysłany: 15 Sty 2019 15:09 

W moim przypadku to było tureckie biuro Oger tours.
Do głowy by mi nie przyszło przyjechać rano na lotnisko, skoro nie zapłaciłem.
Bo nie miałem jak. Gotòwki nie, karta nie. Tylko przelew. A było już ok 18-19.
Konta w banku niemieckim nie mam. Po to pojechaliśmy 500km do Berlina, żeby gdzieś polecieć.
Porady @boots są dobre , jak sobie stukasz w klawiaturę.
Ciekawe czy byłbyś taki mądry tam, na lotnisku ,szukając banku czy diabli wiedzą czego.
Mnie tam zatkało. Gotòwkę mam, kartę mam , a zapłacić nie można.
Więc zgodnie stwierdziliśmy.
Mamy ich gdzieś...
 PM off  

#23 PostWysłany: 15 Sty 2019 15:14 

srebrny
@jacakatowice
Cytuj:
Ciekawe czy byłbyś taki mądry tam, na lotnisku

Zapytałbym przede wszystkim przed zakupem, w jaki sposób mam za niego zapłacić. Albo chociaż po ustaleniu, że tylko przelewem (i że nie mam jak tego zrobić), natychmiast (bez odchodzenia od okienka) bym z tego zrezygnował i oddał dokumenty w biurze.
Ale nie ma co dyskutować - zrobiłeś, jak zrobiłeś.
 Relacje PM off  

#24 PostWysłany: 15 Sty 2019 15:19 

boots napisał(a):
@nowart

Powinien upewnić się co do sposobu i możliwości zapłaty i w razie wątpliwości nie zawierać umowy i nie brać dokumentów. Co do zasady płatność kk nie musi być honorowana.
Cytuj:
Rozumiem, że najważniejsze to "dopier...lić sąsiadowi", tak po polsku,

Najważniejsze, to być uczciwym. I to nie jest tylko po polsku.
Cytuj:
ale liczę na Twoją pomoc

Nie licz.

Płatność kartą kredytową nie musi być honorowana? To po co udostępniają taką formę płatności? O czym Ty piszesz? To niby jaka forma płatności jest wg Twojego toku rozumowania honorowana?
A co, gdyby jacakatowice dokonał gdzieś przelewu? Jak by to potwierdził bo głowę dam sobie uciąć, że usłyszałby, że jakieś wydruki czy potwierdzenia ich nie intersują.
Panu już podziękujemy za te złotouste rady bo jedyne co potrafisz odpowiedzieć to posądzać nas o nieuczciwość.
Nie liczę, ale dedykuję

.
 Relacje PM off  

#25 PostWysłany: 15 Sty 2019 15:23 

srebrny
@nowart
Cytuj:
Panu już podziękujemy za te złotouste rady bo jedyne co potrafisz odpowiedzieć to posądzać nas o nieuczciwość.

Kupowałeś wycieczkę razem z @jacakatowice? Bo jeśli nie, to nigdzie nie twierdziłem, że jesteś nieuczciwy.
Masz problem prawny - udaj się po płatną poradę.
 Relacje PM off  

#26 PostWysłany: 15 Sty 2019 15:28 

boots napisał(a):
@jacakatowice
Cytuj:
Ciekawe czy byłbyś taki mądry tam, na lotnisku

Zapytałbym przede wszystkim przed zakupem, w jaki sposób mam za niego zapłacić. Albo chociaż po ustaleniu, że tylko przelewem (i że nie mam jak tego zrobić), natychmiast (bez odchodzenia od okienka) bym z tego zrezygnował i oddał dokumenty w biurze.
Ale nie ma co dyskutować - zrobiłeś, jak zrobiłeś.

Tak czy owak. Wygłosiłeś w tym wątku ciekawą teorię.
Wystarczy "kupić" wycieczkę w niemieckim biurze.
Płacić nie trzeba. Przecież jesteśmy dżentelmenami.
Płacimy po powrocie.
Więc pytam tutaj publicznie.
Miał ktoś taką sytuację ?
Bo jeśli tak jest , to niechcący odkryłeś dil roku, jak nie stulecia.
Tak będę właśnie podròżował. I niech oni się ew ze mną sądzą o zapłatę po powrocie z wojaży. A ja im będę wymyślał ròżne powody niepłacenia. Słabe żarcie, kiepski widok z okna itd.

Dlaczego tylko klienci muszą dochodzić swoich praw ?
Teraz dla ròwnowagi niech oni się pogimnastykują.
 PM off  

#27 PostWysłany: 15 Sty 2019 15:35 

srebrny
Cytuj:
Tak będę właśnie podròżował. I niech oni się ew ze mną sądzą o zapłatę po powrocie z wojaży. A ja im będę wymyślał ròżne powody niepłacenia. Słabe żarcie, kiepski widok z okna itd.

Po raz kolejny podziwiam twoją uczciwość.
 Relacje PM off  

#28 PostWysłany: 15 Sty 2019 15:45 

Prawienia morałòw poszukam gdzie indziej. Niekoniecznie na tym forum.
Tylko czy ktoś potwierdzi, że poleciał bez zapłacenia ? :roll:
 PM off  

#29 PostWysłany: 15 Sty 2019 16:01 

Anonymous napisał(a):

Pytałem o to samo, przecież wyraźnie napisał, że nie mamy co liczyć na jakiekolwiek wyjaśnienia jego moralizatorstwa i domysłów a historie o "leć potem zapłać" można wsadzić między bajki z mchu i paproci...
 Relacje PM off  

#30 PostWysłany: 15 Sty 2019 16:35 

Grek napisał(a):
nowart napisał(a):
Zatem jeśli ktoś miałby ochotę pomóc, byłbym wdzięczny, reszcie dziękuję za uwagę.

Takie problemy jak Ty z niemieckimi biurami podróży oraz pośrednikami miało znacznie więcej osób. Podobne historie można znaleźć na "Forum prawnym" -> dokładnie tutaj: https://forumprawne.org/niemcy/238779-r ... drozy.html

Wygląda na to, że Ty teraz będziesz regularnie otrzymywał pisemne wezwania do zapłaty. A tak ogólnie wygląda na to, że nie ma większych powodów do niepokoju.

Przejrzałem ten podlinkowany wątek na forum prawnym i... faktycznie. Nawet nie zdawałem sobie sprawy , że jest z tymi rezerwacjami u Niemcòw problem.
Sporo razy tam coś kupowałem i było OK.
Ale jak widać mogą być problemy ,raz sam doświadczyłem.
Więc tak jak podałem wcześniej.
W podobnej sytuacji wysyłali do mnie listy tradycyjną pocztą 2x.
Nie reagowałem i dali sobie spokòj.
 PM off
Grek lubi ten post.

#31 PostWysłany: 16 Sty 2019 22:58 

srebrny
nowart napisał(a):
Anonymous napisał(a):

Pytałem o to samo, przecież wyraźnie napisał, że nie mamy co liczyć na jakiekolwiek wyjaśnienia jego moralizatorstwa i domysłów a historie o "leć potem zapłać" można wsadzić między bajki z mchu i paproci...

Znam przypadek gościa który tak poleciał z rodziną Itaki. Po 3 dniach na miejscu go mocno ścigali o zapłatę. Wysłał dowód wpłaty dokonany 4 dnia pobytu na wczasach. Czyli się da, ale też nie polecam tej metody. Widać w lastach zasady są bardziej elastyczne.
 Relacje PM off  

#32 PostWysłany: 17 Sty 2019 10:05 

Czyli z Itaki ktoś poleciał.
Ale ten wątek jest bardziej o wylotach z Niemiec.
Zacząłem trochę drążyć temat i faktycznie jest sporo gorzej niż w Polsce. Trzeba uważać na każde kliknięcie. Nawet zdublowanych rezerwacji na to samo nazwisko nie chcą anulować i żądają podwójnej zapłaty.
Inna sprawa, ( tak jak pisałem o moim przypadku) raczej nie mają szans tego wyegzekwować.

Ostatnio edytowany przez Japonka76, 17 Sty 2019 14:31, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
 PM off  

#33 PostWysłany: 17 Sty 2019 10:25 

Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
@jacakatowice - niestety moga ( oczywiście musi im się chcieć) , a boleśnie ktos się może przekonac przy przypadkowej kontroli policji jak jedzie samochodem przez Niemcy
 Relacje PM off  

#34 PostWysłany: 17 Sty 2019 10:52 

W moim przypadku im się nie chciało. Chociaż to parę lat temu było. Teraz może być gorzej, bo wszystko zaczęli ścigać.
A tak tradycyjnie w ramach OT :mrgreen: ( może nie wywalą modzi)
Bliska osoba z rodziny pracowała dla niemieckiej firmy , w windykacji. Wiadomo w Polsce mniejsze koszty. Włos się na
głowie jeży, co oni tam z ludźmi wyprawiają. Jacyś emeryci czy imigranci słabo znający język są atakowani telefonami, tam w Niemczech. Nawet nie wiedzą, że zawarli umowę na kablòwkę, abonament telefoniczny itd, itp.
Następnie odczekują aż się trochę nazbiera i windykacja przystępuje do działania. Nawet jak zapłacą te np kilkaset € , to zostawiają jedną fakturę na pòźniej i po jakimś czasie znowu atak. Byle wyrwać jak najwięcej kasy.
W tej " pracy" ludzie wytrzymują max kilka miesięcy. Nie wyrabiają psychicznie męczyć 80-cio latkòw o spłatę długu , ktòry faktycznie został sztucznie sprowokowany.
 PM off  

#35 PostWysłany: 17 Sty 2019 10:54 

Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
W Niemczech popularne jest robienie zakupów online z możliwością zapłaty do 14 dni po odbiorze przesyłki. Ba, można nawet odesłac z powrotem rzeczy które chce się zwrócić i zapłacić tylko za te, które postanowiło się zostawić. Możliwe, że w przypadku wyjazdów last minute jest podobnie i można polecieć nie płacąc z góry.
 Relacje PM off  

#36 PostWysłany: 17 Sty 2019 11:03 

Taaaaa Raj na ziemi. Wszystko za darmo.
Znam ten kraj z trochę innej strony..
 PM off
HandSome lubi ten post.

#37 PostWysłany: 17 Sty 2019 11:42 

niebieski
A gdzie ja napisałem, że za darmo?! Płacisz po odbiorze towaru.
I co ma do tego z jakiej strony poznałeś Niemcy, albo czy to jest bądź nie raj na ziemi? Zagalopowałeś się trochę w swojej niechęci do naszego zachodniego sąsiada.
 Relacje PM off  

#38 PostWysłany: 17 Sty 2019 11:47 

vincenz napisał(a):
W Niemczech popularne jest robienie zakupów online . Ba, można nawet odesłac z powrotem rzeczy które chce się zwrócić i zapłacić tylko za te, które postanowiło się zostawić. .

Ba, còż to za sensacja , że można towar kupiony w internecie , do 14-dni zwròcić ?

A z tym kupowaniem na odroczony termin płatności ciekawe. Kupowałeś tak ? Jak wygląda dokładnie procedura ?
Czy tylko słyszałeś, że ktoś coś tam słyszał.
 PM off  

#39 PostWysłany: 17 Sty 2019 12:03 

niebieski
Moja żona tak kupuje ubrania m.in. z H&M. Zamawia np. 2-3 rozmiary tej samej rzeczy jak nie jest pewna, przymierza i odsyła niepasujące. Potem płaci tylko za to, co sobie zostawia. Sprawdzone wielokrotnie. W paczce z zamówionym towarem przychodzi też druczek wpłaty, taki jak na pocztę.
Widziałem też taką możliwość w jednym ze sklepów z artukłami zwierzęcymi.

[EDIT]
sensacja ze zwrotem do 14 dni żadna. Chodziło mi o to, że nie musisz za te rzeczy płacić i czekać na zwrot kasy za nie, tylko po prostu je odsyłasz nie płacąc za nie.
 Relacje PM off  

#40 PostWysłany: 17 Sty 2019 16:53 

Anonymous napisał(a):
Czyli z Itaki ktoś poleciał.
Ale ten wątek jest bardziej o wylotach z Niemiec.
Zacząłem trochę drążyć temat i faktycznie jest sporo gorzej niż w Polsce. Trzeba uważać na każde kliknięcie. Nawet zdublowanych rezerwacji na to samo nazwisko nie chcą anulować i żądają podwójnej zapłaty.
Inna sprawa, ( tak jak pisałem o moim przypadku) raczej nie mają szans tego wyegzekwować.

Z drugiej strony zastanawia mnie jak oni mają zamiar to egzekwować skoro w procesie zamawiania podaję swoje imię i nazwisko i jakiś tam adres. to wszsystko. żadnych nr dokumentów, skanów, podpisów elektronicznych, nic. Widać to po tym, że na ślepo wysyłają na potęgę listy bez potwierdzenia odbioru, wrzucane do skrzynek jak reklamy, podobnie nasi akwizytorzy czy podobni wyłudzacze fikcyjnych, nie opłaconych przed wieloma laty faktur.
 Relacje PM off  

[ 45 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 1 gość