Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 41 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 19 Maj 2017 08:23 

Rejestracja: 15 Sty 2017
Posty: 18
Loty: 46
Kilometry: 67 374
Cześć.

Ostatnio zacząłem planować 7-8 dniową podróż w okresie od września/października do grudnia.
Problem jest w tym, że nie mam kompletnie pomysłu gdzie by to mogło być. Duża część krajów odpada ze względu na deszcze, sezon huraganowy itd.

Określę może czego oczekuję:
- chciałbym pojechać w dosyć ciepłe miejsce najlepiej gdzieś nad ciepłym morzem/oceanem.
- w miejsce gdzie można zwiedzać i aktywnie spędzać czas.
- budżet około 5 tys. zł.
- najlepiej Azja lub wyspy w okolicach M. Karaibskiego. Może Afryka?

Sam osobiście znalazłem bilety za około 2500zł z Londynu (gdzie mieszkam) to Bangkoku (3dni) i stamtąd przelot na Phuket na około 3-4 dni i stamtąd powrót do Londynu. Co sądzicie o takim połączeniu. Ma sens?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#2 PostWysłany: 19 Maj 2017 08:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
1000 funciaków to spokojnie wystarczy na tydzień na Korfu w Grecji w hotelu 5* z przelotem.

Sent from my H60-L12 using Tapatalk
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off
miriam lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 19 Maj 2017 08:39 

Rejestracja: 15 Sty 2017
Posty: 18
Loty: 46
Kilometry: 67 374
Tak wiem, ale za wszelką cenę chciałbym uniknąć Europy, bo już trochę zwiedziłem. Byłem w tym roku na Dominikanie i się zachłysnąłem dalszymi rejonami. Najbardziej chyba mnie korci Tajlandia ze wszystkich rejonów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 19 Maj 2017 08:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
Lot z UK do Tajlandii TG to już 60-70% budżetu, niestety. Chyba że coś last minute Thomsona, na przykład.

Sent from my H60-L12 using Tapatalk
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 19 Maj 2017 08:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2886
Loty: 417
Kilometry: 786 538
srebrny
Następny....
Skoro sam nie wiesz gdzie chcesz jechać, to jak mamy ci pomóc?

Większość użytkowników tego forum na pytanie "gdzie chcesz pojechać mając 5 tysięcy?" wymieni ci w momencie kilkanaście krajów i jeszcze będzie doskonale zorientowana na jak długo chce tam jechać i co tam chce robić.

A ty nie wiesz....
Jeśli nie jesteś kilkulatkiem, który nie opanował sztuki czytania, to idź się dowiedzieć. Wróć tu. I pytaj o konkrety;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
15 ludzi lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 19 Maj 2017 08:47 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
@‌sebko‌ Na tydzień jesienią za taką kwotę zwłaszcza z UK spokojnie coś znajdziesz.Nie wiem czy śledzisz wątek okazje-i-promocje-na-loty-z-uk,231,27833&p=905749&hilit=promocje+na+loty+z+UK#p90574 jest tam sporo inspiracji. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 19 Maj 2017 08:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
jedz do Egiptu
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 19 Maj 2017 08:54 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
sebko napisał(a):
za wszelką cenę chciałbym uniknąć Europy, bo już trochę zwiedziłem.

Trochę jakoś nie brzmi przekonująco ;) Nie unikaj Europy za wszelką cenę ,bo jest piękna i ma dużo jeszcze ciepłych rejonów we wrześniu/październiku :P
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 19 Maj 2017 08:58 

Rejestracja: 07 Sie 2013
Posty: 447
Loty: 177
Kilometry: 387 374
niebieski
za 5k na tydzień to prawie cała Azja do wyboru. Interesuje Cię Tajlandia, to zainwestuj trochę czasu i poczytaj co Cię tam może zainteresować i o pogodzie w wybranym przez Ciebie miesiącu. Masz problem ze znalezieniem informacji to kup przewodnik, choć polecam zapoznanie się z relacjami ludzi tu z forum. Z LHR do BKK spokojnie dolecisz za 1.7k (na szybko znalazłem na kayak'u). 3 dni Bangkok, 4 dni Phuket może mieć sens, zależy co kto lubi osobiście wybrał bym inną wyspę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 19 Maj 2017 09:19 

Rejestracja: 15 Sty 2017
Posty: 18
Loty: 46
Kilometry: 67 374
elwirka napisał(a):
Następny....
Skoro sam nie wiesz gdzie chcesz jechać, to jak mamy ci pomóc?

Większość użytkowników tego forum na pytanie "gdzie chcesz pojechać mając 5 tysięcy?" wymieni ci w momencie kilkanaście krajów i jeszcze będzie doskonale zorientowana na jak długo chce tam jechać i co tam chce robić.

A ty nie wiesz....
Jeśli nie jesteś kilkulatkiem, który nie opanował sztuki czytania, to idź się dowiedzieć. Wróć tu. I pytaj o konkrety;-)


Ok. Nie mialo to zabrzmiec na zasadzie wybierzcie mi miejsce za xxx zl. Sory jesli tak to wyszlo.

miriam napisał(a):
@‌sebko‌ Na tydzień jesienią za taką kwotę zwłaszcza z UK spokojnie coś znajdziesz.Nie wiem czy śledzisz wątek okazje-i-promocje-na-loty-z-uk,231,27833&p=905749&hilit=promocje+na+loty+z+UK#p90574 jest tam sporo inspiracji. ;)


Sledze, ale malo jest tam konkretow, takie odnosze wrazenie.

becek napisał(a):
jedz do Egiptu


Obawiam sie tego Egiptu ze wzgledu na bezpieczenstwo, ale nie ukrywam, ze myslalem o tym jako 1.

miriam napisał(a):
sebko napisał(a):
za wszelką cenę chciałbym uniknąć Europy, bo już trochę zwiedziłem.

Trochę jakoś nie brzmi przekonująco ;) Nie unikaj Europy za wszelką cenę ,bo jest piękna i ma dużo jeszcze ciepłych rejonów we wrześniu/październiku :P


Nie unikan na sile, ale mimo wszystko poki fundusze pozwalaja, chcialbym jechac dalej ;)



monus napisał(a):
za 5k na tydzień to prawie cała Azja do wyboru. Interesuje Cię Tajlandia, to zainwestuj trochę czasu i poczytaj co Cię tam może zainteresować i o pogodzie w wybranym przez Ciebie miesiącu. Masz problem ze znalezieniem informacji to kup przewodnik, choć polecam zapoznanie się z relacjami ludzi tu z forum. Z LHR do BKK spokojnie dolecisz za 1.7k (na szybko znalazłem na kayak'u). 3 dni Bangkok, 4 dni Phuket może mieć sens, zależy co kto lubi osobiście wybrał bym inną wyspę.


Zalozmy, ze niech bedzie Tajlandia. Co bys polecil mniej wiecej w tej cenie (5000) w czasie 9 dni liczac z przelotami. Moze 10 sie uda wyrwac. Nie wiem dlaczego, ale korci mnie ten Bangkok - obawiam sie, ze troche na sile on wyjdzie i nie wiem czy jest sens zwiedzac go w 3 dni?


____

Ok. Jakby co decyduje sie na Azje. 9-10 dni polowa zwiedzania (np. Bangkok) i polowa relax.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 19 Maj 2017 09:26 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
zeus-i-swiatynia-slonca,1542,94449
operacja-el-dorado,1542,83305
comandante-zeus-i-jego-kuba,1544,110432
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
sebko uważa post za pomocny.
 
      
#12 PostWysłany: 19 Maj 2017 10:22 

Rejestracja: 12 Lis 2011
Posty: 778
Loty: 391
Kilometry: 612 796
srebrny
@‌sebko‌
To tak na szybko moja propozycja ode mnie na szybkie zwiedzanie i plażowanie w Tajlandii. Czas podroży 4 - 14.11
Lecisz 4 - 14 Air China z Londynu do Bangkoku za 390 euro
2 pełne dni w Bangkoku (6 - 7.11), potem na 1 dzień do Ayutthayi (proponuje zwiedzać rowerkiem). Jak rano wyjedziesz to spokojnie cały dzień ci starczy by rowerem objechać wszystkie główne atrakcje. Wieczorem cos jesz i łapiesz ostatni pociąg do Bangkoku - pociąg nr 22. Wysiadasz na stacji Don Muang (stacja lotniskowa). Jeśli ci to niestraszne to kimasz na lotnisku i 9.11 z samego rana lecisz na Krabi Malindo Air o 6:45 za 1080 THB - ok 120 zl (w cenie bagaż nadawany). A jeśli wolisz to wynajmujesz sobie jakiś tani pokój przy lotnisku na jedna noc.
Na Krabi jesteś 4 dni (9-12.11). Tam możesz sobie np wykupić jednodniowa wycieczkę na Ko Phi Phi, popłynąć speed boatem na Railay beach itp. Jest co tam robić.
Kupuj wycieczki na miejscu bo bedzie taniej i sie jeszcze potargujesz. Agencji turystycznych sprzedających wycieczki jest tam pelno, bezposrednio w hotelach tez sprzedają.
Ponizej przykaldowy opis jedniodniowej wycieczki na Ko Phi Phi.
http://krabitrek.com/tours/tour_phiphi_speedboat.php
12.11 wieczorem lecisz Thai Smile o 21:40 z Krabi na lotnisko Suvarnabhumi w Bangkoku za 1330 THB (ok 150 zl) - bagaż nadawany w cenie. Tam masz 2,5h przesadki w wracasz do Europy. Jesli sie boisz ze ci nie starczy czasu na przesiadkę to możesz lecieć wcześniejszym samolotem.
Na powrocie masz przesiadkę w Pekinie 8h w ciągu dnia więc na visa free wjedziesz do Chin i zdzysz jeszcze skoczyc na plac Tiananmen, strzelic sobie fotke z mauzoleum Mao w tle i zjesc jakies lokalne jedzenie w lokalnym barze.
Hoteli poszukaj sobie np na booking.com. Cena wycieczki na pewno zmiesci sie w twoich limitach.

Załączniki:
Train.jpg
Train.jpg [ 100.97 KiB | Obejrzany 4558 razy ]
LON.jpg
LON.jpg [ 52.12 KiB | Obejrzany 4558 razy ]
KBV.jpg
KBV.jpg [ 78.72 KiB | Obejrzany 4558 razy ]
DMK.jpg
DMK.jpg [ 145.98 KiB | Obejrzany 4558 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#13 PostWysłany: 19 Maj 2017 10:41 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5148
srebrny
jezeli chcesz pojechac gdzies dalej i budzet masz 5000pln to wydaje sie ze opcja Tajlandii lub jeszcze lepiej Filipin powinna byc
dla Ciebie dobra. sa to dosc tanie (szczegolnie Filipiny) kraje, bezpieczne, na Filipinach b.latwo porozumiesz sie po angielsku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 19 Maj 2017 11:19 

Rejestracja: 19 Paź 2011
Posty: 1170
platynowy
sebko napisał(a):
korci mnie ten Bangkok - obawiam sie, ze troche na sile on wyjdzie i nie wiem czy jest sens zwiedzac go w 3 dni?
Bangkok zwiedzisz w dwa dni spokojnie, chyba że chcesz eksplorować całe miasto. Standardy, czyli świątynie, pałac, posągi Buddy, Khao San i Chinatown są mniej lub bardziej do ogarnięcia łódkami, czyli sprawnie (nie stoją w korkach).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 19 Maj 2017 14:01 

Rejestracja: 15 Sty 2017
Posty: 18
Loty: 46
Kilometry: 67 374
To jestem troche spokojniejszy, ze Bangkok w dwa dni bedzie wystarczajaco. Jeszcze nie robilem konkretnego rozeznania, ale juz mi ta informacja strasznie pomaga.

Ale mam problem z wyborem kolejnej czesci wyprawy, nie wiem jaka wyspe wybrac. Duzo ludzi poleca Phuket, Koh Samui, Ko Phi Phi. Ale czeka mnie research tych wysp i decyzja. Szukam cos pomiedzy relaxem na rajskich plazach, a mozliwoscia zwiedzania, ale jesli piszecie ze transport jest latwy, to nie powinno byc problem z przemieszaniem sie w ciagu dnia z jednej wispy na inna.

Dzieki wielkie za pomoc!!!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 19 Maj 2017 14:09 

Rejestracja: 16 Lut 2017
Posty: 5
Ja na twoim miejscu wybrałabym podróż do Kenii :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 19 Maj 2017 14:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
sebko napisał(a):
Ostatnio zacząłem planować 7-8 dniową podróż w okresie od września/października do grudnia.
Problem jest w tym, że nie mam kompletnie pomysłu gdzie by to mogło być. Duża część krajów odpada ze względu na deszcze, sezon huraganowy itd.

Określę może czego oczekuję:
- chciałbym pojechać w dosyć ciepłe miejsce najlepiej gdzieś nad ciepłym morzem/oceanem.
- w miejsce gdzie można zwiedzać i aktywnie spędzać czas.
- budżet około 5 tys. zł.
- najlepiej Azja lub wyspy w okolicach M. Karaibskiego. Może Afryka?


Pojedz do Jordanii i zobacz przy okazji Petre. :D
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 19 Maj 2017 14:39 

Rejestracja: 28 Lut 2017
Posty: 32
2 dni to jak dla mnie trochę mało na Bangkok, ale w ekspresowym tempie można się wyrobić. Na Grand Palace plus rynek amuletów za pałacem i świątynia Wat Pho plus np Khao San Road wieczorem to jeden dzień. Wat Arun być może jeszcze w remoncie. Yaowarat(Chinatown) plus Złoty Budda i Świątynia Smoczego Lotosu np plus późnym wieczorem np Soi Cowboy (Patpong można odpuścić sobie). Jeżeli planujesz zostać dłużej to np wielki weekendowy Chatuchak Market plus odpoczynek w parku zaraz obok (polecam) - mi zajeło to jeden dzień do popołudnia, ale śmiało można się wybrać wcześnie rano i skończyć trochę po południu. Niektórzy polecają wielkie domy handlowe do odwiedzenia (nie pamiętam nazw) - nic ciekawego. Pływające ryneczki czyli Floating Markets - polecam Khlong Lat Mayom, tyle że jest daleko od centrum, ale za to mniej turystów. Odradzam wycieczkę szybką łodzią, ludzie za to chwalą te wolniesze łódki (wiosłowe bodajże). W swoim planie na tydzień miałem jeszcze parę innych miejscówek do odwiedzenia, niestety plany planami, rzeczywistość co innego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 19 Maj 2017 14:46 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3528
srebrny
7-8 dni to krotko, imho za daleko na BKK i Phuket czy okolice.

wiekszosc czasu zejdzie w podrozy. ewentualnie BKK i jakas wyspa w poblizu, np Ko Samet.

ja bym celowal w cos blizej, np Kanary i 2 wyspy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 19 Maj 2017 14:55 

Rejestracja: 19 Paź 2011
Posty: 1170
platynowy
ibartek napisał(a):
7-8 dni to krotko, imho za daleko na BKK i Phuket czy okolice. wiekszosc czasu zejdzie w podrozy.
I tak i nie. Podróżować można też nocą, pociągi sypialne są całkiem wygodne. Korzystałem na jesieni i była to bardzo dobra alternatywa dla samolotu. Samolot wydaje się być szybki, ale czasem po dodaniu czasu na dojazdy na lotnisko, odprawy i kontrole - okazuje się że lot trwa godzinę, ale cała podróż pół dnia.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 41 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Janus oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group