Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 72 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 22 Sty 2013 23:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Cze 2012
Posty: 149
Na tym statku wygląda na to, że wszystkie kabiny mają "wygody"
http://www.sales.vikingline.com/en/inte ... la/cabins/
All cabins are equipped with shower, wc and alarm.

Pewnie kontakt też jest, szukaj przy stoliczku w przedpokoju naprzeciwko łazienki :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka do Bolonii za 953 PLN. Loty z Warszawy + 4 noclegi w hotelu Wycieczka do Bolonii za 953 PLN. Loty z Warszawy + 4 noclegi w hotelu
Relaks na Cyprze za 963 PLN. Loty do Pafos z Katowici 5 nocy w apartamencie Relaks na Cyprze za 963 PLN. Loty do Pafos z Katowici 5 nocy w apartamencie
#62 PostWysłany: 23 Sty 2013 12:45 

Rejestracja: 13 Wrz 2010
Posty: 77
skok napisał(a):
Na tym statku wygląda na to, że wszystkie kabiny mają "wygody"
http://www.sales.vikingline.com/en/inte ... la/cabins/
All cabins are equipped with shower, wc and alarm.

Pewnie kontakt też jest, szukaj przy stoliczku w przedpokoju naprzeciwko łazienki :)


Dzięki za odpowiedzi :). A kontakt jest taki jak u nas w Polsce?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 23 Sty 2013 18:11 

Rejestracja: 19 Sie 2011
Posty: 57
Macie moze jakis patent na trase Turku-Alandy-Turku/Helsinki, tak zeby na Alandach pobyc troche czasu, dajmy na to dzien + ewentualnie noc? Sprawdzalam Viking i tallink/Silje, ale nie udalo mi sie znalezc nic taniej niz EUR72/2 os i to bez kabiny na nocny powrot do Helsinek i EUR36 do Turku. Interesuja mnie okolice dlugiego weekendu majowego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 23 Sty 2013 18:47 

Rejestracja: 23 Sie 2011
Posty: 354
niebieski
@Wisnia
Nie da sie. promocyjne bilety sa na rejsy z Abo/Helsinek do Sztokholmu i vice versa. Do Marienham musisz kupowac osobne bilety i wychodzi duzo drozej.
_________________
Swiat konczy sie tam, gdzie nie dociera Ryanair
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 23 Sty 2013 20:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Cze 2012
Posty: 149
pasztet napisał(a):
skok napisał(a):
Na tym statku wygląda na to, że wszystkie kabiny mają "wygody"
http://www.sales.vikingline.com/en/inte ... la/cabins/
All cabins are equipped with shower, wc and alarm.

Pewnie kontakt też jest, szukaj przy stoliczku w przedpokoju naprzeciwko łazienki :)


Dzięki za odpowiedzi :). A kontakt jest taki jak u nas w Polsce?



Takiuśki sam, mieliśmy polski czajnik bezprzewodowy i wszystko działało.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 06 Mar 2013 12:09 

Rejestracja: 17 Cze 2011
Posty: 103
Jest taka oferta:

Turku-Stockholm-Turku cruise, day departure
Turku Thu 2/5/2013 at 08.45 - Stockholm 2/5/2013 at 18.55 M/S Amorella
Stockholm Thu 2/5/2013 at 20.00 - Turku 3/5/2013 at 07.35 M/S Amorella

Czy korzystając z tej oferty (cena 10 euro z łóżkiem w obie strony z wykorzystaniem kodu Early) można wysiąść na Alandach, a gdy statek będzie wracał ze Sztokholmu na Alandy po prostu wsiąść i dokończyć podróż?
Chodzi głównie o to, że chcę pominąć odcinek Alandy-Sztokholm-Alandy w tym kursie.
W sumie i tak na Alandach się zmienia prom, więc może wystarczy dołączyć do ludzi wychodzących z jednego promu, a by z nimi jakoś przejść na prom do Turku?
Ma ktoś jakieś doświadczenie w takim przypadku?
Szukam najtańszego sposobu aby pobyć na Alandach choćby kilka godzin, a to rozwiązanie daje mi całe popołudnie z wieczorem i w sumie niepotrzebne pół nocy, ale jakoś da się to przeżyć (pobyt na Alandach od 14-tej do 3 rano).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 05 Lip 2013 18:36 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 339
Kilometry: 501 360
A ja z innej beczki. Bagaże w rejsach typu cruise 2 noce na statki a dzień w porcie. Przykład: wypływam ze Sztokholmu o 20, rano jestem w Helsinkach (lub Turku) i wieczorem powrót do Sztokholmu. Czy w czasie pobytu w Helsinkach mam złazić z promu z moimi bagażami i zwolnić kajutę, czy można zostawić wszystko w kajucie i wyjść z aparatem foto na przykład?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 04 Wrz 2013 12:20 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 339
Kilometry: 501 360
Witam. Zaliczyłem rejsy typu cruise na następujących trasach:

*Sztokholm-Turku-Sztokholm
*Sztokholm - Helsinki - Sztokholm
*Sztokholm - Mariehamm - Sztokholm

Wszystko na promach Viking Line. I tak:

Terminal Viking Line w Sztokholmie znajduje się ok. 4-5 km od T-Centralen (głównego dworca w Sztokholmie). Dojść można, choć daleko, ale trasa prosta. Dojazd drogi, najlepiej chyba T-Banem z T-Centralen na Slussen (2 przystanki), a później autobusy w kierunku terminalu (też chyba 2 przystanki). Jechałem ale nie pamiętam numeru, w każdym razie jeździ ich tam sporo.

W terminalu toaleta, samoobsługowa apteka, SZAFKI na bagaże. Szafki w cenie 50 SEK do 24h. Przydały się nam bardzo.

Do Turku płynęły Amorella z której trzeba zejść z bagażami w Turku, a z powrotem Viking Grace.

Terminal w Turku wyposażony podobnie, choć mniejszy niż sztokholmski, szafki na bagaże w cenie 2eu za 24h. Więc ze statku trzeba zejść, ale bagaże można zostawić. Z terminalu do miasta ok. 3-4 km wzdłuż rzeki Aury, spacer sam w sobie przyjemny. Niedaleko terminalu zamek w Turku. Są też autobusy miejskie w cenie 2,5eu jeden przejazd, ale godziny w których jeżdżą są... dziwne.

Viking Grace najnowocześniejszy z floty Viking Line. W kabinie wyrka, ręczniki, pościel, łazienka z prysznicem, lustro, mydło, suszarka. 4 gniazdka elektryczne. Telewizor nawet. Płynąłem w kabinie typu B. Dość cicho w nocy. Kabina ma ok. 8,5 m2. Po rozłożeniu łóżek jest ciasno.

Czasy:
Stockholm at 20:00 - Turku at 07:35, M/S Amorella
Turku at 20:55 - Stockholm at 06:30, Viking Grace

UWAGA: Czas szwedzki jest taki sam jak w Polsce, ale fiński to +1h. Czasy podaję miejscowe (tak też robi to Viking), więc jeśli Amorella była w Turku o 7.30 to była to 7.30 czasu fińskiego. Wg szwedzkiego była to 6.30).

Pomiędzy cruisami Turku i Helsinki przerwa ok. 9-10 godzin. Bagaże do szafki i wyskoczyliśmy do Uppsali, po drodze ciesząc oczy oglądaniem Gamla Stan. Pociąg 84 SEK w jedną stronę. Ok. 40 minut jazdy.

Cruise do Helsinek odbył się na Gabrielli. To staruszek i pachnie... peerelem :mrgreen: Ale w sumie fajnie. Wyposażenie kabiny typu B podobne. Nie było suszarki i gniazdko tylko jedno. Również dość cicho. W Helsinkach można zejść zostawiając wszystko na statku. Z Terminalu jakieś 30 min marszu do soboru, Kauppatori i Esplanadi, więc w sumie szybko zaczynamy zwiedzanie. W Helsinkach byliśmy 7h, sporo można zobaczyć przez te parę godzin.

Czasy
Stockholm at 16:30 - Helsinki at 10:10, M/S Gabriella
Helsinki at 17:30 - Stockholm at 10:00, M/S Gabriella

Pomiędzy cruisami do Helsinek i Mariehamm czas wolny spędziliśmy w Sztokholmie. Toalety 10 SEK :o kawa 18-24 SEK, wizyta w muzeum Vasa 130 SEK, to tak przy okazji podaję. Jedzenie drogie (dla przykładu hot-dog 30 SEK, kulka lodów 25 SEK), transport też drogi, wycieczkowe autobusy i statki również...

Do Mariehamm płynęliśmy Cinderellą. Prom fajny, chociaż głowy nie urywa. Widać że ma już z 15 lat. Kabina typu A (to samo co B, tylko okno było - nie polecam, chyba że ktoś musi mieć okno w pokoju). Była suszarka, 2 gniazdka. Reszta (ręczniki pościel prysznic) oczywiście też. W nocy cicho.

Czasy
Stockholm at 18:00 - Mariehamn at 07:45, M/S Cinderella
Mariehamn at 09:30 - Stockholm at 15:30, M/S Cinderella

Ogólnie
Odprawa trwa moment. Przyjście 30 minut przed odpłynięciem powinno wystarczyć, a 45 minut to już na luzach. Każdy pasażer dostaje swoją kartę podróżną. Wygląda jak karta płatnicza z grubego papieru. Tą kartą otwiera wejścia w terminalu i swoją kabinę. Ceny na promie wysokie dość. Wszystko od 3 eu w górę. Przykładowa pizza margerita + mały sok ok. 16 eu. Talerz sałatki 14 eu. Są sklepy Duty free, niektóre oferty mogą być nawet interesujące. Śniadania w cenie 10 eu/os (nalezy wykupić wcześniej) na bogato. Jest masa jedzenia do wyboru. Są knajpy dancingi, karaoke i inne takie. Pijanych osób nie stwierdziłem, chociaz (szczególnie w weekendowym rejsie) ludzie drinkują. Jedna z osób mi towarzyszących w tym weekendowym podobno widziała zalanych w pestkę, mnie nie było dane, a w kabinie nie siedziałem.

Ogólnie pasażerowie na promach to skandynawscy emeryci. + jakies grupy i wycieczki (my mieliśmy Azjatów oraz głuchoniemych). Chyba też (to taka złośliwa uwaga na boku) średnia waga osób płynących tym rejsem jest znacznie wyższa niż skandynawska średnia. Sporo takich okrąglutkich było...

Wrażenia:
Jak dla mnie bomba. Widoki na archipelag sztokholmski super. Na Alandy i otwarte morze również. Ceny noclegów znacznie niższe niż w miastach, które odwiedziliśmy. Śniadania warto. Przyjaźnie. Bezpiecznie. Ciepło czysto sucho miło.

Na koniec warto pamiętać, że rejsy weekendowe (piątki) są droższe niż inne w tygodniu. Tego nie wziałem pod uwagę przy kalkulacji i dopłaciłem kilkadziesiąt euro. No i że jedynie rejsy typu Cruise są tanie. Później załączę jakieś materiały foto/video.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 04 Wrz 2013 23:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
Roku napisał(a):
Na koniec warto pamiętać, że rejsy weekendowe (piątki) są droższe niż inne w tygodniu. Tego nie wziałem pod uwagę przy kalkulacji i dopłaciłem kilkadziesiąt euro. No i że jedynie rejsy typu Cruise są tanie. Później załączę jakieś materiały foto/video.

Mam nadzieję, że może teraz zweryfikujesz swoje zdanie o świetnych promocjach i różnicy między cruise a normalnym przejazdem
viewtopic.php?p=264971#p264971
itd

dla uściślenia wieku jednostek
m/f Gabriella ma 21 lat a m/f Cinderella 24 lata, ale dramatu nie ma, na statek to nie jest dużo
Viking to nowiuteńki prom

najważniejsze, że się podobało
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 05 Wrz 2013 00:42 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 339
Kilometry: 501 360
Pisałem ci wyraźnie i drukowanymi literami niemalże, załączając screeny i nawet filmik, a ty dalej swoje. F4F to grono ludzi szukających korzystnych cen za transport i noclegi, więc jeśli będa zainteresowani kierunkiem skandynawskim, z pewnością zainteresuje ich oferta VL na rejsy typu cruise. Można to porównać do wyszukiwania ofert typu Wizz XClub czy z dużym wyprzedzeniem cenowym. Normalnie bilet kosztuje 150-400 zł, ale można znaleźć za 34.

Weryfikować nie mam co, bo cruise do turystycznych potrzeb dopasowany jest doskonale, a rzecz cała w poprzednim wątku rozbijała się o to, czy Polferries jest porównywalny cenowo do innych, czy nie. A nie o to, czy cruise jest taki czy siaki.

Dorzucam trochę filmików z rejsów Vikingami.

Cinderella - korytarz i kabina


Gabriella w archipelagu sztokholmskim


Cinderella z góry na dół


Gabriella płynie sobie


Cinderella też sobie płynie

Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 19 Lut 2014 21:12 

Rejestracja: 19 Lut 2014
Posty: 4
Czy osoba która kończy 21 lat w lipcu zostanie wpuszczona na pokład w marcu? Jak to obejść, dlaczego 21 lat? Pytam odnośnie promu ze szwecji na alandy i z powrotem.

na moje pytanie Viking odpowiedział:
Cytuj:
Good day,

Thank you for your e-mail and interest in Viking Line's departures.
The age limit for the Cinderella Stockholm-Mariehamn cruise is strictly 21
years of age. A person under 21 can join a cruise only if accompanied by a
parent/grandparent.


Kind regards,

Alisa Ivanova
Travel Agent
Viking Line Eesti OÜ,Hobujaama 4,
EE-10151 TALLINN,Estonia
Phone:+358 9 123 5300,Fax:+358 9 123 5939
E-mail: International.sales@vikingline.com
www.vikingline.fi/en
www.vikinggrace.com – M/S Viking Grace – creating waves of new
sensations
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 18 Kwi 2017 09:01 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 339
Kilometry: 501 360
W uzupełnieniu do postów sprzed kilku lat dodam, że w 2017r niewiele się zmieniło, ceny rejsów typu Cruise są nadal bardzo korzystne, M/S Gabriella (ta która płynie do Helsinek) ma już stały dostęp do internetu, a suszarek nadal nie ma w kabinach, mimo to mozna je wypożyczyć na statku (pokład 7 w Informacji) za kaucją 20 euro. Za kajutę typu B Piccolo (dwuosobowa) płaciłem 54 euro, dokupiłem też śniadania w cenie 10,5 euro, więc suma za 2 osoby/2 noce wyniosła 54 euro + 42 euro śniadania. Rejs typu cruise na trasie Sztokholm - Helsinki - Sztokholm. Wydaje mi się że cena za kajutę 4 osobową była taka sama, co dawałoby jakies 6,5 euro za osobonoc we własnej kabinie z łazienką.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 72 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: KamcioPL oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group