Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 72 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 26 Lip 2012 14:29 

Rejestracja: 24 Maj 2012
Posty: 418
niebieski
CYPEL - myślę, że na 99 % jest tak jak mówisz. Wykupiona opcja criuses nie uprawnia do zejścia na ląd i to wszystko. Wystarczy że bilety są na innym kolorze papieru i nikt z Tobą nie będzie dyskutować bo Cię nie puszczą.

Podsumowując - teoretycznie w systemie rezerwacyjnym można wykupić opcję criuse i pokombinować ale nie wiemy czy komuś udało się zejść na ląd. To że na ten sam prom można kupić opcję OW niczego nie wyklucza.

Punkt regulaminu dot zwrotu kasy za niewykorzystaną część dotyczy zwykłej podróży RT a nie criuses.
Po za tym - dlaczego criuse jest tańsze niż 'zwykłe' RT ? Właśnie dlatego, że nie można zejść na ląd.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive za 2190 PLN. Wylot z Warszawy Urlop w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive za 2190 PLN. Wylot z Warszawy
United Airlines: bezpośrednie loty do Nowego Jorku z Berlina za 1576 PLN. Dużo terminów United Airlines: bezpośrednie loty do Nowego Jorku z Berlina za 1576 PLN. Dużo terminów
#42 PostWysłany: 05 Sie 2012 00:50 

Rejestracja: 23 Lis 2011
Posty: 1
A powiedzcie mi taką rzecz - jak wygląda sprawa jeśli chce się przez te 10h rejsu powrotnego, dziennego, z Turku oglądać widoki ? To miejsce oznaczone na schemacie statku jako panorama (dla 100 osób) jest jedynym miejscem z którego można podziwiać widoki, o ile jest co podziwiać w ogóle ? Trzeba tam coś zamawiać czy można po prostu stać? Są jakieś miejsca siedzące ? 100 osób to abrdzo mało biorąc pod uwagę że statek jest dla 2400 osób, jest więc w ogóle szansa żeby tam się dostać ? Czy jak wykupię opcję Sztokholm-Turku-Sztokholm w kabinie C4 to będę mógł tylko siedzieć w niej i korzystać z barów? Bo w takim wypadku, jeszcze bez okna, to totalnie bez sensu :D Ale jeśli można byłoby być "na zewnątrz" podczas powrotu to świetna opcja, wypłynięcie o 20 ze Sztokholmu, aż do 7.00 można się kimnąć za śmieszne grosze. Później powrót wyjść na górę, pooglądać przyrodę i morze ;)

Ktoś wie jak to wygląda w praktyce?

Bo w Silja Line jest do wybiorę "Deck place", ale nie do końca rozumiem co ono oznacza. Czy jest to właśnie miejsce "na zewnątrz" ? No i sama podróż jest nieporównywalnie droższa, bo kabina 4os w jedną stronę kosztuje 72 euro + powrót "deck place" 13 euro/osoba, natomiast w vikingu 15 euro/4os/2 strony.Dzięki za wskazówki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 13 Sie 2012 02:26 

Rejestracja: 02 Gru 2011
Posty: 21
Czy ktoś już próbował opuścić statek Viking Line mając wykupioną opcję "cruise"?

Gdy rezerwuję standardowy rejs i wybieram 1 pasażera i "whole cabin" oznacza to że rezerwuję całą kabinę dla 1 osoby, czy mogę się spodziewać "towarzystwa"?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 15 Sie 2012 14:48 

Rejestracja: 15 Sie 2012
Posty: 10
Jest to mój pierwszy post na forum, więc witam Wszystkich :)
Mam prośbę, moglibyście mi napisać krok po kroku jak zarezerować rejs Sztokholm-Turku-Sztokholm, z dziennym zwiedzeniem Turku i 2 noclegami na promie?
Gdy próbuję dokonać rezerwacji Q4, wyświetla mi komunikat "This product does not allow economy cabins in booking.". Gdy wybieram inne - cena wynosi 200€ :(
Wybrałem oczywiście "Package Early Bird discount".
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 15 Sie 2012 23:59 

Rejestracja: 29 Mar 2012
Posty: 410
Witam czy prom z Sztokholmu plywa do Helsinek również w listopadzie ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 28 Sie 2012 22:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Cze 2012
Posty: 149
Mam jeszcze pytanie odnośnie cen w duty free na tych promach (zdecydowałem się w końcu na Vikinga), ile mniej więcej kosztuje "flaszka"? Na Modlinie póki co chyba jeszcze nic nie kupię a rejs trochę trwa;)
Jak ceny innych produktów spożywki ewentualnie słodyczy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 22 Wrz 2012 22:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Cze 2012
Posty: 149
Jestem już po rejsie:) Ogólnie wrażenia jak najbardziej pozytywne. Trochę krótko pobyt w samym Sztokholmie, ale dzięki temu, że aby dojść z dworca na terminal Vikinga trzeba przejść przez Gamla Stan, udało się co nieco obejrzeć.
Co do Turku, to ok. 13,5 godziny, to bardzo dużo na to miasto. Ogólnie nie zachwyca architekturą, ciekawych zabytków też jakoś dużo nie ma ale w sumie można jakoś przeżyć. Myślę, że lepiej zrobić trasę Turku-Sztokholm-Turku (jeśli oczywiście loty na to pozwalają).
Warto jest się jednak wybrać nawet dla samego rejsu.
Kajuty schludne, czyste, pościel i ręczniki w cenie, ciepło i nie trzęsie, woda pod prysznicem gorąca. Nie spotkaliśmy żadnych "naprutych i awanturujących się". Ceny w sklepie duty free dla Polaków trochę wysokie - najtańsze 0,5 l to koszt ok. 11 euro, problem był tylko z wodą - jedynie 0,5l za 1,5E, ale na szczęście mieliśmy czajnik bezprzewodowy więc można było zagotować i ostudzić. Dla lokalsów to jednak okazja, zważywszy, że w samym Turków widzieliśmy tylko 1 sklep, w którym można było kupić alkohol mocniejszy niż piwo:)
Płynęliśmy promami Amorellą i Isabellą, a od stycznia zamiast Isabelli ma pływać nowa jednostka Viking Grace więc będzie jeszcze lepiej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 24 Wrz 2012 10:18 

Rejestracja: 07 Lut 2012
Posty: 992
niebieski
Ja również jestem po rejsie. Miałem zrobione 2 rezerwacje typu "cruise". Pierwsza Sztokholm-Turku-Sztokholm. Druga Turku-Sztokholm-Turku. Po przybyciu na Cityterminal przypadkowo trafiłem do biura Vikigline. Pani bez problemu zmieniła te rezerwacje na jedną. Bez opłat za zmianę i bez dopłat. W jedną stronę mieliśmy kabinę 2-os. z łazienką za 15 EUR. Powrót kabina 4-os. za 20 EUR. Z tym że kupowałem praktycznie na 3-4 dni przed wypłynięciem więc na pewno można jeszcze taniej. Na Cityterminal pani odprawiła nas. Dostaliśmy karty pokładowe będące jednocześnie kluczem do kabiny.
Ważne informacje:
1.Nikt nie sprawdzał dowodów tożsamości zarówno w Sztokholmie jak i w Turku. Czyli nikt nie sprawdza wieku ani tożsamości. Można więc oddać komuś zakupioną rezerwację jeśli nie zamierza się z niej skorzystać.
2.Nie ma żadnego problemu żeby wyjść na ląd nie kończąc podróży "cruise" i wrócić kolejnym promem.
3.Mapy Sztokholmu bez problemu na lotnisku. Mapa Turku na terminalu promowym.
4.Problem w Szwecji z dostępem do darmowego netu. Mój lapcio jedynie na terminalu w Sztokholmie coś zagadał.
5.Ceny na promie: papierosy 300-350 SEK za karton. Heineken 0,33 za 8 SEK. Ciekawostką był "zestaw piwny" składający się z 108 szt. piwa 0,33 (ponad połowa to heineken) oraz z wózka dla wygody przemieszczania się. Zestaw taki kosztował 65 EUR czyli za piwo 0,33 ok. 0,6 EUR. Niezła alternatywa dla większej grupy. Wódka ze 2x droższa niż u nas w sklepach. Kawa najtańsza z automatu na terminalu w Sztokholmie 10 SEK.
6.Na promie spokojnie. Nie widziałem burd ani zataczających się osób. Młodzieży generalnie bardzo mało. Przeważali emeryci oraz rosyjscy turyści.
7.Na promie jest zakaz picia i palenia w kajutach i na korytarzach. Sankcja za spożywanie alkoholu to jego konfiskata. Za palenie 120 EUR. Oczywiście nikt nie kontroluje co się spożywa w kajucie a zakaz picia i palenia nie obowiązuje na odkrytych pokładach. Na poziomie 7 są palarnie w zamkniętych pomieszczeniach co w czasie nieciekawej pogody jest dobrą alternatywą.
Generalnie polecam.
_________________
Takich dwóch jak nas trzech nie ma ani jednego.
Góra
 Profil Relacje PM off
DewREW lubi ten post.
 
      
#49 PostWysłany: 24 Wrz 2012 21:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Cze 2012
Posty: 149
Z tym sprawdzaniem tożsamości i wieku, to rzeczywiście prawda. Jednak w Turku, za bramkami jakieś Security rozstawiło namiot i widziałem jak niektóre osoby były wyrywkowo zapraszane do kontroli. Tylko były to jakieś kobitki w średnim wieku a nie młokosy;)
Najtaniej wychodziło kupić zestaw 2x1l Martini za 14,90E, z czego oczywiście skorzystaliśmy:)

Żałuję, że nie można było zgrać godzin z promem do Helsinek.
Mam nadzieję, że w przyszłym roku mi się to uda, z Helsinek bliziutko do Tallina, a stamtąd Petersburg niedaleko:)

Jak znacie jeszcze jakieś inne linie z tak przystępnymi cenami (w szczególności Oslo-Kopenhaga lub coś do Helsinek), to będę wdzięczny za info. Sprawdziłem kilka i ceny zabójcze, np. z Polski do Helsinek Finnlines wyszło jakieś 800 PLN za 2 osoby!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 25 Wrz 2012 18:19 

Rejestracja: 28 Gru 2011
Posty: 30
Takie małe ostrzeżenie ;) Kilka dni temu płynąłem Vikingiem ze Sztokholmu do Turku. Był to kurs nocny i w niedziele rano przybyłem do Turku, a tam na wszystkich wyjeżdżających czekała policja. Chciałem tylko dodać że wszystkim kierowcom kazali dmuchać i obstawili wszystkie wyjazdy. Tak więc kierowcom radzę nie przesadzać z alkoholem pomimo że ciężko tam nie pić przed czym ostrzegali mnie koledzy ze Szwecji :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 25 Wrz 2012 18:35 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6247
HON fly4free
kanio napisał(a):
Takie małe ostrzeżenie ... wszystkim kierowcom kazali dmuchać :)


częsta procedura w Skandynawii - szczególnie rano ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 15 Paź 2012 22:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sie 2012
Posty: 484
niebieski
Nabyłem:) bilet Stockholm-Mariehamn-Stockholm.
Otrzymałem mail'a z numerem rezerwacji.
W związku z tym mam dużo naiwnych pytań:
1) czy numer rezerwacji to tak jak bilet, co z tym numerem zrobić?
2) czy istnieje konieczność odprawy (tak jak przy locie samolotowym?), jeśli tak to gdzie się odprawić,
jeśli tak to czy można to zrobić bezpośrednio przed rejsem czy lepiej wcześniej (jestem dzień wcześniej w STHLM)
3) czy taka rezerwacja obejmuje sobą również kabinę (zapłaciłem 2X19SEK)
czy muszę dokupić jeszcze kabinę
4) czy taki prom posiada miejsca widokowe
5) ile kosztuje sauna
6) czy dostęp do wszystkich stref promu jest bezpłatny, czy płatny (ile co kosztuje)
7) w Mariehamn przesiadam się z promu Isabella na prom Amorella mam na to 15 minut (wg biletu)
czy mogę mieć z tym kłopot?
pozdrawiam
Kubutek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 16 Paź 2012 00:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Cze 2012
Posty: 149
Trochę mało informacji podałeś, ale:
Numer zachowaj, lub wydrukuj potwierdzenie trzeba go podać przed "zaokrętowaniem", dostaje się wtedy karty pokładowe - klucze do kabin (jeśli ją masz).
Nic nie trzeba się odprawiać.
Najprawdopodobniej wybrałeś Route Traffic, jak próbuję coś zarezerwować to się podstawiają rodzaje kabin do wyboru, powinieneś to mieć na rezerwacji. Na stronie jest zakładka booking, jak podasz ten numer i zdaje się maila (lub nazwisko) to Ci się wyświetlą szczegóły.
Na ostatnim poziomie jest taras widokowy można obejść komin dookoła. W saunie nie byłem, to nie wiem. Dyskoteka i sklep jest za free :)
15 minut to mało czasu więc chyba najlepiej ustawić się wcześniej przy wyjściu, bo było sporo ludzi, a musisz zrobić kółko.
Płynąłem oboma statkami ale miałem wykupiony Cruise i miałem więcej czasu na zmianę okrętu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 10 Gru 2012 16:19 

Rejestracja: 28 Wrz 2012
Posty: 153
Zbanowany
Da się w tej promocji EARLY kupić rejs Turku-Sztokholm-Turku z wypłynięciem nocnym z Turku ?
Wszystkie daty jakie sprawdziłam to tylko rejsy dzienne. Bez promocji widzę, że się da rejs nocny zakupić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 10 Gru 2012 20:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Cze 2012
Posty: 149
Chyba nie jest to możliwe, gdy próbuję Turku + Early wyskakuje komunikat:
Note: The product code is not available for this port of departure.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 10 Gru 2012 21:38 

Rejestracja: 07 Lut 2012
Posty: 992
niebieski
Jest jeszcze opcja last minut. Ceny za kajutę od 10 EUR. Rejsy dostepne są tutaj. Można zakupić z wyprzedzeniem maks. 2 tygodnie do przodu. Wiem że to ryzyko ale jeśli ktoś wybiera się w zimie to chyba nie powinno byc problemów z dostepnością. Oczywiście, raczej należy zapomnieć o dobrych cenach w przypadku wieczornych rejsów piątkowych i sobotnich ale niedziela czy poniedziałek (tak jak lata W6 z Gdańska) pewnie jest duża szansa.
_________________
Takich dwóch jak nas trzech nie ma ani jednego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 12 Gru 2012 00:32 

Rejestracja: 28 Wrz 2012
Posty: 153
Zbanowany
Cytuj:
Jest jeszcze opcja last minut. Ceny za kajutę od 10 EUR. Rejsy dostepne są tutaj.
Tutaj czyli gdzie? :)

W sumie ceny bez promocji też niezłe od 29 euro za kajutę dla dwóch osób, ale skoro można taniej.
Z tego co wyczytałam w tym wątku to bez problemu można opuścić statek mając wykupioną opcję cruise, ktoś jeszcze praktykował ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 12 Gru 2012 18:16 

Rejestracja: 07 Lut 2012
Posty: 992
niebieski
Sorki za niewklejenie linka :)
Wklejam więc te oferty last minute:

Sztokholm-Alandy https://booking.vikingline.se/reddepart ... cinderella
sztokholm-Turku https://booking.vikingline.se/reddepart ... U&page=abo
sztokholm-Helsinki https://booking.vikingline.se/reddepart ... elsingfors

Turku-Sztokholm https://booking.vikingline.fi/reddepart ... nkHamn=STO
_________________
Takich dwóch jak nas trzech nie ma ani jednego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 22 Sty 2013 13:57 

Rejestracja: 13 Wrz 2010
Posty: 77
czy ktoś może wie czy w tym kajutach C2P na MS Cinderella są gniazdka z prądem czy czy jest prysznic i wc czy trzeba korzystać z jakiegoś wspólnego? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 22 Sty 2013 14:13 

Rejestracja: 23 Sie 2011
Posty: 354
niebieski
CP2 to chyba pod pokladem..ale tam we wszystkich chyba kajutach sa prysznice (moze w kategorii D nie ma jak w Stella lines). A gniazdka sa 100%
_________________
Swiat konczy sie tam, gdzie nie dociera Ryanair
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 72 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group