Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 72 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 25 Lip 2012 11:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Cze 2012
Posty: 149
Czyli co nie warto płynąć do Turku bo nie ma tam nic ciekawego i lepiej poszukać jakichś noclegów w Sztokholmie?
Bo szczerze powiedziawszy to czasu na sam Sztokholm nie mam za wiele: ląduję w Skavsta 14:40, pociąg z Nykoping mam 16:18 (bo na ten co jest zdaje się o 15:18 to nie ma szans żeby zdążyć), w Sztokholmie jestem na 17:31, a prom wypływa 19:30, zatem 2h, z dworca do przystani jest jakieś 5-6 km więc na pieszo to godzinka, jest coś po drodze co można zobaczyć, czy lepiej czymś dojechać.
Droga powrotna to przypłynięcie 6:10, a pociąg do Nykoping mam o 9:40 (późniejszy jest dopiero po 11-tej) na miejscu 10:42, wylot 12:35.
Mam zatem 3,5 godziny na "zwiedzanie", w załączeniu mini trasa, pieszo 2h 15 min, ale zawsze można dojechać z przystani.
Czy lepiej sobie dopuścić statek Vasa? I zahaczyć tylko o starówkę?

Załączniki:
Sztokholm.JPG
Sztokholm.JPG [ 47.4 KiB | Obejrzany 1698 razy ]


Ostatnio edytowany przez skok, 25 Lip 2012 11:47, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#22 PostWysłany: 25 Lip 2012 11:12 

Rejestracja: 27 Sie 2011
Posty: 31
A ja mam pytanie, jak wygląda sprawdzanie dokumentów na pokładzie Viking line. Czy faktycznie sprawdzają jakie nazwisko jest wpisane na bilecie? Bo kupiłam rejs w październiku na trasie Helsinki-Sztokholm-Helsinki, a wykorzystam tylko pierwszą część tej trasy i chętnie komuś odstąpię drugi rejs.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 25 Lip 2012 12:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
Sztokholm jest ładny i pięknie położony, warty zatrzymania się na dłużej, znowu Finlandia dla mnie osobiście to przyroda, miasta jak miasta, niczym się nie wyróżniają.
Dla kogoś kto lubi promy albo nigdy nie jechał dobrym ferry to może być ciekawe.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 25 Lip 2012 12:42 

Rejestracja: 14 Maj 2011
Posty: 191
Loty: 187
Kilometry: 292 388
rozumiem że mimo kupując bilet return na prom ze sztokholmu do turku, można skorzystać tylko z opcji w jedną(pierwszą) stronę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 25 Lip 2012 12:49 

Rejestracja: 07 Lut 2012
Posty: 992
niebieski
tomili7 napisał(a):
rozumiem że mimo kupując bilet return na prom ze sztokholmu do turku, można skorzystać tylko z opcji w jedną(pierwszą) stronę?


Dobrze rozumiesz. Nikt nie zabroni Ci się "spóźnić" chociażby. Wciąż tylko nie wiem jak wygląda sprawa niestawienia się na pierwszy odcinek a wykorzystania drugiego. Ktoś coś wie?
_________________
Takich dwóch jak nas trzech nie ma ani jednego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 25 Lip 2012 13:03 

Rejestracja: 14 Maj 2011
Posty: 191
Loty: 187
Kilometry: 292 388
szumny napisał(a):
tomili7 napisał(a):
rozumiem że mimo kupując bilet return na prom ze sztokholmu do turku, można skorzystać tylko z opcji w jedną(pierwszą) stronę?


Dobrze rozumiesz. Nikt nie zabroni Ci się "spóźnić" chociażby. Wciąż tylko nie wiem jak wygląda sprawa niestawienia się na pierwszy odcinek a wykorzystania drugiego. Ktoś coś wie?


no tak, ale taka jest informacja przy rezerwacji"no disembarkation in Turku" ...więc czy uda się wysiąść z promu? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 25 Lip 2012 13:14 

Rejestracja: 07 Lut 2012
Posty: 992
niebieski
tomili7 napisał(a):
szumny napisał(a):
tomili7 napisał(a):
rozumiem że mimo kupując bilet return na prom ze sztokholmu do turku, można skorzystać tylko z opcji w jedną(pierwszą) stronę?


Dobrze rozumiesz. Nikt nie zabroni Ci się "spóźnić" chociażby. Wciąż tylko nie wiem jak wygląda sprawa niestawienia się na pierwszy odcinek a wykorzystania drugiego. Ktoś coś wie?


no tak, ale taka jest informacja przy rezerwacji"no disembarkation in Turku" ...więc czy uda się wysiąść z promu? :)


Na te promy można bez problemu kupić bilety one-way w zakładce "route traffic" więc ludzi z promu chyba wypuszczają :)
_________________
Takich dwóch jak nas trzech nie ma ani jednego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 25 Lip 2012 13:30 

Rejestracja: 24 Maj 2012
Posty: 418
niebieski
Widzę ceny tylko w jedną stronę od 50 eur za kabinę. Czyli płynąc np niedziela 2.09 + powrót 3.09 mamy cene 50 + 70 e.
Trochę drożej niż piszecie... O przepraszam, najtańsze kabiny są już nie dostępne na rejs "tam" więc cena -160 eur. Gdzie znajdujecie te niższe ceny .. ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 25 Lip 2012 13:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Cze 2012
Posty: 149
Wejdź w zakładkę "Cruise" i wpisz datę i miasto wypłynięcia, podstawią Ci się "całe" rejsy w obie strony, dodatkowo jak wpiszesz kod EARLY, to na część z nich jest promo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 25 Lip 2012 14:13 

Rejestracja: 14 Maj 2011
Posty: 191
Loty: 187
Kilometry: 292 388
skok napisał(a):
Wejdź w zakładkę "Cruise" i wpisz datę i miasto wypłynięcia, podstawią Ci się "całe" rejsy w obie strony, dodatkowo jak wpiszesz kod EARLY, to na część z nich jest promo.

no mam tylko nadzieję, że jak kupie bilet return to mnie z tego promu wypuszczą, jak nie będę chciał wracać:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 25 Lip 2012 14:28 

Rejestracja: 24 Maj 2012
Posty: 418
niebieski
Działa, ale cały rejs trwa ~ 24 h. jak zarezerwować 2 lub 3 noce?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 25 Lip 2012 14:41 

Rejestracja: 07 Lut 2012
Posty: 992
niebieski
cichyy napisał(a):
Działa, ale cały rejs trwa ~ 24 h. jak zarezerwować 2 lub 3 noce?


Ja robię tak:
1) Sztokholm-Turku-Sztokholm nocny ze Sztokholmu, drugą część odpuszczam
2) Turku-Sztokholm-Turku nocny zTurku, drugą część odpuszczam
3) Sztokholm-Alandy-Sztokholm (inna zakładka przy rezerwacji) - jedna strona przez noc, 2 godz. na Alandach, powrót około 14:30
_________________
Takich dwóch jak nas trzech nie ma ani jednego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 25 Lip 2012 15:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
szumny napisał(a):
cichyy napisał(a):
Działa, ale cały rejs trwa ~ 24 h. jak zarezerwować 2 lub 3 noce?


Ja robię tak:
1) Sztokholm-Turku-Sztokholm nocny ze Sztokholmu, drugą część odpuszczam
2) Turku-Sztokholm-Turku nocny zTurku, drugą część odpuszczam
3) Sztokholm-Alandy-Sztokholm (inna zakładka przy rezerwacji) - jedna strona przez noc, 2 godz. na Alandach, powrót około 14:30


ja nie wiem co Ty rzeźbisz, ale jeśli wybierzesz cruises (wycieczkę) i taryfę early to nie zejdziesz na ląd w Turku, podobne imprezy robi też pżb i stenaline
to jest cruises a nie normalny rejs, jedziesz, pijesz, bawisz się, spisz i wracasz spowrotem tym samy promem w tej samej kabinie bez schodzenia na ląd.
Nie wiem jak tu jest, ale może tak być, że statek będzie stał na redzie nie podchodząc w ogóle do nabrzeża.
1 night onboard, no disembarkation in Turku. Price includes passenger tickets and a cabin.Day departure Stockholm at 07:45, arrival back to Stockholm next morning at 06:30.Night departure Stockholm at 20:10, arrival back to Stockholm next evening at 18:55.Discount is calculated on ordinary cruise price when cruise is booked and paid 21 days before departures the latest. Limited amount of places.Viking Line reserves the right to cancel unpaid reservation without further notice.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 25 Lip 2012 16:51 

Rejestracja: 07 Lut 2012
Posty: 992
niebieski
cypel napisał(a):
szumny napisał(a):
cichyy napisał(a):
Działa, ale cały rejs trwa ~ 24 h. jak zarezerwować 2 lub 3 noce?


Ja robię tak:
1) Sztokholm-Turku-Sztokholm nocny ze Sztokholmu, drugą część odpuszczam
2) Turku-Sztokholm-Turku nocny zTurku, drugą część odpuszczam
3) Sztokholm-Alandy-Sztokholm (inna zakładka przy rezerwacji) - jedna strona przez noc, 2 godz. na Alandach, powrót około 14:30


ja nie wiem co Ty rzeźbisz, ale jeśli wybierzesz cruises (wycieczkę) i taryfę early to nie zejdziesz na ląd w Turku, podobne imprezy robi też pżb i stenaline
to jest cruises a nie normalny rejs, jedziesz, pijesz, bawisz się, spisz i wracasz spowrotem tym samy promem w tej samej kabinie bez schodzenia na ląd.
Nie wiem jak tu jest, ale może tak być, że statek będzie stał na redzie nie podchodząc w ogóle do nabrzeża.


1 night onboard, no disembarkation in Turku. Price includes passenger tickets and a cabin.Day departure Stockholm at 07:45, arrival back to Stockholm next morning at 06:30.Night departure Stockholm at 20:10, arrival back to Stockholm next evening at 18:55.Discount is calculated on ordinary cruise price when cruise is booked and paid 21 days before departures the latest. Limited amount of places.Viking Line reserves the right to cancel unpaid reservation without further notice.


Na te same rejsy sprzedają bilety w jedną stronę (zakładka szw. "Reguljar" lub ang. "Route traffic"). Można kupić nawet pojedyncze miejsce w kabinie. Można też przewieźć samochód. Poza tym z Turku na ten prom też można kupić zarówno "cruise" jak i OW. Mam nadzieję że nie będą stosować przemocy fizycznej żeby delikwenta który ma RT nie wypuścić na stały ląd. Tym bardziej że ktoś może mieć "promofobię" o czym nie wiedział przed pierwszym rejsem.
Jedyny rejs bez możliwości zejścia to chyba dzienny Sztokholm-Alandy-Sztokholm za 10 SEK/os.
_________________
Takich dwóch jak nas trzech nie ma ani jednego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 25 Lip 2012 16:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Cze 2012
Posty: 149
A jak to jest z płatnością czy muszę od razu zapłacić za całość, czy mogę na razie zabukować a zapłacić do określonego czasu w przyszłości (rejs jest za 2 miesiące więc różnie to może jeszcze być).
W Vikingu są zakładki payment i cancellation, a jak to jest w Silji, bo nie mogą się doszukać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 25 Lip 2012 17:05 

Rejestracja: 07 Lut 2012
Posty: 992
niebieski
To jedyny punkt w warunkach przewozu który porusza kwestię przerwanej podróży. Skoro taki punkt jest to chyba dopuszczają przerwanie.

6) If the passenger does not commence the trip or discontinues it, the fixed fare is payable nevertheless. The fare is refundable, however, if the passenger has fallen ill or if he has some other reasonable cause for not commencing or completing the trip, provided that the Carrier has been notified in a reasonable time. In that case 10 % will be deducted from the refund.
_________________
Takich dwóch jak nas trzech nie ma ani jednego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 25 Lip 2012 17:14 

Rejestracja: 14 Maj 2011
Posty: 191
Loty: 187
Kilometry: 292 388
szumny napisał(a):
To jedyny punkt w warunkach przewozu który porusza kwestię przerwanej podróży. Skoro taki punkt jest to chyba dopuszczają przerwanie.

6) If the passenger does not commence the trip or discontinues it, the fixed fare is payable nevertheless. The fare is refundable, however, if the passenger has fallen ill or if he has some other reasonable cause for not commencing or completing the trip, provided that the Carrier has been notified in a reasonable time. In that case 10 % will be deducted from the refund.


szumny: mam identyczną strategię na tą podróż, też zwróciłem uwagę na ten punkt regulaminu. Myślę, że trzeba by napisać lub zadzwonić i ich zapytać
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 25 Lip 2012 17:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2012
Posty: 1407
niebieski
tomili7 napisał(a):
Myślę, że trzeba by napisać lub zadzwonić i ich zapytać


jak się dowiecie to dajcie znać, bo ja miałem kupować Turku-Sztokholm-Turku i chciałem wysiadać w Sztokholmie, ale jak poczytałem do końca to odpuściłem
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 25 Lip 2012 18:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
szumny napisał(a):
Na te same rejsy sprzedają bilety w jedną stronę (zakładka szw. "Reguljar" lub ang. "Route traffic"). Można kupić nawet pojedyncze miejsce w kabinie. Można też przewieźć samochód. Poza tym z Turku na ten prom też można kupić zarówno "cruise" jak i OW. Mam nadzieję że nie będą stosować przemocy fizycznej żeby delikwenta który ma RT nie wypuścić na stały ląd. Tym bardziej że ktoś może mieć "promofobię" o czym nie wiedział przed pierwszym rejsem.
Jedyny rejs bez możliwości zejścia to chyba dzienny Sztokholm-Alandy-Sztokholm za 10 SEK/os.

szumny Ty chyba nie rozróżniasz pojęć "cruises" i "routebooking"
przy wybraniu cruises i wklepaniu w product code "early" dostajesz do wyboru 3 opcje
ze Sztokholmu do Turku masz 2 wyjścia, 1 dzienne i 1 nocne. NIE MA ZEJŚCIA NA LĄD w Turku więc nie masz co odpuszczać, bo nikt Cię ze statku nie wypuści a Ty pójdziesz grzecznie do kajuty. Cały czas jedziesz tym samym promem Amorella i dlatego to jest tak skandalicznie tanio 15EUR za 4 osoby.
jest to oferta specjalnie przygotowana pod Nordyków żeby się nastukali, pobawili, najedli, zerzygali i zabrali kratę piwa do domu na odchodne bo na promie jest dużo taniej niż na lądzie i nie interesuje ich zwiedzanie i schodzenie na ląd

możesz wybrać opcję cruises z 2 noclegami na pokładzie i z zejściem na ląd (Turku), ale wtedy kabina 4osobowa b4 kosztuje 100 EUR a c4 - 73EUR
w przypadku, kiedy bierzesz tę opcję zmieniasz statek z Amorelli na Isabellę


edit
chyba już kumam o co Ci chodzi

Załączniki:
Schowek02.jpg
Schowek02.jpg [ 23.7 KiB | Obejrzany 1683 razy ]
Schowek03.jpg
Schowek03.jpg [ 85.3 KiB | Obejrzany 1683 razy ]
Schowek05.jpg
Schowek05.jpg [ 27.51 KiB | Obejrzany 1683 razy ]
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image


Ostatnio edytowany przez cypel, 25 Lip 2012 18:43, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 25 Lip 2012 18:39 

Rejestracja: 07 Lut 2012
Posty: 992
niebieski
cyplu: Pewności oczywiście nie mam czy mnie wypuszczą. Twierdzę że muszą wypuszczać i wpuszczać ludzi zarówno w Sztokholmie jak i w Turku w trakcie zawinięcia do portu. Pytanie więc brzmi: Czy w trakcie schodzenia na ląd ktoś sprawdza jaki bilet miał wykupiony pasazer i czy jeśli RT to siłą Cię zatrzymają na pokładzie? W regulaminie nic nie widzę na ten temat.
_________________
Takich dwóch jak nas trzech nie ma ani jednego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 72 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group