Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 318 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 02 Kwi 2013 21:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2012
Posty: 771
Loty: 91
Kilometry: 123 256
niebieski
Potrzebuję jak najwięcej informacji o 3 dniowej karcie ArteCard za 27€.
Wyczytałem, że ta karta jest dla osób od 18- 25 roku życia.
Niestety ja mam o wiele więcej. Czy istnieje jakaś podobna karta i w jakiej jest cenie dla osób po 40.
Wyczytałem też, że zniżkę do muzeów ma się jedynie na godzinę przed zamknięciem, ale nie wiem czy dobrze strona została przetłumaczona.
Tu jest oficjalna strona, ale ja z językiem stoję trochę na bakier :)

http://www.campaniartecard.it/index.cfm

Proszę podpowiedzcie mi jak maksymalnie można wykorzystać tą kartę. Przede wszystkim, jakie środki transportu są na nią darmowe(Chodzi o Neapol, ale również o region Amalfi i Sorrento)
I czy jest podobna karta dla osób starszych, czyli po 40

Będę wdzięczny za każdą informację
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Lato w Algarve za 2131 PLN. Loty KLM z Warszawy, 6 noclegów w hotelu + auto Lato w Algarve za 2131 PLN. Loty KLM z Warszawy, 6 noclegów w hotelu + auto
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
#2 PostWysłany: 02 Kwi 2013 22:08 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1023
niebieski
Nie pamiętam, czy tak się nazywała ta 3 dniowa karta, ale na pewno zapłaciłam 27 e i na pewno miałam sporo więcej niż 25 lat. Zaproponował mi ją pracownik Biura Inf. Tur. na terenie dworca kol. Napoli Centrale. Było (jest?) usytuowane w korytarzu, w lewo. Jest wcześniej inne ,na przeciwko peronów, ale marna tam informacja. Mogłabym poszukać w moich "pamiątkach" z podróży, ale ewentualnie jutro. O ile, oczywiscie, będziesz potrzebował jeszcze te info.

Co do bezpieczeństwa-chodziłam sama, uważając w miarę oczywiście, nie jest aż tak straszliwie...No, może nie jestem Angelina J. :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 03 Kwi 2013 01:16 

Rejestracja: 15 Lut 2012
Posty: 86
Ta karta http://www.campaniartecard.it/index.cfm#
kosztuje 27E dla wszystkich, natomiast 18-25 lat 20E
Kupić można online (u gory "Tutta la regione 3 days", na dole rozwinietego menu jest "buy now") i dalej już prosta sprawa. Nie kupowałem i nie wiem czy wysyłają jakis kod na maila czy jak. Jak kupisz, to napisz, bo jestem ciekaw. I w ogóle po podróży mam nadzieję na relację z cennymi wskazówkami.
Z info na stronie wynika, że karta upoważnia do wstępu do pierwszych dwóch atrakcji turystycznych z listy, od 3-ej 50% zniżki.
Z tej info http://www.campaniartecard.it/transport.cfm wynika, że bilet jest ważny też na linie na lotnisko!
Ważność zaczyna sie w dniu pierwszego kasowania i kończy o połnocy 3-go, czyli nie jest 72h, tylko 3-dniowy. Czyli jeżeli to jest lot z Katowic, to opłaca się skasować w nast dniu po przylocie.
Wydaje się, że ten bilet 3-dniowy jest wart uwagi http://www.unicocampania.it/index.php?lang=en&center=inside&colonna=turisti&action=3T. Nie ma co prawda wstępu do muzeów, ale jest ważny na cały tr-t w Kampanii w tym lotnisko i Wezuwiusz - 20E.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 03 Sty 2014 13:02 

Rejestracja: 03 Sty 2014
Posty: 10
Witam,

za ok. 2 tygodnie wybieram się z 14 letnią córką na 3 dni do Neapolu. Interesują mnie trzydniowe bilety komunikacyjne i chyba sie trochę gubię. Znalazłam takie:

Campania Arte Card (http://www.campaniartecard.it/)
Neapol - dorosły - 21 EUR, 18-25 lat - 12 EUR, dodatkowo darmowe / zniżkowe wejścia do muzeów.
Neapol i okolice - dorosły - 32 EUR, 18-25 lat - 25 EUR, dodatkowo darmowe / zniżkowe wejścia do muzeów.
Ważność karty - 3 dni, ale czy chodzi o 72 godziny, czy obowiązuje do godz. 24:00 trzeciego dnia?

Unico Campania (http://www.unicocampania.it/index.php?l ... &action=3T)
wszyscy - 20 EUR, ale ważność biletu na cały region, włącznie z Alibusem na lotnisko i promem UNICOCOSTIERA na Ischię.
Ważność karty - 3 dni, do północy trzeciego dnia (proszę o weryfikację).
Rozumiem, że tu już nie ma żadnych zniżek na wejścia do muzeów itd?

Które rozwiązanie byłyby korzystniejsze? Nastawiamy się głównie na Neapol i Pompeje, może Sorrento.

I jeszcze jedno. Na innych forach znalazłam informację, że dzieci do 18 roku życia, obywatele Unii Europejskiej zwiedzają większość obiektów (Pompeje też) za darmo. Czy może to ktoś potwierdzić?

Z góry dzięki!

Ola
<edit: uzupełnienie informacji o kartach>
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 03 Sty 2014 13:42 

Rejestracja: 11 Wrz 2013
Posty: 355
Loty: 47
Kilometry: 49 067
niebieski
Ja wybrałem Campania Arte Card za 32EUR.
Aktywna jest 3 dni (nie 72 godziny). Do Pompejów wejdziecie z nią za darmo, choć zawsze polecam rozwiązanie Herculanum+Wezuwiusz :) zamiast Pompejów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 04 Sty 2014 00:27 

Rejestracja: 18 Sty 2012
Posty: 110
A czy ktoś próbował wykorzystać Campania Arte Card za 34EUR (czyli na 7 dni) w ciągu np trzech dni? Chodzi mi o różnice w cenie tylko 2EUR a w karcie 7-dniowej zawarte jest 5 miejsc które można odwiedzić za darmo (a nie 2 jak w karcie 3-dniowej)...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 04 Sty 2014 09:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2012
Posty: 771
Loty: 91
Kilometry: 123 256
niebieski
Na trzydniowej karcie byłem za free w Pompejach, Herkulanum, w Neapolu w muzeum archeologicznym i na zamku Sant Elmo.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 04 Sty 2014 13:52 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 339
Kilometry: 501 360
jajacekk napisał(a):
Na trzydniowej karcie byłem za free w Pompejach, Herkulanum, w Neapolu w muzeum archeologicznym i na zamku Sant Elmo.


Ona chyba jest na 2 obiekty? Jak zatem w pięciu?

Co do siedmiodniowej karty: 7 day art card provides free admission to all listed museums and archaelogical sites, including Pompeii and Herculaneum, but no transportation.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 04 Sty 2014 19:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2012
Posty: 771
Loty: 91
Kilometry: 123 256
niebieski
makakpl napisał(a):
Chciałbym wypożyczyć samochód na lotnisku w Neapolu, sprawdzając różne multiwyszukiwarki najtaniej znalazłem Locauto, Firefly z ubezpieczeniem na 3 dni za ~250zł. Można bez problemu brać czy lepiej poszukać jakiś innych firm? Ogólnie warto brać samochód dla Wezuwiusza, Pompei, centrum Neapolu, w opcji Sorrento czy lepiej komunikacją miejską? Dzięki za wskazówki.





Moja rada, sam tak postąpiłem.
Po przyjeździe do Neapolu korzystałem z trzydniowej karty artecard. Komunikacja (pociąg, autobusy, kolejki, metro, które samo w sobie jest ciekawe. Piszę o nowej linii)
Na tej karcie dojedzie się do Pompei pociągiem, za darmo zwiedzi miasto, to samo z Herkulanum.
Potem wypożyczyłem samochód koło dworca Garibaldiego za 30€ dziennie. Pojechaliśmy nim do Sorrento (nocleg), Positano, Amalfi, wróciliśmy na lotnisko i tam zwrócili samochód.
Południowcy jeżdżą jak zwariowani, ale o tej porze tak myślę przynajmniej jest mniej skuterów, które wszędzie się wpychają. Trzeba po prostu uważać.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 05 Sty 2014 15:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Sty 2012
Posty: 292
niebieski
O co chodzi z tymi biletami na 3 dni w Neapolu-już zgłupiałam całkiem, ile ich w końcu jest :(
Będę mieszkać w Cercola(czy to już inne miasto czy dzielnica Neapolu?) czy któryś z biletów 3 T będzie ważny aby jeździć do hotelu i centrum Neapolu oraz zwiedzić główne atrakcję. Czy raczej jestem skazana na kupowanie biletów każdorazowo ?
Może mi ktoś pomóc :P
_________________
Malta, Majorka, Forli, Malme, Londyn, Neapol, Kanary, Martynika.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 06 Sty 2014 20:27 

Rejestracja: 03 Sty 2014
Posty: 10
jajacekk napisał(a):
Po przyjeździe do Neapolu korzystałem z trzydniowej karty artecard. Komunikacja (pociąg, autobusy, kolejki, metro, które samo w sobie jest ciekawe. Piszę o nowej linii)
Na tej karcie dojedzie się do Pompei pociągiem, za darmo zwiedzi miasto, to samo z Herkulanum.


Na której Arecard dojechałeś do Pompei? Na miejskiej "niebieskiej" za 21 EUR czy na regionalnej "różowej" za 32 EUR?

Opcja siedmiodniowej regionalnej karty jest kusząca :) 2 EUR więcej, a darmowe wejście do 3 muzeów więcej.
Edit: doczytałam - siedmiodniowa karta nie obejmuje transportu! :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 06 Sty 2014 20:41 

Rejestracja: 03 Sty 2014
Posty: 10
dorota.sz napisał(a):
O co chodzi z tymi biletami na 3 dni w Neapolu-już zgłupiałam całkiem, ile ich w końcu jest :(


Też zgłupiałam :)
Z tego, co do tej pory ustaliłam to:

Karty Arecard (http://www.campaniartecard.it)
umożliwiają wstęp wolny lub zniżkowy do ogólnie rzecz biorąc "atrakcji turystycznych". Są dwie wersje karty trzydniowej: na teren miasta Neapol (21 EUR, zniżkowy 12 EUR) i na region Campania (32 EUR, zniżkowy 25 EUR). Różne są też liczby wolnych wejść - doczytaj sobie.

Karty Unico Campania (http://www.unicocampania.it/?lang=en&ce ... &action=3T)
dotyczą wyłącznie transportu, ale za to wraz z Alibusem na lotnisko, EAVBUS na Wezuwiusza, a nawet z promem UNICOCOSTIERA na wyspy Ischia i Procida. I na terenie tych wysep chyba też. Koszt 20 EUR.

Źródłem tych informacji są powyższe strony internetowe, doświadczenia nabędę dopiero za ok. 2 tygodnie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 08 Sty 2014 22:05 

Rejestracja: 11 Wrz 2013
Posty: 355
Loty: 47
Kilometry: 49 067
niebieski
amanka napisał(a):
Karty Unico Campania (http://www.unicocampania.it/?lang=en&ce ... &action=3T)
dotyczą wyłącznie transportu, ale za to wraz z Alibusem na lotnisko, EAVBUS na Wezuwiusza, a nawet z promem UNICOCOSTIERA na wyspy Ischia i Procida. I na terenie tych wysep chyba też. Koszt 20 EUR.

Źródłem tych informacji są powyższe strony internetowe, doświadczenia nabędę dopiero za ok. 2 tygodnie :)

Nie dotyczy opłaty za promy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 09 Sty 2014 13:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4473
srebrny
amanka napisał(a):
dorota.sz napisał(a):
O co chodzi z tymi biletami na 3 dni w Neapolu-już zgłupiałam całkiem, ile ich w końcu jest :(


Też zgłupiałam :)
Z tego, co do tej pory ustaliłam to:

Karty Arecard (http://www.campaniartecard.it)
umożliwiają wstęp wolny lub zniżkowy do ogólnie rzecz biorąc "atrakcji turystycznych". Są dwie wersje karty trzydniowej: na teren miasta Neapol (21 EUR, zniżkowy 12 EUR) i na region Campania (32 EUR, zniżkowy 25 EUR). Różne są też liczby wolnych wejść - doczytaj sobie.
Karty Unico Campania (http://www.unicocampania.it/?lang=en&ce ... &action=3T)
dotyczą wyłącznie transportu, ale za to wraz z Alibusem na lotnisko, EAVBUS na Wezuwiusza, a nawet z promem UNICOCOSTIERA na wyspy Ischia i Procida. I na terenie tych wysep chyba też. Koszt 20 EUR.
Źródłem tych informacji są powyższe strony internetowe, doświadczenia nabędę dopiero za ok. 2 tygodnie :)

Troszkę nie możemy ogarnąć tematu. Pomóżcie.
Ile płacą dzieci za transport w Neapolu i Circumvesuviana ? Free?
A może są trzydniowe bilety rodzinne (mnie nie udało się znaleźć)?
Może ktoś potwierdzić, czy wstępy do muzeów do 18 lat są faktycznie za darmo?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
AniaJ uważa post za pomocny.
 
      
#15 PostWysłany: 09 Sty 2014 16:47 

Rejestracja: 03 Sty 2014
Posty: 10
wtak napisał(a):
Ile płacą dzieci za transport w Neapolu i Circumvesuviana ? Free?

Nie sądzę :)

wtak napisał(a):
A może są trzydniowe bilety rodzinne (mnie nie udało się znaleźć)?

Tez nie widziałam

wtak napisał(a):
Może ktoś potwierdzić, czy wstępy do muzeów do 18 lat są faktycznie za darmo?

To jest różnie. Ściągnij sobie np. przewodnik dołączany do karty aretcard (http://www.campaniartecard.it/pdf/Campa ... mpania.pdf) i tam przy każdym opisanym muzeum jest informacja dotycząca cen.
Ja już to przejrzałam i wynotowałam sobie wszystkie miejsca z darmowym wejściem dla osób poniżej 18 lat. Są to:

Museo Archeologico Nazionale di Napoli (full price: € 8.00)
Museo Nazionale di Capodimonte (full price: € 7.50, € 6.50 after 14.00)
Museo Civico di Castel Nuovo (full price: € 6.00)
Palazzo Reale di Napoli (full price: € 4.00)
Museo Pignatelli Cortes (full price: € 2.00)
Museo Duca di Martina (dla wszystkich: free admission)
Castel Sant’Elmo (full price: € 5.00) (Entry to 3 sites Castel Sant’Elmo, Museo Duca di Martina e Museo Pignatelli Cortes counts as a single admission with >artecard.)
Certosa e Museo di San Martino (full price: € 6.00)
Museo Archivio Laboratorio per le Arti Contemporanee Hermann Nitsch (full price: € 10.00)
Palazzo Zevallos Stigliano (full price: € 4.00, free: children aged up to 14)

Anfiteatro Flavio (Pozzuoli (NA)) (full price: € 4.00)
Parco Archeologico di Cuma (Pozzuoli (NA)) (full price: € 4.00)
Scavi di Pompei (Pompei (NA)) (full price: € 11.00, concession with >artecard: € 5.50)
Scavi di Ercolano (Ercolano (NA)) (full price: € 11.00, concession with >artecard: € 5.50)
Scavi di Oplontis (Torre Annunziata (NA)) (full price: € 5.50)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 27 Sty 2014 17:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Sty 2012
Posty: 292
niebieski
Właśnie wróciłam z Neapolu.
Kupiłam dla siebie artecard a dla 16 letniego syna bilet 3T.
My jeździliśmy na te bilety wszystkimi dostępnymi środkami transportu, najdalej do Sorrento.
Na kartę weszłam gratis do Pompei, niestety artecard nie zwalnia z opłat na Wezuwiusz.(Dorosły 10 euro, dziecko od 10-18 lat 8 euro, a poniżej 10 lat wstęp gratis).
Jeśli ktoś jedzie w najbliższym czasie i ma zamiar wejść na wulkan niech się porządnie ubierze, tam o tej porze roku może strasznie wiać i być bardzo zimno. Całkowity odjazd, czasem bałam się że mnie zwieje w dół, 5 letniego syna ze strachu o jego los niosłam na rękach-niezapomniane przeżycie!!! Na szczęście w drodze powrotnej jakiś miły pan zwiózł nas autem z samej góry do bramek :shock:
Szczurów nie widziałam, brudno jest wszędzie i na dodatek nie ma nigdzie rozkładu jazdy autobusów, czeka się aż przyjedzie :)
Syn 5 lat wszędzie wchodził bez biletów i jeździł bez biletu-nikt o nic nie pytał.
_________________
Malta, Majorka, Forli, Malme, Londyn, Neapol, Kanary, Martynika.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 28 Sty 2014 00:06 

Rejestracja: 05 Sie 2011
Posty: 1005
niebieski
Witam. Właśnie drugi dzień bawimy w Neapolu. Poruszamy się na karcie za 20. Dzisiaj nawet na niej byliśmy w Positano. Jest ciepło. Morze ma chyba ze 16 stopni. Pusto i spokojnie. Szczurów w Neapolu nie widzę. Brudno wszędzie. Ceny niższe niż w Rzymie. Pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 29 Sty 2014 11:24 

Rejestracja: 08 Gru 2011
Posty: 540
Niedługo wybieram się do Neapolu i uznałem, że w podróży bardzo opłaca się mi zakupić kartę artecard Campania. Jako, że cała grupa ma mniej jak 25 lat, to chcemy wybrać wersję młodzieżową karty działającą w całej Kampanii. Cena tej karty to 25 euro i pozwala ona podróżować transportem publicznym, a także uprawnia do wielu darmowych wejść [Pompeje, Herkulanum, muzea w Neapolu itd].

Chciałbym kartę zakupić on-line, ale niestety serwis czasowo jest niedostępny. Niby można ją kupić na dworcu kolejowym, ale chciałbym sobie już skorzystać z niej także w czasie podróży z lotniska do centrum. Czy ktoś orientuje się czy niedziałająca sprzedaż on-line to faktycznie czasowy problem, czy raczej wisi to na stronie od powiedzmy roku? Ewentualnie czy da się ją kupić gdzieś na lotnisku?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 29 Sty 2014 17:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2012
Posty: 771
Loty: 91
Kilometry: 123 256
niebieski
kleyo napisał(a):

Chciałbym kartę zakupić on-line, ale niestety serwis czasowo jest niedostępny. Niby można ją kupić na dworcu kolejowym, ale chciałbym sobie już skorzystać z niej także w czasie podróży z lotniska do centrum. Czy ktoś orientuje się czy niedziałająca sprzedaż on-line to faktycznie czasowy problem, czy raczej wisi to na stronie od powiedzmy roku? Ewentualnie czy da się ją kupić gdzieś na lotnisku?



Nawet jak kupisz ją online to i tak fizycznie musisz ją odebrać na miejscu. Na lotnisku tego nie zrobisz. Do Neapolu musisz kupić bilet, ale na powrót już pojedziesz na artecard.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 08 Lut 2014 16:21 

Rejestracja: 08 Gru 2011
Posty: 540
Czy na karcie Artecard jest możliwość dojechania na Wezuwiusz?

Czy na tej samej karcie można skorzystać z kolejki linowej na Monte Faito (obsługiwanej przez tego samego przewoźnika co Circumvesuviana)?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 318 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group