Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Pytania "Czy ktoś dostał już punkty za XXXX" będą leciały do kosza

Janu napisał(a):
Ze względu na to, że landryna i booking olewali reklamacje, złożyłem skargę przez:
https://ec.europa.eu/consumers/odr/main ... how&lng=PL

30 listopada węgierski oddział landryny napisał w odpowiedzi na skargę, że zbadano sprawę ponownie i wypłacono zaległą prowizję, w związku z czym...skarga jest niezasadna. Czyli wypłacili zaległą kasę z czerwca, po czym stwierdzili, że nie ma tematu.

Na przyszłe zaległości polecam to rozwiązanie, strona węgierska działa a nie pisze w kółko "przekazano do działu IT"


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1847 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60 ... 93  Następna
Autor Wiadomość
#1121 PostWysłany: 08 Lis 2018 14:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Cze 2012
Posty: 947
Loty: 284
Kilometry: 456 536
niebieski
ja zlecałem 4 dotarły 7
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#1122 PostWysłany: 08 Lis 2018 18:47 

Rejestracja: 22 Mar 2010
Posty: 132
niebieski
maczala1 napisał(a):
Sprawa okazała się dość nietypowa.

Ja 2 tyg temu chciałem tylko sprawdzić ilość punktów, wyraźnie to powiedziałem, a tu 2 dni później pyk, wszystkie punkty na koncie Wizz. Ale to nie koniec. Kolejne 2 dni później pojawiły mi się 3 różne transakcje z opisem jak przy zakupie biletu. W pierwszej chwili myślałem że to włamanie na konto, ale w rezerwacjach pusto. Dopiero jak dodałem te transakcje na - wyszło, że kwota pasuje do tego transferu punktów. Reklamacja do wizza potwierdziła że to wycofanie zlecone przez bank. Zapewne konsultant się zorientował i wycofał transfer, ale ciśnienie zdążyli podnieść.
Po tym jestem w stanie uwierzyć w każdy scenariusz.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
maczala1 lubi ten post.
 
      
#1123 PostWysłany: 08 Lis 2018 19:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3400
srebrny
Faktycznie niezłe jajca :)
W moim przypadku też wydaje mi się, że to był błąd konsultanta, a informacja o rzekomej awarii systemu wglądała mi tylko na wymówkę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1124 PostWysłany: 08 Lis 2018 19:49 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Proponuję przenieść dyskusję do właściwego tematu...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#1125 PostWysłany: 13 Lis 2018 15:12 

Rejestracja: 20 Paź 2018
Posty: 770
Zbanowany
Punkty za październik do którego listopada?:)
_________________
Uważać na forumowych prawników, którzy bez umowy czy przyrzeczenia chcą jakieś pieniądze!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1126 PostWysłany: 13 Lis 2018 15:31 

A znajdź obowiązujący regulamin tej promocji ....powodzenia życzę
Informacyjnie, rok temu przekazali 27 listopada....
Proponuję w "przeszukaj temat" wpisać słowo "regulamin" bardzo ciekawa lektura


Ostatnio edytowany przez Anonymous, 13 Lis 2018 15:34, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 PM off  
      
#1127 PostWysłany: 13 Lis 2018 15:34 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6180
HON fly4free
oprócz tego, że wizz sam zdaje się dość luźno podchodzić do swoich zasad, to wystepuje tu pewien dualizm jeśli chodzi o warunki wypłaty premii:

1 - wg strony wizz -> Warunki booking.com
Cytuj:
2,3. Środki zostaną wypłacone po zakończeniu pobytu w hotelu.
Postaramy się wypłacić Środki w ciągu pierwszego tygodnia miesiąca po zakończeniu pobytu w hotelu.

2 - wg strony booking - podczas rezerwacji
Cytuj:
Wizz Air może potrzebować 8–12 tygodni, aby dokonać przelewu na konto
Załącznik:
wizz - booking.png
wizz - booking.png [ 14.93 KiB | Obejrzany 1181 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
ponchek lubi ten post.
 
      
#1128 PostWysłany: 13 Lis 2018 15:38 

Kod:
Promocja kończy się 30 września 2017 roku, chyba że zostanie wcześniej anulowana.





Nic się w zapisach regulaminu łącznie z datami nie zmieniło od 2 lat, zapewne zajmuje się tym programem sprzątaczka czy stażyści w czasie wolnym....którego zapewne nie mają :cry:
Góra
 PM off  
      
#1129 PostWysłany: 14 Lis 2018 22:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2017
Posty: 3398
Loty: 416
Kilometry: 719 918
platynowy
marcin.krakow napisał(a):
A ja złożyłem reklamację, bo maila dostałem a pkt nie. :(
Dodatkowo, co chyba nikogo nie dziwi, nie dostałem punktów za czerwiec, które miały wpłynąc w najbliższym rzucie czyli teraz. Czekam więc na maila o przekazaniu sprawy do działu IT :roll: :lol:


Dostałem odp, iż zlecono wypłate wszystkich moich zaległych pkt które trafią na moje konto w ciągu 30 dni 8-)
Góra
 Profil Relacje PM off
d-t-x lubi ten post.
 
      
#1130 PostWysłany: 14 Lis 2018 22:19 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
Oho - pewnie uaktualnili oprogramowanie bota :p
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir lubi ten post.
 
      
#1131 PostWysłany: 14 Lis 2018 22:30 

marcin.krakow napisał(a):
marcin.krakow napisał(a):
A ja złożyłem reklamację, bo maila dostałem a pkt nie. :(
Dodatkowo, co chyba nikogo nie dziwi, nie dostałem punktów za czerwiec, które miały wpłynąc w najbliższym rzucie czyli teraz. Czekam więc na maila o przekazaniu sprawy do działu IT :roll: :lol:


Dostałem odp, iż zlecono wypłate wszystkich moich zaległych pkt które trafią na moje konto w ciągu 30 dni 8-)

Klawiatury Ci nie szkoda, by się pochwalić jak cię czarują by nie napisać oszukują?
Jestem namawiany przez znajomego na post. uproszczone w SR Tarnowskie Góry za zaległe 64 euro w pkt, coraz bardziej uważam, iż w "imię zasad" pozew złożę
Góra
 PM off
Raphael lubi ten post.
 
      
#1132 PostWysłany: 14 Lis 2018 22:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2017
Posty: 3398
Loty: 416
Kilometry: 719 918
platynowy
Przecież piszę z nimi oraz tu o tym dla beki, i tak tych punków nie zobaczę a jest tego dobrze ponad 100
@d-t-x napisałem wtedy, żeby mi nie odp o przekazaniu do działu IT to wkleili co innego :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off
d-t-x lubi ten post.
 
      
#1133 PostWysłany: 15 Lis 2018 10:31 

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 85
Loty: 56
Kilometry: 95 992
@gorny77 jeżeli Tarnowskie Góry, to dopytaj znajomego ile to może potrwać bo oni to wyjątkowo potrafią się ociągać : D

u mnie punkty także dotarły, ale z 2 miesięcznym opóźnieniem i to w ten sam dzień w którym otrzymałem taką samą odpowiedź jak @marcin.krakow ale to kwestia przypadku
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1134 PostWysłany: 19 Lis 2018 13:42 

Rejestracja: 19 Cze 2012
Posty: 62
Reklamowałam brak punktów z jednej wrześniowej rezerwacji i dzisiaj dostałam odpowiedź która Wizzair przeszedł sam siebie, napisali mi że punkty przelali mi 9 listopada, więc wchodzę i sprawdzam bo w podobnym terminie przelewalam punkty z Raiffeisena i okazuje się że próbowali mi wmówić że właśnie te punkty z Raiffka to zaległe punkty z booking - wkurzona odpisałam im załączając screenshota że chyba im się coś pomyliło bo nawet kody się nie zgadzają (dzięki Bogu że przy wpływach są rozróżnienia dla bookingu i Raiffka...) Brak słów na nich...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1135 PostWysłany: 19 Lis 2018 15:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2017
Posty: 3398
Loty: 416
Kilometry: 719 918
platynowy
Kapie z rentalcarsów październikowych
Góra
 Profil Relacje PM off
d-t-x lubi ten post.
eroberto1 uważa post za pomocny.
 
      
#1136 PostWysłany: 24 Lis 2018 22:35 

Rejestracja: 03 Lut 2016
Posty: 196
niebieski
Klika razy pisałem do Wizz w sprawie zaległych punktów z przelomu maja i czerwca i dzisiaj dostałem takiego oto maila:

Szanowny Panie,
Dziękuję za skontaktowanie się z działem obsługi klienta Wizz Air.

W imieniu Wizz Air przepraszamy za niedogodność związaną z długim okresem oczekiwania dotyczącym wyjaśnienia braku środków na profilu z punktów za rezerwację Booking.com.

Chciałabym poinformować, że od dnia dzisiejszego to ja będę się zajmować Pana sprawą. Zgłoszenie o zwrot premii na Pana konto Wizz za rezerwację xxxx zostało już wysłane.

Pragnę Pana poinformować, że konsultanci pośredniczą w przekazywaniu otrzymanych spraw, dotyczących weryfikacji środków na Koncie Wizz z punktów Booking.com. W związku z powtarzającą się kilkakrotnie interwencją ( dotyczy również innych naszych klientów ), sprawy zostały przekazane zbiorowo naszemu przełożonemu. Uprzejmie proszę o cierpliwość, pozwolę sobie wyrazić nadzieję, że interwencja ta przyniesie oczekiwany skutek w najbliższym czasie.

Dziękujemy za wybranie Wizz Air i życzymy wielu przyjemnych lotów z naszą firmą.


Czyżby "przełom" :?:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1137 PostWysłany: 24 Lis 2018 22:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2017
Posty: 3398
Loty: 416
Kilometry: 719 918
platynowy
"pozwala sobie wyrazić nadzieję" :) mi pisała, że "powinny się pojawić". Kazałem jej "zagwarantować że się pojawią" i taką gwarancję otrzymałem. A, że mogę sobie tego maila wydrukować, złożyć kartkę na 4 i podłubać nią pod paznokciem to inna sprawa ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1138 PostWysłany: 30 Lis 2018 16:16 

Rejestracja: 05 Maj 2017
Posty: 57
Ej, zdenerwowałem się, właśnie się zorientowałem, że wizzair przeterminował mi część środków, mimo, że nie powinno tak być. Spójrzcie sami. Pierwsze powinny być wykorzystywane środki z najkrótszą datą ważności.
Najpierw dostałem 25,09 EUR, potem widnieje wydatek na kwotę większą niż miałem (nie wiem jak to możliwe). Więc tu środki były wyzerowane, ok. Następnie 28.05 pojawiają się środki na kwotę 14.84EUR z datą ważności 27.11, i to część tych środków rzekomo powinna wygasnąć. Ale spójrzcie dalej, później mam transakcje na kwotę 24.24EUR, więc powinno ściągnąć z tych środków, co rzekomo teraz wygasły!
W jaki sposób mogę złożyć na to reklamację?
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1139 PostWysłany: 30 Lis 2018 16:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2014
Posty: 1049
Loty: 328
Kilometry: 456 296
niebieski
Przez formularz reklamacyjny ze strony Wizza customerrelations3@wizzair.com - odpiszą Ci że bardzo dziękują itp., prześlą do działu IT i potem będzie cisza, złożysz powtórna reklamację - odpiszą podobnie, a na następne nie będą odpisywać.
ps.kasuję pytanie o zwrot za październik ;)
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez paweł p, 30 Lis 2018 16:46, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1140 PostWysłany: 30 Lis 2018 16:44 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
Nic nie ma.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1847 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60 ... 93  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: pabloz oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group