Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 103 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: 4-5 dni w Bergamo
#61 PostWysłany: 24 Cze 2013 22:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Paź 2011
Posty: 355
niebieski
Bylem w podrozy wiec dopiero odpisuje...Ja planuje ruszyc pociagiem z Bergamo o 9;08 i jestem w Varennie na 10;23 (cena 5,25 euro). Licze niecale dwie godziny w sumie na zamek plus spacer tam i z powrotem do portu (chyba styknie?). O 12:23 jest prom do Bellagio za 4,60 euro i tam chcialbym spedzic okolo godziny i o 13;30 mam dwa statki do Como, jeden plynie 42 minuty (linia SR113), a drugi (linia 31) plynie ponad 2 godziny. I tu pytanie jaka jest roznica w cenie? Bo na stronie promow na tej trasie podaje tylko cene 10,40 EUR od osoby doroslej, ale ten pierwszy prom to express wiec moze ktos wie i da znac jaka jest cena? Po dotarciu do Como planuje kolejke Funicolare (bilet w obie strony 5,25 euro) i pozniej pociag ze stacji Como S. Giovanni do Bergamo tak zeby okolo 20 byc z powrotem w hotelu (cena za pociag jadacy przez Monza 6,50 euro). W kwestii pociagu mam tez pytanko - czy bilet kupiony na pociag regionalny np. na 17;30 mozna uzyc w pociagu tej samej rangi jadacym np. o 18;30 jesli sie nie zdazylo na ten wczesniejszy? Czy jest to bilet tylko na konkretna godzine?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na Malcie za 1549 PLN. Loty z Katowic + 4 noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop na Malcie za 1549 PLN. Loty z Katowic + 4 noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
Loty na Kubę w dobrej cenie: Hawana z dużym bagażem z Krakowa od 2471 PLN Loty na Kubę w dobrej cenie: Hawana z dużym bagażem z Krakowa od 2471 PLN
 Temat postu: Re: 4-5 dni w Bergamo
#62 PostWysłany: 25 Cze 2013 09:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3414
srebrny
Za prom expresowy płacisz daną taryfę + dodatek. Dla twojego połączenia 10,40 + 4,40 euro (dodatek jest podany na końcu tabeli opłat jako extra charge lub supplement).
http://www.navigazionelaghi.it/c_downlo ... 13_ENG.pdf
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: 4-5 dni w Bergamo
#63 PostWysłany: 25 Cze 2013 20:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Paź 2011
Posty: 355
niebieski
o widzisz przeoczylem, dzieki:) to chyba nie ma sensu doplacac, tylko plynac tym wolniejszym i tanszym, ale za to mozna sie dluzej widokami delektowac;) a co do pociagow znalazlem info w innym temacie, ze "bilety są ważne 6 godzin od momentu skasowania(w kasowniku na stacji przed wejściem do pociągu - to w przypadku biletów kupowanych na stacji. bilety nabywane przez internet na podobnej zasadzie z tym ze sa to chyba 4 godziny licząc od godziny odjazdu widocznej na bilecie)".
Czyli mozna spokojnie kupic na wczesniejszy przez neta a w razie obsuwy w zwiedzaniu pojechac pozniejszym tej samej kategorii (regionale).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: 4-5 dni w Bergamo
#64 PostWysłany: 03 Lip 2013 21:23 

Rejestracja: 12 Gru 2012
Posty: 133
W najbliższym czasie zapowiada mi się 8 godzin postoju w Bergamo czyli bez odpraw i innych ok. 6 godzin wolnego czasu. Warto się wybrać na miasto? Można gdzieś zostawić bagaże na lotnisku ? Z góry dzięki za wszelkie wskazówki :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: 4-5 dni w Bergamo
#65 PostWysłany: 04 Lip 2013 00:52 

Rejestracja: 08 Lip 2011
Posty: 555
niebieski
Muton napisał(a):
Można gdzieś zostawić bagaże na lotnisku ?


trzeci akapit: viewtopic.php?f=209&t=27845&p=231585&hilit=baga%C5%BC+bergamo+centrum#p231585
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: 4-5 dni w Bergamo
#66 PostWysłany: 04 Lip 2013 23:40 

Rejestracja: 12 Gru 2012
Posty: 133
Dzięki. Może jakieś wskazówki gdzie wyskoczyć na te kilka godzin ? ;P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: 4-5 dni w Bergamo
#67 PostWysłany: 04 Lip 2013 23:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
Muton napisał(a):
Dzięki. Może jakieś wskazówki gdzie wyskoczyć na te kilka godzin ? ;P

człowieku! pół forum to są relacje z bergamo! wysil się i poszukaj!
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: 4-5 dni w Bergamo
#68 PostWysłany: 05 Lip 2013 21:41 

Rejestracja: 12 Gru 2012
Posty: 133
namteH napisał(a):
Muton napisał(a):
Dzięki. Może jakieś wskazówki gdzie wyskoczyć na te kilka godzin ? ;P

człowieku! pół forum to są relacje z bergamo! wysil się i poszukaj!


Dzięki za pomoc. Ważne, że dodałeś coś od siebie. Przeszukam te "pół forum" o Mediolanie, żeby znaleźć interesujące mnie wskazówki o Bergamo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: 4-5 dni w Bergamo
#69 PostWysłany: 19 Lip 2013 15:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lip 2013
Posty: 28
Loty: 109
Kilometry: 193 212
Zapraszam do swojej relacji z Bergamo: http://citybreakpopolsku.blogspot.com/2 ... iguce.html. Warto poświęcić temu miastu chociaż dobę, zwłaszcza że jest stamtąd sporo opcji przesiadkowych.
_________________
http://citybreakpopolsku.blogspot.com
Smakowanie Świata miasto po mieście
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: 4-5 dni w Bergamo
#70 PostWysłany: 21 Lip 2013 11:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3414
srebrny
Agna, bardzo fajna relacja, a raczej poradnik co robić w Bergamo. Co prawda większość informacji była już na forum ale porozrzucana w różnych miejscach. Tutaj wszystko ładnie zebrane w całość. Na pewno przyda się przed wyjazdem :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: 4-5 dni w Bergamo
#71 PostWysłany: 21 Lip 2013 17:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lip 2013
Posty: 28
Loty: 109
Kilometry: 193 212
maczala1 napisał(a):
Agna, bardzo fajna relacja, a raczej poradnik co robić w Bergamo. Co prawda większość informacji była już na forum ale porozrzucana w różnych miejscach. Tutaj wszystko ładnie zebrane w całość. Na pewno przyda się przed wyjazdem :)


Dzięki :) . Taki był cel mojej strony w ogóle - zbieranie takich informacji, tak jak to zwykle robimy przed wyjazdem, dodanie trochę subiektywnej opinii i zdjęć i podzielenie się tym z innymi. Pozdrawiam!
_________________
http://citybreakpopolsku.blogspot.com
Smakowanie Świata miasto po mieście
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: 4-5 dni w Bergamo
#72 PostWysłany: 05 Gru 2013 10:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2012
Posty: 206
Loty: 30
Kilometry: 37 700
niebieski
ranek napisał(a):
a co do pociagow znalazlem info w innym temacie, ze "bilety są ważne 6 godzin od momentu skasowania(w kasowniku na stacji przed wejściem do pociągu - to w przypadku biletów kupowanych na stacji. bilety nabywane przez internet na podobnej zasadzie z tym ze sa to chyba 4 godziny licząc od godziny odjazdu widocznej na bilecie)".
Czyli mozna spokojnie kupic na wczesniejszy przez neta a w razie obsuwy w zwiedzaniu pojechac pozniejszym tej samej kategorii (regionale).

Czyli z tego rozumiem że mogę kupić bilety Bergamo - Varenna a po drodze wysiąść i pozwiedzać Lecco? Może ktoś potwierdzić?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: 4-5 dni w Bergamo
#73 PostWysłany: 08 Gru 2013 23:19 

Rejestracja: 01 Sty 2013
Posty: 167
Jako, że właśnie wróciłem z jednodniówki, kilka wskazówek z Bergamo które mogą sie przydać:
- kupując bilet za 2,1 euro proponuje jechać na ostatni przystanek w Citta Alta i po wyjściu z autobusu (linia ATB) w ramach tegoż biletu wyjechać koleją na San Vigilio (najwyższy punkt miasta). Później można schodzić w dół i zobaczyć całe stare miasto i wrócić na lotnisko za kolejne 2,1 euro. Nie trzeba kupować 24h biletu.
- Pamiątki rzeczywiście w sumie tylko w starym mieście na Via Gombito.
- Sklepy spożywcze gdzie poza wodą można kupić jakieś słodycze, które były otwarte nawet w niedziele są na Via Moroni i Via Zambonate. Oczywiście można jeszcze podejść do centrum handlowego które jest zaraz przy lotnisku.
- Dobra i co najważniejsze tania pizza znajduje się na ulicy Viale Papa Giovanni XXIII 56 (Pizza & Co) - pomarańczowy szyld.
- Najlepsze włoskie lody w Bergamo (info od naszego gospodarza) znajdują się na Via Turoboschi - Lodziarnia się nazywa "La Romana" (koniecznie popatrzeć na nazwę bo są dwie lodziarnie koło siebie praktycznie). Lody są na wagę (za 8 euro można mieć trzy smakowe lody o wadze 0,5 kg). Zajebiste to słabe określenie :)

Jakby ktoś chciał namiary na super miejscówkę B&B to proszę o wiadomość na priva.

Pozdrawiam
Skubi
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: 4-5 dni w Bergamo
#74 PostWysłany: 12 Sty 2014 17:05 

Rejestracja: 02 Lip 2010
Posty: 44
jesli chodzi o kolejke, to warto zobaczyc jak to wyglada z widoku 1 osoby :) swietna pogoda i jest pieknie

_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 07 Sie 2014 10:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2012
Posty: 226
Loty: 22
Kilometry: 29 493
niebieski
Mam prośbę do osób, które Bergamo i okolice zwiedzały, o kilka podpowiedzi i porad

Wyjazd 3-osobowy, z Żoną i 12-letnim synem

Wylot do Bergamo w piątek o świcie z Warszawy, powrót w poniedziałek. Nocleg już zarezerwowane (airbnb) w Bergamo, w połowie drogi między dworcem kolejowym a Citta Alta.

Plan na piątek - to zwiedzanie Bergamo. Citta Alta, wzgórze San Vigilio, muzea (te darmowe).
- Czy warto kupować za 10E BergamoCard? Bo wydaje mi się, że i tak taniej wyjdzie 2E za autobus z lotniska i ewentualne 1 E za funicolarę

Sobota - pociągiem do Lecco, potem kolejką na Piani d'Erna, chwila spaceru u góry, zjazd. Pewnie będzie około 12-13, więc jakiś obiad w Lecco
- Co dalej? Zwiedzenie Lecco? Pociąg do Varenny i statkiem do Como?

Niedziela - tu mamy największy dylemat. Jechać do Mediolanu (katedra!!, La Scala) czy Brescii (starożytności rzymskie i klasztor San Salvadore)?

Sobota i niedziela oczywiście na bilecie 'podróżuję po Lombardii'
http://www.trenord.it/en/tickets/ticket-day-passes.aspx

Zakupy spożywcze robić w Bergamo gdzieś 'na mieście' czy lepiej podjechać do centrum handlowego koło lotniska?

Z góry dziękuję za wszystkie podpowiedzi

Ł.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 07 Sie 2014 11:44 

Rejestracja: 22 Maj 2013
Posty: 755
Loty: 91
Kilometry: 180 493
niebieski
My płaciliśmy tylko 2 EUR za autobus z lotniska, więc BergamoCard raczej bez sensu, chyba że jakieś płatne muzeum chcecie zwiedzić.

Co do zakupów (i restauracji), patrzcie na ten post (i kolejny ;) ) bergamo,1317,2673&p=426360#p426360
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 07 Sie 2014 12:12 

Rejestracja: 07 Sie 2014
Posty: 21
Ja kupowałem bilet na 72 godziny po 7 euro. Zdecydowanie się opłaca, bo po powrocie spoza Bergamo czasem naszła mnie ochota na wycieczkę na wzgórze.
I jakbyś miał ochotę na zakupy w centrum handlowym przy lotnisku bilet tez się przyda. Ja robiłem tam 2 razy zakupy, dobrze zaopatrzone i polecam. A rano wyskakiwałem z hotelu do Billi, która jest w samym centrum.

Katedrę w Mediolanie warto zobaczyć, no i Ostatnią Wieczerzę. I dla mnie to wszystko co Mediolan mi zaoferował.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 17 Paź 2014 13:31 

Rejestracja: 22 Lip 2013
Posty: 6
Czesto czytałam że w Bergamo jest problem ze sklepami, ja mieszkałam ciut dalej od starówki ale wkoło było kilka supermarketów, takze trzeba troche poszukać ale są i ceny nie są wysokie.
Góra
 Profil Relacje PM off
Bruner lubi ten post.
 
      
#79 PostWysłany: 17 Paź 2014 14:39 

Rejestracja: 26 Cze 2014
Posty: 191
Loty: 90
Kilometry: 169 440
W bergamo sklepy/supermarkety są ale troszkę "po ukrywane" np żeby wejść bodajże do Billi trzeba przejść przez sklep odzieżowy ;-)
Najlepiej zwrócić uwagę na reklamy/znaki kierujące do sklepów.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: 4-5 dni w Bergamo
#80 PostWysłany: 11 Lis 2014 21:36 

Rejestracja: 03 Mar 2013
Posty: 91
Byłam w Bergamo w kweitniu. Spędziłam tam 1 dzień w czasie mojego powrotu z Kos do Warszawy. Bardzo dobrze wspominam ten krótki, ale intensywny pobyt. Chętnie bym tam kiedyś wróciła :) A o tym, co warto można zobaczyć w Bergamo, zachęcam do lektury tutaj http://podrozniczo.pl/co-warto-zobaczyc ... alta-cz-2/
_________________
Moje podróże -> http://www.podrozniczo.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 103 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group