Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 09 Wrz 2016 15:50 

Rejestracja: 15 Lut 2016
Posty: 21
Cześć!
Mam kilka pytań do osób, które zdecydowały się na zorganizowaną wycieczkę do Merzougi!
-Czy wycieczka jest bardzo męcząca?
-Czy jest warta swojej ceny (70euro)?
-Czy polecicie jakieś inne fajne w Maroku?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#2 PostWysłany: 09 Wrz 2016 16:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Mar 2011
Posty: 1071
Loty: 14
Kilometry: 31 648
srebrny
To zależy od ilości osób - ogólnie jeden dzień jedziesz tam i to będzie męczące, drugi dzień wracasz i wycieczka na pustynię

my to zrobiliśmy autem tam i powrót ale po drodze zwiedzając zatrzymują cię - wąwóz Todra i inne atrakcje
cena 70 euro to jakieś 300 zł
płacililismy 90-100 zł za wycieczkę na pustynię z jedzeniem , spaniem, czyli kolacja i sniadanie , a i tak przepłacilismy bo czasem mozna to miec za 10 euro
lepiej pojechać do Essaouira i tam pozwiedzać i pobyć, pobyć bliżej, koszt 8-12 zł autobusem
uwaga są różni przewoźnicy i ceny
stamtąd do Legziry ze 150 km
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 09 Wrz 2016 16:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
cale Marocco jest ciekawe
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 04 Mar 2018 21:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Kwi 2013
Posty: 336
niebieski
Ile trwają najkrótsze wycieczki z Marakeszu i Fezu na pustynię do Erg Chebbi ?
To jest zawsze minimum trzy dni ?
Pierwszy dzień dojazd, drugi dzień cały spędza się na pustyni a trzeciego dnia wraca ?
_________________
LUKASZBOGUSZ.COM
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 22 Mar 2018 13:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Wrz 2015
Posty: 35
Loty: 44
Kilometry: 113 409
Witam

Czy ktoś korzystał z tej wycieczki 3 dniowej, i może coś na jej temat napisać :D ?

https://www.viator.com/tours/Marrakech/ ... 74MERZOUGA

Lecę do Marrakeszu na tydzień w Maju, i jestem nią zainteresowany....

Resztę czasu planuję spedzić w mieście :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 22 Mar 2018 14:42 

Rejestracja: 02 Lut 2016
Posty: 374
Loty: 192
Kilometry: 231 698
@Grzesiek269 140 USD to sporo za dużo, jak takie wycieczki kosztują 70€ często. Zapytaj tutaj http://www.cameltrekking.com/Desert-Tou ... hebbi.html (ja używałem i mogę powiedzieć, że nie oszukują ale na miejsce sam dojechałem) i zapytaj o cenę. Ewentualnie w Marakeszu dużo taniej znajdziesz.
Góra
 Profil Relacje PM off
Grzesiek269 lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 22 Mar 2018 15:23 

Rejestracja: 03 Sty 2015
Posty: 18
Byliśmy na 3 dniowej wycieczce w styczniu. 1 dzień dojazd i zwiedzanie po drodze,noc w klimatycznym hotelu w Dolinie rzeki Todra.2 dzień wyjazd po śniadaniu-przystanki po drodze np.zjawiskowa dolina Todry i typowa wioska , po południu dojazd do Ergu Chebbi i dojazd na wielbłądach do obozu na pustyni. Zachód słońca,ognisko pod rozgwieżdżonym niebem i kolacja.Nocleg w 9 osobowych namiotach-w nocy zimno! Rano wczesna pobudka,wielbłądy,wschód słońca a potem śniadanie.Dalszy ciąg 3 dnia to powrót do Marrakeszu.My załatwialiśmy wszystko jeszcze w Polsce,bo chodziło nam o wyeliminowanie noclegów w Marrakeszu w dni wycieczki.Płaciliśmy po ok.80E.Na miejscu w Marrakeszu można było kupić po 75 E,ale my chcieliśmy mieć to ogarnięte przed wyjazdem. Wycieczka świetna, warta tych pieniędzy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 23 Mar 2018 13:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Wrz 2015
Posty: 35
Loty: 44
Kilometry: 113 409
"radko93"

Dziękuje za wskazówkę :)

Przez Viator - Może i wycieczka jest droga ( 140 USD ) Ale jeszcze jest kilka atrakcji w drodze do Erg Chebbi, i jest transport z i do hotelu... Jeszcze rozejrze się na innymi opcjami. Wolę mieć taka wycieczkę ogarnięta przed wyjazdem, obawiam się że może zabraknąć miejsc, kiedy już bede w Marrakeszu...

Chciałbym jeszcze zobaczyć wodospady Ouzoud - wyjazdy znalazłem za mniej niż 30 dolarów, również przez Viator

Napisze jak to wszystko wyszło, kiedy wrócę z Maroka :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 23 Mar 2018 13:32 

Rejestracja: 02 Lut 2016
Posty: 374
Loty: 192
Kilometry: 231 698
@Grzesiek269 nie zabraknie miejsc. Możesz się mailowo umówić na pewno na wszystko wcześniej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 23 Mar 2018 13:50 

Rejestracja: 02 Lis 2014
Posty: 21
Loty: 67
Kilometry: 142 432
Popytaj na chacie tutaj http://saharaservices.info, w lutym uzgadniałem wszystko przez maila cena 320 EURO za 8 osób za nockę na pustyni na wydmach Erg Chegaga - w cenie 2 godzinny transaport z miasteczka Mhamid na pustynię tam obiad, kolacja i sniadanie, wyprawa na wielbładach na wydmy i nocleg w namiotach. Wszystko zgodnie z opisem na stronie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 07 Wrz 2019 08:28 

Rejestracja: 07 Wrz 2019
Posty: 4
Wycieczka do Merzougi to najlepsze co sobie można zafundować w Maroku.To nie tylko pustynia.Po drodze takie atrakcje jak Ait Ben Haddou,góry Atlas,wąwóz Todra,a sam nocleg w obozowisku na pustyni to niezapomniana przygoda.Jest wart swojej ceny jak najbardziej.Teraz za 70 EUR to już chyba w najgorętsze miesiące i z takim sobie serwisem.
Bardzo polecam Sun Dunes Experience i widzę ,że nie tylko ja na tym forum.
www.sundunes-experience.com
Na fb można kontaktować się po polsku*
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 07 Paź 2019 22:24 

Rejestracja: 07 Paź 2019
Posty: 2
Właśnie wróciłem z Maroka. Wyjazd trzyosobowy. Chciałem zobaczyć pustynię. Wynająłem samochód w Marrakeszu przez internet w firmie Samicar. Mają oddziały w kilku miastach.Za 4 dni zapłaciłem 140€. Bez zabezpieczeń na karcie. Pojechałem do Hassilabied koło Merzougi. Po drodze spanie w Ajd Bin Haddu i w dolinie Dades.Noclegi 90,00-130,00zł ze śniadaniem za 3 osoby. Będąc w Hassilabied wybraliśmy się na dwie wycieczki na pustynię.Wieczorem na wielbłądach, przed południem pieszo (15 min spacerkiem). Traficie bez problemu. Wydmy są widoczne. Dowolne buty bo piasek w ciągu dnia gorący, coś na głowę, woda i można wspiąć się na pierwsze wydmy. Wieczorem można na boso. Po drodze mijałem pseudo obozy z dociągniętym prądem. Świetne widoki. Właściciel domu gdzie mieszkałem umożliwiał przejażdżkę wielbłądami po piachu (13€ za osobę około 2 godz). W miejscowości są punkty wynajmujące quady na przejażdżki po pustyni. Nie znam cen.Noclegi przez portal Airbnb rezerwowałem z dnia na dzień, w zależności od tego gdzie zamierzałem dotrzeć następnego dnia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 22 Paź 2019 20:32 

Rejestracja: 11 Sty 2011
Posty: 130
Loty: 115
Kilometry: 239 044
Byłem w tym miesiącu na zorganizowanym wyjeździe do Merzougi z Marakeszu. Pierwszy dzień dojazd z noclegiem w okolicach wąwozu Todra, drugi dzień dojazd do Merzougi, wielbłądy, zachód słońca itd. Trzeci dzień - śniadanie wschód słońca i całodzienny powrót do Marakeszu. Można powiedzieć taki standard, ale naprawdę warto. Liczba zdjęć z dwóch dni ponad 500 mówi sama za siebie.

Problemem może być tylko długi czas spędzony w busie (ja akurat trafiłem na super grupę, więc droga szybko mijała) oraz czas spędzony w poszczególnych atrakcjach. Czasem chciałoby się zostać pół godziny dłużej i złapać kilka dodatkowych ujęć, a trzeba było już się pakować do busika i w kolejne miejsce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 11 Lis 2019 17:08 

Rejestracja: 22 Gru 2017
Posty: 15
Cześć.

My również byliśmy z Sun Dunes Experience. Kontakt dobry, a to ważne.
Będąc tam wydaje mi się, że obojętnie z której agencji się jest, bo i tak wszyscy z różnych agencjo pakowani są do tych samych busików i rusza karawana na pustynie.

Co do pustyni. Byłem na podobnej wycieczce w 2012 roku i wyglądało to tak, że po przyjeździe jechaliśmy wielbłądem przez około 1,5 godziny do obozowiska. Namioty były marnej jakości. Plusem tego było to, że było się dalej od zabudowań + dosyć długa jazda na wielbłądzie.

Podczas tegorocznej wycieczki namioty były może w odległości 400 m od zabudowań (z wydmy widać było główną drogę), samej jazdy na wielbłądzie malutko. W stosunku do 2012 roku widać, że poszli w ilość. No i Berberzy, którzy próbują wcisnąć na każdym kroku swoje pamiątki, bo zbierają na studia/rodzinę/itd. Z plusów to dużo lepsze namioty :)

Nie piszę, żeby kogoś odciągnąć od tego pomysłu (bo ogólnie polecam :) ), jednak muszę uczciwie stwierdzić, że przez 7,5 roku zmieniło się tam dużo i ja nie byłem w pełni zadowolony.
Góra
 Profil Relacje PM off
mediolan lubi ten post.
 
      
#15 PostWysłany: 05 Gru 2019 21:16 

Rejestracja: 13 Sty 2013
Posty: 36
saharaproject napisał(a):
Wycieczka do Merzougi to najlepsze co sobie można zafundować w Maroku.To nie tylko pustynia.Po drodze takie atrakcje jak Ait Ben Haddou,góry Atlas,wąwóz Todra,a sam nocleg w obozowisku na pustyni to niezapomniana przygoda.Jest wart swojej ceny jak najbardziej.Teraz za 70 EUR to już chyba w najgorętsze miesiące i z takim sobie serwisem.
Bardzo polecam Sun Dunes Experience i widzę ,że nie tylko ja na tym forum.
http://www.sundunes-experience.com
Na fb można kontaktować się po polsku*



A jak wygląda temat wyżywienia ? w opisach widzę , że sa jakieś posiłki w cenie , ale nie wszystkie - albo obiad tylko , albo sniadanie danego dnia .
Zatem zabrać ze soba jakiś prowiant , czy można kupić coś gdzieś po drodze ??

sprawa druga - jak jest na pustyni w połowie stycznia?? nocki podobno zimne , ale jak bardzo , daja koce itp ??
Nie chciałbym się dowiedzieć na pustyni , że koce opcjonalnie za 10 EUR :P

Gdzie jest siedziba tego Sun Dunes Experience ? chciałbym tam podejść i wynegocjować cenę osobiście ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 24 Sty 2020 00:32 

Rejestracja: 24 Lut 2018
Posty: 556
Czy jechał ktoś na taką 3 dniową wycieczkę w ostatnim czasie w opcji wyjazd z Fes i powrót do Marrakeshu (albo odwrotnie)? Jaka jest realna cena czegoś takiego? W internecie przy grupie czterech osób na większości stron wołają ok 140 EUR / os, ale wydaje mi się, że to sporo za dużo. Za ile można realnie kupić taką wycieczkę na miejscu? Czytałem parę lat wcześniej, że i za 50 EUR, ale to już pewnie nie te czasy.
_________________
Pzdr,
Krzysiekk

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 24 Sty 2020 19:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Mar 2011
Posty: 1071
Loty: 14
Kilometry: 31 648
srebrny
@krzysiekk86
za 140 euro to kupisz dla 2-3 osób na miejscu w zależności od oferty biur na miejscu i twoich negocjacji ,
a tak trzeba liczyc ok 40-50 euro na osobę


Ostatnio edytowany przez Abcn, 24 Sty 2020 20:22, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off
krzysiekk86 lubi ten post.
krzysiekk86 uważa post za pomocny.
 
      
#18 PostWysłany: 24 Sty 2020 21:16 

Rejestracja: 24 Lut 2018
Posty: 556
Tak myślałem. No nic, będziemy w takim razie kupowali na miejscu, bo od lądowania w Fes będziemy dość elastyczni czasowo :)
_________________
Pzdr,
Krzysiekk

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 20 Lis 2022 20:22 

Rejestracja: 05 Sie 2020
Posty: 2
W tym miesiącu wybraliśmy się do Merzougi, a potem do Fes z Sun Dunes Experience. Busy i noclegi ok. Cena: 110 Eur/os. Dobre centrum obsługi klienta po angielsku przez Whatsappa (na pustyni mieliśmy małe nieporozumienie, dostaliśmy na Revolut zwrot poniesionych extra kosztów za przejazd Jeepem). Polecamy to biuro, ale jeszcze bardziej wynajem auta i samodzielny przejazd :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 09 Lut 2024 19:34 

Rejestracja: 16 Gru 2019
Posty: 3
Właśnie wróciłem z Maroka. Na miejscu w Marakeszu można znaleźć agencję gdzie zapłacimy 70 USD/Euro za wycieczkę . Nam udało się wynegocjować 60 USD za wycieczkę. Trasa wycieczek w zasadzie jest taka sama. Spotykaliśmy się kilka razy na postojach lub atrakcjach z ludźmi z innych busów. Ceny w naszym busie to 70 i 90 Euro. Obawiałem się że z racji tego że płacimy dużo mniej może być coś nie tak z noclegiem ale wszystko było ok, zarówno nocleg jak i wyżywienie, wielbłądy itd Podczas noclegu w hotelu w każdym pokoju mieliśmy dodatkowy grzejnik elektryczny, a jak opowiadali poznani na postojach Polacy, oni musieli za to dodatkowo płacić. Próbowałem zarezerwować przez internet i whatsupa wycieczki wcześniej ale ceny jaki mi przesłali to 90-200 Euro bez zadnej negocjacji. Z tej samej agencji braliśmy jednodniową wycieczkę w góry do wodospadu i płaciliśmy 13 USD od osoby bo wzieliśmy busa 8 osobowego , przy busie 17 osobowym cena była 10 USD
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group