Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 141 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: 3 dni na Cyprze
#81 PostWysłany: 19 Kwi 2016 08:54 

Rejestracja: 06 Kwi 2013
Posty: 86
Loty: 87
Kilometry: 227 848
singielka_1976 napisał(a):
Krzyżak napisał(a):
Zdecydowanie TRZEBA zadbać o wynajęcie auta. My placilismy 260 euro na tydzien z pełnym ubezpieczeniem.


To był Bentley z szoferem?

Pamietaj, ze samochod byl z pelnym ubezpieczeniem. Samochód wypozyczalismy w Kiti od Polaka. Jak wieść gminna niesie nikt Cię za granicą nie zrobi tak w ch... Jak rodak ? oczywiście wiem, ze można było i za połowę tej ceny. No cóż... czasami człowiek robi z siebie frajera na wlasne zyczenie. Nie do konca znalem ceny wynajmu aut, wiec zaufalem pierwszemu lepszemu cwaniakowi. Co do wątpliwości przedmowcy co do wyjazdu. Jedz. Teraz jest moim zdaniem bardzo dobry okres. Nie ma wielu turystów, knajpy są oczywiście otwarte. Dla mnie jedynym minusem było chłodne morze. Nic poza tym.


Ostatnio edytowany przez Krzyżak, 19 Kwi 2016 10:00, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
chris0o lubi ten post.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: 3 dni na Cyprze
#82 PostWysłany: 19 Kwi 2016 09:32 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
Mój pierwszy raz na Cyprze to był grudzień i bardzo mi się tam spodobało. Szczególnym plusem było... ciepłe morze.
Góra
 Profil Relacje PM off
chris0o lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: 3 dni na Cyprze
#83 PostWysłany: 19 Kwi 2016 12:32 

Rejestracja: 27 Lis 2013
Posty: 360
Loty: 124
Kilometry: 227 163
niebieski
Cześć, mam pytanko.
Lecę za 3 dni do Larnaki. Na jeden dzień chciałbym pojechać do Limassol, jednocześnie zaliczyć Kourion i ewentualnie Skałę Afrodyty.
Podróżuję autobusami. Ktoś kiedyś przerabiał taką trasę?
Czy jest to możliwe organizacyjnie, komunikacja na tej trasie działa w miarę sprawnie, by tego samego dnia wrócić do Larnaki?
Wiem, że bilet do Limassol 7 euro RT, jeżdżą między 6 rano a 22:00 (to prawda?). Reszty jeszcze nie wiem :)

Byłbym wdzięczny za wszelkie wskazówki odnośnie tego kierunku :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: 3 dni na Cyprze
#84 PostWysłany: 19 Kwi 2016 12:38 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
O skałach Afrodyty możesz zapomnieć. Żeby to zaliczyć komunikacją publiczną potrzebujesz noclegu w Pafos. Problem jest w tym, że autobusy wcześnie kończą (przy czym lokalna linia 631 do skał jeździ bardzo rzadko), a żeby się tam dostać, to trzeba jechać z kilkoma przesiadkami.

Natomiast do Lemesos i Kourion jak najbardziej - jedziesz z Larnaki Intercity
http://www.intercity-buses.com
a następnie autobusem 16 do końca, przy czym to musi być wariant określany w rozkładzie kolorem zielonym (do Agios Ermogenis), a ich jest też tylko kilka na dzień. Pozostałymi kursami też można, ale wówczas spacerek jest dłuższy.
http://limassolbuses.com/wp-content/upl ... -16-GR.pdf
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: 3 dni na Cyprze
#85 PostWysłany: 19 Kwi 2016 12:57 

Rejestracja: 27 Lis 2013
Posty: 360
Loty: 124
Kilometry: 227 163
niebieski
Reasumując, biorąc pod uwagę fakt, że będę tam przez weekend:
Wyjazd Larnaki: 7:45.
Dojazd do Limassol: 9:15
Wyjazd do Kourion: 10:55 (rozkład sobotni)
Dojazd do Kourion: około 11:30
Na miejscu: powiedzmy z 2-3 godz. do 13:30.
Wyjazd z Kourion: chyba dopiero 14:30
I powrót z Limassol do Larnaki ostatni sobotni: 18:00.

Dobrze patrzę?

EDIT: Ewentualnie można dojechać busem nr 17 do Zamku Kollossi i stamtąd spacerkiem 6 km do Kourion, a Zamek też może być ciekawą atrakcją, tylko pytanie czy zdążę :P

obibok napisał(a):
O skałach Afrodyty możesz zapomnieć. Żeby to zaliczyć komunikacją publiczną potrzebujesz noclegu w Pafos. Problem jest w tym, że autobusy wcześnie kończą (przy czym lokalna linia 631 do skał jeździ bardzo rzadko), a żeby się tam dostać, to trzeba jechać z kilkoma przesiadkami.

Natomiast do Lemesos i Kourion jak najbardziej - jedziesz z Larnaki Intercity
http://www.intercity-buses.com
a następnie autobusem 16 do końca, przy czym to musi być wariant określany w rozkładzie kolorem zielonym (do Agios Ermogenis), a ich jest też tylko kilka na dzień. Pozostałymi kursami też można, ale wówczas spacerek jest dłuższy.
http://limassolbuses.com/wp-content/upl ... -16-GR.pdf
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: 3 dni na Cyprze
#86 PostWysłany: 19 Kwi 2016 13:35 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
No nie, odwrotnie. Bo w rozkładzie 16 druga strona jest z miasta, a pierwsza do miasta. (Aha, tu jest po angielsku: http://en.limassolbuses.com/wp-content/ ... -16-EN.pdf). W tym układzie trzeba by w Lemesos wsiąść w ten 10:05, dojedzie około 10:45 i wtedy powrotny jest 13:10 lub 15:50, albo któryś z pośrednich, jeśli się pójdzie spacerkiem do Episkopi. Natomiast jeszcze ważne dwie uwagi - po pierwsze trzeba dojść od przystanku InterCity przy starym porcie do dworca Leontiou, a po drugie - zależy kiedy to będzie, bo od 2 maja będzie letni rozkład Intercity.
No i tu mogę polecić stronę http://www.cyprusbybus.com . Co prawda nie zawsze mają aktualne rozkłady i z wyszukiwarką też trzeba uważać, ale można sobie przynajmniej zobaczyć, gdzie są przystanki na mapie.

Cytuj:
EDIT: Ewentualnie można dojechać busem nr 17 do Zamku Kollossi i stamtąd spacerkiem 6 km do Kourion, a Zamek też może być ciekawą atrakcją, tylko pytanie czy zdążę :P

Ja zrobiłem tak: 16 do Kourion, zwiedzanie, potem pieszo do Episkopi (tam jest fajne miejsce, gdzie można zjeść u takich swojskich dziadków, co nawet po grecku ciężko się z nimi dogadać), stamtąd 16 do Kolossi, spacerkiem do zamku, szybkie zwiedzanko i powrót ostatnią 17. Daliśmy radę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: 3 dni na Cyprze
#87 PostWysłany: 19 Kwi 2016 13:54 

Rejestracja: 27 Lis 2013
Posty: 360
Loty: 124
Kilometry: 227 163
niebieski
Dzięki za odpowiedź.
Rozumiem, że w przypadku jakiegoś problemu z wyrobieniem się na bus powrotny do Larnaki, mam zawsze opcję awaryjną czyli Limassol Express http://en.limassolairportexpress.eu/wp- ... 4.2016.pdf
Ten autobus jeździ za 9 euro do Larnaki, nawet do późnych godzin nocnych, i warto chyba mieć go w zanadrzu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: 3 dni na Cyprze
#88 PostWysłany: 19 Kwi 2016 14:30 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
No tak, bo on jedzie do lotniska, a z lotniska to już masz do centrum 425 co pół godziny, a i teoretycznie nocne linie (446 i 456) są.
Tyle że lotniskowy rusza w Lemesos jeszcze z ciekawszych miejsc - kościoła Agios Georgios Havouzas (można tam z centrum dojechać 4) i potem spod hotelu Rafael (o ile dobrze kojarzę), dokąd dojedziesz jadącą co kilka minut wzdłuż wybrzeża 30.
Mapka tu:
http://open.phototrans.net/20,1191,0.html
Góra
 Profil Relacje PM off
warsawghoster lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: 3 dni na Cyprze
#89 PostWysłany: 27 Cze 2016 15:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2010
Posty: 433
Loty: 54
Kilometry: 85 890
niebieski
My planujemy 4 dni na Cyprze, lądujemy w Paphos i pytanie moje - czy jest sens zostawać w Paphos czy może lepiej ruszyć do Limassol albo gdzieś indziej? Nie będziemy wynajmować samochodu więc poruszać się będziemy autobusami. Przylot jest dopiero o 21:40 - czy coś o tej porze będzie jeszcze jechać w innym kierunku niż centrum Paphos?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: 3 dni na Cyprze
#90 PostWysłany: 27 Cze 2016 15:20 

A dlaczego za wszelką cenę chcecie uciekać z Pafos?
Wg mnie o wele ciekawsze od Limassol. W pobliżu Coral bay, gòry Trodos itd.
Czasu nie macie za wiele. A podróż autobusami trochę trwa. Ja bym siedział w Pafos i stamtąd zwiedzał.
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: 3 dni na Cyprze
#91 PostWysłany: 27 Cze 2016 15:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2010
Posty: 433
Loty: 54
Kilometry: 85 890
niebieski
Po prostu zastanawiam się czy jest sens siedzieć tam. Wybieramy się po sezonie, w listopadzie, i słyszałam opinie, że miasto jest wtedy wymarłe.
Do Trodos da się dojechać i wrócić w jeden dzień z Paphos?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: 3 dni na Cyprze
#92 PostWysłany: 27 Cze 2016 15:43 

Da się. Byłem parę razy na Cyprze i wręcz żałuję , że loty Wizz z KTW mam do Larnaki, a nie do Pafos jak FR z Krakowa. Nic nie jest wymarłe. Nawet zimą jest ok połowa knajp itp otwarta. Bardzo ładnie tam jest. A w Limassol pełno ruskich i tyle. Dłuuuuga ulicopromenada mi się nie podobała.

W Pafos Crystallo apartments polecam. Bez wyżywienia, ale z aneksem kuchennym, gary, talerze itd.
A później nocowałem parę dni w hotelu Panareti w Coral bay z HB. Po sezonie w dobrej cenie. Byłem też w listopadzie.Warto. Pokoje to mieszkania ok 50 m2 . Jedzonko rewelacja. W lato jest bardzo drogi.
Góra
 PM off
obibok lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: 3 dni na Cyprze
#93 PostWysłany: 27 Cze 2016 15:53 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
Z tymi towarzyszami to jest tak, że ich wszędzie pełno. A w Pafos to i ogłoszenia w autobusach są po rosyjsku i obsługa dworca do mnie po rosyjsku zagadywała (no jakby mi ktoś w mordę dał...). Natomiast też uważam, że Pafos jest dobrą bazą. Sporo atrakcji na miejscu (groby, mozaiki chociażby), oprócz tego w zasięgu komunikacji miejskiej zatoka Koralowa, skały Afrodyty, a nawet łaźnie Afrodyty i miasteczko Polis Chrysochous. Dobiero w bardziej dzikie tereny (wąwóz Avakas, plaża Lara czy góry Tróodos) warto mieć samochód. Z tymi górami to jest tak, że one są dość rozległe. Na upartego da się tam dojechać z Pafos autobusem, ale to takie dopiero obrzeża. Bliżej dojeżdżają autobusy z Lemesos i z Lefkosii, przy czym to są takie wioskowe linie dla mieszkańców - jeżdżą kilka razy dziennie i w dość skomplikowany sposób.

Z lotniska masz miejski autobus do późna w stronę Pafos, ale ostatnio rozwinęła się oferta przewoźników lotniskowych i z tego co widzę, to koło północy są z lotniska autobusy do wszystkich innych miast.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: 3 dni na Cyprze
#94 PostWysłany: 27 Cze 2016 16:07 

My do Kato Pafos na dworzec zielonych busów dotarliśmy ok 22. Listopad, ciemno, idziemy na nogach szukać naszego Crystallo apartments. Po drodze ruski sklep "Moskwa". Stoi przed drzwiami paru mięśniakówi gada po rosyjsku. Podchodzę , pytam gdzie ta nasza noclegownia sięmieści.
"A wy odkuda ? Z Polszy ?”

"Da" . Odpowiadam.

Wtedy jeden z nich się oferuje z podwozem , całkiem porządną beemką. Za ile ?
Oburzony odpowiada . "Darmo"
Wsiadamy. Po drodze pyta czy nie jesteśmy głodni. Jesteśmy. To on zna fajną, niedrogą knajpę. Jemy, chcemy mu coś postawić w ramach rewanżu. Nic nie chce.
Podwozi nas pod drzwi, zostawia nr telefonu. Mamy dzwonić jakby co. Jakiś problem itp
Odjeżdżając nagle mówi. Ja jestem Gruzinem . Pochodzę z Tbilisi. :D
Polakom trzeba pomóc. 8-)
Góra
 PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: 3 dni na Cyprze
#95 PostWysłany: 27 Cze 2016 16:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2010
Posty: 433
Loty: 54
Kilometry: 85 890
niebieski
Super, dziękuję, w takim razie celuję w noclegi w Paphos ;)
Ja spędziłam 4 miesiące na Cyprze w czasie studenckiego Erasmusa - uczelnia w Nikozji, a w Paphos byłam tylko raz, odwiedzić skałę Afrodyty :) teraz to już prawie nic nie pamiętam, chętnie odświeżę sobie pamięć, a moja druga połowa na Cyprze jeszcze nie była.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: 3 dni na Cyprze
#96 PostWysłany: 27 Cze 2016 17:22 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
Gruzina to ja kiedyś spotkałem za kierownicą autobusu w Larnace. Był zdziwiony, że ma pasażerów.
Góra
 Profil Relacje PM off
orchidea04 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: 3 dni na Cyprze
#97 PostWysłany: 13 Wrz 2018 09:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2015
Posty: 2212
Loty: 219
Kilometry: 409 257
niebieski
W 4 dni Pafos Nikozja Larnaka. Do ogarnięcia ? :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: 3 dni na Cyprze
#98 PostWysłany: 13 Wrz 2018 09:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3981
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
Tak, bez problemu o ile pierwszego dnia nie lądujesz wieczorem a ostatniego wylatujesz rano. :D

Nikozję proponuję w środek - jej zwiedzenie połączysz z przemieszczeniem się pomiędzy Pafos a Larnaką.

W samym Pafos jest więcej do zobaczenia niż w Larnace.

Robiłem dokładnie taką wycieczkę w marcu 2017 i jeszcze starczyło czasu na piknik z fetą i winem na plaży w Aiya Napa.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off
Marco Manno lubi ten post.
Marco Manno uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: 3 dni na Cyprze
#99 PostWysłany: 13 Wrz 2018 09:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2015
Posty: 2212
Loty: 219
Kilometry: 409 257
niebieski
Dokładnie będę 4 dni. Możesz mi pospać plan podróży jaki miałeś ? :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: 3 dni na Cyprze
#100 PostWysłany: 13 Wrz 2018 09:14 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 1601
Loty: 50
Kilometry: 65 501
złoty
Jak najbardziej. Od noclegu do noclegu w wymienionych przez Ciebie miastach. Nawet z http://www.intercity-buses.com Z pożyczonym samochodem na 100%. W czerwcu cztery dni (wyjazd weekendowy jeździłem po górach. Przylot do Pafos, pożyczenie auta, góry z noclegami, oddanie auta w Pafos, nocleg w Pafos i ostatni dzień do Larnaki autobusem. Wylot W6 do WAW wieczorem.

W tym temacie opis wyjazdu weekendowego w lutym 2018. Tym razem autobusami.


Ostatnio edytowany przez wersus79, 13 Wrz 2018 10:48, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
Marco Manno lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 141 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group