Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 141 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: 3 dni na Cyprze
#121 PostWysłany: 29 Mar 2022 08:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2019
Posty: 165
moje doświadczenia to 50/50 (450km udało się zrobić), na 1 dobra jazdę i spoko kierowców przypadała 1 masakryczna przyprawiająca o mdłości, największe kolejki po przylocie do Pafos, autobus podjechał 10 minut wcześniej i sobie stał z zamkniętymi drzwiami, drzwi otworzył o dokładnej godzinie odjazdu, i 30 minut później udało nam się odjechać :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Warto! Loty (z bagażem) do Paragwaju z Krakowa i Warszawy od 2413 PLN. Podróże first minute Warto! Loty (z bagażem) do Paragwaju z Krakowa i Warszawy od 2413 PLN. Podróże first minute
Wyjazd na Maderę za 1626 PLN. Loty (dla wszystkich) z Warszawy i 4 noce w 4* hotelu Wyjazd na Maderę za 1626 PLN. Loty (dla wszystkich) z Warszawy i 4 noce w 4* hotelu
 Temat postu: Re: 3 dni na Cyprze
#122 PostWysłany: 30 Mar 2022 20:21 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
Ja dziś pojeździłem cały dzień, kilkoma różnymi przewoźnikami, w tym po zadupiach i jak zawsze było super.
Ale tak, lokalizacja przystanków czy brak rozkładów na nich może być problemem, tyle że to w krajach południowych nic dziwnego. A w internecie wszystko można znaleźć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: 3 dni na Cyprze
#123 PostWysłany: 31 Mar 2022 23:43 

Rejestracja: 16 Cze 2013
Posty: 82
Loty: 74
Kilometry: 106 462
Ja że swojej strony polecam od razu udać się do Agia Napa. Pod warunkiem wizyty w cieplejszych miesiącach i chęci odpoczynku. Moim zdaniem najlepsze miesiące na Cypr to koniec września, październik i początek listopada.
W Agia Napa są bardzo ładne plaże, z lazurową wodą, jedne z najlepszych jakie widziałem w życiu. Polecam Nissi Beach.
Dla zainteresowanych - please check Google Maps ;)
_________________
Moje relacje:
- Kosowo https://www.fly4free.pl/forum/viewtopic.php?t=159820
- Liban https://www.fly4free.pl/forum/viewtopic.php?f=214&p=1566128#p1566128
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: 3 dni na Cyprze
#124 PostWysłany: 01 Kwi 2022 00:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lut 2015
Posty: 130
Moim zdaniem najładniejsze miejsca z dostępem do morza to:
White River Beach, Lara Beach oraz Blue Lagoon -okolice Akamas
Zapalo Bay, Governor's Beach i White Stones - południowe wybrzeże

Nissi beach jest piękna, ale hotele dookoła bardzo psują klimat tego miejsca
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: 3 dni na Cyprze
#125 PostWysłany: 01 Kwi 2022 17:42 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 678
Loty: 34
Kilometry: 47 914
niebieski
Dla mnie ładny to jest kolor morza na Nissi Beach i widok z góry. Ale cała reszta koszmarna. Tłum, tłum i jeszcze raz tłum. Beton za plecami i ogromy huk mieszającej się z beach barów muzyki....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: 3 dni na Cyprze
#126 PostWysłany: 01 Kwi 2022 18:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2019
Posty: 165
polecam małą i pięknie umiejscowioną Konnos Beach, do tego blisko z przystanku 711 Protaras, a sama plaża łączy się ze ścieżkami na Cape Greko
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: 3 dni na Cyprze
#127 PostWysłany: 09 Kwi 2022 14:29 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
ptak23 napisał(a):
polecam małą i pięknie umiejscowioną Konnos Beach, do tego blisko z przystanku 711 Protaras, a sama plaża łączy się ze ścieżkami na Cape Greko

Mieszkałem kiedyś tydzień tuż obok (Captain Karas). Świetna plaża, dobra lokalizacja, cicho i kameralnie, a obok są chyba jeszcze dwie podobne plaże. Lubiłem sobie poleżeć na wodzie o północy. Z tym, że tam jest chyba teraz remont tej drogi, bo autobusy dojeżdżają tylko do rondka, jadą dalej w stronę Paralimni, po czym podjeżdżają do Konnos od północy, robią zawrotkę i do Paralimni na dworzec (711 nie kończy w Konnos).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: 3 dni na Cyprze
#128 PostWysłany: 14 Lut 2023 10:05 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2011
Posty: 2597
Loty: 243
Kilometry: 297 179
Lecę na trzy noce na Cypr, do Larnaki. Nie będę brał samochodu. Nie mam większych oczekiwań, na pewno chce zobaczyć Nikozję.
Interesują mnie trekkingi, większe lub mniejsze spacery, nie interesuje mnie plażowanie.

Waham się jak te cztery dni rozplanować, rozważam:

Larnaka - Nikozja - Kyrenia z Zamiem Świętego Hilariona i Larnaka

albo

Larnaka - Nikozja - Ayia Napa z Cape Greco i Larnaka

Co będzie lepszym pomysłem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: 3 dni na Cyprze
#129 PostWysłany: 14 Lut 2023 10:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4512
złoty
Byłem 4 dni w larnace, też bez auta, transport autobusowy b.dobry , jednego dnia byliśmy w Nikozji, innego w ayia napa, bus jedzie ok 1h w jedną stronę, więc ze spokojem można wszystko zaliczyć wyjeżdżając rano i wracając po południu
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: 3 dni na Cyprze
#130 PostWysłany: 14 Lut 2023 10:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Maj 2012
Posty: 461
srebrny
Jeśli odpowiednio wcześnie wstaniesz to możesz zaliczyć oba programy. U mnie było - rano do Nikozji, szybka przesiadka do Girne przy Bramie Kyreńskiej, powrót wczesnym popołudniem do Nikozji, połażenie i nazad do Larnaki (fakt, że bez Hilariona).

Do Cape Geco jak pisano, Intercity z przesiadką w Ayia Napa do Cape Greco, przejście skałkami do Jaskiń, jak się mocno uprzesz dasz radę dojść i do AN.
_________________
Ніночка
Góra
 Profil Relacje PM off
klapio uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: 3 dni na Cyprze
#131 PostWysłany: 14 Lut 2023 12:57 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3596
srebrny
@klapio
My zrobiliśmy całodzienny trekking od Konnos Beach, gdzie da się dojechać autobusem z AN. Potem trasą nadbrzeżną na Cape Greco i stamtąd do Sea Caves, gdzie niedaleko już do drogi. Urozmaicone i piękne widoki prawie całą trasę. Szczerze polecam, szczególnie teraz, gdy już pewnie wszystko zaczyna kwitnąć (my myliśmy w marcu).
Góra
 Profil Relacje PM off
klapio uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: 3 dni na Cyprze
#132 PostWysłany: 14 Lut 2023 14:10 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
Ninoczka napisał(a):
Do Cape Geco jak pisano, Intercity z przesiadką w Ayia Napa do Cape Greco, przejście skałkami do Jaskiń, jak się mocno uprzesz dasz radę dojść i do AN.

Przecież to można przejechać jednym autobusem - 711. Za € 1,50.
Góra
 Profil Relacje PM off
klapio uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: 3 dni na Cyprze
#133 PostWysłany: 14 Lut 2023 14:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Maj 2012
Posty: 461
srebrny
Ale @klapio interesują trekkingi ;)
_________________
Ніночка
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: 3 dni na Cyprze
#134 PostWysłany: 14 Lut 2023 14:24 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
Chyba nie chwytam - i po to ma się przesiadać i przepłacać? Czy chodzi o to, by wysiąść ze 101/102 na tym przystanku bliżej cypla, a nie jaskiń morskich?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: 3 dni na Cyprze
#135 PostWysłany: 14 Lut 2023 14:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Maj 2012
Posty: 461
srebrny
Tak, wysiąść przy cyplu, można w lewo podejść do Agioi Anargiroi, potem Kamara Tou Koraka, potem cypel i "cofać się" w kierunku AN choćby przez jaskinie.
_________________
Ніночка
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: 3 dni na Cyprze
#136 PostWysłany: 14 Lut 2023 14:51 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
OK, rozumiem. Oczywiście na upartego można od 711 dojść. To ja pierwszym razem miałem odwrotny problem - szukałem jaskiń i tego takiego słynnego mostu skalnego, ale pojechałem na cypel i szukałem tam. Pan sprzedający sok pomarańczowy wysłał mnie do innego mostu skalnego - tam w pobliżu tej kapliczki. Dopiero potem zacząłem szperać i dopiero kolejnym razem dotarłem do właściwego miejsca.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: 3 dni na Cyprze
#137 PostWysłany: 15 Lut 2023 11:24 

Rejestracja: 15 Lut 2023
Posty: 2
lecę do Larnaki 27 lutego na 4 dni , jedziemy w 4 osoby,nie ukrywam,że z angielskim "kulejemy"i w stresie jestem odnośnie transportu z lotniska tzn bus z centrum do hotelu? Czy faktycznie nie ma problemu z tym dojazdem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: 3 dni na Cyprze
#138 PostWysłany: 15 Lut 2023 12:27 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3596
srebrny
Proszę się nie martwić. Po locie z Polski zawsze na przystanku autobusowym stoją Polacy więc na pewno ktoś pomoże. :) A na przystanek też łatwo trafić bo schodami na górny poziom i na zewnątrz. W autobus do centrum wszyscy wsiadają, więc trudno się pomylić. Jak kierowcy powiecie nazwę hotelu to też powie jaki przystanek wysiadania (jeśli będzie to po drodze).
Góra
 Profil Relacje PM off
Aleksandra Flpk lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: 3 dni na Cyprze
#139 PostWysłany: 15 Lut 2023 14:42 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
A jaki hotel?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: 3 dni na Cyprze
#140 PostWysłany: 16 Lut 2023 11:26 

Rejestracja: 15 Lut 2023
Posty: 2
jedziemy do Tuck inn
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 141 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group