Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 141 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: 3 dni na Cyprze
#101 PostWysłany: 13 Wrz 2018 10:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3981
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
Lądowałem wieczorem w Pafos. Tego dnia tylko przejazd i kolacja.
Następnego dnia Skała Afrodyty z małym plażowaniem i kąpielą, potem Coral Bay i trefikng po skałkach i plażowanie, wieczorem spacer promenadą przez całe Pafos.
Następnego dnia przejazd do Nikozji, zwiedzanie Nikozji, przejazd do Larnaki, wieczorne zwiedzanie Larnaki (tu jest niewiele do obejrzenia).
Kolejny dzień to wypad do Aiya Napa z plażowaniem, po powrocie słone jeziora z flamingami (są dwa - te większe, bardziej znane przy lotnisku i drugie przy skręcie do Oroklini).
Ostatni dzień to plażowanie w Larnace (a raczej na jej przedmieściach - na wysokości Oroklini) i droga na lotnisko.

Wszystko odwiedzone komunikacją publiczną, czasami autostop, dużo nogami.

To był wyjazd z moją dziewczyną więc większy nacisk był na plażowanie i widoczki niż zabytki.
Ja wcześniej byłem dwukrotnie na Cyprze (4 dni w Pafos i 3 w Larnace) więc rozeznanie miałem.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
 Temat postu: Re: 3 dni na Cyprze
#102 PostWysłany: 13 Wrz 2018 10:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3700
srebrny
Tomo14 napisał(a):
Kolejny dzień to wypad do Aiya Napa z plażowaniem, po powrocie słone jeziora z flamingami (są dwa - te większe, bardziej znane przy lotnisku i drugie przy skręcie do Oroklini).

jest jeszcze słone jezioro Limassol https://goo.gl/maps/z6AQUiXUdz52 , w styczniu flamingów było od cholery i w pobliżu jest Holy Monastery of St Nicholas of the Cats, kotów też było od cholery, jak sama nazwa monastyru mówi :mrgreen:
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: 3 dni na Cyprze
#103 PostWysłany: 20 Gru 2018 09:05 

Rejestracja: 27 Sty 2017
Posty: 114
Orientujecie się czy istnieje komunikacja publicza, najlepiej z Larnaki która może nas podwieźć pod skałę Afrodyty? jest tam jakiś przystanek?
Zapewne konieczna będzie przesiada w Limassol? Wiem że są autobusy z Pafos do skały, ale pytanie czy można się tam dostać łatwo od wschodniej strony?
Jeszcze pytanie odnośnie samych autobusów Limassol - Pafos, jeżdżą one drogą A6 czy B6?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: 3 dni na Cyprze
#104 PostWysłany: 20 Gru 2018 09:52 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 675
Loty: 34
Kilometry: 47 914
niebieski
Przesiadka konieczna. Zobacz tu transport-autobusowy-na-cyprze,1443,8438 wszystko o transporcie na Cyprze, a na odpowiedniej stronie sprawdzisz gdzie, który autobus się zatrzymuje. Podróż będzie czasochłonna, weź to pod uwagę, no i wsiadając na pośrednim przystanku możesz nie wejść do autobusu (brak miejsc). Jak jedziesz po sezonie to warto o samochodzie pomyśleć, cena z full ubez. to 120 eur/7 dni, przy 2 osobach bardzo się opłaca.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: 3 dni na Cyprze
#105 PostWysłany: 18 Mar 2019 09:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 2867
Loty: 119
Kilometry: 174 534
srebrny
Czy stan ścieżek na Capo Greco da się jezdzic wózkiem dziecięcym?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: 3 dni na Cyprze
#106 PostWysłany: 01 Kwi 2019 23:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 2867
Loty: 119
Kilometry: 174 534
srebrny
można, tylko poruszenie na dalsze odległości wiąże się z jeżdżeniem wózkiem po ulicy (brak chodnika),
co nie jest przyjemne i bezpieczne
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: 3 dni na Cyprze
#107 PostWysłany: 10 Mar 2022 00:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2019
Posty: 165
1 dzień Pafos
2. Limassol
3. Nikozja/Larnaka
4. Larnaka/Ayia Napa

po wstępnym researchu jestem po prostu mocno zawiedziony tym co mnie czeka, a z drugiej strony może przyda się troche luzu, pytanie czy taki swobodny planik, na spacerki, jedzenie i łapanie promieni słonecznych starczy, transport tylko publiczny, czy może odpuścić Limassol i po zwiedzeniu Pafos udaś się do Larnaki i tam zrobić bazę wypadową
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: 3 dni na Cyprze
#108 PostWysłany: 10 Mar 2022 01:51 

Rejestracja: 18 Sty 2017
Posty: 159
Atrakcyjność Pafos (tzw. grobowce królewskie i stanowisko archeo) i Limassol (zamek) jest dość umiarkowana (zależy, co kogo interesuje). Dla mnie ciekawsza jest północna część Cypru, więc zrobiłbym bazę w Nikozji, jednego dnia pojechał do Famagusty, drugiego do Girne (Kyrenia) - dworzec autobusowy w tureckiej Nikozji jest tutaj: (35.18970176102444, 33.36596112968612). Ale YMMV.

PS: http://babilas.blogspot.com/2019/01/z-d ... -2016.html
Góra
 Profil Relacje PM off
ptak23 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: 3 dni na Cyprze
#109 PostWysłany: 11 Mar 2022 15:22 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 675
Loty: 34
Kilometry: 47 914
niebieski
ptak23 napisał(a):
po wstępnym researchu jestem po prostu mocno zawiedziony tym co mnie czeka
Czemu jesteś zawiedziony?

Dla mnie Pafos koniecznie - Park Archeologiczny z mozaikami, potem można pospacerować promenadą i przysiąść na jednej z plaż lub na większej pod latarnią.
Odpuściłabym Limassol - zwykłe miasto, nic ciekawego.
A słońce spokojnie złapiesz, nawet się poopalasz, no chyba że akurat deszczowy front nadejdzie....
Capo Greko - obowiązkowo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: 3 dni na Cyprze
#110 PostWysłany: 12 Mar 2022 23:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2019
Posty: 165
ogrom różnorakich opinii na temat atrakcyjności miejsc (gdzie co 2 post typu, rozczarowanie/szkoda zachodu) o które można zahaczyć, mało jakichś "must see", no i kurczę te testy nawet dla zaszczepionych do przejścia i powrotu ze strony tureckiej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: 3 dni na Cyprze
#111 PostWysłany: 13 Mar 2022 13:47 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 675
Loty: 34
Kilometry: 47 914
niebieski
To kupowałeś bilety nie wiedząc co Ci nie miejscu czeka?

Mnie wyspa nie rozczarowała. Pozytywnie zaskoczyła swoją różnorodnością.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: 3 dni na Cyprze
#112 PostWysłany: 13 Mar 2022 13:53 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3592
srebrny
dla samego jedzenia warto lecieć! ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: 3 dni na Cyprze
#113 PostWysłany: 13 Mar 2022 13:54 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22333
A do tego jedna z najlepszych kuchni jakich miałem okazji jeść. Miks tureckiej, greckiej, libańskiej/syryjskiej oraz nawet ormiańskiej i katalońskiej.
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: 3 dni na Cyprze
#114 PostWysłany: 13 Mar 2022 20:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2019
Posty: 165
piekara114 napisał(a):
To kupowałeś bilety nie wiedząc co Ci nie miejscu czeka?

Mnie wyspa nie rozczarowała. Pozytywnie zaskoczyła swoją różnorodnością.


spokojnie nie narzekam aż tak bardzo, przyda się trochę luzu, a połączenie kuchni śródziemnomorskiej i bliskowschodniej zagwarantuje zapchanie kichy, a bilety pewnie jak wiele osób kupuje dlatego że są bardzo tanie, a nie że akurat marzę o tym żeby tam polecieć, ale podróży nigdy nie ma co żałować :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: 3 dni na Cyprze
#115 PostWysłany: 27 Mar 2022 01:36 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
Ja tam sobie poleciałem z głupia frant 10 lat temu, myśląc, że to jakaś dzika wyspa i odbiło mi na punkcie Cypru totalnie. Ja uwielbiam, jak coś jest dziwne / inne, więc już ruch lewostronny jest sporą atrakcją. Tak samo jak język ze specyficznym alfabetem i dość trudny do nauczenia (też pokochałem). Dalej - komunikacja. Komunikacja publiczna to mój główny konik, a na Cyprze jest rewelacyjna. Dalej - kuchnia. Nigdy nie byłem turystą kulinarnym, dopóki nie poleciałem na Cypr. A potem cała reszta - widoki, morze ciepłe w grudniu, luz, swoboda. I wszystko inne - długo by wymieniać. Kulturowo - gdy zwiedza się ich zabytki i myśli, że u nas w tamtych czasach jeszcze po drzewach biegali... A taki antyczny stadion w Kourion przydałby się do żużla na długim torze. I obok amfiteatr z automatem do napojów, a w nim cola z napisem "Nowe lepsze orzeźwienie". Ach ta globalizacja... Swoją drogą to i pod sklepem w Girne na Cyprze Północnym stały kartony po Łomży.
A małe minusy - no wszyscy wiemy, że to raj podatkowy i wszędzie pełno sowietów.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
ewaolivka uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: 3 dni na Cyprze
#116 PostWysłany: 28 Mar 2022 17:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2019
Posty: 165
moje 4 dni na Cyprze

Pafos - szkoda spędzać tam choćby 5 minut
Nikozja pospacerować poczuć klimat po obu stronach
Kyrenia mi się podobała, widok na morze i góry przepiękny, do tego niesamowite jedzenie, ogromne korki i zdezelowane autobusy
Larnaka dobra baza wypadowa, multum restauracji
Cape Greko must see, ja zrobiłem tripa z Konnos Beach (PRZEPIĘKNA PLAŻA), do Limnara Beach przez cały cypelek z każdej strony około 12 kilometrów

zabytków to może i Cypr nie ma, ale pogoda, Cape Greko i okolice, i jedzenie bałkańskie, tureckie, bliskowschodnie sprawia że to chyba idealne miejsce na luty/marzec/kwiecień, a dla wszystkich co tam jeżdżą jak jest 40 stopni krzyżyk na drogę

a ci cypryjscy kierowcy autobusów po jednej i po drugiej stronie przebijają nawet Gruzinów, po tureckiej stronie było mi dane jechać 160 na autostradzie jakimś zdezelowanym japońskim autobusem, a po cypryjskiej gaz, hebel, gaz, hebel, i wspomnienia choroby lokomocyjnej podczas szkolnych wycieczek w podstawówce
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: 3 dni na Cyprze
#117 PostWysłany: 28 Mar 2022 17:34 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22333
Co do kierowców jest nawet video parodiujących ich

Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: 3 dni na Cyprze
#118 PostWysłany: 28 Mar 2022 17:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2019
Posty: 165
brakuje scenki że jest 09:59, autobus odjeżdża o 10, szanse na kupno biletu choćby minutę albo 2 wcześniej zerowe, o 10 zaczyna się zabawa, i autobus odjeżdża dzięki temu 15 minut później, 3 przystanki później wsiada jeszcze kanar, który sprawdza czy każdy ma bilet (nie wiem czy to przypadkiem nie sprawdzanie kierowców bo przecież nie ma opcji wejścia do tego autobusu innymi drzwiami)


ja trafiłem jeszcze na narodowe święto Grecji, i po 20 minutach czekania na autobus, przez przypadek zobaczyłem gdzieś 20 metrów od przystanku kartkę, że jest rozkład sobotni, dzięki temu mogłem jak prawdziwy grek usiąść w kawiarni, w jednej ręce mieć kawę w drugiej papierosa, i nic nie robić przez 2 godziny, no chyba że ktoś chciałby pograć w Tavli :D
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: 3 dni na Cyprze
#119 PostWysłany: 28 Mar 2022 23:24 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
Na pewno nie piszesz o Polsce?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: 3 dni na Cyprze
#120 PostWysłany: 29 Mar 2022 07:40 

Rejestracja: 30 Kwi 2011
Posty: 28
Ciekawe ...
Przez kilka ostatnich dni jazdy autobusami niczego takiego nie zauważyłem, wręcz przeciwnie - 425 z lotniska pan już ruszał, ale jak zobaczył nas biegnących, zaczekał żebyśmy zdążyli, podobną sytuację mieli znajomi w następnym autobusie.
W innych kierowcy cierpliwie tłumaczyli po angielsku dokąd jadą i gdzie się zatrzymują (sporo turystów i innych imigrantów).
Nawet w Intercity kierowcy zatrzymywali się lokalsom poza wyznaczonymi przystankami.
Gdybym miał się czepiać to brak dokładnych rozkładów, tylko odjazd z pierwszego przystanku (jak ma Malcie) - kiedy będzie u Ciebie to się domyśl.
Nawet na startowych brak rozkładów niektórych linii (np. 711 z Larnaki).
Słabe apki do w.w.
Brak jakichkolwiek oznaczeń niektórych przystanków - żadnych znaków itd (w najbliższym czasie uzupełnię w Google i OSM te, z których jeździłem)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 141 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group