Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 109 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 11 Mar 2014 20:12 

Rejestracja: 23 Sty 2014
Posty: 288
Loty: 77
Kilometry: 194 843
Haniaa napisał(a):
orientujecie się czy jest szansa na nocleg w górach przy drodze R307?

Hoteli tam na pewno nie ma. Jednak zawsze możecie zabrać namiot i rozbić się gdzieś na dziko (ale nie wiem jak tam jest z bezpieczeństwem). Napotkani po drodze ludzie w mijanych czasami wioskach byli bardzo sympatyczni możliwe, że ktoś Was przenocuje... choć nie wiem czy będą mieli gdzie. Raczej polecam przejechać trasę za jednym zamachem.
_________________
AJki w podróży :)
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#82 PostWysłany: 12 Mar 2014 20:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Wrz 2013
Posty: 495
Loty: 35
Kilometry: 111 384
super opis, tylko 15 dni to dośc sporo;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#83 PostWysłany: 12 Mar 2014 23:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Maj 2013
Posty: 501
niebieski
olir1987 napisał(a):
super opis, tylko 15 dni to dośc sporo;)

Ha... a ja się martwię czy w trzy tygodnie ogarnę objazd Maroka.
Co prawda mam zaplanowane 3 dni na narty w Oukaimeden. Zobaczymy co z tego wyjdzie.
_________________
spoko-maroko-czyli-tu-wszystko-jest-prostsze,213,51100
kolumbia-z-covidem-w-tle-relacja-na-zywo,212,155650
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#84 PostWysłany: 13 Mar 2014 09:12 

Rejestracja: 23 Sty 2014
Posty: 288
Loty: 77
Kilometry: 194 843
Wydaje mi się, że przez miesiąc byłoby co tam robić. Tylko po dwóch tygodniach trochę zaczynasz mieć dość nagabywania. choć z drugiej strony uodparniasz się na to :)

No i tylko te 26 dni urlopu w roku.... :(
_________________
AJki w podróży :)
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#85 PostWysłany: 15 Mar 2014 22:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sie 2013
Posty: 53
rewelacyjny opis :D ja ruszam do maroka w przyszlym tygodniu i juz nie moge sie doczekac, a wasze zdjecia, szczegolnie te z sahary MEGA :D
_________________
www.brighthearted.blogspot.com - rok w usa/tanie podróżowanie/autostop
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#86 PostWysłany: 15 Mar 2014 23:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Maj 2013
Posty: 501
niebieski
karrolkie napisał(a):
rewelacyjny opis :D ja ruszam do maroka w przyszlym tygodniu i juz nie moge sie doczekac, a wasze zdjecia, szczegolnie te z sahary MEGA :D

No to będziemy niedaleko. My 18 marca lecimy z GDN do Marakeszu. Sprawdzimy, czy AJAJ pisze prawdę i tylko prawdę ;)
_________________
spoko-maroko-czyli-tu-wszystko-jest-prostsze,213,51100
kolumbia-z-covidem-w-tle-relacja-na-zywo,212,155650
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#87 PostWysłany: 16 Mar 2014 00:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Maj 2013
Posty: 501
niebieski
Jeszcze dorzucę swoje trzy grosze.
Znalazłem listę marketów w Marakeszu
http://www.madein-marrakech.com/en/mall.html
Sam również niebawem skorzystam.
_________________
spoko-maroko-czyli-tu-wszystko-jest-prostsze,213,51100
kolumbia-z-covidem-w-tle-relacja-na-zywo,212,155650
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#88 PostWysłany: 17 Mar 2014 13:30 

Rejestracja: 23 Sty 2014
Posty: 288
Loty: 77
Kilometry: 194 843
karrolkie, dzięki

pifko, weryfikuj, dokumentuj i opowiadaj po powrocie ;) sami jesteśmy ciekawi jak to wygląda po porze deszczowej :)

a tymczasem niezapomnianych wrażeń, bo z tego co piszecie oboje niebawem startujecie ;)
_________________
AJki w podróży :)
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#89 PostWysłany: 17 Mar 2014 19:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Maj 2013
Posty: 501
niebieski
AJAJ napisał(a):
karrolkie, dzięki

pifko, weryfikuj, dokumentuj i opowiadaj po powrocie ;) sami jesteśmy ciekawi jak to wygląda po porze deszczowej :)

a tymczasem niezapomnianych wrażeń, bo z tego co piszecie oboje niebawem startujecie ;)

Pora deszczowa jak pora deszczowa. Da się przeżyć ;)
Ale sprawdzam od kilku dni prognozę pogody w rejonach , w których będę i podczas wejścia na Toubkal prognozują -6 st i śnieżycę.
Masakra. Zobaczymy jak sprawdzą się prognozy. Ale jak na razie narty w Oukaimeden zapowiadają się różowo ( czyt. zajefajnie).
Ciekaw jestem też jak sprawdzą się opowieści co poniektórych moich znajomych, że czasami wyciągi nie działają i organizują komunikację zastępczą ( osiołki) :mrgreen:
Tam policji na stokach na szczęście nie ma z alkomatami, więc piersiówka spakowana i zapas alku też zabezpieczony.
Jak za dawnych lat. :lol:
_________________
spoko-maroko-czyli-tu-wszystko-jest-prostsze,213,51100
kolumbia-z-covidem-w-tle-relacja-na-zywo,212,155650
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#90 PostWysłany: 13 Kwi 2014 21:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Maj 2013
Posty: 501
niebieski
Wróciłem.
Ślady pobytu AJAJ znalazłem np. w ogrodach Majorelle :
Załącznik:
DSC_0816.JPG
DSC_0816.JPG [ 206.16 KiB | Obejrzany 11815 razy ]
:P
Toubkal zdobyty. Temperatura rano około -5 stopni ale cholerny lodowaty wiatr i odczuwalna to z -20.
Ledwo daliśmy radę.
Niestety w Oukaimeden na narty już za ciepło. Ale wcześniej ze dwa tygodnie to by wypaliło.
Za to na pustyni w dzień jak w piekle a w nocy około 0 stopni.
Jak wyjeżdżaliśmy to w Rabacie 9 kwietnia było w dzień 36 stopni w cieniu a w autobusie miejskim nieklimatyzowanym kilka stopni więcej. Cieszyłem się, że wracam do kraju. A tu 4 stopnie. Chcę z powrotem do Maroka. I jak tu takiemu dogodzić?
_________________
spoko-maroko-czyli-tu-wszystko-jest-prostsze,213,51100
kolumbia-z-covidem-w-tle-relacja-na-zywo,212,155650
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#91 PostWysłany: 14 Kwi 2014 10:18 

Rejestracja: 23 Sty 2014
Posty: 288
Loty: 77
Kilometry: 194 843
pifko napisał(a):
Wróciłem.
Ślady pobytu AJAJ znalazłem np. w ogrodach Majorelle :

zaskoczę Cię, to nie my;) nie niszczymy przyrody/ ale może komuś zapadliśmy w pamięć;)
zmierzyliście się z drogą R 307? w ogóle to czekamy na relację, z miłą chęcią powspominamy ;)
_________________
AJki w podróży :)
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#92 PostWysłany: 19 Kwi 2014 23:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Maj 2013
Posty: 501
niebieski
AJAJ napisał(a):
pifko napisał(a):
Wróciłem.
Ślady pobytu AJAJ znalazłem np. w ogrodach Majorelle :

zaskoczę Cię, to nie my;) nie niszczymy przyrody/ ale może komuś zapadliśmy w pamięć;)
zmierzyliście się z drogą R 307? w ogóle to czekamy na relację, z miłą chęcią powspominamy ;)

Ależ jasne, że nawet was o to nie podejrzewałem. To tak trochę satyrycznie miało zabrzmieć. ;)
A z tą relacją trochę ciężko będzie. Jak dla mnie to za wysoko trochę postawiliście poprzeczkę swoją relacją.
Ale może zmienię trochę formę i ujdzie. Już zacząłem w wordzie pisać.
_________________
spoko-maroko-czyli-tu-wszystko-jest-prostsze,213,51100
kolumbia-z-covidem-w-tle-relacja-na-zywo,212,155650
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#93 PostWysłany: 09 Maj 2014 17:20 

Rejestracja: 16 Mar 2014
Posty: 89
Mam dwa pytania do Was :)

- ten hotel, w którym spaliście w dolinie Todry, znajdował się w Toumliline czy Tinghir?

- co myślicie o przejechaniu takiej trasy przez obie doliny: dolinki z Ouarzazate do Merzugi?
Jest w ogóle sens zapuszczać się dalej w doliny niż dojechaliście?
cały fragment trasy liczy 540km - na jednym baku się nie przejedzie na pewno. Gdzie po Ouarzazate (bo zakładam, że tam są) są następne stacje beznzynowe?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#94 PostWysłany: 12 Maj 2014 10:23 

Rejestracja: 23 Sty 2014
Posty: 288
Loty: 77
Kilometry: 194 843
cappricio napisał(a):
Mam dwa pytania do Was :)

- ten hotel, w którym spaliście w dolinie Todry, znajdował się w Toumliline czy Tinghir?

- co myślicie o przejechaniu takiej trasy przez obie doliny: dolinki z Ouarzazate do Merzugi?
Jest w ogóle sens zapuszczać się dalej w doliny niż dojechaliście?
cały fragment trasy liczy 540km - na jednym baku się nie przejedzie na pewno. Gdzie po Ouarzazate (bo zakładam, że tam są) są następne stacje beznzynowe?


1. Spaliśmy w Toumliline.
2. Czy jest sens zapuszczać się dalej... nie wiem bo tam nie byliśmy, więc ciężko jest nam się wypowiedzieć na temat widoków i stanu dróg. Też zastanawialiśmy się czy jechać dalej zamiast zawracać, ale z oszczędności czasu zrezygnowaliśmy z dalszej jazdy. Gdybyśmy mieli go więcej na pewno byśmy pojechali dalej, jedyne co ryzykujesz to nawrotkę. Pytanie tez w jakim czasie tam jedziesz, w okresie letnim trasa powinna być raczej przejezdna.
3. Stacji raczej nie brakuje, w każdej większej miejscowości znajdziesz taką bez problemu. Niestety gdzie dokładnie nie jestem w stanie powiedzieć, ale myślę, ze w Tinghir, Rissani lub przy Dades na pewno będą :)
_________________
AJki w podróży :)
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#95 PostWysłany: 12 Maj 2014 15:52 

Rejestracja: 16 Mar 2014
Posty: 89
dzięki za odpowiedź :)

zobaczymy w takim razie, jak będziemy stać z czasem, bo po Merzoudze jeszcze kawałek północy chcemy zobaczyć :)
jeśli będzie się nam ok jechało, to może pojedziemy dalej :) dam znać po powrocie czy się udało :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#96 PostWysłany: 12 Maj 2014 23:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Maj 2013
Posty: 501
niebieski
cappricio napisał(a):
dzięki za odpowiedź :)

zobaczymy w takim razie, jak będziemy stać z czasem, bo po Merzoudze jeszcze kawałek północy chcemy zobaczyć :)
jeśli będzie się nam ok jechało, to może pojedziemy dalej :) dam znać po powrocie czy się udało :)

Też będę czekał z niecierpliwością, bo miałem nocleg w oazie w Todrze i rozmawiając z właścicielem o dalszej jeździe wąwozem tak jak Wy planujecie to nie ma szans na Merzougę. Czeka Was nawrotka. A nocleg mieliśmy tu:
http://pl.tripadvisor.com/Hotel_Review- ... egion.html
Polecam ze względu na widoki, bardzo starających się właścicieli (Abdou był stażystą w filmie Mumia 2 i tak też wygląda :D ), możliwość zwiedzenia Oazy, źródła Sacre Fish, no i kolacja czy śniadanko na jednym z wielu tarasów bezcenne.
_________________
spoko-maroko-czyli-tu-wszystko-jest-prostsze,213,51100
kolumbia-z-covidem-w-tle-relacja-na-zywo,212,155650
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#97 PostWysłany: 13 Maj 2014 09:34 

Rejestracja: 23 Sty 2014
Posty: 288
Loty: 77
Kilometry: 194 843
pifko napisał(a):
Też będę czekał z niecierpliwością, bo miałem nocleg w oazie w Todrze i rozmawiając z właścicielem o dalszej jeździe wąwozem tak jak Wy planujecie to nie ma szans na Merzougę. Czeka Was nawrotka.


dlaczego czeka ich nawrotka? My jakąś 1/3 trasy przejechaliśmy, pozostała część drogi jest aż tak w kiepskim stanie?

A tak w ogóle nadal czekamy na Twoje zdjęcia :)
_________________
AJki w podróży :)
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#98 PostWysłany: 13 Maj 2014 21:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Maj 2013
Posty: 501
niebieski
Załącznik:
połowa drogi Dades-Todra.jpg
połowa drogi Dades-Todra.jpg [ 41.87 KiB | Obejrzany 11496 razy ]
AJAJ napisał(a):
pifko napisał(a):
Też będę czekał z niecierpliwością, bo miałem nocleg w oazie w Todrze i rozmawiając z właścicielem o dalszej jeździe wąwozem tak jak Wy planujecie to nie ma szans na Merzougę. Czeka Was nawrotka.


dlaczego czeka ich nawrotka? My jakąś 1/3 trasy przejechaliśmy, pozostała część drogi jest aż tak w kiepskim stanie?

A tak w ogóle nadal czekamy na Twoje zdjęcia :)


Rzekłbym... ajajaj... ciężko idzie pisanie. Jak w Warszawie. Budują metro i mają już pół metra :D
A propos trasy R704-R703 kilkadziesiąt kilometrów prowadzi granią i trzeba przygotować się na takie drogi :

Ale widoki po drodze warte każdej ewentualnej nawrotki. Powodzenia. Bardzo chciałbym zobaczyć tamte tereny osobiście ale nie mieliśmy auta. Dlatego czekam na fotorelacje i opis. Sam w Norwegii wjeżdżałem w takie miejsca na spontan, że dzisiaj sam się dziwię.
_________________
spoko-maroko-czyli-tu-wszystko-jest-prostsze,213,51100
kolumbia-z-covidem-w-tle-relacja-na-zywo,212,155650
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#99 PostWysłany: 14 Maj 2014 16:29 

Rejestracja: 16 Mar 2014
Posty: 89
łoooo... spodziewałam się jakiejś szutrowej drogi, może bardziej wyboistej, ale takich rzeczy to nie.

wg mapy ostatnia wioska w dolinie Dades jest w punkcie A link i do następnego zaludnionego rejonu jest (Agoudal) ok 40 km... tego odcinka należy się chyba obawiać. Potem z Agoudal wjeżdża się już do Todry i też dopiero po 30km jest Toumliline... 70 km bezludzia. Trochę się przeraziłam :P trzeba się z tym przespać...

A nocleg mieliśmy tu:
http://pl.tripadvisor.com/Hotel_Review- ... egion.html
Polecam ze względu na widoki, bardzo starających się właścicieli (Abdou był stażystą w filmie Mumia 2 i tak też wygląda :D ), możliwość zwiedzenia Oazy, źródła Sacre Fish, no i kolacja czy śniadanko na jednym z wielu tarasów bezcenne.


pifko, a możesz powiedzieć, ile płaciliście i za jakie warunki?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#100 PostWysłany: 14 Maj 2014 18:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Paź 2013
Posty: 372
Loty: 95
Kilometry: 232 936
niebieski
cappricio
można wiedzieć kiedy się wybierasz do Maroko i jaką trasę zamierzasz zrobić? ;>
_________________
Moje relacje:
2017 - Tajlandia/Kambodża
2016 - Bałkany
2015 - Zachodnie Wybrzeże USA
2014 - Maroko
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 109 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group