Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 15 Sty 2013 03:20 

Rejestracja: 10 Maj 2011
Posty: 137
Cześć!

Od ok. 29 stycznia będę miał dwa tygodnie wolnego czasu w USA. Chciałbym ten okres przeznaczyć na zwiedzanie i nie do końca wiem, jak go najlepiej wykorzystać. Macie jakieś propozycję? Wstępnie planowałem polecieć z NYC do San Francisco i jechać na południe -Los Angeles? San Diego? Potem Las Vegas? Czy wizyta w Parku Narodowym Grand Canyon o tej porze roku ma w ogóle sens? Może w ogóle odpuścić sobie zachodnie wybrzeże i wybrać się w inny rejon? Miasta, miastami, ale bardziej mnie ciągnie do parków narodowych.

Nowy York (punkt wyjścia) i okolice dostępne kilkugodzinną jazdą samochodem planuję zwiedzić w trybie weekendowym później.

Bardzo proszę o pomoc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
City break w Puli za 503 PLN. Loty (piątek-niedziela) z Katowic i noclegi w centrum City break w Puli za 503 PLN. Loty (piątek-niedziela) z Katowic i noclegi w centrum
Urlop na wyspie Kos: all inclusive w 4* hotelu od 1907 PLN. Wyloty z 4 miast Urlop na wyspie Kos: all inclusive w 4* hotelu od 1907 PLN. Wyloty z 4 miast
#2 PostWysłany: 15 Sty 2013 04:11 

Rejestracja: 30 Cze 2012
Posty: 455
niebieski
Koniecznie leć do San Fransisco. Choćby dla samego Alcatraz 8-)

Ja zwiedzałem Californie już ładnych parę lat temu, pamięć już nie ta, ale zaserwowałem sobie ok tygodnia jeżdżenia po wspaniałych górach, z wizytami np. w tym Parku, gdzie znajduje się największe drzewo świata. Tamtejsze góry są niesamowite, więc jeśli takie tematy Cie interesują - musisz się tam wybrać.

Niestety wtedy się nie wyrobiłem, a także za młody byłem, dzisiaj na pewno nie odpuściłbym Las Vegas będąc już w tych rejonach ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 15 Sty 2013 09:01 

Rejestracja: 18 Sty 2011
Posty: 39
Loty: 26
Kilometry: 75 940
Zdecydowanie ciekawiej na zachodnim wybrzezu.
San Francisco - wg mnie koniecznie. Klimat niepowtarzalny - Golden Gate, Alcatraz, i piekne poozenie na wzgorzach.
LA - wg mnie mozna ominac. Hollywood i w sumie to tyle.... Wiele w Beverly Hills sobie nie poogladasz bo wiekszosc odgrodzone wysokimi plotami.
Las Vegas - wg mnie koniecznie.

Z miast to na tyle
Dalej to bym skupil sie na parkach narodowych
Arches, Zion - koniecznie
Yosemite - warto
Tak w duzym skrocie. Jak poczytasz relacje innych uzytkwnikow to znajdziesz wiele fajnych tras na 2 tygodnie po tej stronie USA.
Na mnie duze wieksze wrazenie sprawilo zachodnie wybrzeze. Na wschodzie tylko duze miasta sa...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 15 Sty 2013 09:27 

Rejestracja: 19 Cze 2011
Posty: 110
Podam ci moją trasę jaką zrobiłem na przełomie października i listopada 2012 (ok. 2000 km). San francisco- park sekwoja z największym drzewem świta- los angeles-zapora hoowera- wielki kanion- krater meteorytowy arizona- monument valley-page z kolejną tamą na kolorado-na koniec las vegas. Gdybym mial więcej czasu to koniecznie moab i park wielkich łuków skalnych bo było już blisko. Myślę ,że następnym razem nadrobię te zaległości zahaczając dodatkowo o yellwstone. Martwi mnie tylko pora roku jaką masz do dyspozycji bo pewnie ograniczy to mocno dostęp do niektórych atrakcji. W razie pytań śmiało, co będę wiedział to podpowiem.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez hugo1211 24 Sty 2013 19:55, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 15 Sty 2013 09:38 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
W styczniu lutym odwiedzanie Yosemite i okolic mija się z celem, bo wszystkie szlaki są zamknięte, a drogi nieprzejezdne. Tioga Pass i North Rim Wielkiego Kanionu bywają zamknięte do przełomu maja/czerwca. O tej porze roku pozostaje Floryda, no chyba że chcsz pojeździć na nartach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 16 Sty 2013 13:10 

Rejestracja: 10 Maj 2011
Posty: 137
Dzięki wielkie za odzew! Szczególnie za te narty, bo nawet mi to przez myśl nie przeszło wcześniej, oferta dla narciarzy w Kalifornii wygląda bardzo ciekawie:)

Jakby ktoś miał jeszcze jakieś pomysły, to proszę:)

@hugo1211

Ile dni zajęło Ci San Francisco i Los Angeles? Po fakcie przeznaczyłbyś więcej/mniej czasu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 18 Sty 2013 19:50 

Rejestracja: 19 Cze 2011
Posty: 110
Na san francisco i los angeles dałem sobie po dwa dni (san francisco jest ciekawsze). Jest to czas wystarczający na zobaczenie miast i zrobienia fajnych zdjęć. Gdybyś chciał zwiedzić wszystkie muzea w mieście to trzeba więcej czasu, ale czy warto?. Jest przecież wiele ciekawszych miejsc do zobaczenia.

Załączniki:
zdjecie.JPG
zdjecie.JPG [ 160.14 KiB | Obejrzany 2625 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 03 Mar 2013 09:08 

Rejestracja: 03 Mar 2013
Posty: 66
Właśnie skończyłam objazd po USA i największe wrażenie zrobiły na mnie:

Death Valley (California)
Canyonlands (Utah)
Arches (Utah)

Przy tych trzech Wielki Kanion prezentuje się cokolwiek blado. Polecam również San Francisco, to piękne miasto. Natomiast LA rozczarowuje.

Więcej informacji i moje relacje z tej podróży tu: travelike.pl
_________________
http://travelike.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 13 Mar 2013 01:26 

Rejestracja: 13 Mar 2013
Posty: 3
2 tygodnie w US to kompletny brak czasu. Leciec z NYC na Zachodnie strony w tak krotkim casie nie ma sensu.
Radze spedzic czs zwiedzjac a nie latajac : Wschodnie miejsca warte extra czasu: Nowy York, Philadelphia, Washington DC. i moze Boston jak czas pozwoli.
_________________
Najutrzciwszy Trakt Pokojowy Ameryki Polnocnej - http://www.fishtownonline.com/penn-treaty.php
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group