Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 12 Lis 2019 12:32 

Hej,

Za 2 miesiące pierwszy raz wybieram się do Tajlandii i będę wdzięczny za Waszą pomoc w paru sprawach :)
20.01 ląduję na Krabi. Lot powrotny 3.02, a więc 14 dni do zagospodarowania. Jestem na etapie układania planu podróży, poniżej wstępna lista rzeczy i miejsc, które chcemy zaliczyć (chętnie poszerzę jeśli macie jakieś fajne propozycje):

Krabi, a dokładniej okolice Ao Nang Beach (3-4 noce):
- park narodowy Khao Ngon Nak
- świątynia Tiger Cave Temple
- Półwysep Railay

Koh Phi Phi (1-2 noce):
-tutaj póki co żadnych konkretnych planów, głównie chill i życie wieczorowe

Koh Ngai (4 noce):
- tylko chill i odcinka od świata zewnętrznego :)

Koh Lipe (4 noce):
- chill
- snurkowanie
- życie wieczorowe :)

Potem powrót docelowo do miasta Krabi na 1 noc, bo o 8:00 mamy lot powrotny, a przez ten 1 dzień z tego co czytałem też jest tam co robić. Plan na papierze wygląda nienajgorzej, natomiast mam duże obawy o to, jak to wyjdzie w praktyce, przede wszystkim z transportem między poszczególnymi miejscami oraz kosztami przemieszczania się. Tu mam pytania do osób z większym doświadczeniem:
1. Czy ten plan logistycznie jest w ogóle do zrealizowania? Jestem otwarty na modyfikacje jeśli według Waszej wiedzy inny wariant wyjdzie lepiej
2. Jak dotrzeć z Koh Ngai na Koh Lipe oraz ile taki transport kosztuje i ile czasu trwa?
3. Jak dotrzeć z Koh Lipe do Krabi oraz ile taki transport kosztuje i ile czasu trwa?
4. Czy są jeszcze jakieś miejsca w tym rejonie poza wyżej wymienionymi, które warto odwiedzić i się w nich np. dłużej zatrzymać?
5. Czy transporty ogólnie najlepiej ogarniać na miejscu, czy lepiej zarezerwować sobie je przed wyjazdem?
6. Czy bezpośrednio po przylocie Waszym zdaniem najlepiej od razu wybrać się na najdalszą wyspę czyli Koh Lipe i stamtąd stopniowo wracać na Krabi przez Koh Ngai, a potem Phi Phi, czy jednak lepiej Lipe zostawić na koniec i stamtąd bezpośrednio zrobić długą trasę do Krabi?

Będę wdzięczny za każdą pomoc, z góry dzięki :)
 Relacje PM off  

#2 PostWysłany: 18 Lis 2019 12:33 

Z tego co widzę, nie chcesz spędzić 2 tygodni w Tajlandii tylko w małym jej kawałeczku jakim są wyspy. Więc od początku.
1. Półwysep Railey to fajna rzecz, warto tam spędzić cały dzień
2. Transport najlepiej ogarniać na miejscu, na każdej ulicy znajdziesz pomoc. Mozna troche zejść z ceny ale nie jakoś wiele.
3. Ogólnie jak ja byłem to miałem kupione tylko pierwsze 3 noclegi i w ogóle tego nie żałuje. Poradniki turystyczne zmieniają sie wolniej niż zmieniają się tamtejsze rejony. Na przykład Phuket który w poradnikach jest przedstawiany jako raj na ziemi, dziś jest zadeptany przez turystów.
4. Wszyscy płyną na phi phi bo da się tam dotrzeć w 3 godziny z phuket/krabi i przez to to miejsce jest mniej atrakcyjne niż mniej znane wyspy obok.
5. Koh Lanta - z phi phi trzeba jeszcze płynąć 2 godziny ale naprawdę to rozważ, ta wyspa jest niesamowita, przez to że jest znacznie mniej turystyczna, ludziom tych dodatkowych dwóch godzin płynąć się nie chce.

Generalnie - polecam zaplanować tylko początek wyjazdu, bo wiele razy stwierdzisz, że chcesz z danego miejsca uciekać wcześniej/później. Ja na Koh Lancie miałem spędzić 2 noce a spędziłem 4 i dawno tak nie odpocząłem.
Agoda i Booking będą Twoimi przyjaciółmi.
 Relacje PM off  

#3 PostWysłany: 18 Lis 2019 13:19 

niebieski
Ja w przeciwieństwie do @arytmetyk lubię organizować sobie transport i noclegi przed wyjazdem i nie tracić później czasu, co jest szczególnie istotne przy tak krótkim pobycie i zmianie miejscówek. Do ogarnięcie promów polecam np. phuketferry.com.

Ko Lipe bym sobie odpuścił, zbędne koszty na dotarcie i powrót, i tak już się wychillujesz na pozostałych wyspach. Może zamiast tego wyskoczyć do Bangkoku/Chiang Mai?
 Relacje PM off  

#4 PostWysłany: 18 Lis 2019 14:26 

Loty: 58
Kilometry: 138 396
Wróciłam tydzień temu z pobytu w Tajlandii (12 nocy)
Ja po locie lubię wypocząć i nacieszyć słońcem/wodą (dwójka dzieci, która ze mną podróżuje również;), więc na start zarezerwowałam sobie hotel z wyprzedzeniem, reszta z możliwością bezpłatnego odwołania bo warto być elastycznym. Potem zwiedzanie/przemieszczanie się a na koniec znowu z 3 noce na odpoczynek i wygrzanie kości przed powrotem do kraju.
Znajomi zrobili sobie część zwiedzania na koniec i trochę wymęczeni wracali.
Odniosę się do PhiPhi bo tylko tam byłam sama.
Na PhiPhi zarezerwowałam 1 noc bo znajomi odradzali, że niby komercha, bo imprezy ale od razu po dotarciu na miejsce dobrałam 1 dodatkową noc - wystarczy zarezerwować nocleg trochę dalej od portu np w kierunku Long Beach i klimat zupełnie inny.
Bilet na prom można kupić od razu w 2 strony, ale open czyli wracasz którego dnia i o której chcesz.
Z tego co pamiętam to były też promy z PhiPhi na Koh Lantę bezpośrednio.
Wycieczka na wyspy/snoorkowanie wokół PhiPhi była strzałem w 10 i trzeba sobie to dobrze rozplanować z promami - większość promów/wycieczek przypływa między 11-15 i robi się tłocznie (ostatni prom odpływa chyba o 15). My dobierając jeszcze 1 nocleg zdecydowaliśmy się na poranną wycieczkę (wypływanie o 8 powrót koło 13) i nigdzie nie było tłumów a na "tyłach" Maya Bay byliśmy praktycznie sami w pocztówkowej scenerii jedząc lunch na plaży i snoorkując z rekinami rafowymi. Współtowarzysze na łodzi mniej skacowani więc dla dzieci w sam raz ;)
Polecam The only morning trip (można znaleźć ich na FB) i naszego przewodnika ladyboya - Momo ; wycieczka łodzią motorową, długorufowe longboaty bardziej kołyszą (1 z córek ma chorobę morską i lokomocyjną)
Jak ktoś chce wybrać się na viewpoint na zachód słońca to odradzam nr 3 :D wstęp płatny 20THB po 1,5h spaceru pod górę (czasem psy pogonią) a powrót po ciemku nie należy do najprzyjemniejszych (dobrze, że zaczęliśmy schodzić wcześniej) - ponoć na 1 czy 2 jest bliżej ale jakoś drogowskaz od razu na 3 mieliśmy to poszliśmy :)

Na Phuket działa Grab (taki lokalny Uber) i można albo na konkretną trasę ustawić, albo na godziny - może na Krabi też? Jak jest więcej osób to się opłaca (u nas rodzina 2+2) przy 2 osobach to lepiej pewnie busiki i transport zbiorowy.
Sporo osób z Krabi jeździ też do Khao Sok na jezioro Choew Lan - my zrezygnowaliśmy z noclegu w pływających domkach bo standard domku w dżungli był już wystarczająco hardcorowy no i po trekkingu w dżungli lasu deszczowego (lało jak z cebra) doceniłam naszą chatynkę z łazienką prywatna, ciepłą wodą i prądem, ale samo jezioro wygląda bosko. Droga do Khao Sok bardzo kręta więc awiomarin konieczny dla osób z problemami.
Znajomy był na Koh Lipe i mówił, że cudnie, rajsko, mało komercyjnie :)
 Relacje PM off  

[ 4 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 1 gość