Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 43 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 16 Paź 2018 20:05 
Awatar użytkownika

Loty: 73
Kilometry: 147 838
srebrny
Hej,

Czy ktoś z naszych forumowiczów był w okolicach miejscowości wymienionych w temacie? Jeżeli tak, to czy możecie polecić jakąś jednodniową wycieczkę z tych miejsc. Mam zaplanowany treking w Torres del Paine (trasa W), oraz przepłynięcie na Isla Magdalena pooglądać pingwiny, natomiast mam jeszcze jeden dzień wolny, który chciałbym wykorzystać. El Calafate i Perito Moreno również odpada, bo to miejsce mam ujęte w planach,

Zastanawiałem się nad Cueva del Milodón, był ktoś, jakieś wrażenia, opinie?
Może inne sugestie? :)

#2 PostWysłany: 16 Paź 2018 20:52 
Król Ż
Awatar użytkownika

Loty: 380
Kilometry: 771 429
@olajaw obserwuj temat :twisted:
olajaw lubi ten post.

#3 PostWysłany: 17 Paź 2018 12:10 
Awatar użytkownika

Hej,

w Cueva del Milodón nie byliśmy, ale z Punta Arenas można skoczyć na krótki spacer do Reserva Nacional Magallanes (kilka kilometrów do centrum miasta):
http://www.conaf.cl/?s=a&region=magalla ... magallanes

Kilka krótkich i prostych trasek, w sam raz na popułudnie po wizycie na Isla Magdalena :)

Pozdrawiam,
jejq
 Relacje PM off
makdeb uważa post za pomocny.

#4 PostWysłany: 17 Paź 2018 16:12 
Awatar użytkownika

srebrny
Dzięki serdeczne!
Na pewno wezmę to pod uwagę! :)
Czekam na dalsze sugestie aby było w czym wybierać :twisted:

#5 PostWysłany: 22 Paź 2018 08:54 

Loty: 37
Kilometry: 108 129
Zdecydowanie nie polecam Cueva del Milodón... Bylismy tam i nic specjalnego.. ale kazdy ma inne zdanie, na nas nie zrobilo to wrazenia :)
 Relacje PM off
makdeb lubi ten post.

#6 PostWysłany: 22 Paź 2018 11:15 

Loty: 45
Kilometry: 98 981
Hej,

my mieliśmy w Puerto Natales pełne dwa dni. Pierwszego zrobiliśmy objazdówkę busem po parku narodowym Torres z przystankami na najważniejsze spoty, drugiego pojechaliśmy na wycieczkę konną na gorę Dorothea, skąd był ładny widok na cały park narodowy (ok 4 godzinną).

Później podobnie jak ty ruszyliśmy na El Calafate i Perito Moreno

Jakbyś miał jakieś pytania to pytaj śmiało.

b.
 Relacje PM off  

#7 PostWysłany: 22 Paź 2018 11:27 
Awatar użytkownika

Loty: 807
Kilometry: 1 954 890
niebieski
Dobry temat, sam będę miał ten problem w listopadzie. Rozważałem wypożyczenie samochodu w Punta Arenas po przylocie i objazdówkę w 2 dni tj. przejazd do Puerto Natales i zwiedzanie Torres del Paine. Może jednak to nie ma sensu i lepiej skorzystać ze zorganizowanego tripu?
olajaw lubi ten post.

#8 PostWysłany: 22 Paź 2018 12:11 
Awatar użytkownika

srebrny
A widzieliście może jakieś oferty przejazdów na treking z Punta Arenas i to niekoniecznie do Torres del Paine, albo popływanie po okolicznych wodach? Ja sam szukam lecz większość ofert dotyczy Torres del Paine.

#9 PostWysłany: 24 Paź 2018 11:22 

Loty: 45
Kilometry: 98 981
przemos74 napisał(a):
Dobry temat, sam będę miał ten problem w listopadzie. Rozważałem wypożyczenie samochodu w Punta Arenas po przylocie i objazdówkę w 2 dni tj. przejazd do Puerto Natales i zwiedzanie Torres del Paine. Może jednak to nie ma sensu i lepiej skorzystać ze zorganizowanego tripu?

Dla nas aspekt finansowy był głównym kryterium wyboru, a jako ze robiliśmy to w 2 os wynajęcie auta było droższe i jeśli chodzi o przejazd do Puerto Natales z lotniska ( tam mieliśmy busa wcześniej już kupionego) i sam trip do Torres. Na pewno jadąc autem masz większy komfort, zatrzymujesz się w miejscach gdzie ci się akurat spodoba, jednakże jak na ten jeden dzień ten trip busikiem był satysfakcjonujący.

makdeb napisał(a):
A widzieliście może jakieś oferty przejazdów na treking z Punta Arenas i to niekoniecznie do Torres del Paine, albo popływanie po okolicznych wodach? Ja sam szukam lecz większość ofert dotyczy Torres del Paine.

Niestety nie pomogę, bo jechaliśmy prosto z lotniska do Puerto Natales a później do Argentyny
 Relacje PM off  

#10 PostWysłany: 25 Paź 2018 12:58 
Awatar użytkownika

Są wycieczki :)

1) Tierra del Fuego + rezerwat pingwinów królewskich - objazdówka
2) Monte Tarn + Faro San Isidro, jak lubicie chodzić - ostatnia latarnia morska na kontynencie, górka też sympatyczna. Jak widziałem to agencje sobie życzą 70-80k peso za osobę. Ja pojechałem taksówką za 35.000 (tj. właściciel hostelu mnie podwióz; najtańszy taksówkarz chciał 40, inni nawet i 60) w jedną stronę, w drugą wróciłem stopem. Ale spokojnie możecie się dogadać z taksówkarzem na telefon jak zejdziecie.
3) Parque Nacional Pali Aike, też przyjemne
 Relacje PM off
SPLDER lubi ten post.

#11 PostWysłany: 25 Paź 2018 13:33 
Awatar użytkownika

niebieski
makdeb napisał(a):

Swego czasu rozważałem opcję popływania kajakiem w Patagonii (na własną rękę rzecz jasna), póki co nie wprowadzone przeze mnie w życie i nie wiem czy takie coś mogłoby Cię zainteresować, ale może: ;)

http://patagoniaseakayak.com/puerto-deseado-sea-kayak/

#12 PostWysłany: 25 Paź 2018 13:51 
Awatar użytkownika

srebrny
prz napisał(a):
Są wycieczki :)

1) Tierra del Fuego + rezerwat pingwinów królewskich - objazdówka
2) Monte Tarn + Faro San Isidro, jak lubicie chodzić - ostatnia latarnia morska na kontynencie, górka też sympatyczna. Jak widziałem to agencje sobie życzą 70-80k peso za osobę. Ja pojechałem taksówką za 35.000 (tj. właściciel hostelu mnie podwióz; najtańszy taksówkarz chciał 40, inni nawet i 60) w jedną stronę, w drugą wróciłem stopem. Ale spokojnie możecie się dogadać z taksówkarzem na telefon jak zejdziecie.
3) Parque Nacional Pali Aike, też przyjemne

Hej, dziękuję serdecznie!
Sprawdzę przede wszystkim tę 2 i 3 opcję, 1 wydaje się być droższą wyprawą, a będziemy płacić również za wycieczki po Atacamie więc, ten 1 dzień chcieliśmy zrobić coś "w miarę" budżetowo! Na mapach widzę, że Monte Tarn znajduje się około godziny jazdy od Punta Arenas, super! Taksówka na pewno wchodzi w grę, może wypożyczenie samochodu, poszukam i porównam ceny.
@prz Jeżeli możesz napisać kilka słów o Pali Aike, będę wdzięczny!

@BooBooZB, pewnie, że taki rodzaj wyjazdu jest interesujący! Niestety obawiam się, że brakłoby mi czasu na organizację, no i przede wszystkim próbuję zagospodarować tylko jeden dzień, natomiast na pewno świetnie, że pojawiło się to na forum. Ktoś inny lub nawet ja sam :twisted: w przyszłości z tego pomysłu skorzystam. Dziękuję. :)

#13 PostWysłany: 25 Paź 2018 17:09 
Awatar użytkownika

Ad 3 - znajduje się przy granicy z Argentyną, jest to park powulkaniczny. Jest dość ładnie i wycieczka jest leniwa. Generalnie mi się podobało, ale nie traktowałbym tego priorytetowo
Ad 2 - polecam ;), z wynajęciem auta uważaj na ubezpieczenie, bo ostatnie kilkanaście kilometrów się jedzie już drogą nieasfaltową. Zwłaszcza jak popada, to potencjalnie może być trudno. Mając auto powinniście też być w stanie zahaczyć o Fuerte Bulnes - to pierwsza kolonia chilijska na tym terytorium i, moim zdaniem, ze względów historycznych warto
Ad 1 - wycieczka na Ziemię Ognistą z parkiem pingwinów jest - w opcji zorganizowanej - tańsza niż Mte Tarn :P. https://www.fullpatagoniatour.com/tours ... guino-rey/. W opcji z wynajętym autem cennik (promu na własną rękę) znajdziesz tutaj http://www.tabsa.cl/portal/index.php/es ... s-porvenir
 Relacje PM off

#14 PostWysłany: 25 Paź 2018 18:51 
Awatar użytkownika

srebrny
Wycieczka wygląda świetnie, problem jest taki, że muszę być z powrotem w mieście o 16/16:30, tutaj widzę że wracają ok. 21/21:30. @prz z wyjazdem z samego rana zdążę zrobić wycieczkę na Mont Tarn?

Ostatnio edytowany przez makdeb, 25 Paź 2018 22:36, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off  

#15 PostWysłany: 25 Paź 2018 19:53 
Awatar użytkownika

Wynajętym autem tak - wg tej wycieczki https://www.denomades.com/en/punta-aren ... trek-id374 jest 7-17, tzn. że zrobisz to szybciej - z tym, że pamiętaj: to jest Punta Arenas, tam może lać i wiać bardzo intensywnie, a pogoda potrafi się zmieniać szybko i często.

Nie pamiętam ile to zajęło mi, chyba wyjazd o 7, powrót ok. 20, ale ja szedłem jeszcze do tej latarni morskiej no i łapałem stopa św. Izydora (Faro San Isidro). Podobno da się zejść z góry w stronę latarni, ale jakoś nie byłem do tego przekonany :).

W czystej teorii jest też autobus raz dziennie, ale on kończy swoją trasę bodaj 14 km przed rozpoczęciem szlaku (na końcu asfaltu o ile dobrze pamiętam).
 Relacje PM off

#16 PostWysłany: 20 Lis 2018 01:37 
Awatar użytkownika

srebrny
A może był ktoś w Magallanes National Reserve? Jakieś wrażenia? Wycieczki to koszt rzędu 150zł za osobę, wydaje mi się, że samodzielna organizacja wycieczki wyjdzie taniej, jest to miejsce położone 7km za Punta Arenas, więc przejazd taxi nie powinien być zbyt kosztowny.
Jak porównać ten rezerwat do Parku Pali Aike?

#17 PostWysłany: 13 Lut 2019 20:41 
Król Ż
Awatar użytkownika

Czy ktos rezerwowal z polski jeszcze pingwiny na Isla Magdalena ? Spora rozbieznosc od 87 usd po 400.

#18 PostWysłany: 13 Lut 2019 22:02 

złoty
@oskiboski, rozumiem że jesteś w Chile, pozdrawiam z San Pedro de atacama
 Relacje PM off  

#19 PostWysłany: 13 Lut 2019 22:08 
Awatar użytkownika

srebrny
@oskiboski ja rezerwowałem z Polski :)

#20 PostWysłany: 13 Lut 2019 22:13 
Król Ż
Awatar użytkownika

@kostek966 Przeczytaj jeszcze raz ze zrozumieniem :P
olajaw lubi ten post.

[ 43 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 1 gość