Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 23 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 30 Paź 2017 14:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Wrz 2014
Posty: 25
Loty: 27
Kilometry: 69 681
Hej,

za miesiąc lecę z chłopakiem do Chile na 3 tygodnie. Praktycznie cały wyjazd oprócz 2 ostatnich dni mamy zaplanowane. Najpierw 2 dni w Santiago na zwiedzanie miasta, potem 10 dni w Torres del Paine, następnie 4 dni na Wyspach Wielkanocnych i pod koniec wyjazdu zostają nam akurat 2 dni wolnego (wracamy z wysp do Santiago o 21:40 18.grudnia a do Europy wracamy o 12:45 21.grudnia) .

Macie jakieś rady/ propozycje gdzie je spędzić? Myślałam nad Valparaiso, a może Atacama (tylko czy 2 dni wystarczą?)...? Liczę na Waszą pomoc- to Wy forumowicze przekonaliście mnie żebyśmy kupili te bilety do Chile :D

Pozdrawiam ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto
#2 PostWysłany: 30 Paź 2017 15:30 

Rejestracja: 27 Cze 2017
Posty: 15
Dwa dni na Atacamę to trochę mało, ale jeśli polecisz samolotem np. do Antofagasty to coś już uda się zrobić. Trasa autobusowa Santiago-San Pedro de Atacama to ponad 20 godzin jazdy.

Valparaiso całkiem ciekawe jak na miasto, ale wg mnie tylko na jeden dzień. Bardziej polecam dwie inne opcje:
- Cajon del Maipo - sporo rzeczy do roboty: trekkingi, gorące źródła, spływy, ciekawa natura
- przejazd na granicę z Argentyną, w okolice Puente del Inca - mnóstwo opcji trekkingowych, gorące źródła, widok na Aconcaguę!
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 31 Paź 2017 11:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Wrz 2014
Posty: 25
Loty: 27
Kilometry: 69 681
Tak właśnie patrząc na te odległości chyba stwierdzam, że Atacama przy następnej podróży, może połączonej z Salar de Uyuni...

Dzięki! Nie myślałam o przekraczaniu granicy (sądziłam ze 3 tyg to za mało czasu i lepiej skupić się na Chile) ale brzmi kusząco. Masz doświadczenie w wynajmowaniu auta? Czy podróżowałeś stopem/autobusem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 31 Paź 2017 11:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Maj 2013
Posty: 1361
niebieski
Możesz jechać busem z Santiago do Valparaiso. Fajna miejscówka + Viña del Mar.
Na miejscu polecam free city tour: http://www.freetourvalparaiso.cl/portada.html
Fajnie opowiadają i oprowadzają. My mieliśmy szczęście i na miejscu zbiórki byliśmy sami, więc przewodnik był tylko dla nas :)
Działają też w Santiago https://freetoursantiago.cl/portada.html

Przy okazji pamiętaj o możliwość zmniejszenia ceny w hotelach o VAT
lecimy-do-chile-z-fly4free,251,98818?start=580#p492824
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 31 Paź 2017 11:51 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6143
Loty: 228
Kilometry: 534 135
W samym Santiago to max 1 dzień. Sam byłem tam prawie 2 dni i lekko się nudziłem. Miasto jak miasto, na plus fajne widoki.
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 31 Paź 2017 14:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Wrz 2014
Posty: 25
Loty: 27
Kilometry: 69 681
@danziger dzięęęęęki!

poczytałam uważnie ten wątek na forum, który podesłałeś. Z tego co piszecie radzicie, żeby nie kupować noclegów z wyprzedzeniem (oprócz Torres del paine bo tam obowiązuje jednak konieczność wczesniejszej rezerwacji od niedawna), ale na miejscu chodzić i szukać. Duża jest różnica cenowa?

BTW jeśli chodzi o wycieczki z Punta Arenas- ma ktoś może doświadczenie i może polecić jakieś biuro? Widziałam że ktoś pisał o Turismo Sol del Sur. Konkretnie- zależy mi na zobaczeniu pingwinów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 01 Lis 2017 09:44 

Rejestracja: 27 Cze 2017
Posty: 15
@cirillaaa wynajęcie auta w Chile jest bardzo dobrym pomysłem, małe samochodziki (np. Suzuki Alto) można znaleźć już za 20000 CLP za dobę. Większe od 30000-50000 CLP co tez nie jest złą ceną. Wynajmowałem auto 3-krotnie, za każdym razem bez problemów i w cenie poniżej 30000 CLP za dobę. Autobusy to także dobry pomysł, są punktualne i jest bardzo dużo połączeń.

Przejazd na granicę z Argentyną (autobus do Mendozy) to jakieś 5-6 godzin, a samo przekraczanie granicy z/do Chile to już osobny kosmos, pewnie było już na forum wielokrotnie:)

Co do pingwinów z Punta Arenas to ofert jest całe mnóstwo i chyba warto rozejrzeć się na miejscu niż decydować teraz. Warto pamiętać, że listopad to nadal początek "sezonu na pingwiny" i może się zdarzyć, że pogoda sprawi, że wycieczka będzie odwołana.
Jeśli masz więcej czasu to możesz dotrzeć do pingwinów na własną rękę - bez biura :)
Góra
 Profil Relacje PM off
cirillaaa lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 11 Gru 2018 12:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
pozwolę sobie podpiąć się pod ten wątek, bo mam dość podobną sytuację. Nie wiem, czy @cirillaaa jeszcze tu zagląda? Jeśli tak, to będę wdzięczny za informację, na jakie rozwiązanie się ostatecznie zdecydowaliście?

U mnie jest tak, że do zaplanowania mam 2 krótkie pobyty w Santiago:
1) przylatuję 1. dnia (sobota) ok. 20:00, potem cały dzień (niedziela) do dyspozycji i następnie (poniedziałek) o 8:00 rano dalszy lot,
a potem
2) przylatuję 1. dnia (sobota) ok. 13:00 i dalszy lot mam następnego (niedziela) dnia też ok. 13:00.

Na razie, z uwagi na to, że zarezerwowałem (elastycznie, więc mogę to jeszcze zmienić) hiltonowskiego Doubletree Vitacura (Las Condes), ten drugi pobyt planuję poświęcić na miasto (może np. polecany przez @danziger darmowy spacer po mieście).
Mam jednak zagwostkę z pierwszym pobytem. Ze względu na dość późny przylot przed pierwszym noclegiem oraz wczesny wylot po drugim noclegu, rozsądnym byłoby zarezerwować pobyt gdzieś w okolicy lotniska (jako, że pasuje mi sieć Hiltona, odpowiadałby mi tamtejszy "lotniskowy" Garden Inn). Pytanie tylko, co robić w ten jeden pełen dzień, który będę miał do dyspozycji? Skoro miasto zwiedzałbym przy okazji drugiego pobytu, to tym razem wolałbym robić coś innego.
Czy to wystarczający czas, by wyskoczyć nad ocean? Chętnie podjechałbym do winnic gdzieś możliwie niedaleko od Santiago. Mógłbym wypożyczyć auto zgodnie z sugestią @kowalskichal, tylko ponownie - czy 1 pełen dzień wystarczy? A ha, dodam, że chodzi o połowę września.

A może macie inne propozycje?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 11 Gru 2018 13:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1565
Loty: 314
Kilometry: 571 396
złoty
Jeśli nie planowałeś wcześniej pobytu w Valparaiso, jedź tam koniecznie.
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#10 PostWysłany: 11 Gru 2018 13:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
Tak, rozważam to też. Zastanawiam się tylko, jak to rozegrać logistycznie. Czy lepiej wziąć hotel przy lotnisku w Santiago i z niego udać się na jednodniowy wypad w ten środkowy dzień, czy też może (choć to brzmi raczej chyba zbyt "szalenie") przedostać się tam zaraz po przylocie do Santiago ok. tej 20-20:30 i dopiero na kolejną noc wrócić do hotelu przy lotnisku. O ile dobrze pamiętam, czytałem na forum, że z lotniska nie ma bezpośredniego połączenia do Valparaiso, więc najlepszy byłby chyba samochód?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 11 Gru 2018 13:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1565
Loty: 314
Kilometry: 571 396
złoty
Ja wybrałbym opcję z noclegiem przy lotnisku i całodniowym wypadem kolejnego dnia. Pewne rejony Valparaiso po zmroku nie są zbyt bezpieczne. Niektórzy uważają, że w środku dnia również nie są. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#12 PostWysłany: 11 Gru 2018 13:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
Ha! Mówisz, masz... Okazało się, że Turbus uruchomił niedawno bezpośrednie połączenie z lotniska do Vina del Mar przez Valparaiso :)
https://www.turbus.cl/turbus/opencms/11_Otros/vina-valpo-aeropuerto/index.html
Wszystko chyba zatem w moim wypadku jasne :)

EDIT: …z jednym zastrzeżeniem, że trochę za wcześnie jest ostatni powrót z Valparaiso, ale w ostateczności wrócić mogę do Santiago (bo są zapewne też jakieś wieczorne autobusy i potem do hotelu przy lotnisku).
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#13 PostWysłany: 11 Gru 2018 13:52 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1316
srebrny
Moje osobiste must have w Santiago to Muzeum Pamieci i Praw Czlowieka
Winnice zrobilem z centrum miasta transportem publicznym w 3/4 dnia - sa fajne ale wedlug mnie poziom nizej niz te, ktore widzialem w RPA.
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#14 PostWysłany: 11 Gru 2018 16:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
Możesz jeszcze podpowiedzieć, do których winnic się udałeś?

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 11 Gru 2018 16:19 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1316
srebrny
Concha y Toro oraz Cousino Macul
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off
Falka?! lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#16 PostWysłany: 20 Maj 2019 11:49 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 946
niebieski
Mogę polecić winnicę Viña Indómita. Położona przy drodze z Santiago do Valparaiso (które jak widać w innych wątkach wiele osób zachwyca ;) ), dobre miejsce na lunch, choć trochę drogawe. Piękna, nowoczesna architektura, spokój, cisza, dobre jedzenie, czego chcieć więcej...
Image

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#17 PostWysłany: 29 Gru 2019 21:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1870
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
Podepnę się pod temat. Orientuje się ktoś jak jest z wejściem na Estadio Nacional de Chile? Będę w Santiago 1, 5 dnia i chciałbym odwiedzić stadion narodowy. Jesli ktoś ma na ten temat wiedzę będę wdzięczny ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 17 Lip 2022 09:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1988
Loty: 850
Kilometry: 1 929 194
platynowy
Czy ktoś był może w Sewell Mining Town (Unesco) - czy da się zrobić publicznym transportem w 1 dzień?
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 05 Sie 2022 13:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1988
Loty: 850
Kilometry: 1 929 194
platynowy
Mining Town zamknięte.

Drugie pytanie - czy ktoś korzystał z jakichś lokalnych biur by zorganizować 1-dniowy wypad do Maipo Canyon? Może macie jakieś namiary?
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 05 Sie 2022 14:15 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7863
HON fly4free
Choćby na xp są tego typu całodniowe toury do CDM jako jakiś punkt odniesienia - tam dość drogie, z tego co widzę, ale można założyć, że załatwiając to lokalnie cena powinna być niższa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 23 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group